PDA

Pokaži Full Verziju : TC helicon voicelive2 ili voicelive play


bole2000
10.10.2012, 10:40
Pozdrav za kolege muzicare :-)

Kao sto sam naslov kaze, dvoumim se izmedju ova dva modela, postavljam novu temu jer sam precesljao sve i jako malo je pisano o njima ili ja nisam nasao :-( cujem da je voicelive2 ubica! sviram sam klavijature-aranzer i koristio sam do sada vokalist sa pa2x, ali bi uzeo nesto ozbiljnije i bolje? ovaj drugi model voicelive play mi nude u Artist-u kazu da je ok, a da se pojavio u septembru??? zato ne mogu da nadjem nigde nista o njemu... dosta kolega mi hvale DIGITECH ali opet ne znam ni sam sta da radim, cena uopste nije bitna, hocu da ga kupim i zavrsim posao! od razglasa imam powermate 3 i 4x dlite 15-3... Sve vase preporuke i iskustva iznesite ovde ;-) hvala, pozdrav...

mikimiki
10.10.2012, 13:33
Pozdrav.Na voicelive play ne mozes da pravis user skale .Tako da ti u pola pjesama nece moci raditi kako treba.Ako ti vec pare nisu problem, onda uzmi voicelive 2.Ja sam ga imao i mogu ti reci da radi odlicno.

Bokikorg
10.10.2012, 19:06
TC helicon voicelive2 :)

bole2000
11.10.2012, 16:45
Vidim da Vam se svidja voicelive 2 :-)

sta mislite o odnosu TC helicon i Digitech???
Hvale mi i jedno i drugo, predpostavljam ko sta koristi tako i hvale...

Nekako sam vise za TC helicon, pogotovu za taj voicelive2

mikimiki
11.10.2012, 23:34
Sve zavisi kako hoces da koristis i za sta.

Voicelive2 je trenutno najbolji harmonizer.Ima odlicne efekte i prilino je lako raditi sa njim.Ali opet moras da znas sve da namjestis.A u VL2 mozes svaki parametar da podesis onako kako ti zelis.Kao sto rekoh ja sam ga imao i neznam ni sam zasto sam ga prodao.Najbolje bi bio neki hibrid izmedju tc helicona i digitech-a.heheh Da je sve iz vl2,a spakovano u recimo Digitech studio vocalist.To bi bila dobitna kombinacija.Ali, da je babi m$%a

Na vl2 mozes sve skale da odradis za nase muzike , sto na vl-play ne mozes.

Sto se zvuka tice, zvuci fenomenalno,ali samo ako ti znas da sve namjestis.Nije tesko,ali neko pocetno znanje mora da se ima u vidu efekata i harmonija.Ti mozes da namjestis i da ti sa klavijature cita akorde preko midi,a moze u ulazni signal kako sa gitare tako i sa klavijarue.Koji arranger koristis??

MIKIMIKI

bole2000
12.10.2012, 00:34
trenutno koristim pa2x, zadovoljan sam sa njegovim vokalistom! ali hocu da posebno izvucem na izlaze bubanj, posebno bass i desnu ruku, gde automatski gubim izlaz za pevanje! ali sam cuo da vl2 zvuci mnogo bolje nego vokalist na pa2x
Postovano sa mobilnog uređaja

mikimiki
12.10.2012, 00:48
Na pa3x ti je nesto kao skracena verzija od VL2.Znaci vl2 ti je bolji nego sto je na pa3x.
Dodato:
Prije nego sto uzmes najbolje je da probas.Sto se tice TC HELICON-a imas jos u istom rangu i voicelive rack i voicelive2 extreme.Extreme ti je isto kao i voicelive2 samo malo bolji preamp.Sumnjam da ces primijetiti neku razliku.
Takodje probaj i digitech vocalist live pro.Ja ga nisam probao ali mislim da je takodje dobar za harmonije.Takodje se mogu praviti user skale.

Bilo koji da uzmes moraces opet sve da sam napravis jer fabricki nijedan ne zvuci nesto posebno.
Javi nam sta si uzeo.
Dodato:
Prije nego sto uzmes najbolje je da probas.Sto se tice TC HELICON-a imas jos u istom rangu i voicelive rack i voicelive2 extreme.Extreme ti je isto kao i voicelive2 samo malo bolji preamp.Sumnjam da ces primijetiti neku razliku.
Takodje probaj i digitech vocalist live pro.Ja ga nisam probao ali mislim da je takodje dobar za harmonije.Takodje se mogu praviti user skale.

Bilo koji da uzmes moraces opet sve da sam napravis jer fabricki nijedan ne zvuci nesto posebno.
Javi nam sta si uzeo.

zorcic1
14.10.2012, 21:18
Pored svega sto ima TCH VL2 jos kad bi dodali i upravljacku tablu kao sto je ima stari legendarni Digitech Vocalist Performer - ...!!! Jest da bi mozda bilo malo retro, pa i antikvitet ideja, ali zbog toga mu "jos ima mesta na nasim tezgama - mislim na klavijaturama"

Dule Va
01.12.2012, 23:20
Koristi li ga neko sa foruma?

Iggy Prince
24.02.2013, 05:09
Pozdrav drugari.Da ne otvaram novu temu.Da li mi neko moze objasniti, kako da spojim klavijaturu sa vocalistom...?
Naima imam Roland Fantom Xa i Tc Helicon Voiceworks, ubacim na klavijaturi midi u midi out, na tc u midi in, i kada nesto odsviram na klavijaturi to prepozna na tc, sija lampica midi in.Medjutim u pevanju nema nikakve terce.Midi kanal na tc je bio 2 kada sam ga kupio, tako da sam isti kanal stavio i na klavijaturi, ali nista...Da li mozda nesto pogresno radim, ili sta vec, nije mi jasno...Dani razbijam glavu, razmisljajuci o tome..

markot
17.03.2013, 11:38
pomoć...spojio sam tc helicon voicelive preko midi kabla na klavijaturu,podesio kanale i sve štima,jedini problem mi je kad mijenjam svoje registracije na klavijaturi,odma mi se mijenjaju i vokalni programi u vokalistu,što nebi trebalo.Dal neko zna kako to podesiti u opcijama??

mikimiki
17.03.2013, 16:54
Filter program change na tc-heliconu.
Postovano sa mobilnog uređaja

markot
17.03.2013, 21:17
al opet mi mijenja,možda još nešto,uključit ga negdje??