PDA

Pokaži Full Verziju : audio box22 vsl problem


Alekso
09.11.2012, 01:43
zdravo svima ja sam novi clan foruma,nedavno sam kupio zvucnu kartu presonus 22vsl i problem je sto zvuk je jednostavno tanak nije pun i nije dobar u sporedbi sa mp3 board-a iz korga pa3x je mnogo prazan i nekako zvuk kako da je u daljini...pa zato bi zamolio neko ko se razume da mi pomogne sta je u pitanju,dali je mozda konfiguracija lap top-a slaba ili nesto drugo .konfiguracija lap top-a je sledeca..intel core duo 2.0ghz,3.00gb ram...hvala unapred svima koi se jave za pomoc

tranzit
09.11.2012, 02:19
To sto si napisao je totalni promasaj. Presonus AudioBox 22VSL ima bar za 80% kvalitetnije AD/DA konvertere nego Korg PA3X. Nego, uzmi prvo Manual u ruke i dobro ga prostudiraj jer kako znas, 22VSL dolazi sa svojim digitalnim mixerom koji je po kvalitetu potpuno ravan Presonus Studio Live konzolama sa svim EQima i efektima. Upravo u podesavanju tog digitalnog softver miksera ce i da bude rjesenje tvog problema.

milepsr
09.11.2012, 02:25
Konfiguracija nije slaba sigurno. Samo objasni kako mislis da je zvuk "tanak", da li mislis na ono sto snimis preko nje ?

Da li si skinuo najnovije drivere sa VSL softver mikserom sa presonusove stranice ?
Da li si ukljucio VSL softver mikser prilikom snimanja ?
Da li si potenciometar u donjem desnom uglu okrenuo skroz na desno, da bi kontrolisao karticu preko VSL miksera ?
Koji program koristis za snimanje ?
Da li snimas sa jednim kablom ili stereo sa dva ?
Da li si preko VSL miksera pravilno podesio gain ?
Da li si ukljucivao low cut, compresor, gate, reverb po kanalu ?

tranzit
09.11.2012, 02:27
... Da li si procitao Manual ?

Alekso
09.11.2012, 03:19
jeste, procitao sam manual i sam sve podesio po manual-u .. e sad opet nije to to, kvalitet zvuka primecuje se da je cist ali nije onaj pravi, pun zvuk, kao da je negdje u daljini, ne znam kako bas tacno da objasnim to bi trebalo da se cuje .. e sad vi meni recite kako najbolje da podesim driver, Sample rate, Performance i Asio Buffer Size ?
momentalno je podeseno 44.1 kHz, performance: fastest, Asio Buffer Size 256..
i jos jedna stvar, kad otvorim VSL Mixer, gore kod Setup ta ikona On/Off jel to treba da sveti il da bude iskljuceno ?

tranzit
09.11.2012, 03:30
Kako mi da znamo na sta ti mislis ako nisi u stanju da nam objasnis sta i kako se to cuje kod tebe ? Latencija (buffer size) zavisi u velikoj mjeri od performanse kompjutera na koji si prikljucio taj 22VSL, tako da to moras sam da pronadjes. Kreni od "256" i "Normal" pri 44.1kHz. To ce biti zadovoljavajuca vrijednost za slabije sisteme. To sto sve vrijeme pises da se cuje "kao iz daljine", jedino moze da bude da si odvrnuo Reverb na VSL mikseru. Provjeri !!!!

Alekso
09.11.2012, 10:46
znaci prvenstveno bi vam se zahvalio sto ste se ukljucili da pomognete ali stvarno ne mogu vam objasniti kako to zvuci a voleo bih..skinuo sam 1.2.1 public beta drajver i zvuk je bolji za jedno 30 40% ali opet nije to to jednostavno zvuk pesma koju sam snimio nije jedna nego 10 i sve pesme iz korga zvuce sirije preciznije i ja to presusavam na slusalice i ta razlika se da primetiti lako,jednostavno zvuk sa zvucne se stesni gube se stringsovi violine bubanj i bas se nekako uvucu u celu zvucnu sliku,verujte mi da ovo sto pisem je 100%tako a ja bi zeleo da nije tako ..i bas sam nervozan zbog toga

tranzit
09.11.2012, 17:47
A da na softver mikseru 22VSL postavis panoramu na kanalima kako valja. Garantujem da si panoramu za oba DAW kanala ostavio u sredini, odnosno nisi "linkovao" kanale u jedan stereo par. Imas izmedju kanala jedan "taster" koji treba aktivirati da bi Panorama jednog automatski bila podesena potpuno na lijevo, a drugog na desno. Ne sumnjaj u kvalitet sounda Presonusa jer, kako sam ti vec rekao, on je debelo iznad onoga sa PA3X.

Alekso
09.11.2012, 21:37
ne sumnjam tranzit ja u kvalitet presonusa ..ja sam zvucnu uzeo jer sam verovao tebi posto si je ti drugima preporucivao i rekao sam zvuk je veoma cist to se primecuje ali opet kazem fali mu ta sirina obicno sa mp3 kad slusam primer strings se jasno slusa i na levoj strani i na desnoj a kod presonusa ga jednostavno snema kako da se uvuce negde to vazi i za bubanj isto ali ja sam naveo sad korg pa3x ,prethodno sam snimao sa dynacord3 u cubase a sajzer je bio pa 800 ista situacija i isti zvuk..dali ja neznam da podesim zvucnu kako treba neznam stvarno ..probacu veceras posle svirke da uradim to sa panoramama samo mi reci dali treba daw1 panoramu da stavim skroz levo a na drugom skroz desno..hvala jos jednom sto zelis da pomognes
Dodato:
stavio sam in1 skroz levo i in2 skroz desno i dobio zvuk koi treba konacno ali kad pustim da preslusam snimak opet onaj stari zvuk,a namestio sam i daw1 levo a daw2 desno,dok se snima ok je ali kad pustim snimak opet lose..tranzit upomoc:">:">
Dodato:
problem je resen naravno uz pomoc tranzita to je to kao sto si rekao u panoramama je bilo resenje ja sam samo zaboravio da podeselin input na L+R i sada je to ono sto sam ocekivao ..ko zna zna hvala jos jednom na pomoci i javicu utiske kad snimim neku dobru stvar.pozz
Dodato:
tranzit zasto kad uradim mixdown to audio file opet se zvuk smeni i volumenski se namali cela pesma i to sve na jednoj istoj jacini pesme mi izlaze ma koliko ja pojacivao to u mix-u i sredjivao?
Dodato:
snimam u studio one program

tranzit
13.11.2012, 03:12
Da te prvo napomenem da na 22VSL obavezno podesis Potenciometar "Mixer" na poziciju "VSL" kada koristis softver mikser (VSL).

To u vezi sa levelom pjesme kada uradis Mixdown iz Studio One mi moras malo detaljnije pojasniti. Moze biti nekoliko razloga za tvoj Problem mada vec mogu da predpostavim o cemu se radi. Naime, moguce je da ti u VSL mikseru u master kanalu stoji ukljucen Limiter.

Alekso
19.11.2012, 16:37
potenciometar mixer je namesten kao sto si mi rekao ali hteo bi da te pitam koliko treba bojacati gain na kompresoru u softver mikseru jer snimao sam jednu pesmu gde je gain bio na nulu ali nikako nisam mogao vokal da podesim jer tako na taj nacin mi je vokal bio slab i je probivao i izoblicuje,tu mi nije jasno znaci celu pesmu sam izmiksao kako treba i je bilo super ali vokal je bio problem ..

Alekso
22.02.2013, 15:37
da ne otvaram novu temu pitao bi tranzita u vezi audio box-a...imam soundcraft m8 mixer i zvucnu vezem u mixer i tako snimam jer tako mi daje cistiji zvuk nego samo sa audio boxom konkretno to se primecuje na vokalima i mogu da kazem da zvuci fenomenalno..e sad me interesuje kad vezem zvucnu u mixer koja predpojacala se koriste dali sa miksete ili od zvucne ..ovo te pitam jer nikako nisam mogao samo sa audio boxom u miksanju opet kazem konkretno za vokal da dobijem tako cist vokal kao sto to zvuci kad je vezem uz mixer..na taj nacin sa mixerom zvuci mnogo lepo i cisto i ja sam prezadovoljan ..neznam kako da postavim ono sto sam snimao da cujes samo koja je razlika
Dodato:
da ne otvaram novu temu pitao bi tranzita u vezi audio box-a...imam soundcraft m8 mixer i zvucnu vezem u mixer i tako snimam jer tako mi daje cistiji zvuk nego samo sa audio boxom konkretno to se primecuje na vokalima i mogu da kazem da zvuci fenomenalno..e sad me interesuje kad vezem zvucnu u mixer koja predpojacala se koriste dali sa miksete ili od zvucne ..ovo te pitam jer nikako nisam mogao samo sa audio boxom u miksanju opet kazem konkretno za vokal da dobijem tako cist vokal kao sto to zvuci kad je vezem uz mixer..na taj nacin sa mixerom zvuci mnogo lepo i cisto i ja sam prezadovoljan ..neznam kako da postavim ono sto sam snimao da cujes samo koja je razlika

milepsr
22.02.2013, 20:04
Kako to "zvucnu vezes u mikser" ?

Alekso
22.02.2013, 21:04
soundcraft m8 je i za live i studiska mikseta preko direkt out banana kabl ide u zvucnu
Dodato:
soundcraft m8 je i za live i studiska mikseta preko direkt out banana kabl ide u zvucnu

tranzit
22.02.2013, 23:03
Nesto si ti tu pogresno namjestio (skontao, cuo...) jer... mikrofonska predpojacala na AudioBoxu 22VSL su bar pet klasa bolja nego na tom Soundcraft M8. Snimaj iskljucivo preko mikrofona koji je prikljucen direktno na AudioBox, samo tada imas nedirnuti kvalitet Presonusovih XMAX predpojacala prema kojima su ona na Soundcraftu najobicnije smece. Ako nista drugo, to bi trebalo da ti bude jasno i iz cijena ova dva uredjaja. 22VSL ima cijenu od nekih 200 eura sa svoja dva predpojacala i pet potenciometara a citav Soundcraft M8 kosta 550 eura. Je l' da, da tu nesto govori u prilog kvaliteta predpojacala Presonusa. Nego, ti imas drugi problem koji ne raspoznajes. U pitanju je to sto ti vec pri snimanju aktiviras i Equalizer na mikrofonskom kanalu Soundcrafta pa ti se onda cini (ali samo ti se cini) da je snimak "bolji". Nikada, ama nikada, se ne snima jedan vokal sa ukljucenim EQom. To je najveci "grijeh" koji postoji u studijskom radu.

Alekso
23.02.2013, 13:50
vidi tranzit ti i milepsr ste mi pomogli u vezi audiobox-a i to cenim i postujem tvoj i svacij rad ali nekako imam osekaj u tvoim odgovorima kao da sam ti nesto zgresio jer si mnogo ostar i nekako sa ljutnnjom odgovaras i na neki nacin vredjas lose si cuo, skontao ..ja sam siguran da ti nisi cuo m8 mixer pa kazes da predpojacala su mu smece a ja ti kazem da sa mixer m8 zvuci fenomenalno i da je cistije i ima bolji visoki i to potpisujem jer sam sto puta snimao i sa m8 i bez njega i znam kako zvuci ali nije u tome stvar da se ja ovde stobom dokazujem nego sam te pitao u tom slucaju cija se predpojacala koriste i ti si mi odgovorio i hvala ti

tranzit
23.02.2013, 20:14
Totalno si na pogresnom putu. U mojim odgovorima nema nimalo "ljutnje" niti imam bilo kakav razlog za to a jos manje nekakvog "vrijedjanja". Iskljucivo me ljuti kada se ne razmislja logicno i kada se javno tvrdi nesto sto se ne poznaje dovoljno. Nemoj to nikada u mojim odgovorima da shvatas licno jer ti ne bih ni odgovarao da ti zelim bilo kakvo zlo. Sto se tice toga da li sam cuo M8 mikser... momce, vjeruj mi na rijec, da sam za preko 40 godina rada cuo toliko miksera i mikrofonskih predpojacala, koliko ti dlaka na glavi imas (pod predpostavkom da nisi prerano izgubio kosu). Kako god bilo, zestoko se varas misleci da ta trecerazredna mikrofonska predpojacala sa niskobudzetnih malih Soundcraftovih miksera mogu i u kom pogledu da se mjere sa XMAX predpojacalima Presonusovih uredjaja. Namjerno pisem "trecerazredna" jer su ona sa Presonusa tek "drugorazredna". I ovdje postoji vrlo konkretna hijerarhija u pogledu kvaliteta. Iz svih ovih razloga ti preporucujem da poslusas savjete iskusnih kolega i da ne trazis u odgovorima nesto sto ne postoji.

Alekso
26.02.2013, 05:02
ostao sam bez spavanja ali sam se uverio da tranzit ti nisi uopste cuo m seriju soundcrafta
Dodato:
radio sam test ova dva predpojacala i mogu reci da ni 1% nije soundcraft slabiji od presonusa nego naprotiv cak je su njegova predpojacala poprecizni i pocisti,bicu realan nema neka velika razlika izmedju ova dva predpojacala moja ocena je soundcraft bolji za 10%...pustio sam jedan oriental na korg pa3x noga dobos i fusevi soundcraft je svirao bezprekorno sto nisam ni sumnjao to sam sve slusao detaljno na slusalice i razlike su se cule veoma dobro,zatim isti taj ritam u audiobox-a i imao sam sta cuti..zatim sam pustio da ide samo bass gitara gde na m8 je svirala tako precizno i cisto da kad sam prebacio na presonusa kao da je svirala u bunaru..zaboravio sam,znaci na iskljucen eq oni i ne sviraju isto bass sam stavio na sto herza pri tom gain na audio box je bio pojacan na 15db a na soundcraft je bio na 0db...i da ne pricam vise jer znam da je dzaba sve ali zeleo sam se uveriti i znao sam da tranzit tu je pricao prazne price ali ne ljutim se jer mi je pomogao i hvala mu a vo pisem za one koje hoce da znaju sta je istina,zatim sam testirao vokal ali sve mi je bilo jasno jos pre toga ,jedino presonus je imao nekako siru zvucnu sliku..utisci su veliki i mogao bi da napisem roman ali idem da spavam pozz
Dodato:
pogodilo me je to sto si rekao smece za soundcraft a znao sam da gresis ako je soundcraft smece sta su dynakord i behringer i usput si rekao jos nekoliko nelogicnih stvari ali ok je pozz

tranzit
26.02.2013, 06:06
Momce, mozes ti da ne spavas jos par noci i da slusas, razmisljas i uvjeravas sam sebe u nesto sto cujes ili ne cujes kako treba. Mozes da zakljucis sta god se tebi dopada i to ce biti tvoje uvjerenje i zakljucak... ali samo tvoje. Jedino sto ne treba da radis je da iz svojih uvjerenja i zakljucaka tvrdis da tranzit nije cuo Soundcraft M8, to je vec uvreda za meine jer time tvrdis i da ja lazem a prestar sam da bih to radio, pogotovo ne kada od toga nista nemam. Nisi me postedio ni sa onim "tranzit prica prazne price". Ocigledno nisi prelisato ovaj forum pazljivo !!!!!
Pobrkao si zestoko loncice kod onih 15dB i 0dB, pomijesao babe i zabe, jednom rijecju, skroz na skroz si otisao stranputicom i na osnovu svega toga pogresnog sto si skontao, stvorio si svoj scenario, koji na zalost tvoju, nema nikakve veze sa cinjenicnim stanjem.

Za tu svu tvoju ujdurmu, i nesanicu, kao i za totalno pogresne zakljucke postoji samo jedan uzrok, a to je "neizbjezni" ljudski faktor neiskustva i neznanja, koji je u najvecem broju slicnih slucajeva obavezni pratilac. To sto ti nisi u stanju i ne znas da iskoristis ni AudioBox 22VSL a ni njegov VSL Software Mixer, za to nije kriv ni AudioBox a ni tranzit pa da ga tako vrijedjas i utjerujes bez ikakvog povoda u laz. Treba to sve dobro nauciti i raditi sa svim tim danima, mjesecima, godinama i decenijama, pa se tek tada eventualno usuditi na ovakve diskusije. Da rezimiram, mikrofonska predpojacala na M8 su u odnosu na ona na AudioBoxu i dalje obicno smece kao sto je kompletna i jadna filter sekcija (3-Band EQ sa semiparametricnim srednjim Bandom) na M8 ultra inferiorna u odnosu na ono sto nudi VSL konzola, pa svidjelo se to tebi ili ne. Kraj price... dalje diskutuj sam sa sobom jer nemam volje da ti dajem sve tehnicke i muzicke argumente za ovo sto pisem posto ih ti svakako neces ni procitati, a bojim se, ni shvatiti.

milepsr
26.02.2013, 06:12
Izvini Alekso, ali ja ne verujem u to. Hajde molim te, ako ti nije tesko snimi dva identicna snimka (jedan na Presonus-u, drugi na Soundcorft-u) i uploaduj ih negde u wav formatu. Snimi npr 15 sekundi nekog ritma iz Emol-a. Ekvilajer naravno stavi na 0 na prilikom oba snimanja.

Alekso
26.02.2013, 15:52
ja ne bi zeleo nikog da uvredim i izvinjavam se ako sam to uradio ali od tvoih postova tranzit mogu da primetim da vi ste covek koi ne trpite poraze i koi misli da sve zna,ako to je lepo,a ako si cuo m8 i pricas da ke 5 klase slabiji onda ne vredi vise diskutovati a ja znam i da uporedimo nalice mesto da ti opet ces da kazes smece a mnogo gresis ne malo i jedino si u pravo kad kazes kraj price ,tako je jer si cuo m8 a vidi sta pricas...milepsr boim se i kad postavim snimak da mnogi nece primetiti razlike jer sam dobro rekao da oni se tu negde veoma slicni ali opet ti tvrdim ne moras da verujes ako zelis uzmi m8 i proveri da on svira precizno uoclivo za one koje mogu to da cuje i jednostavno to se primeti na bass gytri neverovatno kako guraju napred zvuk u pravom pravcu dok na presonusa zvuci kao da bass pliva u zvucnik kao riba u mutnoj vodi..na iskkljucen eq ne sviraju isto opet treba podesiti frekfencije gde oni ce da zvuce slicno primer na m8 visoki na nulu koi pri tom zvone a kod presonusa na 12 zvuce opet mutno ,srednji su tako losi kod presonusa kao da si u nekoj dupci ili bunaru moras ih smanjiti, bass na 100herza na m8 na nuli presonus 15 db i na tim frekvencijama su na tom mesto gde ti mozes slusati i sporediti,ovo ti govorim jer sam sve to slusao na slusalice ,jer ao namestis flat eq nema sta da sporedjujes jer ne zvuce isto i tu je problem.. ali opet kazem dzaba sve ovo jer to momce koe spominje tranzit dugo se bavi i sviranjem i pevanjem i samim zvukom i stelovanje zvuka i bio sam u prilici gde ljudi i dan danas velicaju one sto ne znaju ni da sviraju ni pevaju a omalovazavaju one koi znaju,kad imam priliku i vremena stavicu neki svoj demo
Dodato:
pa imaces prilike da cujes za to momce koje je neiskusno i neraspoznaje muziku

zeljko
26.02.2013, 16:40
Mozda ti nisu dobri zvucnici ili slusalice:D

tranzit
26.02.2013, 17:17
ja ne bi zeleo nikog da uvredim i izvinjavam se ako sam to uradio ali od tvoih postova tranzit mogu da primetim da vi ste covek koi ne trpite poraze i koi misli da sve zna...Ti si "momce" izgleda totalno pogresno razumio rad i ulogu foruma. Ovo nije mjesto gdje se takmicimo pa da neko pobijedi a neko bude "porazen". U velikoj si zabludi i sto se tice mog misljenja o sebi, nikada nisam ni pomislio da "sve znam" ama sam siguran da sam mnogo vise zaboravio nego sto si ti uopste i naucio. Ovo sa sigurnoscu tvrdim jer mi je, iz svega sto si do sada napisao, potpuno jasno kompletno tvoje poznavanje ove materije. Postajes vrlo lican pa ti moram na isti nacin odgovoriti, mada mi je to bila posljednja namjera. Tvoj rad me uopste ne zanima i radi meine se ne moras truditi oko demo snimaka, meni je, iz prilozenih postova i bez toga sasvim jasno koliko dobro cujes. Na pocetku ove teme si postavio pitanje koje jasno definise tvoje (ne)poznavanje ove materije a samo nekoliko postova kasnije pokusavas da se prikazes kao veliki "znalac". Je l' da, da je to vrlo kontradiktorno. Na kraju, nema potrebe da korespondiras samnom u trecem licu, u sustini nema uopste potrebe da korespondiras samnom jer si postao vrlo uvredljiv i previse lican. Forum nije mjesto za ovakve rasporave, pa bi najbolje bilo da prekinemo sa ovom totalno bespotrebnom diskusijom i nagvazdanjem o necemu sto nije ni bila tema. Na pitanje sa pocetka teme si dobio odgovor, rijesio si sveoj "veeeeeeliki" problem (koji i nije bio problem vec samo vec pomenuti faktor neznanja) a sve kasnije sto si pisao nema blage veze sa temom, pa s toga, nema nikakve svrhe da nastavljas dalje sa nebuloznim tvrdnjama, uvredama i hvalisanjem koje iza sebe nema nikakvu osnovu. Za to te niko nije pitao, niti je uopste bilo predmet prepiske da li i koliko ti znas da sviras, aranziras, komponujes, miksas ili sta vec jos. Ukoliko bas ustrajes da ti dokazem koliko sam upravu kada pisem o kvalitetu dva doticna uredjaja, to cemo rijesiti vrlo lako. Npravi miks bilo kakvog materijala na tom M8 a meni posalji isti materijal, da bih i ja napravio miks sluzeci se iskljucivo AudioBox softver mikserom. Postavicemo to ovdje i ostaviti kolegama da prosude sta je bolje. Ovo je izgleda jedini nacin da te uvjerim, mada mi, poslije tvojih nezahvalnih i uvredljivih odgovora i nije nesto posebno stalo do toga da te u bilo sta uvjeravam. Mislim da sam bio potpuno jasan i dalja diskusija sa istom ili slicnom tematikom u ovoj temi bi bila vrlo neproduktivna, pa gledaj da ne nastavis istom inercijom. Ako imas nekih zaista korisnih i konkretnih pitanja u vezi sa temom, opet cu ti odgovoriti, radi kolega koje eventualno muce slicni problemi ali me ubuduce postedi licnih rasprava.

Alekso
27.02.2013, 07:12
mislio sam da ne komentiram vise nista ali nisam mogao izdrzati a da ne podelim ovo sa onim ljudima koi meni veruju..radio sam test na gitari na m8 i presonusa..ljudi pa to je porazavajuce smesno koliko jadno svira gitara na presonus za razlike na soundcraft m8,test je radjen na iskljucen eq,ma nije mogla ni priblizno svirati ni sa cackanjem ekvilajzera jednostavno ton je bio jadan siromasan dok je zvonila na soundcraft,napravio sam jedan snimak sa njom pusticu ga u demo snimcima sutra..tranzit ne zameri meni ni na moje neznanje i ja tebi se ne ljutim jednostavno ti cujes toliko koliko cujes i ja ne bi ni hteo da te ubedjujem ni tebe ni druge jednostavno ovo je moj sud a svako ako ga interesuje ovo neka proveri sam pozz

milepsr
27.02.2013, 14:49
Ja sam ubedjen da ti nesto ne radis dobro. Imao sam 22VSL, sada imam FireStudio Mobile, tako da znam kako moze da zvuci.

tranzit
27.02.2013, 16:26
Mile, mislim da ne vrijedi dalje objasnjavati jer onaj ko apriori nece da shvati, tome je uzalud pricati. Naravno da on nesto ne radi kako treba sa AudiBoxom i naravno da je negdje napravio katastrofalnu gresku u postavci drivera i softvera inace ne bi pisao ono sto pise. Porediti predpojacala M8 i Presonusovih Audio interfacea je smijesno i djetinjasto, pa ovo dalje ne smatram ozbiljnom temom. Najbolje je da ga ostavimo u njegovom ubjedjenju jer cini se, da drugacije ne ide. Kad shvati ili otkrije gdje je pogrijesio valjda ce se sam javiti, ja obecavam, necu mu se smijati.

zeljko
27.02.2013, 16:35
Tooooooooo Mile znaci i ti si mobilan isto kao i ja hehe...Ma ja sam prezadovoljan sa ovim Fire studio mobile boxom a sigurno je i taj Vsl isto dobar ali treba to znati sve podesiti kako treba to jest..Pozz

tranzit
27.02.2013, 18:18
Svi aktuelni Presonus Interfacei, ukljucujuci sve FireStudio i sve VSL modele (a i najnoviji Studio Live mikser) imaju potpuno ista XMAX mikrofonska predpojacala, koja spadaju u najkvalitetnija iz svog cjenovnog segmenta. Veoma neutralan i linearan sound, neopterecen nepozeljnim frekventnim izoblicenjma, sa odlicnim S/N ratiom. Jednom rijecju u paketu je sve ono sto je potrebno za studijski (i Live) rad na prilicno visokom nivou kvaliteta. Presonus je inace poznat po svom izvanrednom cijena/kvalitet odnosu. Cijene Audio Interfacea konkurentnih proizvodjaca, koji su u kvalitetu Presonusovih, su bar za trecinu vise.

casper
27.02.2013, 18:37
Pratim temu i moram se malo umješati. Pretpostavljam da je Alekso sve dobro spojio i da tu nema problema. Gotovo sam uvjeren da njegov "problem" leži u ovom citatu koji navodi Tranzit.

....Veoma neutralan i linearan sound, neopterecen nepozeljnim frekventnim izoblicenjma, sa odlicnim S/N ratiom. ...

tranzit
27.02.2013, 19:39
Vrlo moguce, Casper... imao sam i to na umu... mada, nikada mi nije moglo biti jasno da ljudi koji se bave muzikom se toliko slabo snalaze sa zvukom. "Cuti" taj zvuk je definitivno dar koji covjek ima ili nema, to se na da nauciti ali ukoliko nedostaje onda ga ne treba na silu pokusavati dobiti. I pored toga, ipak mislim da je u pitanju "tehnicka" greska, tipicna za pocetnike u domenu Audio Interfacea, pogotovo aktuelnih, koji dodatno imaju i svoje DSP miksere i efekte. To je gomila novih i nepoznatih stvari i potrebno je izvjesno znanje i iskustvo da bi se sa tim izislo na kraj. Pogledaj samo prvi post ove teme, mislim da ce ti sve biti jasnije.

Alekso
27.02.2013, 20:28
ovaj demo snimak sto cu postaviti sada postavi i ti samo pazi tvoj snimak tranzit treba da bude 5 klase iznad mog snimka u suprotno ako nije tako ondak ti i daje pricas i lazes

tranzit
27.02.2013, 20:54
Momak, ne vrijedjaj, puno sam stariji od tebe da bi samnom tako razgovarao, a pogotovo sto ja tebi nista slicno nisam rekao, niti bih rekao. Nadam se da ce administracija da vidi ovaj tvoj post. Od mene, samo jos jedno: sram te bilo !!!!

Alekso
27.02.2013, 20:55
http://www.*******.com/music/Rae7sSes/forum_pijane.html

evo link demo snimka, pesma Leksington benda - Pijane usne, snimano na Soundcraft M8, gitara i vokal, nista specijalno miksano, direktno sa miksera ..

zeljko
27.02.2013, 21:08
Meni se jako svidja kako zvuci snimak svirka i pjevanje,samo nije uredu da razgovaras sa Tranzitom tim tonom...Druze ne treba diskutovati uvrjedljivim nacinom i svi ce te bolje razumjeti..Sto se tice dema super..Pozz

Dell
27.02.2013, 22:02
Mogli biste se Alekso malo konzultirat s pravilnikom i nacinom na koji razgovarate sa starijim clanovima. Inzistiram da proucite pravilnik, da ne bismo mi iz administracije bili krivi za probleme koji bi mogli nastati.

nesaband
27.02.2013, 22:08
ja ne znam sto vi uopste raspravljate sa clanom @aleksom,takvima uopste nije mesto medju nama i ja bi licno takve clanove ignorisao.

Mozda decko ne zna pravila foruma a ako ih ne zna onda je to njegov problem i treba biti adekvatno"nagradjen" za svoje pisanje.

tranzit
28.02.2013, 01:28
Mislim i ja Neso da bi trebalo da bude nagradjen za svoje pisanje. Sto se demo snimka tice... odavno sam prestao da vjerujem u bajke i povrh toga, prestar sam i isuvise dugo sjedim (osjedio) za mix pultom, da se dozvolim prevariti. Mozda na nekom drugom mjestu i nekim drugim ljudima bi to i "proslo", ovdje sumnjam da ce.

milepsr
28.02.2013, 04:22
@Alekso
Sta mislis da si pokazao ovim snimkom ?
Kako se ti ili neko drugi razume u audio produkciju ? Ovo nije relevantano, i ko zna na cemu je snimano i kako obradjivano.

Rekoh ti, pusti isti ritam iz aranzera (koga si i hteo da snimas, a sada odjednom se bavis mixom i masteringom) na 15 sekudni, iz istog tonaliteta i iste jacine snimljenog signala na oba miksera, i postavi ta dva snimka. Bez sminke i efekata, suv signal.