PDA

Pokaži Full Verziju : Roland fantom XR


Milan_Canada
20.07.2012, 05:05
Postovane kolege!
Dali ovaj modul fantoma moze sve sto i drugi fantomi(samplovane harm ,terce itd)Kakav je za prakticnu svirku?Dali se moze napraviti kombinacija da npr. "vuce"sempl bubnja na Tyros1 a da se koristi i za solazu?Unapred hvala!

sale_band
20.07.2012, 12:20
Po fabrickom opisu bi trebalo damoze, u praksi se nisam nikad susreo sa ovim modulom...

gogi-japanac
20.07.2012, 18:03
Fantom XR moze sve isto kao i X6....to su indenticne sprave samo sto je XR Rack verzija Fantoma X.
Naravno da cita semplove,moze se takodje splitovati.....pored dva analogna izlaza ima i alternativna dva izlaza.
Jedina mana modula Fantoma XR je ista kao i kod Fantoma X,a to je da im prilikom pozivanja tj. menjanja kasne boje (to vazi i za WAV semplove i fabricke boje).

Ako mene pitas,sto se tice modula,kupi Roland XV-5080.Daleko bolji od XR-a.



PozzzZ ! ! !

Milan$
28.10.2014, 16:44
jedno pitanjce....moze li ovaj modul XR da cita setove od G6? hvala

beronjan
29.10.2014, 00:27
Ja koliko znam, čini mi se da ne može. Boje iz G fantoma ne idu u X, ako se dobro sećam

Milan$
24.11.2014, 01:41
ok, a setove od x6 cita komplet bez problema? jel zvuci identicno kao x6? uzo bih nesto za solo, ali iskreno ne nosi mi se jos jedna klavijatura, pa se mislim da li da nabavim ovo cudo...kakva su vasa iskustva za live upotrebu? jel mogu preko pa3 i midija da menjam boje na njemu?ako cita kompletne setove od x6 i zvuci identicno, to je primamljiva sprava za mene :)

Akordeonista
02.12.2014, 09:40
...Jedina mana modula Fantoma XR je ista kao i kod Fantoma X,a to je da im prilikom pozivanja tj. menjanja kasne boje (to vazi i za WAV semplove i fabricke boje).

Ako mene pitas,sto se tice modula,kupi Roland XV-5080.Daleko bolji od XR-a.
PozzzZ ! ! !
Mislim da nisi obratio dovoljno paznje na ovaj post! Covek je objasnio mane tog modula. Svojevremeno sam se i sam interesovao za isti ali kad sam shvatio da je nemoguce prevazici to kasnjenje pri promeni boja i da pri promeni treba da cekam po nekoliko sekundi, odustao sam momentalno od kupovine! Zamisli situaciju da sviras neko kolo i zelis da promenis boju a ono tisina nekoliko sekundi (citava jedna fraza a mozda i vise)...
XV5080 je generacija modula pre XR-a, ima sempler i mesto za 4 SRX prosirenja a nista mu ne kasni pri promeni. U kombinaciji sa Korgom PA serije bi mogao da ga koristis i za zaranzerske trake!

Milan$
02.12.2014, 10:58
auuuu pa nisam skontao da je to toliko kasnjenje, mislio sam zakasni deo sekunde ili tako nesto, ali toliko dugo nisam ni pretpostavljao....

sinisa
02.12.2014, 12:35
Imao sam taj modul u servisu i to sa kasnjenjem od nekoliko sekundi nije tacno. Isto je kao i kod korga le,npr.ako sviras jednom bojom i prebacis na drugu na sekund ostaje praznina,tako i na XR.

Akordeonista
03.12.2014, 02:26
A koliko se brzo menjaju Performansi (vise boja odjednom)?