PDA

Pokaži Full Verziju : Roland E-60 i UPG


vjeran2007
17.09.2007, 10:06
Imam Roland E-60 i karticu SD od 256 MB, na kojoj imam snimljene ritmove i user programe. Ali dešava mi se da se user programi sa kartice jednostavno izgube. Oni su vidljivi, ali kad ih pozovem javi mi USER PROGRAM NOT FOUND. Kad ih iskopiram iz interne memorije u eksternu, sve se iskopira, javi mi DISK ERROR, ali su svi programi čitljivi. Ako netko može pomoći bio bi zahvalan.
Pozdrav svima

vingula
17.09.2007, 10:58
Ako nemas novi OS probaj ga stavit pa onda vidi.

vjeran2007
17.09.2007, 11:11
Imam najnoviji OS 1.09, pa mislim da tu ne bi bio problem.

vingula
17.09.2007, 12:32
Ja sam imo slican proble sa G-70 pa sam pomocu nove verzije OS to ispravio,tri puta sam stavljo jel mi se stalno javljala ista greska.Pa sam sve izbriso iz nje onda sam sve ispocetka vracao u nju.

neconix
17.09.2007, 14:15
A kad probas da vuces sa interne memorije sta se desava?Jesi formatirao SD karticu u samoj klavijaturi?

sinisa
17.09.2007, 16:57
Ja sam imao isti problem sa E-80 ali meni su se brisali pojedini ritmovi kada spojim E80 na komp. i ubacim nesto novo. Posle formatiranja SD kartice problem je nestao.
Kopiraj sve sa karice u komp pa formatiraj karticu.

vingula
17.09.2007, 19:24
moras pazit da ne ubacujes slova čćšđž kad prebacujes neki fajl u klavijaturu

vjeran2007
18.09.2007, 08:07
Meni se ne brišu stilovi, vec jednostavno mi ne procita UPG i jos nisam otkrio zasto. Inace prvo napravim MA koji napravi UPG u internoj memoriji, i zatim taj UPG iz interne memorije kopiram u eksternu radi neke sigurnosti, a i radi liste koju vucem sa eksterne memorije. Desava mi se i da kad stavim novi UPG napravljeni od nekog drugog, recimo gotovi UPG od Rolanda G70 ne nađe stilove na eksternoj kartici(ritmove od G70 cuvam na eksternoj memoriji), vec moram iz UPG-a traziti podatke o stilu, ucitati stil iz eksterne memorije i ponovo spremiti UPG. Da li je tako i kod vas ili ja stvarno imam neku gresku?

sinisa
18.09.2007, 11:55
Mislim da nije greska u e60. Problem je u tome sto ritam mora da ostane tamo otkud je pozvan u trenutku memorisanja MA ili UPG-a. Upravo zbog toga imas problem sa UPG od G70,zato sto su ritmovi verovatno pozvani iz interne memorije kada je pravljen MA ili UPG,a ti sada imas ritmove na SD (exsternoj).

Postavio sam na upload "za vjeran2007 " dva UPG jedan bi trebao da radi,a drugi ne.
Probaj pa javi dali je to problem.

vjeran2007
18.09.2007, 12:47
Na zalost, ne mogu skinuti tvoja dva UPG-a da isprobam, ali je to najvjerojatnije tako kako velis. Ali jos uvijek nisam otkrio zasto mi se gube UPG sa eksterne memorije. Najvjerojatnije nesto krivo radim kod snimanja ili ucitavanja. Ne vidim drugi razlog. Pozdrav!

keka
18.09.2007, 22:21
Cao,

Malo me brine to sto si rekao da te se javi poruka DISK ERROR. Ja sam imao slicno sa E50. Na kraju sam vratio SD karticu nazad u prodavnicu kao defect i dobio drugu. Sada radi sve kako treba. Dali si pokusao sa drugom karticom (mozda u tom grmu lezi zec).