PDA

Pokaži Full Verziju : Fantom x6 i transpoze u live modu???


Milan$
01.06.2012, 12:19
moze li se na x6 zakljucati transpoze u live modu,kad promenim boju da se ne vrati transpose na 0??? hvala

energy
01.08.2012, 01:50
I mene ovo interesuje........:(
Dodato:
I saznao sam kako moze :).Mora svaka boja pojedinacno da se umemorise sa funkcijo key up i key down umesto transpose up i transpose down.to se menja na assingable tasterima i to je to .ali ponavljam na svakoj boji to mora da se uradi da se ne bi vracalo:)...

dado-m
17.08.2012, 22:58
izvinjavam se, jeli moze neko da detaljnije objasni kako to ide, zato sto nemogu nikako da provalim to sa transposom. Hvala.

energy
18.08.2012, 14:51
Svaku boju moras pojedinacno da sacuvas na sledeci nacin;
Ispod knob-ova imas dva assingable dugmeta.Na njih moras da stavis funkcije (umesto transpose up i transpose down) Key master up,i key master down.A to ces uraditi na sledeci nacin.Odes u control setings I tamo nadjes assngable i dodelis jednom tasteru key master up a drugom key master down.tako zapamtis kompletnu boju.I to rradis sa svim bojama koje imas i to je to.Nadam se da si razumeo ,a ako nisi moracemo nekako da se cujemo da ti objasnim a ti onda informaciju podeli sa ljudim ovde na forumu :)....Inace na ovaj nacin mozes da transponujes sve terce sasvim normalno a da ne gube sintezu...tj.da ne pobrljava;)

dado-m
18.08.2012, 16:32
Hvala, uspjeli smo se razumeti. vec je sredjeno :)

blackman
20.08.2012, 09:58
ja nemogu da nadjem nikako ove funkcije key master up i key master down (ima transpoze up i down) evo sta imam od funkcija :
Switch 1/2 (Assignable Switch 1–2)



Transpose Down:

Transpose Up:



Tap Tempo:

Mono/Poly:


Portamento:

Hold:

MFX1–3 Sw:

Chorus Sw:

Reverb Sw:

Mastering Sw:

Loop:

Rhythm Start/Stop:

energy
20.08.2012, 15:35
Ovo gore vazi za Roland X6

blackman
20.08.2012, 19:06
kod mene je Fantom x6
Postovano sa mobilnog uređaja

energy
20.08.2012, 20:12
Mora da ima,ne verujem da je tvoja neki poseban primerak.u controlu ima sigurno......Neka ti gore kolega objasni kako se tacno dolazi do te opcije posto ja nemam vise rolanda pa ne mogu da se setim bas tacno...B-)

dado-m
20.08.2012, 20:27
ovako:
ides na control settings (F4) ispod ekrana. onda dole na Switch (desno na ekranu) i tu stavis za assign 1 i 2 " master key up" i "master key down" to ces naci tako dok okreces tocki,c pa dok ne naletis na tu funkciju. i onda "Write" i tako svaku boju moras da odradis.