PDA

Pokaži Full Verziju : Nokia N95 kopija ili original


baltik79
22.06.2012, 12:18
Kako razlikovati kopiju od originala.Nasao sam ponesto na You Tube ali sve su stari snimci.U novije vrijeme Kinezi su perfektni po pitanju kopija.Covjek mi nudi u zamjenu svoju Nokiu N95 "original" za moj Iphone 4S kopiju.Kaze da nije kopija.Takodje kaze da mu je osvjetljenje tastera plave boje,ima srpski meni,ostalo nista ne znam dok ne vidim. Na sta treba obratiti paznju jos ?

Maksuzija
22.06.2012, 13:31
evo neke razlike:

na orginala nad joistika pise NOKIA , a na kopiju ne pise nista , isto tako i na orginalu pise gore lijevo n95 8gb , a na kopiju samo n95 . Imas i jos jednu razliku u telefonu kad stisnes na nokiju orginala turn WLAN on aktivira ti se wi-fi , a na kopiju kad stisnes turn WLAN on aktiviras Bluetooth .

Stime bi mogo da prepoznas kopiju od orginala .

nikadvisekorg
22.06.2012, 15:03
ne možeš tako da ih razlikuješ jer ima milion različitih vrsta kopija, prodavao sam ih jedno vreme ima mnogo razlika, jedino da telefon pregleda neko ko ima iskustva s symbian telefonima on će vrlo brzo utvrditi da li je original ili ne.

baltik79
22.06.2012, 15:10
Jel istina da na originalu kada se udje u glavni MENU dolje lijevo pise OPTIONS a na kopiji pise OK? Izgleda da je bas tesko razlikovati kopiju od originala.Na ovom telefonu sto mi covjek nudi u zamjenu iznad dzojsika ne pise NOKIA,a takodje i gore lijevo ne pise n95 8gb vec pise NOKIA N95.

Vaxter
22.06.2012, 15:14
Glavna razlika izmedju kineskih kopija i originala je u 99% slučajeva sistem.
Ne znam zašto, ali kinezi retko kad da ubace originalni sistem u spravu, iako za Symbian i Android telefone mogu to da urade.
Pretpostavljam da im to poskupljuje proizvodnju, obzirom da bi morali da koriste malo jače i kvalitetnije procesore.
U svakom slučaju, najbolje je proveriti sistem.
Ako ne znaš da ga prepoznaš, onda samo zabodi fon na komp.
Symbian u PC Suite modu traži Nokia PC Suite.
Androidi u debuging modu traže najčešće driver.
Kinezi, većina, ne traže ništa i skoro uvek su u modu za transfer podataka, te često i nemaju neki drugi.

Maksuzija
22.06.2012, 17:16
Na ovom telefonu sto mi covjek nudi u zamjenu iznad dzojsika ne pise NOKIA,a takodje i gore lijevo ne pise n95 8gb vec pise NOKIA N95.

Epa ako je tako i nepise 8 gb onda ti je taj 100% kineski . Moga su starog zajebali tako. kuci imam isti taj kineski n95 sedi skuplja prasinu...

nikadvisekorg
22.06.2012, 17:29
aman ne gledajte šta piše na telefonu jer postoje i potpuno identične kopije a postoje i originali kojima je promenjena maska, pa izgledaju ko kopija, valjda razumete da se tako ne gleda, ako ste nekad imali symbian telefon provalićete razliku čim počnete da čeprkate po njemu.... poslušajte i Vaxterov savet, ali ako niste sigurni najbolje povedite nekog ko ima iskustva sa symbian telefonima.

Nemanjam
23.06.2012, 01:35
Ma samo proveri kameru,kako slika i kako pravi video zapise.Koliko znam da original pravi slike od 5MP i dosta su dobrog kvaliteta,dok su slike na kopijama N95 koje sam ja vidjao ocajne.A i to sto na njoj ne pise 8GB mozda je prvi model koji je izasao i on nema 8GB

baltik79
23.06.2012, 09:24
Mjenjali smo se za telefone. Malo sam se konsultovao sa jednom radnjom. Prvo sto su mi rekli da uslikam nesto i ako je slika cista to je to, takodje kazu da izvadim bateriju i ispod nje treba da pise:
TYPE: RM -XXX
model- XXX
Zatim kada upalis telefon upise se *"0000# i tada bi se trebalo pojaviti
verzija softvera
datum
RM-XXX (koji treba biti isti kao onaj ispod baterije)
Nokia XXX (isto treba biti kao i ispod baterije)
Mene je zbunilo sto nije pisalo Nokia ispod displeja ali mjenjana je maska pa je to razlog.

smuchac
23.06.2012, 15:47
Ja sam je imao kod sebe. Nokia PC suite je ne moze prepoznati kako treba,kamera je bila VGA i slike su ispadale kao s fiksnog telefona,gumbi jeftini i puni luftova itd... Nije neka filozofija tih nekoliko štoseva pogledat. Nadam se da ti nisu "oženili" kineza. ;)

brajo456
24.06.2012, 01:41
ako je n95 stvarno orginal minjaj... jer ove kopije mobitela su po mom osobnom iskustvu vise sminka nego dobra kopija :)

Miki0
24.06.2012, 06:27
Imao sam tri Nokie N95 8 gb i to sve originalne, ali sam gledao i kopije. Naizgled mogu biti potpuno identicne, ali evo u cemu su glavne razlike:
-original N95 8gb ima u sebi ugradjeno 8 gb memorije, tj. ta memorija ne moze sa se vadi, i nema nikakvo mjesto za ubacivanje memorijske kartice
-original ima Symbian operativni sistem , gps navigaciju, wifi, bolji displej, bolju kameru
-ako hoces da vidis je li original, na njemu treba radi kod za life timer , posto je simbian, ukucaj samo *#92702689# i izbacit ce ti Total Call Time. Ako se to ne pojavi i ako nema sve ovo sto sam napisao onda je definitivno kineska kopija.
Dodato:
Ima i obicna Nokia N95, i ona se razlikuje od Nokije N95 8 gb naizgled : manji joj je displej, slabiji procesor, manje rama i ima mjesto za memorijsku karticu, ali sto se tice softwarea i opcija ima sve kao i Nokia N95 8gb, tako da je mozes provjeriti na nacin na koji sam gore napisao.
Dodato:
I jos nesto: originalne n95 sporo podizu sistem - sporo se pale, a kopije to urade zacas, posto im je neki kineski sistem...

marko87
24.06.2012, 10:16
Ma cim se upali telefon vidi se sta je. Mnogo losiji ekrani su kod kineza nego kod originala, bar ja nisam video dobar ekran na kinezu.