PDA

Pokaži Full Verziju : Emu 1616 Problem


taletdkmk
26.09.2012, 19:00
Evo ovako. Sklopio sam PC konfiguraciju i u njega instalirao zvucna emu 1616 PCIe. E sad ne radi sve Ok.Povezao sa monitore instalirao drivere probao u cubase sve je ok. Problem je sto kad pustim fantom i kad pocnem da vrtim vtori potenciometar pocinje da se cuje krcenje a na samoj zvucnoj gde su lampice za signal sve se pale od jedno t.e. ide u crveno u klip. To je jedna stvar. Kad sam to primetio posumljao sam pa reko daj da proverim i ostale ulaze. Kad uklucim sint na line 2 input daje mi samo krcenje. Probao sam jednom da pricam preko Skype podesio sve kako treba (posto prvi kanal mi je ok za mic) i kad hocu da cujem signal koji ide za na skype opet isto samo krcenje. Znaci zvucna karta nisam kupio sad. Uzeo sam je pre 2-3 godina ali zato sto nisam imao novac da sklopim dobar pc zapakuvao u kutii. Nije mi sad jasno u cemu bi moglo da se radi. Znaci koristio sam je samo par meseca i kad sam je sklopio sve je radilo kako treba. Odneo sam na servis ovde kod nas otvorio je i kaze covek ovo je sve novo unutra nema znaka da je osteteno. Ima li neko ko imao iskustvo sa ovo ili slucajno da znate gde da se obratim gde da je odnesim na koji servis. Pozdrav

DinO74
26.09.2012, 20:47
Pozdrav @taletdkmk ! I ja koristim EMU PCI karticu ali kod mene je malo stariji model APS. Vidim da imas identicne probleme koji se i kod mene desavaju a to je pucketanje i krcanje zvuka iz samih windowsa i na skoro svim ulazima. Imas dvije moguce varijante tvog problema a to su ..ili su ti zaprljani GAIN potenciometri na prednjem panelu ili ti nisu OK driveri kao sto je sucaj kod mene. Naime, moj EMU APS savrseno radi pod Win XP ali na Win 7 ponekad zna da pravi probleme, zvuk krci... Nisi napisao koji windows koristis ? Ako je u pitanju Win 7 , pokusaj na ovom sajtu da skines i instaliras nove drivere pa javi dali je sve ok .. http://support.creative.com/Products/Products.aspx?catid=237

taletdkmk
27.09.2012, 05:03
Ja sam instalirao drivere od oficijalnog sajta, koristim win 7 x64. Znaci karta super mi radi. Jedini problem mi je to sto kad ukljucim fantom i kad vrtim potenciometar za MIC B pojavuje mi se klip a mikrofon nije ni ustekan, vtoro, zadnji ulaz line input 2 isto ne radi kako treba i kad hocu recimo da pricam preko skype ukljucim mikrofon u MIC A podesim da se cuje na skype ali sa druge strane cuje se samo krcenje. Nije mi jasno kako moze sve to da mi se pokvari kada je karta bila zapakovana u fabricnoj kutii i samo je stajala nekoliko godina. Pozdrav i hvala na odgovor

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Sejox
27.09.2012, 05:12
Tale,ne znam moze li ti pomoci ovo uputstvo sa oficijelnog sajta,o podesavanju tvoje zvucne karte a vezano za Skype:

http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=87610

tranzit
27.09.2012, 06:02
@taletdkmk

Da pokusam da ti pomognem. Napisi mi konfiguraciju kompjutera sa sve kartama koje imas instalirane i gdje su instalirane (koji slotovi). Ne zaboravi tip maticne ploce da navedes.

taletdkmk
27.09.2012, 12:59
MB Gigabyte 880GMA-USB3 AM3+ DDR3 1866+Mhz SATA 3 USB3.0 mATX
CPU AMD FX-4100 3.6 GHz Quad-Core Black Edition 8 MB AM 3+ BOX
RAM 2X 4GB DDR3 1333MHz Kingston
HDD 2TB Western Digital SATA3 Green WD20EARX
Zvucna karta EMU 1616 PCI

fico
27.09.2012, 14:13
Koliko se ja razumjem u PC tvoja komplet konfiguracija je vise za neki PC za igre nego za audio.Problem ti prvo moze da stvara ploca jer nije bas stvorena za audio rad ,onda ramovi kao i HD.Nisi naveo dali imas i graficku kartu i koju ili koristis internu.Do sad sam koristio sve modele E-MU karti i sve one po mom iskustvu vrede novca koji jih platimo.Tvoja konfiguracija ce moguce da obavi i manje zahtevan audio rad naravno uz podesen BIOS kao i modifikaciju Windowsa mada mislim da ces imati uvek pomalo teskoca sa svim zajedno.

vingula
28.09.2012, 19:54
ja imam šesterostruko lošiju mašinu od kompa ali imam E-MU 1616M (PCMCIA) verzija aili imam na kompjuteru PCMCIA to PCI adapter tako da karticu mogu koristit i na laptopu i na kompu. e sad što se tiče windowsa, i na win 7 i na XP meni kartica radi normalno bez greške, samo mi nije jasno zašto spajaš Fantoma na ulaze za MIC

tranzit
28.09.2012, 23:42
Pa zar da pored EMU ASIO Drivera sa svim onim sto oni nude, na jednoj veoma dobroj audio karti, koristi ASIO4all ???

taletdkmk
29.09.2012, 01:42
Spajam Fantom zato sto koristim Shure beta 87a kondenzatorski je Mic. Meni karta u sustini ne zeza odlicno radi ali nerviram se zasto kad je nekoristena da se tako ponasa, i da naravno ne mogu da komuniciram preko skype. Mora da ima neki problem ili u elektronici ili u drivere. Ako neko zna gde mogu da je servisiram? Pozdrav

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

marko87
30.09.2012, 13:14
A da probas da deinstaliras drajver. Uzmes ccleaner, lepo ocistis racunar njime i onda da nadjes najnoviji drajver na sajtu proizvodjaca. I nikako asio4all, po ovome sto si pisao da ne mozes skype dq koristis pretpostavljam da si ih koristio. Ja sam imao te probleme sa integrusom Realtek, a sa audigy radi i asio i skype , a i svaki program koji reprodukuje zvuk.

Sent from my LT18i using Tapatalk

tranzit
30.09.2012, 14:47
Karta sigurno nije u kvaru. Problem je opet, po ko zna koji put, ljudski faktor. Prvo sto treba obavezno da uradis je da deinstaliras u tom Win 7 Drivere integrisane zvucne karte (to je kod tvog mainboarda Realtek), Odmah nakon toga deinstaliraj sve sto si do sada instalirao za EMU 1616M. Sada restartuj kompjuter pa onda u BIOS i tu deaktiviraj tu integrisanu zvucnu kartu. Podigni ponovo sistem i instaliraj najnovije Drivere za EMU 1616M, mislim da je aktuelna verzija 2.3 i sa njima i odgovarajuci Patch Mix. Ponovo restartuj kompjuter. Po ponovnom podizanju sistema idi u Patch Mix i tamo u preferencama podesi audio driver na 44.1 KHz. Fantoma ukljucum obavezno i samo u Line ulaze odzada. Iskljuci Phantom napajanje za mikrofone jer ne koristis kondenzatorski mikrofon. Gain na mikrofonskom kanalu koji ne koristis utisaj do kraja. U patch mixeru u Insertu za mikrofonski kanal koji koristis uvedi jedan WDM (MME ne ASIO) driver. Tek sada ce sve da radi kako valja u Skypeu. Za Audio rad u istom mikrofonskom kanalu poslije tog MME drivera uvedi i jedan ASIO par inace neces moci da snimas u ASIO protokolu sa tog kanala.

taletdkmk
30.09.2012, 15:23
Kod meni nije problem da ne radi mic na skype. Ja dobijem signal. Ja sebi cujem na monitorima OK ali sa druge strane skype nisto me ne cuju nego samo krcenje. Iskljucio sam intergrisanu audio imam i instalirao zadnje drivere za EMU sve sam uradio kako sto treba. A kad ukljucim fantom za da koristim mic znaci samo fantom ukljucim drugi kanal mikrofonski sam pocinje da dobija sum krcenje i signal ide u clip. Znaci mnogo se cudno ponasa. Ne znam sta treba da uradim. Pozdrav

tranzit
30.09.2012, 15:29
Gdje prikljucujes Fantom, na koje ulaze ?

taletdkmk
30.09.2012, 17:30
Dugme za Fntom mi se nalazi na prednoj strani. Ima On/Off. Znaci koliko sto znam to je za MIC A i MIC B. E sad, kad ukljucim Mikrofon u MIC A radi OK, a kad ukljucim u MIC B ne radi kako treba. Pozdrav

tranzit
01.10.2012, 01:21
Hahahaha... razgovaraju lijeva patika i desno plucno krilo... sve vrijeme mislim da se radi o instrumentu Roland Fantom koji ukljucujes u EMU 1616 a ti pises ustvari o Phantom napajanju za kondenzatorske mikrofone. Obrati ubuduce paznju kako pises to Fantom/Phantom, da ne bi dolazilo do ovakvih nesporazuma. Cini se, da zaista nesto nije uredu sa hardverom, to jest da je u pitanju hardverski kvar. Moraces to odnijeti na servis ili ako jos imas garanciju, onda neka to odradi prodavnica gdje si kupio 1616. Druge nema jer taj MIC B se vrlo cudno ponasa. Vjerovatno je neki trivijalni kvar (hladni lem, slab kontakt, zaprljan gain potenciometar...) ali ukoliko nemas iskustva sa tim, bolje je da ne diras nista sam. Za svaki slucaj da ti napomenem, ne ukljucuj Phantom napajanje ukoliko upotrebljavas dinamicke mikrofone. Nije opasno za mikrofon ali nije ni preporucljivo jer bespotrebno vodis struju kroz mikrofonski kabl sto moze u pojedinim slucajevima da izazove smetnje elektromagnetskog porijekla, pogotovo ukoliko je mikrofonski kabl duzi ili je slabijeg kvaliteta.

taletdkmk
01.10.2012, 01:41
Ja se izvinjavam za Phantom sto sam greska pisao. Odneo sam je na servis u Skopje covek kaze sve je u redu nema nikakav hladan lem ili nesto sto bi moglo da predizvikuje to. Ostalo mi jos da nadje neki poiskusni servis. Danas te lambice pocele su same da se pale i gase i dok nije bio ukljucen Phantom. Definitivno nesto je u problem sa Hardverom. Znate li mozda neko ko je dobar u servis ovih karata. Pozdrav
Dodato:
Evo i video da vidite sta se desava

http://www.youtube.com/watch?v=JOu13Uc7Vqc&feature=youtu.be