PDA

Pokaži Full Verziju : T.C. Electronic M-one XL,Lexicon MX400 XL ili nesto trece?


dekiciric
15.08.2012, 15:13
Pozdrav,koji od ovih procesora ima bolje efekte,eventualno koji biste mi treci efekt procesor preporucili u tom cenovnom rangu,a da je po vasem misljenju bolji od navedenih?

Hvala na odgovorima!

ella 85
16.08.2012, 12:10
imao sam m-one i nista negativno nemam reci za njeg,odlican efekt,nov je skuplji od tog lexicona,preko 500e,a polovni sam gledao po 200e,tako da sumnjam da ima bolje za te pare

tranzit
16.08.2012, 15:12
Za koji god se odlucis neces pogrijesiti. Uzmi onaj koji povoljnije nadjes. Oba su visokog kvaliteta kada je u pitanju live.

dekiciric
22.08.2012, 18:31
MX400 XL ima odlican Reverb ali sam cuo da mu Delay nije nekog kvaliteta.Glasine ili istina?U sustini manje mi je bitan u svirci,medjutim ne bi bilo lose harmoniku obojiti malo kvalitetnijim Delay-em..

ella 85
25.08.2012, 01:20
da mi je znat koji je delay dobar ako nije ovaj,mozda ovaj ne laje bas najbolje hm,sta onda reci za delay iz powermate koji je 10 klasa ispod ovog,a svi pjevaju na to,imao sam tc electronic m one,bolji nisam probao,uzivo,jedino sto sam vidio bolje je bilo u studiu i kostalo je par hiljada eura,tako da sa ovim procesorom nema greske,pogotovo sto se moze naci za 200 e

dekiciric
25.08.2012, 01:36
Zato sam i postavio pitanje,zato sto sam cuo,verovatno su glasine..a powermate mi ne pominji,alergican sam na sam pomen tog naziva :D Pa..verovatno ce uskoro pasti jedan od ova dva procesora :)

tranzit
25.08.2012, 16:08
'Ajd da budem malo konkretniji. Licno, preporucio bih ti Lexicon jer je hardverski za nijansu bolje opremljen (dva para stereo ulaza i isto toliko izlaza uz dodatni SPDIF), a suprotno jednom od gore napisanih postova, Hall i svi ostali ambijent efekti, su nesto topliji. Algoritmi za ove prostorne efekte poticu od najboljih Lexiconovih masina, a mislim da je suvisno pisati o njihovom ogromnom kvalitetu. Ni TC ne zaostaje ne znam koliko ali treba priznati da Lixicon sto se ovih efekata tice ima vodece mjesto u svijetu. I u studijskom radu ga mozes bezprijekorno integrisati u svoj DAW kao "hardware plugin" i editirati sve sto se na njemu editirati moze i to u real time. Ako prioritet stavljas na Hall onda je Lexicon bolji izbor. O Delayu nemoj da se brines to je i kod jednog i kod drugog potpuno istog kvaliteta. Delay nije nekakav posebno zahtjevan efekt a na Lexiconu imas i Tap tempo a i midi sinhronizaciju tako da moze bilo koji njegov Delay automatski sinhronizovati recimo, sa tempom aranzera.

Akordeonista
03.10.2012, 12:15
...a na Lexiconu imas i Tap tempo a i midi sinhronizaciju tako da moze bilo koji njegov Delay automatski sinhronizovati recimo, sa tempom aranzera.
Isto vazi i za T.C., i on ima TAP dugme za podesavanje tempa a putem midija se moze uskladiti i sa tempom aranzera, a istim putem se mogu vrsiti promene i editovanja programa u toku svirke.
Ovo nije plus u odnosu na Lexicon, samo navodim da su uredjaji iste klase i da je gore navedeno za LEX moguce uraditi i na T.C.-ju.
Pozdrav!