PDA

Pokaži Full Verziju : Gdje drzite vocalist na svirci?


Dell
06.11.2012, 20:06
Zanima me kako rjesavate mjesto za vocalist da vam je lako dostupan. Ja stavim dasku na donje ruke od stalka i tu stavim vhm5, ali gadno je dohvatit, moram se non stop saginjat. Sad bi na tyrosa stavio nekako na vrh s desne strane da donji dio vocalista bude iznad zadnjih dugmica, a kolega mi je spomenuo neke vakuum gumice. Sta preporucujete?

tranzit
06.11.2012, 20:10
Drzim ga... hahahaha... Kod mene je to sve na Touch Screenu pa nemam potrebe bilo gdje drugo da ga drzim...

casper
06.11.2012, 20:42
Zar ti stari VHM radi bolje od ovog ugrađenog u T3?
Dok sam imao Proelov stalak preuredio sam ga kao na slikama. Gornja ruka je iskorištena za nosač, gle čuda isto VHM5 na njemu :-O Po potrebi se podešavala visina i to mi je bilo vrlo praktično i pregledno.

Kakav stalak koristiš?

Dell
06.11.2012, 21:17
Kod mene je die hard i nema tu kerefeku, jedino nesto na pecaljku da se stavi. T3 ima bolji vocalist, ali nema mogucnost brzog mijenjanja skala i vrstu efekta. Inace meni pilot prvo spojen u vhm pa iz njega ide u t3, pa koristim i jedan i drugi ;)

casper
06.11.2012, 21:32
To je iskorištena druga ruka za klavijaturu. Kerefeka je home made, moja kreacija. Možeš na to staviti i bilježnicu s tekstom.

Mijenjaj postavke VH preko registracija, ne može brže od toga. Moj VHM5 stoji u ormaru, to je još četiri kabla više za nosit u koferu, a žao mi ga prodat, sentimentalno sam vezan :D

Dell
06.11.2012, 22:46
A i ne mogu nac terce za nasu muziku nigdje za t3

b.o.Y.c.h. ČK
06.11.2012, 23:31
Oću nešto reći pomalo nevezano uz temu. Živcira me i nije u redu što je tipkica za paljenje vocodera na tyrosima pored DEMO, dva put mi desilo da sam u onom žaru svirke slučajno pritisnuo DEMO, i šta onda? :D Nemojte da vam se to desi. Več sam si obečavao da je izvadim i da nešto zaljepim gore, ali sam lijen! Ovo je sitnica ali po meni vrlo važna stvar za jednu PRO klavijaturu, mogli su to negdje drugdje tutnuti.

tranzit
07.11.2012, 00:29
A i ne mogu nac terce za nasu muziku nigdje za t3Nema nigdje, ne trazi, neces naci.

sale_band
07.11.2012, 11:27
na desnom cosku klavijature (Kao Krecar i Kosmajac i sl...)

Dell
07.11.2012, 13:18
Samo sto oni imaju ako se ne varam Performera koji je manji, a vhm5 je siri, zato kazem. Jel neko koristi te vakuumske gumice?

sale_band
07.11.2012, 15:09
Ja se nebih oslanjao na gumice... Pre bih uzeo cicak (velcro) i lepo zalepio dve na klavijaturu i dve na vokalist i reseno... Samo stisnes da se sakaci

Lepio sam pre na Korg TR i skinuo posle 2 godine kad sam ga prodao, nista se nije primetilo na farbi

Vaxter
07.11.2012, 15:15
@b.o.Y.c.h. ČK

Moram da se pridružim tvom offtopicu.
Demo dugmetu nije uopšte mesto na profesionalnoj klavijaturi, a ne na pomenutoj lokaciji!

Dell
07.11.2012, 16:15
Demo dugmice sam vidjao samo na djecijim klavijaturama pa ono svira neka kao pjesma, na tyrosu se upali prezentacija, koristio sam vocal harmony do sada, ali nije mi se dogodilo da omasim na demo.

Sale, jel imas negdje sliku kako to izgleda?

Ace
07.11.2012, 17:53
Zato uzmete korg, tamo demo je na Style play + Song play dugmice pa nemosh ga slucajno upaliti :D

@Dell
Mislim da bi ti bolje bilo da ga postavis iznad klavijaturu. Recimo klavijatura na donje rucke, VHM5 na gornje. Imao sam u kompjuter jedan snimak gde je vocalizer na improvizirane rucke iznad klavijaturu potrazicu veceras. A recimo bila je i jedna slika od clana @bokajunior gde je imao mini dodatak na stalak za laptop pa mozda i takvo nesto zavrsi posla.
Postovano sa mobilnog uređaja

casper
07.11.2012, 19:24
Ovdje se vidi bolje kako (je) izgleda(lo) kod mene. To je isti stalak sa slike iz prijašnejg posta jedino je klavijatura "otvorena". Definitivno vocalist mora biti na dohvat ruke i pogleda.

Slažem se da demo gumb nepotreban, pogotovo na profi modelima. I kad je još na tako nezgodnom mjestu ... Na sreću, meni se još nije desila nezgoda. Ako imate Lego kockice, evo mogućeg rješenja.

mojjmbg
20.11.2012, 19:37
moj je na podu izmedju nogara od stalka... ali ja korisim gitarski tako da. hehhehe :D:D:D

korgpa600
10.12.2012, 21:30
Mali helicon harmony m,na lijevoj strani ketrona sd5 na zvučniku.Na dohvat ruke