PDA

Pokaži Full Verziju : korg pa800


ibro22
18.08.2012, 12:05
Pozdrav svima na forumu. Znam da ima dosta thema za korg pa800 i cito sam vise od pola.
nisam ipak naso odgovor.

Pa800 se pravi ja mislim od 2009? Dal Je Korg u tim vremenu vec zve Greske koregiro da se moze bez brige ovi modell od 2012 kupiti?

albin korg
19.08.2012, 09:41
To ti je prijatelju sve rulet. I onaj prvi moze trajati deset godina bez kvara , a zadnji model moze riknuti nakon mjesec dana. Sve je to stvar srece . Kupis i nadas se najboljemu..;)

nikadvisekorg
19.08.2012, 10:41
iz pouzdanih izvora znam, ništa nije korigovano, komponente su iste i danas kao i kod prvih modela..... jedan serviser je dobio odgovor direkt iz korg kompanije, posle mnogo pritužbi na kvalitet rezervnih delova i kvarova na pa800, da nemaju nameru da menjaju proizvodnju traku zbog "par kvarova".

Pa vi kupite to smeće.

I još nešto, za limariju auta se ne pitaju vozači istih, nego autolimari, tako i u slučaju pa800, što se tiče kvaliteta pa800 pitajte servisere ne svirače, jer će svi da ga hvale dok ga ne prodaju, a on isto ko limarija na opel kadetu, kupiš da te zavoli autolimar.

Nek me neko demantuje ako nisam u pravu.

Alek21
19.08.2012, 13:14
@ibro22, Korga pa800 se pravi od 2006.

EmirTotic
19.08.2012, 13:40
Ne znam koliko cu ti pomoci ovim odgovorom jer se ne razumem u to bas. Uglavnom, imam kolegu koji ima pa800 vec dugo i radi vrlo aktivno. Pitao sam ga jednom prilikom sta se to desava sa tim modelom a on mi je odgovorio da je u njemu neki deo (da li ram memorija ili nesto oko maticne ploce ne znam tacno) koji se konstantno greje i kad se zagreje on crkava. Njemu se to desavalo ali pre ikakvog kvara je sredio to. Izaslo ga je sve skupa mozda 150-200e. E sad, da li je menjao nesto ili stavio neki cooler nemam pojma. Uglavnom, kako god bilo pa800 nikako nije smece!

sinisa
19.08.2012, 13:57
Kolega na pa 800 odlazi skoro sve osim gumica ispod dirki. Evo ti lepo spisak kavarova....
Ram memorija od 50 - 120 eu zavisi kako gde
Maticna ploca odnosno glavna 250 -350 eu
Napajenje posto je na istoj ploci sa pojacalom ako se menja kompletno izadje od 150 -300 eu opet zavisi od servisa.

Na 90% odlazi ram od tih 90 na neki 50 -60 % otici ce i glavna ploca sa cipom.
Na nekih 20-30 % odlazi napajenje.

Pa800 je lepo zamisljena klav. ali katastrofalno odradjena odnosno delovi koji su koristeni su jako loseg kvaliteta.

nikadvisekorg
19.08.2012, 14:08
kao što reče kolega @siniša pa800 je veoma lepo zamišljena ali kvalitet komponenti nula. Da naprave istu klavijaturu ali da je kvalitetna kao pa1x ja bi je prvi kupio.
A kako se korg kao firna nije udostoji da nešto popravi i posle toliko vremena i pokvarenih primeraka, ni da se izvini, ja sam zadovoljan ako u svakoj temi o pa800 odvratim bar jednog budućeg kupca tog modela od njegove namere. To radim i na stranim forumima iako vrlo često tamo dobijam "banane" od admina koji imaju veze sa korg-om. Ovde to nije slučaj i drago mi je da možemo da upozoravamo jedni druge na takve stvari jer svi živimo od te muzike a u kriznim vremenima svaki dinar znači, bolje te pare za popravku da uložite pametnije, nego da razvijate kinesku industriju.

ibro22
19.08.2012, 15:30
ja sam nedavno sviro na pa1x i za mene je bas dobar. izgleda robustan.vidi se kvalitet isto kao na pa2x. sviro sam i na pa3x tu je isto dosta plastike neznam sada kako je kvalitet ali trebo bi da bude dobar.

nebi grjesio kad bi kupio pa1x ili?

jesuli neke greske kod pa1x poznate?

nikadvisekorg
19.08.2012, 16:00
pa1x ili pa1xpro nećeš pogrešiti ako budeš kupio, jedino kod njih obrati pažnju na ispravnost tastera, i displeja, nema tu šta da se kvari.

Jedine greške koje su poznate kod pa1x su greške koje vlasnici istih počine u rukovanju s klavijaturom.

negovan
19.08.2012, 17:15
@ibro22.
Pa1x ima najmanje kvarova, skoro nikakvih u odnosu pa pa800 i pa2x. Po meni, najbolje odradjen korgov aranzer sto se tice klvaliteta, samo sto je malo tezes, ne znam sada tacnu kilazu. Sto se tice pa3x, ne znma gde si ti primetio da tu ima dosta plastike.:)

GALA
19.08.2012, 17:37
[quote=sinisa;222222]Kolega na pa 800 odlazi skoro sve osim gumica ispod dirki. Evo ti lepo spisak kavarova....

Hahaha....moj brate i to im odlazi...neki dan bio cova da ocistimo gumicu na pa800 kad ono majko mila izbusena ko sir,ja je izvadim a ona sva ispucala.....samo da nadodam covijek je fajlas i ne svira slucajno je skuzio da mu ne radi par tipki i neke kao stekaju...

nikadvisekorg
19.08.2012, 18:26
ja ne znam što neko ne zaključa ovu temu već ima o ovom kršu dovoljno tema....

ibro22
19.08.2012, 18:46
Mene samo cudi sto se pa800 jos producira kad ima tolke grezke. kako auto opet vrate u servise da se greska koregira. ja kako sam cito je najvise problem kod pa800 ram koji se pregrije.

kad kupujem polonu klavijaturu imali neki test koji mogu uraditi osim svirati i tipke probati:D

energy
20.08.2012, 15:58
Kao sto su gore naveli sve je stvar srece.Primeri:
-Ja sam imao pa800 i kostao me je jos sigurno 600e preko cene zbog kbarova.Takvih znam jos bar jos dvoje ljudi
-Drugar je imao Pa800(i jos uvek ga ima),bez torbe,ama bas nikako ne vodi racuna o njemu,izgreban izudaran Ali ni jejdan jedini kvar za evo vec 5 godina.Takvog znam jos jednog.
-PA1xSam imao i nikad nista nije crklo
-pa1x je imao lik sa kultnog mesta u beogradu koji radi svako vece po bar sest sati,u dimu prasini.....8 god bez ijedne greskice na klavijaturi.Napominjem svako vece je radila klavijatura po bar 6 sati.......

yamahapassion
20.08.2012, 16:49
sunce mu zarko i ja sam hteo pazariti pa800 a sad kad ovo citam.... nemam pojma vise. Pax1 bi uzeo ali nema novi vise da se kupi, a ja zelim iskljucivo novu klavijaturu. Nekako mi u tom cenovnom rangu najvise zapao za oko pa800 ali se bojim da se ne zayebem... Neke skuplje masine ne bi uzeo u obzir jel mi treba iskljucivo za svirku za moju dusu, znaci nema tezgarenja, njakanja po belom svetu sa bezbroj razlicitih uslova i ozvucenja, iskljucivo za kucnu svirku. sad sam se pokolebao, mada opet sa druge strane, tu je 2 godine garancija, pa jbm li ga, ako nesto nije kako treba , valjda ce se pokazati u te 2 godine.... Moze li mi neko reci da li garancija pokriva bas sve kvarove , naravno mislim na fabriku, a ne kvar koji napravi sam korisnik?

bokivelik
20.08.2012, 17:57
yamahapassion sve ce serviseri da izmisle samo da ti nebi priznali garanciju tako da nemoj mnogo od toga da ocekujes.;) Inace ja sam vlasnik korga pa800 vec 5 godina bez ikakvih greski. Pozajmljivao sam ga barem cetvorici kolega po par puta i kroz njega su prosli jedno 150 do 200 setova. Cuvam ga u torbi i zabole me dal ce da se pokvari jer se do sad odplatio barem 3 puta. Ram memorija na kompjuteru mi je za pet godine crkla 2 puta tako da je to potrosni deo. Maticne ploce za kompjuter su bezvezne cene a za klavijaturu jos bezveznije nego se serviseri ugradjuju vise nego duplo.:D

sinisa
20.08.2012, 22:24
Maticne ploce za kompjuter su bezvezne cene a za klavijaturu jos bezveznije nego se serviseri ugradjuju vise nego duplo.:D =)) Koliko je po tebi cena glavne ploce za pa800??
Jel znas sta se nalazi na toj ploci???

Zamena maticne ploce na PC ti je 1000 din u vecini servisa.
Zemane ploce na pa800 je u vecini 3000 - 5000 din.

bokivelik
21.08.2012, 18:44
sinisa neznam sta ima na maticnoj ploci ni na klavijaturi ni na pc-u. Objasni mi do detalja? Sta je u klavijaturi komleksinja ploca nago na Apple lap top-u pa je duplo skuplja?

sinisa
21.08.2012, 20:25
Ja ne znam kakav ti laptop imas ali za Samsung NP530U3B maticna ploca je 446 eu .
Nova glavna ploca za Pa800 je zadnji put bila 250 eu pa na to dodaj postarinu i zamenu. Na toj ploci ti je tako reci ceo Pa800 od rom cipova do aj nazovimo ga procesorom odnosno ton generatora.

Cenu diktira proizvodjac,ne serviser. Ti ako mozes da nadjes glavnu plocu za pa800 novu sa garancijom za tu tvoju bezveznu cenu slobodno mi javi i dacu ti 30% vise za nju.
Da je cena delova bezvezna onda i kalvijatura nebi bila 2000 eu nego 500eu.

nikadvisekorg
21.08.2012, 20:50
Moze li mi neko reci da li garancija pokriva bas sve kvarove , naravno mislim na fabriku, a ne kvar koji napravi sam korisnik?

Aj mi molim te kaži koji su to kvarovi koje napravi sam korisnik? =))

džaba i tih 2 godine garancije kad ti klavijatura pola vremena umesto na poslu sedi u servisu kao meni. Ja sam imao tu nesreću da nisam imao garanciju, pa sam platio školu 400e. S tim što sam 3 puta slao na popravku i išao tako da su još dodatnih 100-150e otišla, što u uzimanju moje, to u nalaženju i vraćanju instrumenta da "odradim" tezgu dok mi se ne popravi klavijatura.

Ja koliko znam Siniša je u pravu za cenu, i dalje je 250 evra plus ostali troškovi, i nema garancije ako je sami ugradite, dodajte na to troškove servisa, pod uslovom da vam nisu i memorije stradale, a uglavnom se i to dešava..... jer su i one "kvalitetne".

Da ove informacije nisu proverene, niko od nas ovo ne bi smeo da piše na forumu, i nije meni cilj da neko ne kupi pa800 samo zato što će da ima "bolju" klavijaturu od mene, već da se ne za*ebe kao ja i plati školu debelo.

Ajde da i taj novac od popravke ostaje ovde, nego sve ide u Narodnu Republiku Kinu (verovatno 30% njima i 70% gazdama negde po belom svetu za gorivo za jahte i pičice)

Ram memorija na kompjuteru mi je za pet godine crkla 2 puta tako da je to potrosni deo. Maticne ploce za kompjuter su bezvezne cene a za klavijaturu jos bezveznije nego se serviseri ugradjuju vise nego duplo.:D

Ram za kompjuter je 10 evra a za pa800 90evra.

A od toliko pokvarenih pa800, i red bi bio da postoji neki primerak koji se nije kvario. Ja u mom okruženju poznajem 2 ponosna vlasnika pa800 koji nisu ništa popravljali. Od možda njih najmanje 20-tak.


sunce mu zarko i ja sam hteo pazariti pa800 a sad kad ovo citam.... nemam pojma vise. Pax1 bi uzeo ali nema novi vise da se kupi, a ja zelim iskljucivo novu klavijaturu. Nekako mi u tom cenovnom rangu najvise zapao za oko pa800 ali se bojim da se ne zayebem...

veruj da ćeš jeftinije i bolje proći da kupiš neki ekstra očuvan pa1x i da ga i preplatiš do 1300e nego da bukvalno baciš novac na pa800.

sinisa
21.08.2012, 21:22
Kolega Ram memorija je sada oko 50 eu +zamena 15-20 eu zavisi od servisa.

milepsr
21.08.2012, 21:38
-pa1x je imao lik sa kultnog mesta u beogradu koji radi svako vece po bar sest sati,u dimu prasini.....8 god bez ijedne greskice na klavijaturi.Napominjem svako vece je radila klavijatura po bar 6 sati.......

Slavisa ?

nikadvisekorg
21.08.2012, 22:02
@siniša drago mi je da je pala cena, ja sam pre par godina platio 90e memoriju i nameštanje, e sad, da je to sve ok, zameniš i posle sve to radi bez problema ja ne bi zalio ni 200e samo za memoriju, ali ako se to ponavlja? Zato i dalje tvrdim da je pa800 krš koji služi da bi prodavali rezervne delove.

bokivelik
21.08.2012, 22:27
@Sinisa o tome ti i pricam nego sam se lose izrazio "serviseri" :D mislio sam na celokupnu firmu korg.DDR3 ram memorija je tri puta slozenija nego li ova korgova a pet puta manje kosta.Komercijala pobedjuje u svemu to je danasnja politika svih brendova pocev od elektronike do automobila (ni mercedes nije vise to sto je bio).U cilju im je da kroz neko vreme odes i kupis novu spravu a ne da koristis 20 godina.
@nikadvisekorg ja sam kupio Ram memoriju za rezervu pre dve godine i platio je 70e. Eno mi je u fioci ceka zamenu ako li nekad dodje do nje.:confused::lol:

energy
22.08.2012, 12:45
"Miliepsr"Bas on je u pitamku:D

yamahapassion
22.08.2012, 13:36
@nikadvisekorg: Svakakvi kvarovi mogu da se dese od strane korisnika, pocevsi od ispadanja klavijature, pa do budzenja setova i trpanja svakakvih gluposti u set time dovodeci tu jadnu 64mb ram memoriju do granice izdrzljivosti... Ako se ne varam jedan je kolega stavljao ovde sliku pa800 kojega je "krstio" sekirom, i to je neki kvar :lol:
Salu na stranu, ako ne nadjem neki bas dobro ocuvan pax1 (pa neka kosta kao i novi pa800) mislim da cu ipak rizikovati... Licno znam dvojicu kolega koji koriste pa800 (jedan od njih je i mali Mile) eto, on decko koristi pa800 sigurno 4-5 godina i klavijatura je svasta prosla, pretrpela svaku vrstu forsiranja (i fizicku i softversku :lol: ) i radi ko metak.

nikadvisekorg
22.08.2012, 14:48
Druže, fizičko oštećenje klavijature delovanjem neke mehaničke sile ne može da bude kvar. Pod pojmom "kvar" se podrazumeva prestanak funkcionisanja klavijature i neke njene komponente u normalnoj eksploataciji. Garanciju da bacanje od terase ili gaženje traktorom ti niko ne daje, u svakoj pisanoj garanciji za tehničke uređaje uvel piše tako nešto u opisima garancije.

mijat
02.09.2012, 19:54
yamahapassion,,,a ko je drugi kolega,,,da li se on nekad zalio na klavijaturu...hehe........da kucnem u drvo istice druga godina bez nekih problema,,,nadam se da ce tako ostati sve dok nesmislim tj. neskupim pare za nesto mocnije i novije,,,npr...Tyros 4....probao ga i zaljubio se....