PDA

Pokaži Full Verziju : Korg Pa3X (ZALEDI)


miki2008
24.07.2012, 02:27
pozdrav kolege....Imam problem sa Korg Pa3X u radu mi zaledi.... jednostavno nista ne pomaze ni EXIT taster bas nista...i onda posle nekog vremena sam se odledi...onda kada je na glavnoj stranici zaledi kontrola za tempo i ona na plus ili minus a i sam beskonacni potenciometar....nije mi jasno zbog cega se to desava i da li ima neko slicnih problema sa tim mislim da li mu se to desavalo i kako je resio problem molio bi vas da mi pomognete...Da dodam zvao sam tamo gdje je kupljena rekli su mi da ponovo dignem sistem i da provjerim da li se slucajno plocica ram memorije nije pomjerila to sam sve uradio ali svejedno ledi...jos su dodali da je to mozda zbog software ali ako vec jeste zbog toga onda svaki PA3X morao bi da ima potpuno iste probleme...

korgic
24.07.2012, 10:41
Ako imas garanciju vrati ga i neka ti daju drugi.

Vex
24.07.2012, 11:30
Jel ti svira aranžer u trenutku kad zaledi ili i svirka blokira?

Sent from S3

Marco7
24.07.2012, 12:41
Brate ja sam taj problem imao skoro od nove godine!Ona radi sve normalno izlazi zvuk ali mi zaledi displej i nijedan dugmic ne reaguje pa prodje jedno 30 sekundi pa se aktivira zadnja komanda koju sam pozvao i sve je to tako krenulol pa onda nekada nece da ucita sistem,pa kad je uplaim radi 20-30 sekundi pa skroz zaledi i nekada se odblokira pols e5-10 minuta nekada ne . . . Ma katastrofa ziva,totalno sam bio osinuo od ludila majke mi!Bila mi je klavijatura u servisu vise od mesec dana i kad su mi je vratili posle odredjenog vremena mi se opet to javilo,znaci posle nedelju dana!Sad sam pre mesec dana poneo sint opet u servis i menjali su mu dve ploce i cuda i nisu otkrili o cemu se radi i dobio sam novu klavijaturu jbg . . .

Vex
24.07.2012, 13:26
Meni se desava ponekad da u svirci tasteri ne rade,ni jedan....ali sam nekako nasao slucajno resenje:

Pritisnem na ekranu zaokruzeno polje i sve proradi. Ako vam se ponovo ne daj Boze desi-probajte ;)

miki2008
24.07.2012, 18:22
Stvarno ne znam stacu...evo kuci mi se to ne desava jednom mi se samo desilo..posle nikako sad sam sve uradio kao sto su mi rekli upaljena je dan i noc da vidim da li ce se to ponovo desavati dusu joj vadim...Hajd da ima neke logike pa da zaledi na odredjenom ritmu ili boji bilo bi sve ok pa rekao bi neka je pogresna informacija upisana u ritmu ili boji...ali ovako bez ikakve logike ona zaledi iz cisti mira ne znam zasto stvarno....A radi aranzer i dalje kad zaledi sve radi prelazi slajederi i kad ne zaleldi displej nekad zaledi regulacija tampa...sve u svemu previse ovo para kosta da bi pravilo ovakva sranja...mislim da je najbolje da ja nju nosim u servis neka zamjene za drugu ne zanima me...treba da mi u pola svirke stane i sta onda da se ubijem...a pretezno sam radim

zoric
24.07.2012, 19:10
I tako posle godinu i kusur isplovljavaju problemi......zao mi je sto vam se svima to desava,jer stvarno ni kedan jedini put nisam imao problema sa bilo cim.......jednom mi se ukocio ekran u style record,ali je moja greska,jer sam stisnuo prebrzo exit dok je ritam jos sacuvavao izmene,a na ekranu jos uvek pisalo please wait.....tako da pored moje greske nisam imao ni jedan problem,a klavijatura je upaljena svaki dan po celi dan posto vezbam i sviram u par navrata preko dana.....:(zao mi je jer smo dali stvarno veliki novac za nju,a te pare danas zaraditi na svirci je zaista tesko!

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Marco7
24.07.2012, 20:24
Jbg . . . Cekamo novi OS pa da vidimo da li ce to da resi dosadasnje probleme!

miki2008
24.07.2012, 22:38
A pazite ovo sad danas sam ponovo srusio sistem i ponovo sve instalirao...klavijatura radi jako jako brzo bez i jednog sempla....kad ubacim set...nekako malo uspori na pocetku znaci cim ukljucim klavi digne sistem upali se i prvi odabir neke opcije posle paljenja klavijature jako je spor kad su semplovi svi unutra a kad je prazna radi brze...da li ima veze neke ako se ram napuni da li to utice na brzinu klavijature.. a napunjeno je malo manje od 128 mb eto okvirno neka je 105 mb vec popunjeno nisam jos nista kompresovao..govorim znaci o prvom odabiru neke opcije posle paljenja klavijature bilo koje opcije npr MENU......da dodam ne vjeruem da joj nesto smeta sa mog starog seta jer global sa prethodne klav nisam ubacivao u ovu jednostavno sam ga napravio iznova na samom PA3

Sad za sad ne ledi ...ako bude mi ledio na svirci snimicu kako to izgleda pa pokazati u servisu ovim likovima pa nek se uvjere....sad je nikako ne mogu nositi na servis jer imam svirke a premalo slobodnog vremena....
Dodato:
Pa3X Update Delayed

The new operating system for Pa3X, announced for June, is currently under testing, and is expected for release during July 2012.

We apologize for any inconvenience that might be caused by this delay.


Evo jos malo i valjda svi problemi budu rijeseni...nadam se...:D

Marco7
24.07.2012, 23:54
Evo ti brate kako je to kod mene izgledalo!Isto tako u pocetku ja podignem sistem i sve radi ok dva tri dana pa opet pocne da koci dok ne dodje do faze zamrzavanja jbg . . . Pazljivo pogledaj video i videces da prtiskam i dugmice i ekran i on kasni,kasni,kasni do smrti!Ja sam se ziv jeo pola godine jbg :(

http://www.youtube.com/watch?v=l3OX7ZcrAIc&feature=youtu.be

miki2008
25.07.2012, 01:28
NIje kod mene tako drug.....kod mene samo zaglavi na primer na stranici gdje su ritmovi kao kod tebe sto je sad ali bez problema prebacujem ritmove bez imalo kasnjenja....ali problem je sto nece da izdje iz te stranice kad stisnem Exit...niti mogu da regulisem tempo.....

denix
25.07.2012, 03:07
Ja sam nekad skoro imao slican problem, ali na pocetku nisam toliko mario,klavijatura vrlo cesto nije reagovala, stalno je blokirala...Primjetio sam da mi se to pocelo desavati kad sam izvadio bateriju, i ubacio svoj stick od 16 gb...Kroz 2,3 sedmice klavijatura riknula,nisam nista mogao, kad je upalim, pojavi se neki error. U servisu je bila 2 sedmice, kazu da je problem bio do "circuit board connection"...U medjuvremenu stigla i nova baterija, kljava sada radi besprijekorno.

Marco7
25.07.2012, 11:35
Meni je dva puta klavijatura bila u servisu posto imam garanciju i na kraju su mi dali novu!

sale_band
25.07.2012, 16:20
Bruka za Korga!

Za lovu koju traze, nebi smeo ni da susne a kamo li da zakoci...

korgic
25.07.2012, 16:34
Kao prvo to,pa onda da se menja baterija!A sta ce sutra da se desi?

sashaa
25.07.2012, 22:34
meni se desavalo na pa2x da nece da se odazovu STS dugmeta, problem sam resavao tako sto pokrenem ekran malo u neku stranu,nije bitno koju, i ono samo od sebe proradi.
imam utisak da je do flet kabla bio neki problem,kao da u odredjenom polozaju nema dobar kontakt... to se nije desavalo stalno nego s vremena na vreme...
probajte ne moze da skodi, mozda i pomogne kao meni

miki2008
25.07.2012, 23:34
Kako mislis pokrenes ekran na Lift taster jel...

sashaa
26.07.2012, 19:34
da, na Lift sam mislio...