PDA

Pokaži Full Verziju : Fantom x7 vs korg m3


STUDIOSOS
18.08.2012, 23:49
Pozdrav raja posto sam do sad bio korgovac naso sam sad jednog fantoma X7 povoljno 1200 CHF nesto oko 950 EUR imam nekoliko pitanja u vezi Fantoma ako neko zna molio bih za pomoc

1. dali je to stvarno povoljno
2. Kakva je razlika izmedju X6,X7,X8 - Dali je samo broj tipki ili ima jos nesto
3. Kakva je razlika u odnosu na Korg M3


Lijep pozdrav

nikadvisekorg
19.08.2012, 00:19
ostavi se x7 to ti je x6 sa 6,5 oktava, nema numeričko biranje veliki minus zbog toga.... što se mene tiče samo zbog toga bi se u tom slučaju pre odlučio za m3.

energy
19.08.2012, 07:43
Koju vrstu muzike sviras?

nikadvisekorg
19.08.2012, 10:54
nebitna je vrsta muzike kolega, nisu ih u fabrici pravili ovu za narodnjake a ovu za zabavnjake, fantom stvarno ima odličan sound i možeš da ga proširiš do 1gb ram memorije, a ima i 32mb interne memorije tako da tu možete smestiti par semplova koji su tu čim se uključi klavijatura. Ali ja sam lično prodao x6 posle kraćeg vremena jer nije imao numeričko biranje, bilo mi je dosta teško kad treba brzo da se promeni boja, pogotovo neka koja nije blizu po redosledu, ima fora sa prečicama ispod ekrana, ali to je samo nekoliko boja. Pre bi uzeo fantom xa nego x6 jer ima numeričko biranje.
M3 može da se proširi i sa 256mb ram-a i malo je skuplji nego x6 ali je dosta lakši za rukovanje, ako znaš jednog korga da koristiš znaćeš i m3 a sound je isto odličan i dosta je zahvalan za rad i zbog displeja na dodir koji x6 nema.

STUDIOSOS
20.08.2012, 07:04
Postovanje... Ovako sviram naarodnu muziku a pored toga radim kao producent pa bi mi ovaj roland koristio za studio bas zbog povoljnosti tog prosirivanja memorije... dali je njegov jedini nedostatak to sto nema numericko biranje boja i kako su one poredane po vrsti instrumenata ili abecedno ili ih mozes poredati sam po svom izboru ako je mogucee sam po svom izboru onda i nije neki nedostatak to sto nema numericko biranje jer ja u svirci koristim makximalno 15-tak boja a inace za tezge koristim pa2xpro i TR pozzz

nikadvisekorg
20.08.2012, 11:39
pa ako planiraš da ga koristiš za studijske potrebe mislim da će ti biti odličan jer je povoljniji s cenom nego m3, po Evropi može da se nađe odlično očuvan za 600-700e.
Ja sam numeričko biranje napisao kao veliku manu, što se live nastupa tiče, za studio to i nije neka mana, meni lično je to mnogo bitno zato što ne radim u studiju nego mi treba za "tezge".

Inače ton generator na x6/x7 je perfektan bar za moje uvo, a dirke mi odgovaraju, planiram kad kupim jedan pa1xpro da skinem sa nekog x7 da ih ugradim jer su uže od korgovih i brže se vraćaju..... a meni tako odgovara....

p.s. da x6/x7 ima numeričko biranje ne znam dal bi me neko ubedio da ga ikad prodam.

energy
20.08.2012, 15:48
Na rolandu x6 postoje precice,mozes sam da poredjas boje kako hoces.Ispod ekrana imas 8 tastera + shift opciju da dobijes jos osam boja na te iste tastere pa sve to puta dvadeset.Jeste velika mana sto nema numericku tastaturu za live narodnjacke svirke ,Ali ako sviras bez aranzera,koristis do 30 boja,i treba ti za studio moj odgovor je da uzmes fantoma.A ako sviras sa aranzerom ,narodnjacke svirke i slicno onda m3...Sto kaze kolega gore da X6 ima numericko biranje nikad ga ne bih prodao...ali generalno sound je po meni mnogo bolji na X6 nego Na M3,Dirka je bolja na X6 Nego na m3...Ali posto sviras korga postoji velika sansa da ti X6 'NE LEGNE" kao meni npr.Ja sam imao triton le pa sam kupio X6.Jednostavno mi nije legao iako je opasna sprava,pa sam ga prodao ...mozda bas zbog numerickog biranja...:D