PDA

Pokaži Full Verziju : Jednostavnost klavijatura


formula95
02.11.2012, 20:03
Pozzz, otvorio sam temu da napisete vasa iskustva koja ste imali sa razlicitim brendovima klavijatura. Sve marke klavijatura su razlicite (sto je i logicno :D) pa bih voleo da napisete koje su po vama najjednostavnije klavijature (znaci lake za upotrebu, manipulisanje fajlovima..). Do sada sam svirao i trenutno sviram Yamahu psr1100 i mogu reci da je vrlo jednostavna za koriscenje, od citanja sa flopija do kreiranja nekog ritma. Nema "brdo" dugmica na njoj...A koliko sam video sto na slikama sto na klipovima, sve yamahe su vrlo slicne.
Ako sam kojim slucajem otvorio ovu temu, a da sam prekrsio neko pravilo, izvinjavam se moderatorima

nesaband
02.11.2012, 22:27
Svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane.to je samo stvar navike.

Sviram Rolanda godinama ali nije mi bilo nesto tesko da se naviknem na komande na Korgu PA 500.Yamahe sam imao prilike da probam po radnjama ali i to je sve slicno.

Dell
02.11.2012, 23:08
Rolanda nisam probao, ali sto se tice yamahe i korga, makar sto se tyrosa tice i pa50, sve je totalno razlicito, iako se na prvu cini da je slicno, nije nikako. Sto se tice kompleksnosti rada sve je isto, bio sam na korgu 3 godine sto je relativno malo tako da objektivno mogu reci da je rad na yamahi jednak kao na korgu. Druge klavijature nisam imao duze da nesto kazem o tome.

fico
03.11.2012, 02:17
Probao sam dosta klaviatura i za sam rad nema puno razlike medju njima.Podrazumeva se rad sa njom je prilicno sveden da mozes vrlo brzo preci sa jedne na drugu.Veci su problemi kod edita i sredjivanju te klaviature za rad uzivo. Najgora mi je bila Kurzweil zbog malog displeja jos i lampa ispod bila slaba pa nevidis skoro nista.Srecom postoji danas softver skoro za sve pa se moze dosta stvari odraditi na kompjuteru i olaksas si onda sve .

Vex
03.11.2012, 03:56
Volim prakticne klavijature ,sa sto vise bitnih dugmica -vise realtime komandi za live svirku. A unutra volim da je sto komplikovanija- u smislu da ima opcija da izvedem tehnicki u klavijaturi to sto sam zamislio,a ne da je neka igracka ili polu-proizvod da moze samo ovo,ili samo ono ,to me uzasava ...zato sam na primer pobego od Roland aranzera ,ogranicen sam bio mnogo...morao sam da radim kako oni hoce,a ne kako se meni svidja-ali u tome lezi Rolandova jednostavnost ,i verovatno zbog toga ima dosta Roland nostalgicara koji koriste klavijaturu po principu " kljuc u ruke" :)

sale_band
03.11.2012, 17:24
Po meni je, pre svega, vazno poznavati osnovnu "materiju" klavijature, bila ona aranzerska, wirkstation ili synth itd...

Ako, kao muzicar, ne poznajete princip rada svog instrumenta onda ce sigurno biti "tesko" rukovati tim instrumentom.

E, sad, ovaj ili onaj model uopste nije bitno, jer postoje mnogi ljudi koji sviraju razlicite modele i koriste ih do maksimuma, pa kad gledas sa strane mislis da je prosto ko pasulj...

To ne vazi samo za klavijaturu vec i sve druge stvari... Npr, ja sam okoreli Cakewalk Sonar korisnik pa kad pokusam nesto uraditi na Cubase sav se pogubim sto ne znaci da je svakome Cubase komplikovan... Eto...

Jovan4e
06.11.2012, 05:14
Naravno da su sve klavijature razlicite i ja mislim da klavijatura "prica" isto kako sto i njen vlasnik "prica". Najbitnije je dobro poznavati svoju klajvu i kao sto jedan moj drug kaze vjezbati malo atletiku po svoji sint :D brzina da promenis ritam, boju i tako dalje . :DD