PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Fantom G6 ekran crn nestalo svetla


Otpisani-EA7
03.07.2012, 22:03
pozzz svima, sledeci problem,nisam nasao slicno na forumu pa evo da probam ovako, dakle upalio g6 ucitao set krenuo da sviram, primetio leva strana ekrana tamnija od desne, nakon nekog vremene svetla na ekranu sve manje i manje, ugasio g6 upalio posle minut opet kad ono ekran crn crncat, nigde tacke jedne, set ucita radi sve i leva i desna strana a ekran crn?? da li je neko imao slican problem,da li su samo lampice u pitanju ili je problem ozbiljnoji bez ekrana sam kao bez klavijature, ima li resenja ili mi ne gine servis, hvala unapred na odgovorima

marko87
03.07.2012, 23:16
Pretpostavljam da su otisle neonke koje osvetljavaju ekran. Tako da ti najverovatnije ne gine servis.

nikadvisekorg
03.07.2012, 23:19
hoće da zeza lampa pozadinskog osvetljenja, mene je zezalo, pogotovo zimi kad je hladno, to su prvi simptomi pred crkavanje, ne bi trebalo da je strašno, samo moraš da odneseš kod nekog da ti to proveri da nije inverter.

Ovde bi ti lako i za male pare rešili, ne znam u Švajcariji kako je za te stvari.

Nisam najbolje razumeo, da li je ekran crn, tj samo nema pozadinskog osvetljenja, a ima simbola, ili uopšte ništa nema na tom tamnom delu?