PDA

Pokaži Full Verziju : ZIP Drive (problem)


mrkocha
17.08.2012, 16:00
pozdrav,skoro sam kupio va 76 i od druga dobio super set koji je on sredjivao bas dugo. ali ne znam kako da osposobim zip drive,pokusavao sam na xp-u nisam uspeo,ali mi je jako cudno bilo kada ni linux nije uspevao da ga prepozna. u pitanju je externi iomega 100 zip drive,ako neko ima iskustva sa tim molim da mi se javi.

Milan$
17.08.2012, 16:02
Cek jel sistem ne vidi uopste sam zip drive, ili ne ocita zipetu kad stavis u zip???

acakasper
17.08.2012, 21:36
taj zip drajv hoce da zeza,zbog toga sam i prodao va76,ne pomaze tu mnogo ciscenje,mozda upali trenutno ali zezace ponovo vrlo brzo,naj bolje je zameni zip.on hoce da se pokvari cak i kad mnogo ne radi.

mrkocha
18.08.2012, 11:42
probavao sam i da stavim zipetu unutra,ali nista.. u biosu sam podesio paralelni port bas onako kako stoji na iomeginom sajtu, ali ga uopste ne prepoznaje. znam da to nije plug and play varijanta ali bi morao da ga pokaze.

acakasper
18.08.2012, 11:49
moralo bi da pokaze,dal nije nesto do porta u ploci.Moj je savet pravac kod elektronicara,nemoj sam cackati.

Milan$
18.08.2012, 11:49
ma trebao bi da pokaze,isto ti je kao kad ustekas cd rom u komp,odmah mora da ga vidi...tako da ili je "umro" skroz na skroz taj zip drive,ili nema napajanja sa kompa,ili menjaj komp:Dpozz

mrkocha
18.08.2012, 11:57
ma probao sam na 2 razlicite maticne i 3 sistema (xp win7 i linux) i nista. hvala vam u svakom slucaju. poz ;)

gorancho
27.05.2014, 22:00
ma probao sam na 2 razlicite maticne i 3 sistema (xp win7 i linux) i nista. hvala vam u svakom slucaju. poz ;)

Koliko znam VA7 i 76 koriste interni ZIP drajv u IDE varijanti. Kupi se lepo drugi ZIP (interni) i ugradi se. Isti takav se stavi u kompjuter radi prebacivanja fajlova i to je sve. Zaboravi bilo šta externo. To je usput i skuplje.

acakasper
27.05.2014, 22:10
opet ista prica.

AcaG600
27.05.2014, 23:44
Cekajte malo, kad' se kaze "Eksterni ZIP drajv" se obicno misli na uredjaj, koji sa jedne strane ima ulaz za ZIP disketu, a sa druge strane ima izlaz, tj. kabli koji je tipa USB i ima dodatno napajanje kojim se napaja i bez kog ne moze da radi i on se naziva eksternim ZIP-om, a internim ZIP-om ili kako ga vec ko zove se naziva ZIP koji se ugradjuje u VA seriju Rolanda u ovom slucaju recimo i ima klasican 40-pinski IDE/ATA konektor kao sto koriste stariji HDD-ovi koji se i dan danas koriste.

E sad, meni nije jasno, izabrao si paralelni port i podesio ga prema IOmeginom sajtu, i nece da radi. Je l' mi ovde govorimo o "eksternom ZIP-u" tipa USB ili nekom drugom? :)

Ii da, kao sto kolega rece gore, kad vec hoces da prebacujes sadrzaj sa diskete na disketu ili kako god vec, uzmi lepo klasican Interni ZIP drajv koji sa jedne strane ima ulaz za ZIP disketu, a sa zadnje strane IDE/ATA konektor koju maltene svaka ploca ima, sem ovih novijih gde ih uglavnom nema, ali postoji izuzetaka. Uzmes njega posto je jeftin, i zavrsis posao, jer su ovi eksterni, kao sto je vec receno, skuplji i precenjeni, jer znaju da ima ljudi koji koriste jos takav tip cuvanja/prenosa podataka, a ne mogu bez njega, i onda znaju gde da traze pare :)

Pozdrav ;)

gorancho
07.06.2014, 00:35
Cekajte malo, kad' se kaze "Eksterni ZIP drajv" se obicno misli na uredjaj, koji sa jedne strane ima ulaz za ZIP disketu, a sa druge strane ima izlaz, tj. kabli koji je tipa USB i ima dodatno napajanje kojim se napaja i bez kog ne moze da radi i on se naziva eksternim ZIP-om, a internim ZIP-om ili kako ga vec ko zove se naziva ZIP koji se ugradjuje u VA seriju Rolanda u ovom slucaju recimo i ima klasican 40-pinski IDE/ATA konektor kao sto koriste stariji HDD-ovi koji se i dan danas koriste.

E sad, meni nije jasno, izabrao si paralelni port i podesio ga prema IOmeginom sajtu, i nece da radi. Je l' mi ovde govorimo o "eksternom ZIP-u" tipa USB ili nekom drugom? :)

Ii da, kao sto kolega rece gore, kad vec hoces da prebacujes sadrzaj sa diskete na disketu ili kako god vec, uzmi lepo klasican Interni ZIP drajv koji sa jedne strane ima ulaz za ZIP disketu, a sa zadnje strane IDE/ATA konektor koju maltene svaka ploca ima, sem ovih novijih gde ih uglavnom nema, ali postoji izuzetaka. Uzmes njega posto je jeftin, i zavrsis posao, jer su ovi eksterni, kao sto je vec receno, skuplji i precenjeni, jer znaju da ima ljudi koji koriste jos takav tip cuvanja/prenosa podataka, a ne mogu bez njega, i onda znaju gde da traze pare :)

Pozdrav ;)

Otprilike je tako mada nema potrebe za tolikim textom, a lepo sam rekao u prethodnom postu pa da ne ponavljam.