PDA

Pokaži Full Verziju : Pjevanje uz matricu


Tale 25
27.10.2012, 22:19
S obzirom da sam gitarista, ideja mi je da sviram gitaru i pjevam uz matricu sa nekakvom muzičkom podlogom, e sad...

Zanima me na koji način to mogu izvesti. Za gitaru i moj mikrofon znam...njih bih trebao spojiti na nekakvu miksetu ili pojačalo ali sa čega da reproduciram matrice? Koja mi oprema treba da bi to zvučalo koliko toliko solidno?
Sa mp3 playera, CD playera, karaoke playera ili nečega drugoga? Šta bi bilo najjeftinije, a relativno kvalitetno?

Hvala na odgovorima :).

nesaband
27.10.2012, 22:24
Kupis jedan laptop ,povezes ga sa miksetom gde prikljucujes mikrofon i gitaru i to ce biti to.ako pustats karaoke onda preko nekog karaoke playera ako pustas matrice onda neki mp3 player i bices zadovoljan.Imaces sasvim solidan ton.Sve zavisi i od miksete koju imas i zvucnih kutija koje koristis.

techouse
31.10.2012, 00:33
sa lap top ces imati sound veoma loseg kvaliteta a i skuplji ti je od moje preporuke koja glasi MINIDISK za 50-100e ces imati mnogo bolji sound nego sa laptopa za manje pare

nesaband
31.10.2012, 01:27
Pa ne bih se bas slozio sa tobom,sve zavisi kakvog kvaliteta je matrica a da ne pricam da moze i tekstove da ubaci u laptop,da moze da transponuje matricu,da peva na karaoke fajlove.Jeste minidisk jeftiniji ali je daleko komotniji rad sa laptopom.

Tale 25
01.11.2012, 23:01
Dečki, hvala na vašim promišljanjima...htio bih reći i da bih, s obzirom na relativno veliki repertoar, možda htio te matrice imati i na eksternom hard disku s USB-om...E sad ga stvarno pilim ali eto...

Da li je moguće reproducirati stvari sa eksternog hard diska ili USB sticka na nekom plejeru i taj plejer spojiti s razglasom ili pojačalom?

nesaband
02.11.2012, 00:33
E pa sad mnogo bi hteo,hteo bi da sto manje poneses od opreme ali ce to tesko da ide tako.

"bez alata nema zanata"

Vux
02.11.2012, 00:58
pa koliki je taj repertoar kada ne može da stane na lap top nego ti treba hard?
ja znam ljude što su više od pola repertoara na telefon stavili kao mp3 matrice pa tako puštali bez problema...
A naravno da možeš sa eksternim hardom, povežeš ga na lap-top i samo puštaš normalno preko nekog plejera, i nemoj zaboraviti da uključiš i onaj USB za cooler harda, jer ako radi jako dugo bez coolera može se zeznuti

Tale 25
04.11.2012, 14:32
O.k.
Sad mi je valjda malo jasnije...Koliko sam skužio svakako mi treba nekakav Laptop na kojem će se nalaziti te matrice. Laptop povežem sa plejerom koji će sve to reproducirati,a onda dalje na miksetu.

Hvala svima na mišljenjima.

Vidi li se da sam porijeklom iz Bosne? :lol:
Dodato:
Možeš li mi postaviti ovdje nekakav link ili marku i tip nekog minidiska? I to me zanima ako je jedna od opcija.
Ne znam kako da ga potražim na netu...Možda sam i naletio na nešto ali ne znam da je to to.

nesaband
04.11.2012, 14:46
Taleeeee,ne treba ti nikakav mini disk niti bilo kakav dodatni player ako imas Laptop.

Sve to imas vec u laptopu.Znaci treba ti samo laptop,mikseta i zvucnici,jedan mikrofon i cepaj.

"Vidi li se da sam porijeklom iz Bosne? "

Vidi se =))

VUNIMRAV
04.11.2012, 15:32
#:S
Dodato:
Tale ne znam odakle si ali se vidi da imas godina kao i ja,i da nam je tehnika jaca strana:lol:

Tale 25
04.11.2012, 16:05
Tooo,
hvala ti, brate, k´o bratu.:))
Dodato:
Pa da...ali nama je važno da sviramo i pjevamo, pa makar ponekad i samo za sebe...Ne ovisimo o struji...:)
Dodato:
Hvala svima na trudu oko mene^:)^

tranzit
05.11.2012, 12:43
@Tale 25

Vjerovao ili ne, postoje aranzeri koje mozes upravljati gitarom, tako da ne moras bas da budes DJ na bini bez obzira sto ne sviras klavijature.