PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha Tyros 4 10th Anniversary vs Kkorg pa3x pro 76


kabi
14.09.2012, 16:25
Cao,odlucio sam da prodam korg pa2 x pro,tako da sad neznam sta da kupim,,gledao sam korg pa3 x pro 76 mada probao sam isto Yamaha Tyros 4 10th Anniversary i mogu da kazem da mnogo lepo zvuci,medjutim posto sam navikao na PA neznam dal je yamaha za mene,,
Jel ima neko ovde tu yamahu pa da mi kaze dal je bolja od pa3 x i dal je bolja? pomagajte kolege da uzmem pravu stvar, ipak nisu jeftine mashine!

sale_band
14.09.2012, 16:31
Nemoj opet Tita ti!

Dell
14.09.2012, 16:34
jaooooo, ima oci jedni drugima da kopaju sada...
Poslusaj mene prije nego sto krv potece. Crni tyros4 je od obicnog dosta skuplji, a sve je isto. Nabavi obicni tyros4 i ustedi kintu. Sto se zvuka tice, sam si rekao da ti tyros bolje zvuci. Sto se tice navike, ja sam presao sa pa50 na tyros3, ooooogromna razlika. Za rad je kompliciranija yamaha na prvi pogled, ali to je samo stvar navike, ja provalio sve za 2-3 dana, ali naravno moraces vise radit da je sredis, ako kupis, imas nas ovdje koji cemo ti pomoc ;)

sale_band
14.09.2012, 16:49
Dell navija za yamahu!!!

Ja sam jos uvijek neutralan ;)
Dodato:
Sala mala...

Alen P
14.09.2012, 17:03
Yamaha radi motore, Korg ne!

A di su smajlići???

Dell
14.09.2012, 17:06
Ja navijam za Zrinjski iz Mostara :D Inace, yamaha je pocela radit krajem 19-og stoljeca i pocela je sa izradom orgulja, od tu i logo yamahe koji predstavlja 3 muzicke vilice postavljene unakrsno. Inace fora je u tome da je kabi rekao da mu se vidja vise zvuk, ja mu samo odgovorio kako se naviknut :)

milepsr
14.09.2012, 17:12
Sta Kabi konkretno ocekujes od nove klavijature ?
Sta ti je sve od opcija bitno ?

sale_band
14.09.2012, 17:14
U ovom momentu mi Toliko bitno kao ona palma pored onih treba sa naslovne strane :)

casper
14.09.2012, 17:14
Slažem se s Dellom u onom dijelu da nećeš dobiti ništa ako uzmeš Tyros 4 10th Anniversary. Tyros4 je sasvim isti osim što je ovaj crni ljepši, barem meni.
Moj je savjet da ostaneš na Korgu i uzmeš PA3x. Yamaha zvuči nešto drugačije i trebat će ti vremena da se navikneš. A o tome da li je bolji PA3X ili T4 ne treba trošiti riječi. Obje sprave su vrh i samo je stvar ukusa koja kome bolje odgovara.
Što god odabereš, nećeš pogriješiti. ;)

kabi
14.09.2012, 17:25
Hvala vam na savetu,,ali stvarno neznam sta radim sad,,ali izgleda kako se meni cini vishe mi odgovara pa3 x mada kad sam probao yamahu ima neki sound sto do sada nisam cuo,ali videcu!!

tranzit
14.09.2012, 17:47
Rijesi problem na brzinu prije nego padnes u depresiju i postanes suicidan, kupuj taj PA3X ako ti se vise svidja i zavrsi posao na radost svoju i nasu.

casper
14.09.2012, 18:19
... Yamaha Tyros 4 10th Anniversary i mogu da kazem da mnogo lepo zvuci,medjutim posto sam navikao na PA neznam dal je yamaha za mene,,


...ali izgleda kako se meni cini vishe mi odgovara pa3 x mada kad sam probao yamahu ima neki sound sto do sada nisam cuo,ali videcu!!

Navika je čudna stvar. Drži se uputa starog lisca Tranzita i nemoj podleći svjetskom trendu i upasti u depresiju zbog tako banalne stvari. Jer ovo ti je kao kod žena, uvijek misliš da je tuđa ljepša. ;)

sale_band
14.09.2012, 18:35
Ja sam to davno resio, od kad je izasla PA serija ne mrdam od Korga...

Danas mi je stogao PA3 i iako nisam nista ubacio u njega, vec sam vise nego zadovoljan!

branoy
14.09.2012, 18:42
ima vamo kod nas jedna diskoteka u modrici,, i dolaze svakakvi likovi s estrade,, cuo sam sve i svasta, najbolje na istu opremu mi je zvucao tyros 3,, dolazio je darko lazic s klavijaturistom, dolazio je miroslav ilic s klavijaturistom, jovan perisic, moj drug joca tyros sa jk, i jaci zvuk, cistiji vuce rolandu, ima bolji druk svaki udarac. ostalo nisam se odusevio ni na sta, sad ako te ste to veseli.

i u mene drug je imao tyros 2, isto radio je super ,samo sto nismo mogli sredit drum , da nam je kick i snare iz drugog seta pomesan sa njegovim nekim setom i td.. ne znam dal su to ispravili u ovim narednim , ako jesu moze se onda napravit odlicno posto vec zvuci..

korg ne mogu verovat,, slusam snimke od 2002 god do dan danas,, uvek isto, samo se stil menja.. jbg. msm nema drasticno da primetis pa TO JE TO. samo malo nianse neke dorade.

i jos nest vazno ako ne znas raditi stilove semplove, mixat ritmove sredjivati, odustani od tirosa!! uzmi ti sto kazu pa3x imas materijala za volju.

sale_band
14.09.2012, 18:45
Ovaj sa Darkom Lazicem je verovatno Dejan Sikira... Ala smo se olesili kod mene kad su onomad dolazili u Australiju.....

viktor011
14.09.2012, 18:49
Ja sam pre neki dan prodao pa3x,dirke su mi najvise smetala,pa zvukovi klasika,nista novo,i dalje tanko kao svaki korg,ubacim senplove mala razlika,....Kupio sam tyros 4,ne mogu jos uvek da verujem kolika je razlika,bar za moje usi,ali ukusi su razliciti,najbolje je da opet poslusas i jednu i drugu pa sam odluci,ipak je zvuk najbitniji

sale_band
14.09.2012, 19:04
Sta bi to novo trebalo da bude uopste, sto se zvuka tice???

Alen P
14.09.2012, 19:22
Koliko mi je uočiti, Korgovi su podložni kvarenju. To nije zato što sam imam Yamahu ali zaista ima dosta postova u kojima članovi kukaju jer im nova klavijatura ima ovu ili onu manu, čitaj: kvar. Kupi Yamahu i ne razmišljaš o kvarenju... Pa nek je Pa3x jači i bolji.

lagunabend
14.09.2012, 19:53
Druze najbolja ti je varijanta ,da ako imas mogucnosti pustis obe klavijature jednu pored druge ,pusti neki slican ritam ,ili ako imas isti pa vidi sta se tebi vise svidja to i pazari ,u sustini obe su vrhunske sprave i obe imaju extra zvuk ,sve je na tebi ,sta god da kupis neces se pokajati

JOHAN
27.10.2012, 06:59
Pozz svima!!

I ja imam Korga PA2X i sam se odlucio da bi menjao. Koliko je poslova ako bi sve sto imam na Korgu prebacio na Tyros 4. (sampli,ritmovi...)Kako se to najbolje napravi?? Igram samo zabavnu muziku.

Alen P
27.10.2012, 16:27
Za zabavnjake imaš 95% ritmova u klavijaturi tvorničkih, za koje eventualno treba nijanse srediti, samplove ćeš iz svojeg korga konvertirati u yamahinu ekstenziju, jedan po jedan ih unositi u klavijaturu, podesiti parametre, efekte i tako ih sačuvati. Kad skužiš shemu, bit će ti lako.