PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko izbora monitora !


DinO74
19.07.2012, 12:13
Pozdrav kolege. Odlucio sam da se ponovo malo aktiviram po pitanju home recordinga jer sam to koliko toliko ozbiljno radio prije nekih desetak godina (mozda cak i vise). Ne planiram snimati nista preko mikrofona jer za to nemam uslove. Trenutno posjedujem PC sa slijedecom konfiguracijom :
- AMD Athlon X2 5200+
- 8GB RAM
- SSD 250 GD
- HDD 1TB
- SB Emu APS (Audio Production Studio sa prednjim i zadnjim panelom)
- OS Win 7 Ultimate 64-bit
...
Od ostale opreme ce biti "upregnuto" slijedeće:
- Mixer Presonus StudioLive 16.0.2
- Roland Fantom X6
- Korg Pa1xPro
- Lexicon MX200
- Dosta dobri PC zvucnici
...
Od software imam licenciran Presonus Studio One 2 Artist, Kontakt 3 i brdo nelicenciranih sofwtare-a, plugina itd.
Sada mi je dilema oko monitora jer nemam veliki budžet za početak. U dilemi sam izmedju Adam A3x , Yamaha HS50 M, KRK RP5 G2 ili Dynaudio BM5 pasivni (imam dobru ponudu za odlicno ocuvan par sa pojacalom) ili mozda neki drugi ako neko ima dobar savjet a u obzir dolaze svi osim Behringer jer bilo sta od tog proizvodjaca jednostavno vise ne zelim da imam u svojim rukama. Za Dynaudio cu postaviti sliku. Hvala na svakom iskrenom odgovoru i nadam se da cu do kraja jeseni konacno kompletirati sve i polako se obezbjediti za zimske dane :)

korgic
19.07.2012, 12:22
Sto se tice monitora ja koristim Krk rp8 i mnogo sam zadovoljan oko zvuka.Mozda neko ima drugo mislenje i resenje.

DinO74
19.07.2012, 13:57
Hvala @korgic ali 500 EUR mi je mnogo da dam za monitore jer cu morati vrlo brzo da kupim i5 ili i7, drugu maticnu plocu kao i drugi RAM. Pozdrav!

korgic
19.07.2012, 14:15
Mozes i yamaha hs 50 da kupis njih i hs80 sam isto imao i dobri su bili.

rocco
19.07.2012, 18:22
ja bih ti preporucio TANNOY REVEAL,vrlo neutralan monitor,mozda nisu bas bas za pred musterije ali za miksanje su odlicni,kad ti na njih prozvuci pesma onda budi siguran da ce svugde zvucati ok.Ja posedujem onu crvenu seriju i ne mogu bez njih....

DinO74
20.07.2012, 10:05
Hvala @rocco. Svaki savjet mi je dobro dosao. Puno pozdrava!

Bokic
20.07.2012, 16:05
Od svega sto si nabrojao, Adam A3X je mozda najbolje resenje. Dobar je i Dynaudio, ali ti uz njega treba i adekvatno pojacalo pa ti to onda verovatno probija budzet.
Za te pare, cak i manje, mogu se uzeti polovne Yamaha MSP5, ili MSP7 (malo skuplje), bolja varijanta od svega sto si nabrojao.

amadeus1
21.07.2012, 19:29
naj bolji monitori po mom misljennju je od genelec kompanije. jeste da su skupi ali imaju naj bolji kvalitet zvuka daleko naj cisci zvuk.

Genelec 8260A ovo je model monitora koje koristim u studiskim aplikacijama