PDA

Pokaži Full Verziju : Zvucna kartica za software arranger


Boban010
20.10.2012, 20:11
Za software arranger,koju zvucnu karticu sa dobrim AD/DA konverterima bi preporucili a da ima i par ulaza za mikrofone(podrazumevaju se dobri preampovi) i jos koji instrument u cenovnom rangu 200-350 eura?
Razmisljao sam o E-mu 1820m, E-mu 1616m kao i E-mu 1010(PCIe)-neki kazu da je razlika samo u microdockovima osim broja IN/OUT-a.Problem mi je sto se kod nas ne mogu naci u prodaji a u oglasima vrlo retko.Sta bi ste preporucili kao alternativu?
Takodje imam dilemu oko Firewire interfejsa i PCIe a posebno u vezi ove E-mu 1010 za koju pise da radi i na PCI-1x pa sve do PCI-16x.Ima li ovo neke veze odnosno znacaja za brzinu rada ove kartice?

milepsr
20.10.2012, 21:08
Koja je konfiguracija racunara ? Imas li fw ? Koliko hoces novaca da izdvojis za karticu ?

Boban010
20.10.2012, 23:31
Ploca ASUS P5Q-E i procesor Quad 8300 a sto se tice para gore sam vec napisao.....
p.s.Sto si prodao Tyrosa tolko jeftino?

momo
21.10.2012, 03:55
eto taman imam ja emu 1616

milepsr
21.10.2012, 04:27
Izvini nisam video... :)

Uzmi presonus ili 22vsl ili 44vsl. Razlika je u tome da jedan ima 2, a drugi 4 mikrofonska ulaza. Na treba ti vise mikseta, jer sve mikrofone i instumente kacis na karticu, i iz kartice na snagas...U softverskom mikseru svakom kanalu mozes da dodelis po 2 efekta + gate, compresor, eq... Pretpojacala su kao na studio live mikserima. Kostaju oko 195e i 295e nove. Ja sam kupio 22vsl po preporuci tranzita i prezadovoljan sam. Mozes i da snimas visekanalno, sto ce ti dosta znaciti kad budes snimao svirku, mozes kasnije da ispeglas svaki instrument/vokal posebno. Ja sam se zeznuo samo sto nisam uzeo 44vsl zbog 2 dodatna kanala :) I veceras je koriscena kartica na svirci nakacena na laptop i x5d, iz kontakta su vucene solo boje + su dva mikrofona bila prikacena na nju.

A sto se tice Tyrosa, jeftino sam ga platio a i pare su mi trebale jer sam kupio pa2x, morao sam da vratim ono sto sam pozajmio. Tako da nisam hteo da cekam mesec-dva kada ce se neko javiti da ga kupi. Da sam znao da ce toliko ljudi zvati pogotovo od kad sam ga prodao, digao bih mu cenu :)

Boban010
21.10.2012, 14:34
@Momo
Kolko sam video tvoja 1616M je PCMCIA kartica a meni bi trebala PCI obicna ili PCIe eventualno Firewire.U svakom slucaju hvala na ponudi!
@Milepsr
Ne kapiram kako ces na dva mikrofonska ulaza Presonus 22vsl nakaciti ceo orkestar?
Kolko sam razumeo ti ovu karticu koristis za solo,a meni treba za kompletan aranger tako da ne znam da li ce odgovarati,bilo bi dobro kad bi se javio kolega Tranzit,mozda bi znao posto si po njegovoj preporuci uzeo karticu.Razmisljao sam i o Focusrite safire pro 24 dsp ali ne bi nista uzimao bez prethodne konsultacije "strucnjaka" sa yu-midi!:lol:
p.s.Za Tyrosa si mogao ladno da uzmes jos 200-300 eurica pride a za ovu kintu za koju si ga prodao mogli su i ruke da ti pokidaju.Razmisljao sam i ja o kupovini istog a za tu lovu bi ga sigurno kupio samo nisam video oglas na vreme.Svidja mi se sistem rada na njemu koji je dosta slican kao na GW8 sa onim registracijama.

milepsr
21.10.2012, 15:28
Pa ne moras ti da uzmes sa dva mikrofonska ulaza, 44vsl ima 4 ili uzmi 1818vsl, on ti ima 8 mikrofonskih ulaza, sve zavisi od tvojih potreba. Broj ulaza na kartici nema veze sa tim sto ces ti koristiti sempl banku sa racunara, imas posebne kanale za tvoj zvuk koji izlazi sa racunara. To je samo do tebe i do toga sa koliko ljudi radis u bendu koji bi kacili svoje mikrofone, harmonike, gitare... Odgovarace ti, ne boj se, ja sam ga i uzeo da bih koristio za aranzer. Ja sam ga koristio kuci par puta i vukao sve preko nje, koristio sam Tyros kao midi kontroler i radi bez problema. Ako te ja lazem, i mene je slagao tranzit kome verujem bez pogovora :)

momo
21.10.2012, 16:55
Jes da PCMCIA.Pardon.
I Mile je u pravu...

tranzit
22.10.2012, 09:17
Ako te ja lazem, i mene je slagao tranzit kome verujem bez pogovora :)Tranzit ne laze bez velike muke ili bez velikih para=))=))=))=)) Audio karta je vrlo bitan faktor a jos bitniji je sama hardver i softver konfiguracija kompjutera. Ako hoces da tu audio kartu koristis samo za sound sa samplera onda ti je dovoljna i najmanji moguci broj ulaza i izlaza, sto bi bila recimo EMU 1212m. Vece verzije EMU karti se razlikuju u broju fizickih ulaza i izlaza i u onom dodatku "m" koji oznacava da su AD/DA konverteri Digidesignovi i kvalitetniji su za nijansu od onih bez "m". EMU karte mogu posluziti ali ne ocekuj previse od njih jer prilicno opterecuju sistem na malim latencama pa su te male latence vrlo diskutabilne. Kod njih uopste nema veze da li su PCI ili PCI-e jer performansa ostaje ista samo je interface drugaciji. Imaj na umu da ako hoces kompletan aranzer sa softvare samplera, performansa sistema mora biti vrlo, vrlo visoka. Ukoliko hoces da sampler svira samo dvije-tri trake onda moze posluziti i osrednji PC ali onda ruke dalje od FireWire ili USB audio karti vec iskljucivo odabiraj neku PCI ili PCIe. Moras da rijesis i pitanje komandi, odnosno midi kontrolera sa masterkeyboarda inace to sve nema smisla. Focusrite karte ti ne bih preporucio jer nemaju tzv. Multiclient ASO Drivere, pa ce biti problema. Za profesionalni rad kompletan sistem ce kostati mnogo vise nego sto mozes i da zamislis a i dalje nije garancija da ce to sve da radi kako treba i bez ikakvih smetnji jer jedan od najvaznijih faktora je i perfektno podesen operativni sistem, to jest Windows za audio. I najkvalitetnije i najskuplje komponente nista nece vrijedeti ako ovo nije maksimalno odradjeno. Sacekaj da izidje Trans Audio pa ces dobiti dosta informacija i izvjesni pregled sta tu sve treba i mora da se ima da bi uredjaj funkcionisao profesionalno a pod tim se podrazumjeva, pored sound kvaliteta i ergonomije instrumenta i totalno sigurni visednevni neprekidni rad pod maksimalnim opterecenjem. Tek tada s tim svim mozes da izidjes na binu jer jedno je igrati se kod kuce a drugo raditi na bini.

momo
22.10.2012, 10:00
...jer jedno je igrati se kod kuce a drugo raditi na bini.

Amin ;)

Boban010
22.10.2012, 15:07
@Tranzit
Druze ja vise ne bi cekao,tako da,bio bi zadovoljan sa Software arrangerom koji radi sa semplovima velicine par megabajta bukvalno ali da to radi stabilno.Znam za ove stvari oko optimizacije windowsa za audio,kao i ovo oko konfiguracije master keyborda ali bi mi trebao savet koja je onda alternativa umesto E-MU kartica,odnosno koja je tvoja preporuka.Isto ako moze informacija gde se moze kupiti i po kojoj ceni.
Jos jedna stvar,ako moze objasnjenje oko ovih E-mu kartica,negde sam procitao,mozda ne ovako doslovce,da je to maltene jedna te ista kartica E-mu 1010 a da su razlike samo u broju IN/OUT-a i drugim opcijama za konekciju,konkretno kod 1820m,1616m i 1212m.Sta je tacno od toga?

tranzit
22.10.2012, 15:21
EMU 1212m i nema neku dostojnu alternativu u svom cjenovnom rangu, tako da bi ti ona bila najbolji izbor za taj novac. Tacno si procitao, svi modeli EMU audio karti baziraju na EMU 1010, znaci na potpuno istom DSPu a sve ostalo su samo varijacije po pitanju fizickih ulaza i izlaza. Moras da obratis paznju i na hardver verziju EMU 1010 jer i tu postoje dvije. Prva verzija je kompatibilna sa 1820 i 1820m a druga, novija sa 1616 i 1616m. Ovo ti je bitno ukoliko budes kasnije imao namjeru da dokupis neki od Audio Dockova.

Boban010
22.10.2012, 23:04
Kako razlikovati te dve varijante 1010?
p.s.Nisam rekao za karticu u cenovnom rangu 1212m vec do 350Eura.

tranzit
22.10.2012, 23:41
Varijante ces razlikovati po natpisu na samoj karti gdje stoji koja je verzija. Ako trazis PCI kartu do 350 Eura onda pogledaj RME Hammerfall DSP 9632. Ona je daleko najbolje sto mozes naci za taj novac i za tvoju konfiguraciju. Uz nju odmah uzmi balansirani Breakout Cable RME BO9632XLRMKH jer karta fabricki dolazi sa nebalansiranim kablom. Ovo sve skupa ce te doci oko 350 eura. Bolje ne trazi jer neces naci.

Boban010
23.10.2012, 02:05
Hvala na odgovoru,za kraj jos samo,ako moze i ako te ne mrzi ukratko po stavkama,koje su prednosti RME HDSP 9632 u odnosu na E-MU 1010.
Pozdrav!

grabovac037
25.10.2012, 06:04
Poz cika tranzit da ne otvaram temu a vec je vezano za zvucne kartice sto i mene zanima ,ali mene zanima koja kartica usb bi mi radila dobro za live svirku sa lap topom znaci da mi radi forte i vise kontakta i jedan na primer trilijan bas ovo pitam jer trenutno sviram sa desk top racunarom ali bi presao na laptop konfiguracija lap topa je dual core 2.5 mhz ,4 gb rama i 500 gb hard znaci da mi sve to radi preko usb kartice prvenstveno me zanima mala latencija sto niza za usb

vingula
25.10.2012, 13:05
Ja imam E-MU 1616m PCMCIA i M-AUDIO ProFire 2626...odličan i kristalan sound na obje, ASIO dobar, obje furaju 24Bit/192KHz...jedino se moraš malo ufurat u njihove soft. interface, jel je kao na pravom digital. mixeru, čak mi se na E-MU sviđa što može gurat po 6 efekata na svakom kanalu te 6 efekata na MASTER kanalu, jer ima svoj DSP čip sa efektima tako da tu manje opterečuje procesor kompjutera, obje kartice su mi mrak i svakako bi ih preporučio, e sad kad sam ih ja kupovao bile su to masne pare, danas je to sve u pola jeftinije