PDA

Pokaži Full Verziju : Pametna zamjena?


muamerboss
01.11.2012, 08:21
Zdravo kolege. Nudi mi jedan covjek zamjenu, ja njemu Triton Classic+pa50, on meni TYROS 2. Tyros ima onu poznatu manu, liniju na ekranu.. :D

Sta mislite je li pametno da zamijenim? Koliki je problem ta linija, i da li se prosiruje? Moze li se popraviti i kol'ko kosta popravka?

romario
01.11.2012, 10:36
Ja koliko znam ima jedan t2 sa tim crtama.
I stalno mjenja vlasnika.Bio je i kod mene...
Te crte definitivno jesu problem i zato se kod nikoga ne zadrzava dugo.
Govorim o RH i BiH .
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Rjesenje je mali lcd monitor...
Novi monitor za t2 nismo nasli ispod 400eura.
Postovano sa mobilnog uređaja

nikadvisekorg
01.11.2012, 13:28
ubih se od pisanja i nestade mi post.... sad ću ukratko.....

rešenje jeste dodatni monitor ali nije trajno.... na njemu samo možeš da vidiš ono što i na glavnom, ali kad jednom stane sa radom zbog problema sa flet kablom, prestaće i da ti rade tasteri koji su na ekranu a koji su veoma bitni za rad.

Bez njih klavijatura će ti biti praktično neupotrebljiva.

Tako da je realna cena tog t2 onoliko manja za cenu novog displeja + ruke i ostali troškovi zamene, hteo to onaj što prodaje da prizna ili ne.....

Bolje dodaj još 200e pa kupi ispravan, nego da kupuješ tu mačku u džaku.
Može tako da tera još 5 godina a možda već sutra stane.....

Ja bi zamenio s njim jedino da mi daje ekstrapovoljno da mi se isplati i da promenim displej, inače ne. I auto kad kupujete sa motorom koji je "zakovao" vlasnik sam spusti cenu za cenu generalke..... a ova klavijatura je blizu do nje.....

muamerboss
01.11.2012, 17:23
eh, bas toga se i ja plasim.. jer kako kazu, mozda ce raditi dan, mozda sto dana, mozda godinu :DD.. A onda bi' na*ebao posteno kad bih ostao bez displaya, tj. bez klavijature :D...

Mozda bolje da ostavim pa50-tku i Classica... Jedino sto me vuce da zamijenim je zbog ovog glupog scsi-a i zipova na classicu... :S

nikadvisekorg
01.11.2012, 19:24
pa ubaci bre compact flash čitač umesto glupog scsi-ja, sad bar to nije ni skupo ni komplikovano. Posle imaš opciju da ubaciš kulturno CF karticu kao na EXTREME bez potrebe za bilo kakvim externim hdd-om. Evo ovde uputstvo detaljno kako da to uradiš ako je samo to problem.
http://www.rbarrios.com/projects/tritoncf/

http://www.rbarrios.com/projects/tritoncf/_1000424.jpg

muamerboss
01.11.2012, 20:45
Sve je ovo super.. Ali gdje naci ovaj citac? I kako da spojim..Nisam dobar sa engleskim i kad bi sta za*ebo onda bi tek *ebo jeza u ledja :D.. Jedva sam dobio Tritona, pa mi se sad ne igra bas s njim :D

Vux
01.11.2012, 21:04
Ako bilo šta fali klavijaturi ja je ne bih uzeo, nije to mala vrednost da se zezaš sa njom, bar ja kad kupujem uvek proveravam sve živo... Imam fobiju da mi se jednom samo ne ugasi klavijatura :D

muamerboss
01.11.2012, 21:17
Ma odlucio sam da ne mijenjam! Jer sto ti kazes nisu to male pare..A plus znam kakav sam baksuz, display bi kod mene crko sutradan odma :D..

Da mi je sad naci ovo sto mi je kolega postavio..Ovaj citac.. Naso sam neke citace, al ne kontam sta mu je ovo: I-O Data R-IDSC-E/R adapter with firmware 1.30.9 :rolleyes:

Ne znam sta da trazim,...hehe..pozdrav kolege