PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha Spx90 Efekat - Podesavanja


dexter
05.10.2012, 09:24
Pozdrav kolege, dobio sam efekat kao na slici. Da li se neko susretao sa necim sličnim, kako se ovo koristi, za sta koja opcija služi. Ako neko zna da mi objasni na brzinu. hvala

oparnican
05.10.2012, 12:41
Kolega to ti je strucno Digital Multi-Effect Processor ili spravica na kojoj mozes da stelujes deley,eho,hal,reverb... i ima jos mnogo funkcija ne secam se tacno imao sam je do pre nekih 8,9 godina jer je to dosta stariji model ali je mene tada odlicno sluzio

tranzit
05.10.2012, 13:22
SPX90 je jedan od najvise prodanih Yamahinih multieffect procesora. Za live upotrebu je sasvim uredu a u studiju nema sta da trazi jer mu je sampling frekvencija 31,25kHz na 16 Bita pa mu frekventni raspon ide od 20Hz do 12kHz. Nije Dual procesor efekat pa ga mozes upotrijebiti samo za jedan Aux na mikseru. Moze ti dobro posluziti kao glavni Hall ili Delay na bini jer je sigurno kvalitetniji od svih effect processora koji se ugradjuju u miksere donje i srednje klase. Pokusaj sa Rev 3 Vocal za Hall a za Delay probaj sa Delay L R presetima. Obavezno postavi parametar Balance na 100% ako ga koristis kao Aux efekat.