PDA

Pokaži Full Verziju : Stalak za klavijature-URADI SAM, gdje uzeti potrebno?


tonijo
12.08.2012, 10:20
Sviram 9000 pro i Extrema 76, došlo mi je vrijeme za zamjenu stalka, ULTIMATE System, koji je star preko 12 god. i spreman je za mirovinu, odnosno za fixni ostanak u sobi.

Gledajući po netu i obilazeći Music Shopove nisam naišao na ništa što mi odgovara, ili prenisko, ili nestabilno, Spideri pucaju, klavijature padaju, Quik Look krivo povareni, pa sam došao na ideju da ga napravim sam po uzoru na K&M 18810, već sam pregledao što mi treba od pravokutnih cijevi i to sve ima, no ne želim krenuti sa radom dok ne nađem kvalitetne tzv.leptire ili sl. za kut gornje klavijature, zatim one ukrasne vijke sa oprugom za podešavanje visine donjeg stalka, gledam po ebay.com i ne mogu naći to što me zanima, ili bar ne znam pod što da tražim, da li ima netko spoznaje gdje to kod nas mogu kupiti, hvala ??????

A iskreno imam želju da ga sam napravim po svojoj mjeri, sa stalkom za mikrofon, stalkom za laptop, sve to precizno odrezati, razmjeriti, sastaviti i olakirati, ali ne vrijedi početi bez guma, čepova i svega ostalog jer ne želim da stalak izgleda kao zidarska skela.

nikadvisekorg
12.08.2012, 15:28
Ja sam uvek bio sam svoj majstor za takve stvari, ali u tom slučaju ako hoćeš da ujedno bude i lepo okani se ćorava posla, nego izađi negde u grad popij espreso s kolegama i odluči se za neki već gotov, nije moguće da ti nijedan od stalaka koji se danas prodaju ne odgovara?

tonijo
12.08.2012, 16:25
Odgovara meni, već bi ja 200 puta kupio Spidera, ali ako meni moja Yamaha 9000pro, koja je kao iz dućana pa Extrem 76 koji je isto takav pane sa Spidera, otkopavam naoružanje i idem porušit konig & mayer. Jedina opcija mi je bio QUIK LOK Ql 642, kad sam otišao u Music Shop ga pogledat, gornje ruke, svaka zavarena na svoju stranu, uopće nisu simetrične, nisam htio više ni gledati ni probavati, ali mi je ovaj sistem upao u oko, http://www.thomann.de/gb/km_18810_set.htm, ali kod nas ga naravno nema, samo donji, poslao sam par e-mailova, nije mi žao novce dat ali da znam da valja, a kad sve to vidim najradije bi sam napravio po svojim željama ali ne kreće mi se ukoliko ne nađem sve potrebno. ili ovaj gore ili sam svoj majstor, nema druge.

nikadvisekorg
12.08.2012, 16:35
kako može da ti padne sa spajdera, da li ti je već pucao spajder?

Ja sam koristio pa1x koji je među težima od aranžera i još extrema uvek nosim, pa nije mrdnuo.

Ali u svakom slučaju, imaš opciju da onaj deo koji je noseći kod spajdera prepradiš tj da ti neko uradi isti takav ali od čelika, moj drug je tako uradio jer mu je isto bio pukao spajder i sad ga ne bi menjao ni za šta. A i ne razlikuje se od originalnog dela.

Imaš negde na forumu ovde mi smo odatle gledali kako je urađena prepravka.

Vex
12.08.2012, 17:42
Ja za svoj radni i zivotni vek nisam video da je neko napravio stalak a da je to stvarno lepo, prakticno i kulturno... Prave ljudi stalke od gvozdja i sve se nesto plase da im ne padnu klavijature, kao da ce svinju od 200kg da kače na taj stalak da je šure:O... Takodje mi nisu jasni oni koji se toliko iživljavaju pa im Spider puca...mozda puca, ako se stisnu pa ne kupe futrolu, pa ga nose za jednu nogu pa vremenom oslabi i pukne, ili se veru na stalak i u toku svirke glume nesto... Ja mislim da ce tebi spider vrsiti posao bez problema za te 2 klavijature...

Sent from S3

tonijo
12.08.2012, 17:45
Gledao sam na forumima i slike polomljene noge na Spideru i stjenka od 3 mm, netko je na glazbenom napisao da mu je Motif pao sa Spidera, AcaAmadeus je 3 polomio dok nije izlio nešto od čelika dole. gdje da nađem to sa prepravkom Spidera da pogledam?

nikadvisekorg
12.08.2012, 18:49
evo ovo je kritični deo kod spajdera, nisam imao vremena da nađem slike od mog druga uradio je mnogo lepše estetski ali i ovo će da ti za početak pokaže kako se to radi...

http://imageshack.us/photo/my-images/819/06122010142.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/146/06122010140.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/146/06122010140.jpg/


evo delova
http://desmond.imageshack.us/Himg534/scaled.php?server=534&filename=postolje7.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg138/scaled.php?server=138&filename=postolje10.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg818/scaled.php?server=818&filename=postolje11.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg11/scaled.php?server=11&filename=postolje12.jpg&res=landing

tonijo
13.08.2012, 17:17
Odlično, snalaze se ljudi, ne znam ni sam, još razmišljam debelo.

Vidi ovog, ide za 180 eura, l moram ići u Banja Luku da ga probam.

milepsr
13.08.2012, 23:49
5577

millenium ks-3000 s

Ja sam kupio ovakav stalak za 75e. Lagan je, lako se sklapa, ima vodjice za kablove, ali je barem meni nizak ukoliko stojim i stavim dve klavijature.

ramelow
14.08.2012, 13:25
kako može da ti padne sa spajdera, da li ti je već pucao spajder?

Ja sam koristio pa1x koji je među težima od aranžera i još extrema uvek nosim, pa nije mrdnuo.

Ali u svakom slučaju, imaš opciju da onaj deo koji je noseći kod spajdera prepradiš tj da ti neko uradi isti takav ali od čelika, moj drug je tako uradio jer mu je isto bio pukao spajder i sad ga ne bi menjao ni za šta. A i ne razlikuje se od originalnog dela.

Imaš negde na forumu ovde mi smo odatle gledali kako je urađena prepravka.

Slazem se sa kolegom, dosta mojih drugara ima Spidera i uglavnom nikad nisu imali problema. Od njih 6-7, jednom od njih je pukla noga, ali to je zato jer se cesto nogom naslanjao na ono postolje. Jedan drug na njega stavlja PA2 i Triton Studio 76, to je tesko ko sam vrag al drzi bez problema.

tonijo
16.08.2012, 10:17
sad se dvoumim između ova dva, al mi navlači na Koning & Mayer, višlji je, širi, praktičniji i firma je ipak sa imenom, a Athletica nema nigdje na netu.

DinO74
16.08.2012, 14:22
Moze spider da pukne i te kako.. Evo sta se meni desilo ali sva sreca pa klavijature nisu bile na stalku inace bi sve otislo u ......

Dell
16.08.2012, 14:57
Spideri redovno pucaju tu gdje je par clanova pokazalo i to cini mi se jer tu stavljaju noge kad se umore stojeci. Kod mene je proel die hard i mnogo sam zadovoljan sa njim, samo sto mi je pri stajanju za nijansu nizak, ali gledacu to da rijesim sa stavljanjem kofera iako cu izgledat ko Miki Cortan.

Vex
16.08.2012, 22:53
Pa neka kupe stolicu pa neka sede na njoj a ne da se veru na spider... Ja sam uzeo od kolege polovan spider star 2 godine i evo vec 4 godine stavljam klavijaturu na tom istom spideru i nista nije ni u najavi da ce da se polomi... Nije problem u spideru, problem je u ljudima, tacka.

Sent from S3

Dell
17.08.2012, 02:50
Onda imas vrlo jake noge kad mosh izdrzat 5-6 sati svirke bez da stavis nogu na spider, sto naravno ne opravdavam :)

Vex
17.08.2012, 03:31
Ne nego sam kupio stolicu namensku, na rasklapanje, i kad me zabole noge sviram sedeci... A nisam mislio na to sitno naslanjanje, jedna noga, pa druga...nego kad ne neko popne na stalak celom tezinom tela, kao sto se verovatno penje Aca Amadeus, a stalak nije predvidjen za takve predstave.

Sent from S3

DinO74
17.08.2012, 10:08
Pa neka kupe stolicu pa neka sede na njoj a ne da se veru na spider... Ja sam uzeo od kolege polovan spider star 2 godine i evo vec 4 godine stavljam klavijaturu na tom istom spideru i nista nije ni u najavi da ce da se polomi... Nije problem u spideru, problem je u ljudima, tacka.

Sent from S3

Vjeruj da se ja nisam ni u jednom momentu popeo na stalak niti mi je stalak ikada ispao iz ruke i slicno. Noga od stalka koja je polomljena mi je ostala u ruci prilikom rasklapanja stalka a vjeruj nisam siledzija kada je oprema u pitanju i cuvam svoje stvari. Uzasno je los materijal koji trpi teret i to je problem kod spidera. Da su nogare i postolje koje drzi stub napravili od celika, sigurno nebi pucao ali ni K&M u tom slucaju onda nebi imao prodaju koliku ima... Pozdrav!

tonijo
18.08.2012, 09:08
Daš 190 eura za stalak i onda dršćeš za svoju klavijaturu i bojiš se stavit nogu na njega, ne pada mi na pamet, prije dva dana naručio Koning & Mayer 18810 sa nastavkom za mikrofon i drugu klavijaturu, košta me 220 eura, imam dole mjesta za foot controler i volumen pedalu, viši od spidera, širi od spidera, podešenje kuta i visine za gornju klavijaturu, meni više ne treba. Ako koga zanima kako to izgleda čim stigne postavim slike.

negovan90
29.08.2012, 16:28
Mene spyder pro sluzi vec dugo vremena, ali drugar je napravio sam, pitacu ga kako i sta, pa cu ti javiti...

tonijo
29.08.2012, 21:05
Ma ne pravim ništa, našao i majstora i materijal ali nema ostalog što treba da bi izgledao kvalitetno, čekam da mi stigne 18810, kad stigne ide slika.

marco
29.08.2012, 22:42
Nije tema za to, ali kazes da ti je 9000 pro kao nova. Jel bi je mozda prodavao? :)

tonijo
29.08.2012, 23:56
kolega ,doslovno kao nova, uvoz Njemačka, plaćena ravno 1000 eura prije manje od godinu dana i ne prodajem ju nikad u životu...::))) mogu samo kupit još jednu..:)

marco
30.08.2012, 00:06
Hahahahahahaha, dobro moje je da pitam. Ako se nesto desi, dok ja ne pazarim jednu, posto imam nameru, javi :)

tonijo
30.08.2012, 03:28
;)

negovan90
30.08.2012, 12:23
Ok je, bas mi voleo da vidim kako ce tvoja ta da izgleda. Pozdrav