PDA

Pokaži Full Verziju : korektor napona


Dule Va
21.07.2012, 17:09
Sta kupiti?

neconix
21.07.2012, 17:43
Koliko snage?

Dule Va
22.07.2012, 04:08
Mislim da je 5kw dosta

sunajko
22.07.2012, 09:23
Dule ja kupih ovaj kineski korektor sto se na kupujem prodajem reklamira i to od 5KV, i pukoh na dve svirke,gde je napon je na mrezi bio 203V. Odneo u servis posle prvog puta i oni kazu da je ispravno jer prekopcavaju prekidaci. Posle druge svirke odnesem i pojacalo-mikser na kontrolu, zamenise mi 2 kondenzatora ali kazu da nije greska bila do njega, nego je previse osetljiv na pad napona te ga prati i trokira, gubi snagu, gasi se.... Naravno na sijaset ostalih svirki sve je izvrsno radilo u medjuvremenu naravno sa naponom oko 220V. Dakle korektor sa prekidacima meni nista ne pomaze. pozdrav

Dule Va
22.07.2012, 17:51
Ja sinoc odradih svirku sa jednim takvim korektorom i opet sve po starom,jednostavno se nekako zvuk prigusi i posle nekog vremena proradi kako treba.
Cuo sam da ima i nasih proizvoda ali jos se nisam dovoljno informisao.
Dodato:
http://www.furmansound.com/

splendid
01.08.2012, 08:19
Ja sam kupio preko jednog tipa iz bariča, 5kw, i do sad nisam imao problema a par puta je odradio stvari...jednom prilikom kod drugara na svadbi, tamburaši se montirali, razglas čovek postavio nešto tipa par snagaša, nekoliko binova i satelita i kad su uključili ono čabar dok im nisam pozajmio korektor...i meni je par puta peglao struju koja je bila daleko ispod 200v.....
Uglavnom, ima digitalne merače ulaznog i izlaznog napona, ima servo motor što bi u prevodu bilo da motor u zavisnosti od napona menja ugao sa trafom pa uvek drži isti napon, ima pokazatelj opterećenja i još kojekakvih stvari.....mogu ga slikati pa postaviti, ne sećam se koja je marka i ko proizvodi, uglavnom znam da je crne boje :)
Platio sam ga valjda nešto ispod 300e....

P.S....inače....5kw struje je ozbiljan razglas....kod mene, koristeći PM II i 4 kutije jedva da je pokazivao da je opterećen....

DjoleBn
07.08.2012, 15:28
A sta mislite o ovom korektoru?

http://www.kebopower.com/view.php?id=274


Model SED-5000S
Power 5000VA
Technology CPU based Digital Circuit+Servo Motor
Input Input Voltage Range 140-260Vac
Input Frequency 50/60Hz
Output Output Voltage 220Vac
Output Precision ±1%/3%
Efficiency 98%
Phase Single Phase
LCD Display Status Input Voltage/Output Voltage/Output Current/AVR Status
Protection High Voltage Protection Yes
Low Voltage Protection Yes
Overload Protection Yes
High Temperature Protection Yes
Circuit Protection Circuit Breaker
Smart Cooling System NO
Safety Standards CE,EN 60950,EN55024
Operating Conditions Operating Temperature 0-40
Storage Temperature -15-45℃
Operating Relative Humidity 10%RH-102%RH,Non-condensing
Dimension Inner Box(mm) 530×465×270(Rack mount type)
Unit Weight(kgs)
18.7

Dule Va
12.08.2012, 18:58
Bas je tezak.

tranzit
13.08.2012, 02:42
A sta mislite o ovom korektoru?To je to sto ti treba, tezak je ali radi posao stabilno. Imaces stabilan napon i u "krcmi u planini".

Vex
13.08.2012, 05:19
A sta mislite o ovom korektoru?

http://www.kebopower.com/view.php?id=274



Koliko para?


Sent from S3

dejantb15
13.08.2012, 09:53
Oko 250 eura :)

Dule Va
13.08.2012, 23:28
Ima li nesto u rek varijanti,da je manje tezine i daje u tom cenovnom rangu?

tranzit
14.08.2012, 13:02
Taj i jeste u Rack varijanti a lakse... za tu snagu... tesko da ima a da valja.

srkiboj_zr
20.01.2013, 22:21
gde ima da se kupi ovaj korektor?

aleksandarpet
18.02.2013, 03:15
Kod kineskih korektora je problem sto oni u stvarnosti nemaju 5kw vec negde oko 3kw jer imaju trafo od aluminijumske mesto bakarne zice i mnogo se greju . Od kineskih od 5kw jedino vrede oni sto imaju pozadi dve buksne da se kace na zice a ne samo dve zenske uticnice!!!

aleksandar031
05.03.2013, 12:12
Ima li ko iskustva sa korektorima doticne firme iz Nisa, konkretno za model SDC 5000VA

rolandx
06.03.2013, 16:31
ja sam svojevremeno imao ovakav korektor napona i kakav sam magarac dao sam nekom kolegi i doviđenja... Težak kao tuč. Radio je fino, nikad problema nisam imao a i neznam iskreno da li je on i nešto radio po pitanju korekcije ili eto tako samo zvrljao. Sada bih voleo da mi potvrdite da ne otvaram novu temu , je li ovaj korektor završava posao ako ga nađem da pazarim?... Izvini kolega što sam se umešao u temu, ali može i tebi verovatno da koristi informacija...

aleksandarpet
10.03.2013, 00:20
Uzmes kineski od 5kw i garantovano ti zavrsava svaki posao jer koji god razglas da vuces ne moze da ti trosi vise od 3kw i plus imas zastitu od prekomernog napona !!!

Akordeonista
11.05.2014, 19:08
Ima li ko iskustva sa korektorima doticne firme iz Nisa, konkretno za model SDC 5000VA
I mene interesuju iskustva sa korektorima ove firme, ima li neko ko moze reci nesto o njima?
Moze li neko u kratkim crtama objasniti razliku izmedju korektora sa servom i relejima?

acakasper
11.05.2014, 20:02
najbolje ako nadjes da kupis stari korektor ili ti stabilizator napona do 2,5kw,vise ti ne treba sigurno od toga,a mnogo su kvalitetniji nego ovo ato se danas kao novo prodaje po 50-60e.

Akordeonista
12.05.2014, 09:28
Zapravo i nisu tako jeftini, ovaj model od 3,5kW (SDC 5000VA) je oko 200e! Meni bi po snazi ogovarao ovaj ili eventualno jos malo veci posto mi treba za aktivne kutije (koje su deklarisane na 1000w svaka), binove a voleo bih i ostatak benda da se prikljuci na njega (pojacala, klavijature, jos jedan mikser...).
Pitanja:
1. Ima li neko konkretna iskustva sa ovom firmom i ovim i slicnim korektorima?
2. Znate li gde se mogu kupiti dobri i kvalitetni a novi korektori, snage preko 3,5kW?
3. Moze li neko objasniti razliku izmedju onih sa relejima i sa servo motorima?

denza_
12.05.2014, 15:58
Zapravo i nisu tako jeftini, ovaj model od 3,5kW (SDC 5000VA) je oko 200e! Meni bi po snazi ogovarao ovaj ili eventualno jos malo veci posto mi treba za aktivne kutije (koje su deklarisane na 1000w svaka), binove a voleo bih i ostatak benda da se prikljuci na njega (pojacala, klavijature, jos jedan mikser...).
Pitanja:
1. Ima li neko konkretna iskustva sa ovom firmom i ovim i slicnim korektorima?
2. Znate li gde se mogu kupiti dobri i kvalitetni a novi korektori, snage preko 3,5kW?
3. Moze li neko objasniti razliku izmedju onih sa relejima i sa servo motorima?

Pozdrav kolega,

Ja koristim Kebo SED5000s, plaćen 250 eura i radi extra svoj posao. Na njega kačim svu opremu (pojačalo snage 2x1000w, 2 aktivne kutije 2x 1300w u D klasi, mixeta, pojačala za gitaru i bass gitaru, mixeta, klavijature, i rack stvari) i radi posao super, bez ikakvih problema. Koje kutije koristiš, jer je bitno u kojoj klasi radi pojačalo aktivne kutije, D klasa ima jako jako malu potrošnju struje, a veliku iskoristivost ( ja koristim DSR112 i one troše oko 100w iako su deklarirane na 1300w svaka). Koristio sam prije toga V-Mark 5000VA, bio je u obliku pravokutnika, nije rekovski sa servo motorom, relejski je bio i nije mi nikako radio posao, napon je konstantno opadao i njega sam rješio. Ovaj Kebo je sa servo motorom unutra, a najveća razlika je što korektori sa servo motorima rade preciznije od relejskih, a relejski imaju duži vijek trajanja (bar tako kažu iako sve ovisi o načinu korištenja, sve se može pokvariti i za minutu ako se nepravilno koristi, ili se optereti). U Artistu ima uzeti ovaj korektor, za cijenu koju sam naveo, a nisam se susretao sa korektorima koje ste naveli u prethodnom postu. Pa možda i ovo bude od pomoći.

Pozz

Akordeonista
12.05.2014, 20:52
Najpre hvala na odgovoru!
Na KupujemProdajem sam pronasao korektor koji je identican izgledom ovom sto ga ti koristis ali je druga firma u pitanju i cena mu je oko 600e!!! Navodno je spanska firma u pitanju.
Kutije koje koristim su EV ELX115p, deklarisu se kao 1000w (class D) mada ne verujem da je to ni blizu pravih 1000w! No dobro, rade mi posao lepo i zadovoljan sam njima! Imam 4 komada, zatim tu je Presonus 16.0.2, bude jos i Yamaha EMX5000 ili Dynacord PowerMate, gitarska pojacala, procesori, aktivni bas binovi, bezicni mikrofoni, klavijature i sl. E sad, koliko to zaista trosi struje ne znam, verujem da je osetno manje od tih snaga koje su deklarisane na kutijama ali svakako je dobro ako postoji mogucnost da se jos nesto doda na sve sto je navedeno.

denza_
12.05.2014, 21:38
Ja sam uvjeren da bi ovaj korektor mogao podnijet i još opreme od ove koju si naveo, jer u nas mnogo bendova koristi baš ovaj Kebo korektor, i na njega kače mnogo jača pojačala i rasvjetu, i opet ne pokazuje da je opterećen. Ja sam zasad zadovoljan, nijednom nisam imao nikakav problem s njim, i ne moram se misliti hoće li biti nekih problema sa naponom, a to nikakve pare ne mogu kupit :)
Nadam se da ćeš ubrzo naći rješenje za svoju opremu, ja sam ti ovaj preporučio jer ga koristim i kod mene nikakvih problema nije bilo. Pozz

Akordeonista
12.05.2014, 23:00
Reci mi kakva su mu podesavanja za Delay Time, koja je najmanja vrednost, tj. brzina reakcije?

denza_
13.05.2014, 15:56
Za Delay imaš dvije opcije, kad je gumb u off poziciji delay je 6 sekundi, a kad je u in poziciji onda je delay 180 sekundi. Uz to ima i High i Low precision opciju korekcije, odnosno korekcija odstupanja +-1% i +-3% odstupanja. To je sve što se tiče kontrola, imaš još ON/OFF prekidač i to je to.

Miljan
01.07.2014, 03:34
Ja predlazem SAVR - 5000VA
Imam takav i zadovoljan sam sa njim. Oko 250e u proelectronic.