PDA

Pokaži Full Verziju : Kakav bi trebalo da bude top-aranzer


tranzit
18.09.2012, 02:25
Pitanje je u naslovu teme a moze se uzeti i kao mala anketa ili User Support koji ce posluziti eventualnom perfekcioniranju ili zadnjem slifu jednog novog aranzera koji ce se slijedeceg mjeseca pojaviti na trzistu. Jos se ima vremena za male dodatke ili ispravke. Molim vas samo bez nebuloza tipa "razanj" ili "pivsko bure". Nije bas lako ali probajte biti bar par minuta ozbiljni, valjace svima.

Milan$
18.09.2012, 03:12
trebao bi da ima 3,4 GB ROM-a,kvalitetnih zvukova,i isto toliko rama,za razliku od korga, sa neogranicenim brojem mesta za semplove,za razliku od yamahe...mali kompaktan,sa velikim color displeyem, i sa sto vise izvucenih komandi,za bitne funkcije,da ne idu nuzno preko ekrana,kao sto recimo kod korga boja i ritam moraju da se biraju preko ekrana,mada mislim da to vec na pa3x nije slucaj,na pa2 jeste...2 tockica, jedan tockic da bude rezervisan iskljucimo za tempo i sredjivanje ritmova,a u live modu samo za tempo,i dostupan u svakom momentu...da ima bar 5,6 izlaza,i na svim izlazima dostupne efeke,a svi ovisni o master volume klizacu..6 prelaza,4 intro-a, HALF bar kao na rolandu obavezno,mogucnost promene takta ritma postojeceg ritma, 4 dodatna tastera za dodelu razlicitih funcija, dirke ne plasticne,a opet dovoljno brze za normalnu svirku,dve trake za bubanj+ perkusije...raspored tastera logicno,zdravkorazumski rasporedjen,za brzo upravljanje kalvijaturom,bez opcije pustanja midi fajlova:D,ako je moguce,da ima 5,6 nezavisnih efekata za ritam sekciju,i isto toliko za solo sekciju,+ nezavisan compresor i gate na ritam sekciji...deluje mozda kao da navodim mane korga,itd seticu se jos,praspavalo mi se:D..A zvuk- mekan,sirok,pun kao roland,ujedno konkretan i cist,stabilan kao yamaha, korg...njmu ostavljam operativnost:D...Jos kad bi medju fabrickim zvukovima bila ranke kontra,i neka kabina,ihaaaaaaaa gde bi nam bio kraj=))....ovo zadnje se zezam[-X...ima tu jos neke stvari,ali i ovo ako se uklopi dosta je...

sale_band
18.09.2012, 06:55
A da ima mastan zvuk?? To si zaboravio :)

zukae
18.09.2012, 06:59
Da sto rece milan jednostavne komande. Brzo biranje postavki kao registracije na yamahi, ali obavezno sa freeze funcijom.
Upper trake da imaju odvojen transpoze i user scale.
Postovano sa mobilnog uređaja

sale_band
18.09.2012, 07:04
Ja bih volio kad bi Korg izbacio recimo PA3 modul aranzer da se hvata na M3 kucuste... To bi bilo praaavo dobro!

striphio
18.09.2012, 07:46
bez opcije pustanja midi fajlova:D,
hahahaha e vala imaš pravo =))

Vex
18.09.2012, 07:57
Na prvu , sto mi pada na pamet, u ovo doba :-) , pored ovoga sto je Milan napisao, dodao bih da aranzeru definitivno fali arpeggio kao dodatak pravljenju stilova i touch screen obavezno, nikako da bodemo tastere sa strane pored ogromnog color displeja... Rom semplovi kvalitetniji, manje kompresovani i osakaceni... Kad cujem crash cinelu u korgu - kao da je neko udario u limenu kofu, ne dao Bog nikom, toliko je unakazen sempl, da nemam reci...

Sent from S3

mirandess
18.09.2012, 10:41
Evo po meni, ja bih volio da ima vise varijacija npr 8 da se na svakoj moze praviti kombinacija po 2 ritma (MIX), 4 varijacije kod korga jesu dobre, ali monotone nakon nekog vremena kada je to u pitanju, 1 intro i 2ending-a i 4 fill-a. Napraviti tvornicki 5-6 beatova, i sve one ritmove sto pokrivaju nase podneblje. Sto se tice ROM-a, ispod 4-5gb nikako razmisljati, u tih 4-5 gb vise posvetiti paznju na gitaru(distorziju), violinu, tamburice,harmonike, kao i na klavir kojem kad se stisne sustain pedala zvuci vrlo plasticno(po meni), ali da se napravi set boja u Romu "za svakog po nešto" ali da to nešto zvuči fenomenalno!!! Volio bih da postoji 6 outputa da svaki "acc" posebno i 1 output za desnu ruku(boje)... Vokalist, pihh, da sto prirodnije i realnije(po mogucnosti masnije) zvuci :) I da ima 6 kombinacija za boje i da je klavijatura sa 6 oktava :) eto ako se sjetim jos nesto pisat cu :)

casper
18.09.2012, 11:24
Volio bih vidjeti minimum 6 balansiranih output-a.

tranzit
18.09.2012, 11:32
Od pomoci ste mi i zahvaljujem za sve gore napisano, mada su sve funkcije koje ste nabrojali vec implementirane pa cak i ovo posljednje "minimum 6 balansiranih izlaza" mada to i nema neko posebno znacenje, bar ne ono na koje ti casper mislis jer pored tolikih efekata po svakoj od traka, bilo ritam bilo solo, nema potrebe za posebnim vodjenjem pojedinih sounda u miksere. Nema potrebe jer da bi se imao taj kvalitet efekata i EQ-a u eksternom mikseru, taj bi morao da kosta najmanje desetak hiljada eura. Ama... i tih 6 balansiranih izlaza su tu, pa ko voli nek izvoli. Nadam se da ce biti jos predloga i zelja...

skoricnik
18.09.2012, 12:52
Da ne mora da se sredjuje :D

marco
18.09.2012, 12:58
Da ritam ne bude ogranicen velicinom, kao na Yamahi. Nego lepo koliko god hoces, toliko narokas u ritam.
Da prelazi ne budu ograniceni na 1 takt. Obavezno da ima mogucnost terci, kao sto ima napravljeno za yamahu preko midi kabla.
Dugme za user boje i ritmove da bude sto blize.
Da u ritmu mozes u samoj klavijaturi da podesis sta hoces da vuce u kom hvatu. Znaci izaberem kada pravim ritam opciju recimo d mol/7, i odsviram sta ce da vuce kad auhvatim taj akord. I naravno da to bude moguce za sve akrde koje klavijatura raspoznaje.
Da ima 8 varijacija, tako da kada napravim dvojku, da tu mogu da smestim lepo sve varijacije.
Ne znam dal je naveo kolega opciju da u ritmovima moze da se menja tempo, tj da moze svakoj varijaciji da se doda razlicit tempo...
Ekran po mom misljenju ne treba da bude tac skrin.
Da tockic bude blizu kao na psr 9000, i da mu je osnovna funkcija tempo, ali da ima pored njega jos jedno dugme koje ce kada se pritisne tockicu dodeliti funkciju unosa podataka.
Slajderi za kontrolu ritam traka obavezno izvuceni, kao na t3, t4.
D au editoru ritmova ima funkciju nivelacije ritmova, odnosno da se zada nekoliko ritmova kao parametar, i da klavijatura to odradi sama.
Kao i da kopira podesavanja iz nekog ritma. Naprimer ako zelim da mi je dobos uvec e1, a ritam koji sam konvertovao ima dobos na d1, da moze da se izzvrsi konvertovanje udaraca, i nivelacija automatski na klavijaturi...
Mogucnost menjanja svih selektovanih udarac u ritmu odjednom. Ako hocu da zamenim dobos da ne idem kao na yamahi jedanpo jedan, nego lepo sve odjednom kao na korgu.
Uglavnom sve sto moze na Yamahi da se odradi na kompjuteru, i sto yamah raspoznaje, da moze da se odradi direktno na njoj. Pogledati sta je od programa napravio onaj lik, Svedjanin mislim da je, i to implementirati.

I naravno da kosta do 1000 evra :))

tranzit
18.09.2012, 13:14
Sve prije ovog poslijednjeg svakako, ovo posljednje nikako.[-X[-X[-X[-X

marco
18.09.2012, 16:20
Onda nista, povlacim sve moje predloge, ako poslednji ne moze d abude ispunjen. :)

E da, i da ritmovi i boje ni slucajno ne budu u nekakvim setovima, nego iskljucivo zasebno.

Onda recimo, da klavijatura dodaje neki marker ritmu, i da ga prati ukoliko negde bude premesten. Naprimer ako sam zapamtio u registraciji neki Orijental iz USER I sekcije, a posle taj ritam premestio u USER III, ili na hard disk, da ne moram da prepravljam registracije, nego da klavijatura prati poziciju ritma...

djukapfc
18.09.2012, 16:51
da right1, right 2 i right 3 mogu da se splituju, ne bi bilo lose da se urade registracije slicno ko yamahine. Kad recimo drzim neki ton i istovremeno promenim boju, da na tonu ostane predhodna boja sve dok ne stisnem neku drugu dirku, mene recimo to jako nervira kod yamahe, drzim recimo ton c i promenim boju ona krece nesto da mutira i pisti usaz.

dalibor jarmina
18.09.2012, 17:43
tranzit, da li smijem pitat o čemu se radi? da li je ta anketa vezana za tebe, odnosno da li ti sudjeluješ u izradi toga aranžera?

Milan$
18.09.2012, 18:43
jos kad bi rekli da je masina od Rolanda,uhhh srce bi mi bilo na mestu... :D

tranzit
18.09.2012, 19:05
Kad recimo drzim neki ton i istovremeno promenim boju, da na tonu ostane predhodna boja sve dok ne stisnem neku drugu dirkuBas na tome se dobro poradilo ali i jos malo detaljnije...

djukapfc
18.09.2012, 19:19
Bas na tome se dobro poradilo ali i jos malo detaljnije...
Pa vi ste na sve mislili :)

yamahapassion
18.09.2012, 19:53
ljudi polako sa zeljama... bar dok ne stigne racun =))

sinisa
18.09.2012, 19:53
Meni ovo mirise na Rolanda. Ako je on u pitanju onda sto se mene tice moze kao i e80 nedostaju samo terce,a mogli bi i da urade i SRX prosirenje kao fles za dodavanje semplova, dosta i 512mb. :D

Milan$
18.09.2012, 19:59
na cenu smo zaboravili..ovoliki spisak zelja, verovatno ce "dobro" da nas kosta:D

mklavijatura
18.09.2012, 20:38
Ne bi bilo lose da u ritam editoru ima neki piano roll gde bi bilo sve pregledno, i gde bi mogli da se menjaju osnovni parametri(osim samog tona koji je odsviran, i njegovog "polozaja", da bude velocity, pan itd ne znam ni sam) kao u DAW-ovima. I takodje postojanje automation traka u ritmovima koje mogu kontrolisati sve od filtera, preko eq-a, pa na dalje, a koje sam korisnik moze "crtati". Izvinjavam se ako je neka od ovih opcija vec prisutna u nekom od top-aranzera, nisam detaljno pratio sve njihove mogucnosti :)
Postovano sa mobilnog uređaja

sinisa
18.09.2012, 21:21
Na rolandu to vec postoji.

mklavijatura
18.09.2012, 21:55
Izvinjavam se, ja uzeo od brata skoro G600, pa se mucim da ga prokljuvim, i mislim se kako bi bilo lepo da ima taj piano roll, pa da se lepo svaki udarac u bubnju ili bilo sta drugo lepo vidi. Izgleda da su me ovi iz Roland-a pretekli sa idejama, izvinjavam se jos jednom :">

casper
18.09.2012, 22:17
Moram postaviti par slikica koje su usko vezane za temu. Inspirirala su me zadnja dva, tri posta. :p
Možete pretpostaviti o kojoj se klavijaturi radi jer je ista u mome potpisu. Rijetko tko se na ovom forumu susreo s istom. Sigurno je da će novo najavljeni "stroj" imati ove sitnice u sebi jer su one potpuno uobičajena stvar i za najjednostviji software. No, ovdje se radi o "staričiću" iz 2002. godine s preglednim LCD ekranom u boji (640 X 240).

slika 1 - note edit
slika 2 - drum edit
slika 3 - effect control panel
slika 4 - equilazer control panel
slika 5- step record
slika 6 - equilizer za style
slika 7 - part setting style

A za kraj još jedna ideja za novu spravu (Tranzit - kakav je radni naziv ove mašine? ). Postavljam još par slika u kojim je prikazano kako KN7000 ima mogućnost "moduliranja" glavnog ekrana po vlastitoj želji. Od vrste i pozicije pojedinih elemenata, boje pozadine pa do veličine fonta.

tranzit
18.09.2012, 22:47
Radni a i sluzbeni naziv je Trans Audio (dodaci uz taj naziv zavisice od pojedinih modela) a jedini distributer na ovom bijelom svijetu ce biti yu-midi shop. Toliko o nominalijama. Sto se tice tvojih prijedloga i zelja u vezi sa tim editorima, sve ce to biti ali daleko, daleko kvalitetnije i detaljnije, toliko kvalitetnije i detaljnije da ne mozes ni da predpostavis. Odprilike ovako, kada saberes sve najbolje sto mogu top hardver aranzeri, to je tek recimo, samo 20% onoga sto ce biti u stanju da uradi Trans Audio, ako ne i manje (veoma, veoma skromno poredjenje i to bez ikakve sale i pretjerivanja).

Vex
18.09.2012, 22:50
Tranzit, jel da pitam za ETA ili da ispostujem zlatno pravilo " kad bude- bice" ? :)

tranzit
18.09.2012, 23:06
U zavrsnoj fazi je a iz sve snage se nadam da cu uspjeti da ga do kraja slijedeceg mjeseca privedem kraju, mada nije iskljuceno da se pojedini modeli pojave i ranije. Ova tema i sluzi jedino u tu svrhu da nesto sto sam eventualno propustio, u citavoj toj dzungli funkcija, dok jos imam prilike ispravim. Do sada nije se pojavilo u prijedlozima i zeljama nista na sta vec nisam mislio.

milepsr
18.09.2012, 23:14
Znaci mogao bih polako da stavim oglas: Prodajem Korg PA2X :)

tranzit
18.09.2012, 23:22
Sto se mene tice, mogao bi, ama sacekaj ipak da to sve vidis i cujes (jedino, moze biti da neces moci da cekas da ga prodas vec ces da ga poklonis... =))=))=))=))).

casper
18.09.2012, 23:25
Radni a i sluzbeni naziv je Trans Audio (dodaci uz taj naziv zavisice od pojedinih modela) a jedini distributer na ovom bijelom svijetu ce biti yu-midi shop. Toliko o nominalijama. Sto se tice tvojih prijedloga i zelja u vezi sa tim editorima, sve ce to biti ali daleko, daleko kvalitetnije i detaljnije, toliko kvalitetnije i detaljnije da ne mozes ni da predpostavis. Odprilike ovako, kada saberes sve najbolje sto mogu top hardver aranzeri, to je tek recimo, samo 20% onoga sto ce biti u stanju da uradi Trans Audio, ako ne i manje (veoma, veoma skromno poredjenje i to bez ikakve sale i pretjerivanja).

Uopće ne sumnjam da će i biti tako kako kažeš.
Ne mogu vjerovati da si predvidio i modularni prikaz glavnog ekrana. I da se slova za nas čorave mogu povećati po želji? I još k tome staviti slikica žene na pozadinu? :D
Šala na stranu, pređimo na tekuća pitanja. Koliko će papirantih novčanica koštati taj monstum? Plus minus, neka okvirna cijena ....:-O

mladenkom
18.09.2012, 23:29
Bilo bi dobro kad bi to moglo da dodje u vidu nekog modula sa touch screen-om,velicine,sta znam,kutije od cipela,pa da se putem midi kabla spoji na bilo koju klavijaturu,stim da su sve komande na modulu,a da klavijatura sluzi samo za klavijaturu?!#$?? :) iskomplikovah...znaci npr da ubodem neku midi klavijaturu sa extra dirkom,ili jos bolje xp30,i vozi.Znam da to vec postoji kod drugih proizvodjaca,al eto

tranzit
18.09.2012, 23:31
@casper

I te slike cemo nekako da uguramo ako je bas stalo do njih :lol::lol::lol::lol: Sa cijenom polako, to je jos u racunovodstvu :lol::lol::lol::lol: Bice u svakom slucaju primjetno povoljniji od hardver top aranzera. Za sada samo toliko mogu da kazem, a i ne bih zelio da se ova tema pretvori u cjenkanje. Cijene ce biti poznate kad za to dodje vrijeme a i vrlo uocljivo okacene na prezentacionom materijalu ovdje na yu-midi shopu.






@mladenkom

Mladjo mislim ja na tebe, taj model je vec predvidjen a vjerovatno ce se bas on prvi pojaviti.

Vex
18.09.2012, 23:51
Nadam se da ce se, kada dodje vreme, odrzati negde neka live prezentacija? Ako je u planu,obavestite sto pre da probamo da se organizujemo na vreme ,vidimo situaciju na licu mesta , i naravno, upoznamo i druzimo ;) Najave su vrlo smelo-samouverene (u startu da se ogradim- ni u sta ne sumnjam) ,tako da me cela prica vrlo zaintrigirala,moram priznati,tako da cu pomno pratiti sva buduca desavanja vezana za Trans Audio.
Dodato:
Da dodam jos neke meni bitne stvari vezane za naslov teme:

-ribbon controller
-kvalitetan portamento
- da samo sabiranje traka u celinu bude zdravo,da se ne guse trake jedna u drugu,kao sto se to sa aranzerima danasnjice desava
-ako je to uopste moguce,dodavanje efekta na svaku komponentu bubnja pojedinacno,ili ne mora na bas svaku ,na bass nogu i dobos
-da ima mali boot time ,do max 2 min (sto manje-to bolje,naravno) nezavisno od kolicine semplova
-sad,da ne lupam,ne znam pojedinosti,nisam bas ni procitao sve predloge,mozda sam i ja neke ponovio,ali bila bi perverzija ako ce to biti neki "OS based" workstation, da cita formate svih poznatih brendova,da se konacno vise prevazidje compatibility... Ja licno ovo trenutno dozivljavam kao Sci-Fi ,ali nisam bas u toku sa tim,mozda je i to softverski sada prevazidjeno.

tranzit
19.09.2012, 00:33
Vrlo dobro znam da su najave veoma samouvjerene i smjele ali za to postoje zestoki razlozi u koje ces imati prilike da se uvjeris.

Tvoji zahtjevi u vezi sa aranzerom su uglavnom vec ispunjeni.
- ribbon controller jos izabiram ali mislim da cu naci odgovarajuci
- portamento je najviseg kvaliteta i to sa raznim namjenama (synth, real soundi)
- audio sabirnica je studijskog kvaliteta i daleeeeko iznad onih koje se ugradjuju u hardver instrumente
- ne samo da je moguce dodavanje efekta na svaku komponentu bubnja vec je tu i EQ i Release Time i Pitch za svaku udaraljku ali bas svaku.
- boot time kompletnog sistema, sa sve 100 GB samplova je kraci od 40 sekundi
- podrzani formati ritmova su Roland, Korg, Yamaha, Wersi i Ketron kod jednog od modela aranzera a kod drugog modela ce biti Ketron, Yamaha Korg i Roland
Nije to vise Sci-Fi, cak ce biti moguce oponasanje (soundom) Ketrona i Yamahe (kome je bas stalo do toga), pored normalnog sound enginea Trans Audia od onih 100 GB ROMa.

Vex
19.09.2012, 00:46
Sta da kazem osim da cekam da zavrsite zapoceto i u zdravlje ! ;)

Milan$
19.09.2012, 00:52
Kolega tranzit ti se izgleda spremas da opasno pomrsis konce velike vodece trojke u izradi klavijatura...u to ime,imas svu nasu podrsku i pomoc ako je potrebna...:D

tranzit
19.09.2012, 01:12
Nisam ja njima konkurencija Milane ama nisu ni oni meni. Vazno je da oni koji se budu odlucili za Trans Audio budu zadovoljni a to ni Korgu, ni Yamahi, a ni Rolandu nece napraviti ni najmanju boru na celu.

marko87
19.09.2012, 02:01
- boot time kompletnog sistema, sa sve 100 GB samplova je kraci od 40 sekundi


E ovo je najskuplje :D

sale_band
19.09.2012, 10:15
Aaaa, jel' ovde rec o software ili hardware instrumentu???

Izvinjavam se ako sam propustio...

kac97
19.09.2012, 10:50
Riječ je o hardware instrumentu.. ;)

zukae
19.09.2012, 11:27
Pa instrument je hardverski. Ali kakav je synth engine softverski ili hardverski?

Vaxter
19.09.2012, 11:32
Sve je soft based, i tu i leži najveća moć jer je modularnost ogromna.

Morison
19.09.2012, 12:57
Zaista interesantna zamisao! Jedva cekam da vidim proizvod. Ne sumnjam u kvalitet zvuka pa obratio bih paznju na neke druge stvari:
-Po meni, prvo je bitno da aranzer ima sve hardware tastere koji su potrebni. Da su sve bitne funkcije lako dostupne. Takodje, assign tasteri, ako je moguce, nekoliko tastera koje ce raditi odredjene skracenice ili funkcije koje korisnik moze da programira. Ipak je svako od nas navikao na razlicite stvari pa sto onda ne 10 assign tastera pa sta kome treba...
-Takodje slajderi na slican fazon.
-Po meni je organizacija pristupa user bojama, ritmovima i performansama takodje vrlo vazna stvar. Ako to resite na pravi nacin, obavili ste veliki posao. Da moze boja da se pozove posebno, ritam posebno...ali da postoji nacin da jednim izabirom odaberemo celokupnu postavku (ritam, boja, miks, sve...)
-Ako je ekran osetljiv na dodir, lepo bi bilo da je kapacitivni, a ne rezistivni.
-User drum setovi. Podeseno sve, efekti, odnosi, raspored udaraljki....pa prilikom sredjivanja ritma mogucnost jednostavnog biranja odredjenog drum seta...
-Mogucnost citanja tekst, jpg, mozda i pdf fajlova te linkovanje istih na songbook performans u cilju prilepljivanja tekstova pesama. Mozda video izlaz i rutovanje tih tekstova ka spoljnom ekranu.
-Zanima me da li ste planirali vise izlaza, radi mozda posebnih izlaza za neke instrumente ili cak za miks u 5.1 sistemu.
i tako dalje...

djukapfc
19.09.2012, 13:23
Vidim da se bas i ne spominje samo kuciste aranzera. Ako pricamo o necu sto je TOP onda i to kuciste mora biti uradjeno kvalitetno i sa stilom. Da li bi kupili pa3x da je u oklopu pa 50 ili T4 u kucistu psr1000? Na mene su nabolji utisak ostavile klavijature kao sto su roland g1000, korg i30hd i donekle yamaha psr 9000 pro. Deluju nekako jako, cvrsto, kvalitetno, profesionalno. Nema potrebe da sve zivo svetluca u sto boja ko neki svemirski brod kao danasnje klavijature. Ako pricamo o necemu sto je top model po meni je i estetika bitna da bi to bio jedan zaokruzen prozivod. I mozda neki vokoder.
I jedan predlog-sto vise postova to veci popust :) Al bi bilo veselo na forumu, letele bi banane na sve strane =))=))

tranzit
19.09.2012, 13:24
@Morison

-Trans Audio raspolaze velikim broj tastera i slidera koje korisnik moze adresirati kako hoce, bolje receno sve kontrole su "editable". U zavisnosti od modela to ce ici i do citavih 60 midi kontrola a kod onih najkompleksnihih preko 100

- Pristup sound programima je maksimalan a sve se moze pohraniti pojedinacno (soundi, ritmovi, performanse) ali i skupa kao registracija (po ugledu na Yamahine aranzere)

- Touchscreen je kapacitivni a kod pojedinih modela i multitouch

- Drum Setovi su potpuno editirani a negdje gore sam naveo sta je moguce kontrolisati kod Drum Setova i to za svaku udaraljku posebno. Pozivanje pojedinih Drum Setova se podrazumijeva.

- I citanje tekstova je tu i to i uz ritam (pozivanjem odredjenog ritma pojavljuje se i tekst ako je on adresiran uz taj ritam) a i uz midi file a moguce ga je "odvesti" na externi display

- U zavisnosti od modela Trans Audia bice od 2 pa do 10 analognih izlaza (svi u studijskom standardu, balansirani). Surround 5.1 je moguc.







@djukapfc

Kuciste modela sa klavijaturom je vrlo stabilno, metalno potpuno profesionalno a kod modela bez klavijature opet metalno (aluminijum) i sve bez "novogodisnje jelke". Trans Audio je instrument za profesionalne muzicare i vrlo je daleko od nekakve igracke, na koje uglavnom lice danasnji hardver aranzeri.

Morison
19.09.2012, 13:44
Deluje nestvarno! Izgleda da ste mislili na sve. Svaka cast na ideji, zelim vam uspeh.
Svakako sam zainteresovan za ovakav jedan proizvod.

-Jos jedna vazna stvar je da je software lako nadogradiv novim funkcijama
-Kako su resene terce? Lepo bi bilo da terce mogu biti kreirane po akordu leve ruke. Svakako bih voleo neko "on the fly" resenje za terce mada znam da to nije bas tako lako.
-Da li poseduje inpute i cemu su namenjeni? Postoji li interni audio snimac?

Kada mozemo ocekivati detaljne specifikacije, slike, demo snimke...kada ce se pojaviti u prodaji?

tranzit
19.09.2012, 13:59
Stvarno ili nestvarno... tako je kako je. Nemoj da mislis da to isto ne moze da uradi i Yamaha i Korg i Roland ali... nije im u interesu jer na nacin kako to oni rade, prodavace svake godine nekakav "novi" model a potrosaci ce se utrkivati ko ce ga prije imati. Jednostavna ali vrlo ucinkovita poslovna politika.

- Trans Audio je, za razliku od hardver instrumenata, potpuno otvoren sistem pa tako i nadogradnji ne stoji nista na putu.

- Terce su rijesene na najbolji moguci nacin i "on the fly" su sto odmah cini suvisnim kreiranje terci prema akordima lijeve ruke jer iste su vrlo malo muzikalne a i uopste ne odgovaraju skalama koje se upotrebljavaju na balkanskom podrucju. Naravno da su i one tu ali sumnjam da ce ih neko koristiti.

- Trans audio ima 8 ulaza a koriste se kao mikser ulazi jer svaki Trans Audio aranzer je i digitalni mikser ciji kvalitet moze da se mjeri sa hardver digitalnim mikserima koji se krecu u rangu cijena od najmanje 5.000 eura. Moguce je (opcionalno) imati 16, 24, 32... do 52 ulaza. Takodje opcionalno se moze imati i Vocal Harmonizer ciji kvalitet je iznad najboljih TC Helicona pa se Inputi mogu koristiti i za njega.

Negdje sam gore napisao da sam u finalnoj fazi i da bih bio veoma sretan ako bih to sve zavrsio do kraja slijedeceg mjeseca a specifikacije se mogu ocekivati i dosta ranije.

zeljko
19.09.2012, 14:21
Ako moze jos da bude opcija kao sto je to u Ketronu,da ima vec podesene kanale za midi harmonike,tako da je odmah spremno kad se prikljuci harmonika da moze da se svira...Valjda znas na sta mislim...Iznenadio si me da si u tom poslu da pravis novi aranzer koji ce ocito biti najbolji sto je neko do sada napravio nemam rijeci svaka cast...Pozz

Morison
19.09.2012, 14:31
Hvala na odgovoru.
Deluje u svakom mogucem smislu kao ostvarenje sna :)
Mogu samo reci: svaka cast!
Jos jednom zelim puno uspeha!

tranzit
19.09.2012, 14:48
Sa tim "snom" sam proveo vise od 25 godina, to jest od prvih naznaka softver instrumenata i efekata. Tek sada su se stekli svi hardver i softver uslovi da se uopste moze napraviti jedan ovakav projekat.


@zeljko

To je Zeljko najmanji problem ali ne samo midi harmonika vec i midi gitara ce moci da sluze kao Input instrument.

Milan$
19.09.2012, 15:12
samo da pitam jos jednu stvar...na kojoj platformi se zasniva ceo sistem?? mislim sto se softvera tice?? nesto vec nama poznato ili nesto novo??? hvala

DinO74
19.09.2012, 15:29
Ne znam da li je vec neko spomenuo ali meni licno je mnoooogo nedostajala funkcija "Half bar" koju je imao Roland G-800. Mislim da vam nije problem dodati i to pored svega navedenog... :)

Ace
19.09.2012, 15:41
I ja bih da postavim jedno pitanje :)
Sta je "ispod haube" ?
Kakav hardver ce sve ove softverske funkcionalnoste da drzi u pogonu ?
Postovano sa mobilnog uređaja

nesaband
19.09.2012, 15:51
Vec vidim u pozadini da su Roland,Korg,Yamaha i ostali ucenili @tranzitovu glavu na visemilionsku sumu =))

@Tranzit,cuvaj se brate ;)

AcaG600
19.09.2012, 20:20
I ja bih dodao Half Bar kao sto imam na G600....Veoma korisna funkcija...Izmedju ostalog i ovo: aranzer sekciju Roland, Roland i samo Roland (najradije G70 sa SRX01 prosirenjem za bubanj) i naravno bez semplova za aranzer sekciju ; Operativnost, funkcionalnost, lakoca rada, panel (raspored tastera, fill-ova,...), osmisljenost i tako to ide Korgu, definitivno....E sad neznam sta Yamahi, a da se Yamahovci ne ljute?? :D Dirka....Tyros-i i Korg i30 po meni imaju extra dirku....Veliki i pregledan ekran kao naprimer Roland Fantom G6 i da je Touch Screen i da svetle plave lampice na tasterima :D Da se svi tasteri vide u mraku kao naprimer....Hmmm....Bese Tyros ima sve sveltece dugmice kao i Roland E80 cini mi se....ROM naprimer 512Mb je sasvim ok da se ubace neke dobre boje od kojih se kasnije mogu iskoristiti dosta njih....RAM isto naprimer neka bude 2-3Gb, jer je mislim sasvim dovoljno 2-3Gb RAM-a za semplove boja i niceg vise, jer kao sto rekoh, za aranzer sekciju (drum, bass, gitare,....) ne idu semplovi....Kuciste i kvalitet izrade naprimer na nalik Roland Fantom G6 koji ima odlicno kuciste....I to je to otprilike....Cena u skladu sa ovim zahtevima, a ona sigurno nece biti ispod 3000e, jer ako bi se sve ovo sklopilo, imali bi idealan aranzer i nebi bila fora u tome, i nebi se menjao par godina....Samim tim i konkurencija nebi imala "posla".....Neko moje misljenje....Pozdrav :)

Sejox
19.09.2012, 22:35
RAM isto naprimer neka bude 2-3Gb, jer je mislim sasvim dovoljno 2-3Gb RAM-a za semplove boja i niceg vise, jer kao sto rekoh, za aranzer sekciju (drum, bass, gitare,....) ne idu semplovi....

Aco drugar,procitaj detaljnije citavu temu od pocetka.;)

- boot time kompletnog sistema, sa sve 100 GB samplova je kraci od 40 sekundi

AcaG600
19.09.2012, 22:47
Auu hvala kolega @Sejox na prikazanoj gresci.....Nisam lepo "pratio na casu"....Izvinjavam se jos jednom....Ako je ovo 100Gb tacno, onda stvarno svaka cast....No Comment....Pozdrav :)

ЂолеПФК
19.09.2012, 23:10
Neiskusan sam da sad pricam sta bih voleo, ali nisam mogao da izdrzim a da ne napisem koju rec o gospodinu Tranzitu.Veliki covek, strucnjak, genijalac...

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

STUDIOSOS
19.09.2012, 23:24
pa pored ovoga svega sto je nabrojano ja bih pozelio da je vokalist odvojen od prvog glasa tako da mozes naprimjer prvi glas poslati na izlaz 1 a vokalist na izlaz 2 i jos jedna stvar koja bi dosta poboljsala kvelitet svirke jeste da se pronade rjesenje da se moze na jednom stajlu ustimati razlicite brzine tako da je na varijaciji 1 recimo brzina 80 pa na varijaciji 2 120 u tom slucaju nebi imali potrebu za ona dva tockica sto je u pocetku pisano i bilo bi extra... a sto se tice canjskog izgleda bilo bi cool kada bi se nasao neki stalak za pivo ili whisky heheh ....
=))=))=))

Vex
19.09.2012, 23:33
da se moze na jednom stajlu ustimati razlicite brzine tako da je na varijaciji 1 recimo brzina 80 pa na varijaciji 2 120
Ovo na korgu moze odaaaavno... 2 tocka - jedan samo za DATA, a jedan samo za tempo u svako doba, o tome se pricalo ;-)


Sent from S3

zeljko
20.09.2012, 01:20
[quote=STUDIOSOS;. a sto se tice canjskog izgleda bilo bi cool kada bi se nasao neki stalak za pivo ili whisky heheh..


Npr.Kao kod audi auta sto je kod mene naprijed za casu kad ti treba pritiskom prsta drzac se automatski sam izvlaci i spreman da se u njega ubaci piva ili sta vec drugo,a kad ti netreba isto tako samo nazad i on se uvuce kao da ne postoji onako gledano i samo se onda vidi graficki nacrtana casa na prednjoj strani,da se zna zasta je to:lol:Na klavijaturi bih se to moglo negdje sa strane da ubaci ili sa obje strane jedna za sviraca a druga za gosta tj.neku curicu koja stoji pored tebe dok sviras hehehe

tranzit
20.09.2012, 01:24
U posljednjih desetak postova dobijam sve manje "inputa", odnosno novih ideja koje bi eventualno obogatile Trans Audio aranzer. Uglavnom su to pitanja postavljena meni. Ipak cu odgovoriti i na njih mada to nije bio cilj teme.

Neko je pitao na kojoj softver platformi se zasniva Trans Audio. Platforma je vrlo slozena jer u isto vrijeme je u pogonu dvadesetak programa i tek njihova interakcija uz vrlo slozenim routing omogucava sve ono o cemu sam ovdje pisao. Konfiguracija je u dosta slucajeva i namjerno zakomplikovana (sto korisnik uopste ne primjecuje, niti ga ometa) radi eventualnog pokusaja praterije. Ko ipak pokusa (maksimalno uvjeren u svoje "veeeelike sposobnosti" i "neizmjerno znanje"), dozivejece vrlo neprijatno iznenadjenje, bez obzira sto je, jadan i zalostan, veoma pazljivo pravio image diska i sto je jos pazljivije uradio restore na svoj nekakav kompjuter ili na bas potpuno istu hardver konfiguraciju (sto ce u svakom slucaju malo teze ici). Rezultat ce biti: ne cuje se nista... nista ne radi... majku mu j**em. Unaprijed se izvinjavam ali... ovdje sam vrlo detaljno poradio iako svjestan buduceg pominjanja moje majke.

Bilo je i pitanje "sta je ispod haube", Ispod haube su najbrze, najmocnije i najaktuelnije hardver komponente.

Neko je pozelio bar 512 MB ROMa i 2-3 GB RAMa. Trans Audio aranzer pociva na 100 GB ROMa i 32 GB RAMa. Uvodjenje kompletnih 100 GB ROM samplova (za nekih 15 sekundi pri ukljucivanju instrumenta) zauzme oko 15 GB RAMa, sto znaci da ostaje citavih 15 GB slobodno za novih 100 GB sampling contenta za buduce update ili sound programe koje bi radio sam korisnik.


Jedan kolega bi, posto po to, da drugi glas harmonizera moze ici preko posebnog izlaza. Opcionalni vokalist Trans Audia aranzera ima 4 prateca glasa i svaki se moze adresirati na poseban izlaz, naravno kod modela koji imaju vise izlaza. Medjtim, ovo ima vrlo sporednu vaznost jer je svaki Trans Audio aranzer automatski i veoma kvalitetni digitalni mikser (koji se krece po kvalitetu u rangu cijena hardver digitalnih miksera od preko 5.000 eura). Zato voditi na poseban izlaz i gdje voditi, ima li smisla ???


Neko je strasno pozelio da svaka varijacija ritma moze imati razlicit tempo. Ne samo da moze imati razlicit tempo vec moze imati i razlicit takt (2/4, 3/4... 7/8, 9/8, 11/8...). Radi ove mogucnosti i ta Half Bar funkcija postaje prilicno suvisna. Ipak cu razmisliti i o tome.


Ako sam nesto propustio, napomenite me ali bi me vise radovale nove ideje, radi cega sam prvenstveno i postavio ovu temu.

markomuzicar
20.09.2012, 04:44
Odlicno je sve ovo gore, vecina cak i prevazilazi moje tezgaroske potrebe ali ako vec nije planirano a verovatno jeste, obavezno mogucnost TACNIH terci , znaci full editabilni user scale, gde sam biram sta mi svira prim sta tercu kvartu sekstu ili sta vec hocu, a ne da na jednom full aranzeru koji imam a to je pa3x, nemam tu opciju, nego neko muljanje tipa ensemble, oscilatori, semlovane, nesemlovane i bla bla bla, a to na kraju ne lici ni na sta falsira preskace i sve radi samo ne svira tacno.
Na jednom od modela obavezno dva ulaza za mikrofon na vokalist sekciji, ako to vec niste integrisali preko tog digitalnog internog mixera, da bi bio pravi model za duo, tojest zargonski dvojku, tipa klavijaturista koji peva i pevacica, jer mahom se danas tako i radi, da se ne bi zamajavali preko auxa vezivali i petljali.
Obavezno vrlo kvalitetno kuciste, zavrsna farba i stampa na njemu. Pa3x se izlizao na start stop, exit, i user favorite vec posle 5 meseci koriscenja! Katastrofa!
Dimenzije i tezina, bez obzira sto neki ljudi vole 6,5 oktava i sto veci da bude ko sifonjer! Neki model manjih dimenzija za nas koji ne volimo ovo gore.
Jedno 15 do dvadeset posebnih tastera za biranje favorite boja, po starom dobrom starinskom principu DX11 jedan taster jedna boja, naravno user programibilni, onako odmah uznad klavijature desne ruke ako ima gde da se smeste, a sa druge strane cak mozda i iznad leve isto tako za favorite ritmove...ono sto se stalno koristi u toku veceri..tipa desna strana t1 kabina, t2 organica, t3 sax, t4 strings za harmoniju tojest patos, itd, a leva t1 dvojka 100, t2 begin 115, t3 rumba 112...itd
Zasad ovoliko seticu se valjda jos...Pozz kolegama!

tranzit
20.09.2012, 17:14
- Terce na Trans Audia aranzeru su editabilne u potpunosti, sto znaci da sam mozes editirati skalu koja ti treba. Za svaki zadati ton odredjujes koji ce ton drugog glasa da svira, bez obzira koliko veliki je interval u pitanju. Tercu moze svirati isti instrument koji svira i prim a moze i bilo koji drugi.

- Postoje modeli sa 61 i 76 dirki a kontrolera je dovoljno i sa lijeve i sa desne strane i svi se mogu adresirati potpuno slobodno.

aleksandar031
20.09.2012, 17:22
Jesu li se dogovorili u racunovodstvu oko cene:lol:

markomuzicar
20.09.2012, 17:27
E pa onda ce to biti to....jedan sa 61 dirkom ce odgovarati meni, ili jos bolje modul, mada onda gubim programibilne tastere, pa da zakacim neki manji master, posto sam klasican tezgaros, sto znaci putujem s mesta na mesto i nikad ne sviram duze na istom mestu, tako da mi gabariti itekako znace, a i ponekad brzina, ono u fazonu cim smo stigli samo namestaj pali i sviraj! Mirise mi da ce biti tu medju tim spravama jedna koja konacno ispunjava sve moje ne tako velike a opet zahtevne uslove i potrebe.

zeljko
20.09.2012, 18:05
Ja od danas pocinjem da stedim za Trans Audio klavijaturu:)Imam osjecaj da ce to biti strojcina

dmmacak
20.09.2012, 18:12
Malo je reci da sam odusevljen, ova sprava bi resila sve moje probleme. Kopa me samo jedna svar, da li je moguce da blokira u sred svirke. I ako se ne daj boze to desi, da ima neki brzii reset taster

tranzit
20.09.2012, 18:24
Najbolje bih to ovako objasnio, sa vjerovatnocom od 100.000 : 1 moze se desiti da sasvim blokira jedan hardver top aranzer. Kod Trans Audio aranzera je ta vjerovatnoca daleko manja. Ne mogu da ti kazem kolika jer se to jos nije desilo cak ni na ovim test, odnosno radnim masinama iako je svasta sa njima radjeno da se upravo to desi... ama... nije mi uspjelo. Pomenuo sam vec negdje, da kompletni start proces traje manje od 40 sekundi ukljucujuci i load proces onih 100 GB Trans Audio Libraryja, ako se bas i desi ta tako nevjerovatna varijanta, opet si za 40 sekundi spreman za rad. Da ponovim, do sada se takvo sta nikada, ni pod abnormalnim optercenjem aranzera, koje se u praksi nikada nece desiti, nisam uspio da blokiram sistem.

Vex
20.09.2012, 18:43
Daj ga meni na test :-D

Sent from S3
Dodato:
Mislim klavijaturu :-D :-D :-D

Sent from S3

dmmacak
20.09.2012, 18:59
Onda svaka cast na sve ste mislili.

Todorgm
20.09.2012, 19:02
Bice ovo mnogo mocno jedva cekam da izadje u kolegu tranzita ne sumnjam ni najmanje ;)

nemanja 1982
20.09.2012, 19:38
Koliko kesa ce da kosta to zadovoljstvo? :D

Nautica
20.09.2012, 20:08
voleo bih da se napravi neka prezentacija i to da budemo unapred obavesteni da mozemo da vidimo tu "mahinu" uzivo, znaci da nam se javi bar 2 nedelje ranije da bi mogli da isplaniramo. sve najbolje u daljem radu ja sam odusevljen ovim sto citam

ne smarajte coveka za cenu kad je vec rekao da je rano za to

tyros 2
20.09.2012, 20:59
pozdrav zelim tranzitu veliku srecu sa ovim modelom pre svega samo par stvari koje bi bile korisne : raspored tastera podesen malo vise ka lijevoj ruci zbog sviranja sola u desnoj , cesto imam probleme sa tasterima da se ne vide pogotovo kod novih klav. ako se prelazi sa korga na tyros ili roland za pretragu postaviti opciju trazenja ,moze cak i opcija za usb tastaturu ili softverski tastatura na ekranu izlaz za ekran za tekstove ,bilo bi dobro kada bi se mogli kombinovati 2 audio lupa bubnja npr emre sa dramom itd..... veliki pozdrav

VUNIMRAV
20.09.2012, 21:07
Eeee,dragi moj kolega "tranzit',vidim da si na sve mislio ali na glavnu stvar nisi,:?,a to je da li ce ta makina biti vise narodnjacka ili zabavnjacka,jer ako ne budes imao jedan prekidac za narodnjake i zabavnjake,tesko tebi~X(.....:((

LAsER
20.09.2012, 21:35
Htjeo sam da kupim sada za vikend novi aranžer i slučajno naleti na ovu temu. Ispast će od novog aranžera privremno nema ništa :) I ako teško se šta može realizovati od novih želja za 1 mjeseca, al eto.

Prvo par pitanja, pa onda i prijedlozi.

- Kakvi su vam resursi proizvodnje, tj. koliko vremenski se mora čekati nakon što bude pušten u prodaju, da se može dostaviti? Recimo najmanji do najdužeg roka ispostave?

- Da li korisnici van Srbije moraju doći kod vas lično u radnju i kupiti ili ćete imati partnere u regionu HR, CG, SLO, MK, ALB, BiH?

- Kada očekujete izbaciti prve screenove aranžera? Najavio si da će to biti spremno sve za 1 mjesec, neke prelaunch faze nema?

- Koliko vas radi na tom projektu i koliko dugo?

- Da li mozemo dobiti info, kojoj klavijaturi vasa najblize lici, po dizajnu se odnosi?

- Koje sve formate samplove će aranžer čitati?


Evo sada i par prijedloga.

- Teško je editovati setove, od ritmova, boja, performanci i sl. na samoj klavijaturi, dosta bi olakšali posao, ako ne već na početku barem poslje izbacite i Editor za PC i MAC, pa da se to može sve na računaru editovati.
Preview ritmova, sounda direktno na računaru.

- Mogućnosti spajanja miša i tastature na aranžer.

- Mogućnosti direktno audio recordinga na klavijaturi, te da postoji LAN port, kako bi se aranžer mogao povezati sa socialnim mrežama za sharovanje snimka :D

- Display da ne bude fiksan, nego da je na nagib, kao kod pa2x pro, samo naravno veći, da može komotno stati jedna pjesma sa akordima ispisanim.

- Audio player, usporavanje i transponovanje audia.

- Pregledniji Songbook, sa mogućnosti spremanja, tekstova, akordi i sl. Te da kada pozovem neki ritam mogu dodjeliti mu koje sve pjesme mogu se svirati s njim, tako da lakše mogu switchati tekstove i akorde.

- Zaseban dashboard za live svirku a poseban za editing. Za live svirku, najbolje da svako može podesiti šta da stavi (slično kao kod smartphonea, npr. android, privučeš widget na dasboard.)

- Da ne bude bučan, jer svaki ventilator će vremenom nakupiti malo prašine i počinju galame.

- Varijanta sa i bez zvučnika. Po mogućnostima da kada se ne koriste zvučnici mogu preklopiti, otkačiti ili nekako sakriti, pa da aranžer samim time odmah promjeni i izgled.

- MIDI standard, odnosi se na kompaktibilnosti sa drugim klavijaturama, tj. kada se poveze midi kablom.

- Ne znam koje dimenzije ste planirali, kao i težinu, ali bi bilo cool da se mogu dirke switchati, između hammer dirki, poluotežanih i jedne poput na dx11 :D Pa kako se koji pravac svira, tako se lahko mogu switchat dirke a unutar klavjature da se sakriju ostale 2 varijante :) (barem bi u pa800 bilo dovoljno prostora unutra i za to :D )

Vaxter
20.09.2012, 22:00
Trebali ste malo bolje pročiteti temu, jer je na sva ta pitanja već odgovoreno!

Morison
20.09.2012, 22:39
Napisacu jos par sugestija, mozda nesto posluzi da dobijete jos koju ideju.

-Kako stoji sa footswitch kontrolom? Imate li u vidu nesto poput Rolanda sa Fc7 footswitch-om sa 7 pedale koje se mogu programirati? Vrlo bitno za midi gitariste, harmonikase...
-Sigurno postoji mastering procesori (eq, kompresori, limiter...), nadam se da postoje preseti, snimanje scena, pogotovo sto se radi i o digitalnom mikseru?
-Da li postoji chord sequencer u realnom vremenu (snimanje niza akorda koji ce se zatim vrteti u krug). meni licno nepotrebno ali znam da mnogi stranci zale za tom funkcijom na novijim Roland aranzerima.
-Ekran bi bilo lepo da je moguce zastititi od spoljnih izvora svetlosti, desavalo mi se cesto da sviramo napolju i da zbog svetlosti skoro uopste nije moglo nista da se procita na ekranu.
-Tekstovi bi bilo lepo da je moguce linkovati i uz performansu (registraciju) a ne samo uz ritam, kao sto ste naveli, jer jednim ritmom sviramo vise razlicitih pesama.
-Crosfade mikser izmedju midi fajlova, mp3 i aranzer sekcije. Mozda cak crosfade izmedju dva ritma? Da mozemo da izaberemo drugi ritam koji stoji na "stand by" zatim startovanje sledeceg ritma pa tek onda pretapanje...isto bi vazilo izmedju dva midi fajla itd.
-Lako programiranje midi adresa svake sredjene boje kako bi spoljnim uredjajem (na primer midi harmonikom) mogli da ih pozivamo.
-Tap tempo bas-kontrom :) (isto bi naslo primenu i sa midi harmonikom-leva strana)

Nadopisacu se...ako ima smisla. Ovo nisu zelje vec samo cisto neka glasna razmisljanja koja mozda pomognu.
PoZz



-

STUDIOSOS
20.09.2012, 22:41
Vex Stvarno kod mene to nefuncionise evo prije 20 minuta kad sam ovo procitao pokusao sam da isprobam i neide vec godinama se patim trazeci namjenske ritmove za pjesme koje imaju dva ili vise razliciti ritmova upravo poznavajuci da to nije moduce... nemoj me pogresno razumjeti mozda i jeste moguce ali nisam provalio nacin mada kad mi se privi put to desilo nisam mnogo inbvestirao vrijeme da istrazijem tu mogucnost vec sam investirao vrijeme da trazim namjenske stajlove... kod mene ako na varijaciji 1 ubrzam ritam i na ostalim varijacijama je isto tako ubrzan. dali bi trebao negdje to da otkljucam ili zakljucam? nadam se da necu dobiti prigovor oa admina znam da bi ovo trebalo ici u neku drugu temu....
a zeljko ideja ti je super ja sam znao odprilike sta nam je potrebno na svirci ali nisam imao pravu ideju a to kao kod audia je super ideja moze i umjesto flopija =))=))=))=))

Vex
20.09.2012, 22:47
@ STUDIOSOS , da ne bih objasnjavao ,vec je odgovoreno ;) baci pogled,radi provereno...cak je na pa3x to sve sredjeno da se tempo srazmerno menja iako je zadata vrednost tempa po varijaciji ;)

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10081#axzz272qUtYL8

Dell
20.09.2012, 23:08
Da se nasalimo malo, top aranzer bi trebao da ima velik domet ako me razumijete ;)

tranzit
20.09.2012, 23:09
Spasavaj Vaxter ako Boga znas. Aman ljudi, ako ne budete citali cijelu temu i ja morao uvijeki iznova da odgovaram na ista pitanja nece biti tog aranzera ni za godinu. Imajte milosti, ogradite se samo na one prijedloge kojih nije do sada bilo. Vec sam se pokajao sto sam uopste pokrenuo temu jer sam je zamislio kao input za sebe a ne za vas.







Odgovoricu samo na pojedina pitanja na koja do sada nisam ali vas jos jednom molim, procitajte cijelu temu prije nego postavite pitanje.



- Zar je vazno koliko ljudi radi na Trans Audia aranzeru ? Ako je bas vazno, rade tri bitna covjeka, jedan zaduzen za ekonomsko-planski dio (Dr. Floriani), jedan zaduzen za organizacioni, promotivni i distributivni dio (Vaxter) i jedan zaduzen za programerski i tehnicki dio aranzera (Tranzit). Pored ova tri bitna covjeka, na projektu radi onoliko tehnicara koliko ce u odredjenom momentu biti potrebno (bijelo roblje). Onaj treci (najmanje) bitni covjek, radi 25 godina na tom projektu.

- Isporuka, u zavisnosti gdje se onaj koji narucuje nalazi, traje izmedju 4 i 14 dana. Nema radnje, nema tezge, nema trgovaca, sve ide online, iskljucivo preko yu-midi shopa, cime se debelo smanjuje cijena instrumenta.

- Zar je vazno na koji vec postojeci instrument lici Trans Audio aranzer ? Ne lici ni na jedan, Trans Audio je jedinstven jer sve ono sto on nudi jednostavno ne moze da lici ni na jedan vec postojeci instrument ni fizicki, ni tehnicki.

- Trans Audio je profesionalni instrument i zestoka bi degradacija bila staviti nekakve zvucnike na njega. Njih nema, niti ce ih ikada biti. Trans Audio je kao "siva eminencija", sasvim decentan, elegantan i neupadljiv. Utoliko vise napadan kad krene sa radom.

- Trans Audio je kompatibilan sa svim bitnim formatima samplova.

- Song Book je tu sa svim funkcijama koje si naveo.

- Mis i tastaturu je moguce prikljuciti.

- Audio Player, promjena tempa i pitch shifting audio filea su tu.

- Trans Audio aranzer je necujan kao duh.

- Footswitch varijante kod Trans Audio aranzera su mnogobrojne, medju njima i takva poput FC7 ali i mnoooogo bolje i kompleksnije.

- Postoje svi poznati mastering procesori.

- Postoji i Chord Sequencer

- Pitanje zastite displaya od izvora svjetlosti moram jos razmotriti mada mislim da nece biti potrebna zastita. Poradicu na tome, ideja je na mjestu.

- Moguce je linkovati tekst uz registraciju.

- Razmisljam jos uvijek o jednoj verziji aranzera kod koje bi bio moguc cak Crossfade izmedju dva ritma. Kolebam se jer bi to dosta povecalo cijenu instrumenta. Nisam jos nista definitivno odlucio.

- Programiranje midi adresa pojedinih sound programa za upotrebu sa midi harmonikom (vjerovatno mislis na Rolandove FR harmonike) je rijeseno na najlaksi moguci nacin. I sam koristim FR harmoniku za upravljanje aranzerom.

- Note Tap Tempo cu specijalno uraditi za tebe Morisone. Moguce je.


Umorio sam se momci #:S#:S#:S

Vaxter
20.09.2012, 23:12
Drugari,

Da nam tranzit ne umre ovde, zatvaram temu polako.
Mislim da za sada imamo dovoljno informacija da bi se posao valjano završio.
Ako bude bilo potrebno još informacija lako će tema biti ponovo otvorena.
Do tada molimo za malo strpljenja. :)