PDA

Pokaži Full Verziju : hard disk scsi 80mb quantum - pitanje !


Jovan4e
02.12.2012, 22:20
Nasao sam hard disk pod navedeno ime, covek je rekao da je izvaden iz kurzweil i da je 50 pinski i zeleo bih da vas pitam dali neko zna nesto za ovaj hard i dali pase na Roland G1000 jer konektor za zip na G1000 je 50 pinova... svaka pomoc i informacija bi mi bala vazna ... hvala unaprijed :)

daree
03.12.2012, 08:28
paše,bez problema

Jovan4e
03.12.2012, 21:03
Hvala na odgovor kolega :) pozdrav
Dodato:
Evo ovako... Ugradio sam taj disk u klavijaturu ali neznam kako da namestim da bude MASTER. Ispod harda se nalaze dve mesta sa jumperima i tu su neke oznake:
na prvom delu se nalaze :
SS
EP
WS

u ovaj deo ima jedan jumper i je namesten na EP

u drugi deo oznake su :
A0
A1
A3

u ovaj deo su sva mesta slobodna i nema nikakvih jumpera...
E sada glavno pitanje mi je dali uz pomoc ovi pozicija mogu da namestim da bude MASTER. Znaci zip driver sam izvadio iz sinta i na negov konektor je direktno hard disk, a kad uklucim sint sistem ga ne vidi sve dok ja ne pritisnem da skeniram odnosno SCAN pa tek onda izlazi u listu i hard disk i sve radi normalno. Dali to mogu promeniti nekako ? Hvala unaprijed :)

gorancho
27.05.2014, 21:51
Hvala na odgovor kolega :) pozdrav
Dodato:
Evo ovako... Ugradio sam taj disk u klavijaturu ali neznam kako da namestim da bude MASTER. Ispod harda se nalaze dve mesta sa jumperima i tu su neke oznake:
na prvom delu se nalaze :
SS
EP
WS

u ovaj deo ima jedan jumper i je namesten na EP

u drugi deo oznake su :
A0
A1
A3

u ovaj deo su sva mesta slobodna i nema nikakvih jumpera...
E sada glavno pitanje mi je dali uz pomoc ovi pozicija mogu da namestim da bude MASTER. Znaci zip driver sam izvadio iz sinta i na negov konektor je direktno hard disk, a kad uklucim sint sistem ga ne vidi sve dok ja ne pritisnem da skeniram odnosno SCAN pa tek onda izlazi u listu i hard disk i sve radi normalno. Dali to mogu promeniti nekako ? Hvala unaprijed :)



SCSI hadr diskovi nisu MASTER/SLAVE već ih je moguće naređati 7 komada. Svaki SCSI uređaj ima svoju adresu. Kada izlistaš na klavijaturi uređaje, vidiš na kom ID: broju se nalazi hard disk. Po default-u bi roland trebalo da ga čita na broju 5. Ako nije tako, uz pomoć kombinatorike sa džamperima ili da ti bude lakše ukucaj na internetu model hard diska i trebalo bi da nađeš objašnjenje o setovanju džampera da bi postavio na broj 5. Radiće i bez toga ali mislim da je automatika vezana ta ID:5. Inače ovako kako si opisao, meni deluje da je sve u redu ali je dobro znati i ovo, prethodno napisano. Naravno da možeš da očekuješ i probleme u startu, tipa da ti je potreban taj mali džamper a nemaš ga, pa onda svi mogući SCSI problemi ali nadam se da neće.