PDA

Pokaži Full Verziju : WMS40 Smetnje


skoricnik
22.09.2012, 14:38
Pozdrav svima!

Imam mali problem sa mojim daljinskim sistemom.

Koristim na harmonicu letvu od Pecenog (glave WL184) i kao daljinski prenos WMS40 Instrumental.
Primecujem, prilikom sviranja da mi se cuje neko puckanje/sustanje na odredjene momente. Gain na transmitteru je podsen, ne ulazi signal u peak.
Smetnje hoce da se pojave i prilikom tihog sviranja (u maloj kabini npr.).

Zna li iko zbog cega se to desava?
Kabl mi je ispravan, transmiter stoji na harmonici (na kajiscicu malom). Baterije nove stavljam pre svake svirke.

Da li je to zbog toga, sto on kosta 150e nov, pa kol'ko para - tolko muzike?

Boban010
22.09.2012, 22:44
Nisam neki strucnjak ali mislim da je problem u komunikaciji izmedju transmitera i receivera.Pokusaj sa promenom kanala ako sistem ima tu mogucnost i obavezno proveri da li se to desava i kada su efekti na mikseti iskljuceni.

Beethoven
23.09.2012, 16:24
Nema taj sistem mogucnost promene frekvencije pa je zbog toga nama i veoma vazan izbor samog sistema. Meni se licno desilo da mi je jedan Wms40 pravio probleme u Pirotu. Pozvao sam prijatelja koji se razume u to ( generalni zastupnik za Harman) i rekao mi je da prodam taj sistem negde u Vojvodini i da tamo sa njim niko nece imati problema. :) :) To sam i uradio. Rekao sam coveku sta je i kako je i ostavio mu mogucnost da mi sistem vrati ako bude imao problema. Javio je da je sve u redu i nikad od onda nije imao problem. :)

Moj sistem je ometao SBB. :) A posto je kod nas kaubojstina sa svim mogucim i nemogucim stvarima pa i sa frekvencijama to je najnormalnije. :) Zato postoje par sistema koje treba kupovati za nase podneblje i sve ce biti u redu.

Na kojoj frekvenciji ili na kojim frekvencijama (ako je dual) radi tvoj sistem?
Postovano sa mobilnog uređaja

skoricnik
23.09.2012, 19:31
Nije dual, single je.

Radi na 710.400 MHz.

neconix
23.09.2012, 19:37
Kolko para tolko muzike,to mu je boljka i meni se desava isti problem,a jos je i frekvencija ista...znas i sam=))

skoricnik
23.09.2012, 19:55
Znam Neco, sreca pa sam ja imao onaj SO40 =))

Beethoven
24.09.2012, 09:08
Najniza frekvencija, ima oznaku US 54. Umesto ovog US nama treba EU i nece biti problema. :) A mene mozete zvati Kolumbo. :)

Jbg, treba voditi racuna kod kupovine. Kad je bezicni sistem u pitanju sa fiksnom frekvencijom, to je prvo sta treba gledati.

Pozz
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Evo pa pogledajte. A moze pomoci i ostalima kod kupovine.

http://www.akgfrequency.at/wms4000_extra/WMS40PROFREQ_PDF.pdf
Postovano sa mobilnog uređaja

Boban010
24.09.2012, 11:22
@Skoricnik
Kupi si Shurovu dasku,ovaaaaj,letvu i batali taj K-a K-a G-e!=))

skoricnik
05.10.2012, 09:18
WMS40 prodat, stize WMS400...Mislim da ce on resiti sve moje probleme :)

nikolic025
11.01.2013, 19:10
Najniza frekvencija, ima oznaku US 54. Umesto ovog US nama treba EU i nece biti problema. :) A mene mozete zvati Kolumbo. :)




A u cemu je problem sa tim US frekvencijama?Ja sam kupio taj,ne znajuci da je us,sutra mi stize,a pitao sam coveka naknadno,kaze da nije imao prituzbe na temikrofone...