PDA

Pokaži Full Verziju : Polovna klavijatura iz inostranstva


Akordeonista
24.05.2012, 10:06
Zna li neko nacin za kupovinu polovne klavijature iz inostranstva? Naravno, da je bezbedan i za mene i za prodavca (fizicko lice). Ja sam u Srbiji a prodavac je u Grckoj.
Zvao sam DHL i FedEx ali oni mogu da obavljaju samo usluge prevoza i odnosenja robe na carinu. U DHL-u usluga prevoza robe koja ima nesto ispod 20 kg, od Atine do nas kosta preko 35.000 din., dok usluga odnosenja robe na carinu kosta jos dodatnih 3500 din.!!! Medjutim, cak i to da prihvatite oni ne mogu da obave kupo-prodaju, tj. morao bih da uplatim coveku preko neke banke i sl. sto je krajnje nepouzdano i nebezbedno, za mene ili prodavca (u zavisnosti ko prvi posalje svoj deo pogodbe)!
Ima li nacina za ovo?

nesaband
24.05.2012, 11:42
Ima druze,sednes u autobus ili auto i odes po klavijaturu.To ti je i jeftijije a i sigurnije.Ovako ako ides na poverenje onda budi siguran da ces piti prevaren.Kazi mu da ces da dodjes po klavijaturu pa ces videti kako ce da reaguje.

daca91
24.05.2012, 12:49
Sto bas moras iz inostranstva ???
mislim,ima toliko ljudi u Srbiji koji prodaju klavijature...
da ne bacas dzabe pare oko putnih troskova,carinjenja i toga....

Akordeonista
24.05.2012, 13:58
Nema mnogo ljudi koji prodaju Fantom G7!

acakasper
24.05.2012, 15:01
ipak je jeftinije i po meni bolje kupiti ovde u srbiji,jer DHL,uzima znatno veliku proviziju za transport stvari iz inostranstva.

pericadex
24.05.2012, 15:10
A ja iskreno i ne bih smio uzeti tako klavijaturu, pogotov polovnu.
I da je nova, sta ne daj boze nesto se pokvari? Za Grcku moras da je saljes.
Najbolje sacekaj jos malo, skupi jos para, i kupis sebi nov G7 i bar si miran.
Imas i garanciju, i znas sta si uzeo. ;) pozz

Akordeonista
24.05.2012, 20:55
G7 ne moze da se nadje kod nas! Klavijaturu su povukli iz proizvodnje a polovna se u oglasima nadje svake 2 godine!

ibanez
24.05.2012, 22:03
Upravo je isteklo tih dve godine i od danas se prodaje jedan
Fantom G7 i jos poseduje i foot kontroler.
Potrazi na netu.
Pozdrav

Akordeonista
25.05.2012, 07:16
Znam ali tom je menjana klavijatura a i jos je nesto budzeno zbog tih pedala! A covek za tako budzenu klavijaturu trazi 2200e!!! Hvala mu!

djukapfc
25.05.2012, 21:07
Ja bi ti preporucio da pogledas motif xs7 imas u oglasima za 1800 evra, nista nije losija klavijatura od fantoma cak naprotiv.

Akordeonista
26.05.2012, 02:09
To je moj Motif i zaista je odlicna klavijatura! Menjao bih ga za G7 samo iz jednog razloga a to je sto G7 ne prekida ton koji se drzi pri promeni boje. U svirci koju radim to mi mnogo znaci i to je jedini razlog zasto bih menjao za G7, ali samo za nju! Inace, po bojama mislim da ima prednost u odnosu na Fantoma, ali to je moje misljenje da se neko ne uvredi!

tranzit
26.05.2012, 02:43
A sto ne vidis na ebayu ali iskljucivo njemackom ?

Akordeonista
26.05.2012, 02:59
Gledao i nema!

tranzit
26.05.2012, 03:39
Ima trenutno dva, oba kao novi, jedan jos 2 dana a drugi jos 3 dana, al uzimaj Fantoma, neces pogrijesiti, moj savjet.

http://www.ebay.de/itm/Roland-Fantom-G6-512-Speicher-Top-Gerat-/330737266483?pt=Studioequipment&hash=item4d017a2f33

http://www.ebay.de/itm/Roland-Fantom-G-8-sehr-guter-Zustand-voll-ausgebaut-/251065775522?pt=Studioequipment&hash=item3a74afb5a2

Milan$
26.05.2012, 04:08
cek jel mu ovo dodje 500 evrica za G6??? ne kontam bas nemacki, jel ovo fixna cena ili aukcija pa dodkle dodje??? primamljiva ponuda..pozz

Akordeonista
26.05.2012, 09:18
Ima trenutno dva, oba kao novi, jedan jos 2 dana a drugi jos 3 dana, al uzimaj Fantoma, neces pogrijesiti, moj savjet.
To su G6 i G8 a mene interesuje jedino G7!

tranzit
26.05.2012, 09:41
Onda pricekaj malo, bice i G7 jer Fantomi se cesto pojave na ebayu.

Akordeonista
26.05.2012, 13:40
Tranzit, mozes li mi objasniti kako i da li funkcionise kupovina preko Ebay-a iz Srbije? Pretpostavljam da je za licitiranje potrebna kreditna kartica neke banke ali koliko izadju, u slucaju kupovine, troskovi transporta, carine i eventualno drugi troskovi ako postoje? Nisam nikada ovo radio pa ne znam kako se to sve izvodi!

ЂолеПФК
26.05.2012, 14:31
Kucaj ebay Srbija, postoje ljudi koji donose, i kazu ti ranije koliko ce sve da te iskosta.Provereno, ja sam vec uzimao neke stvarcice.

Sent from my ALCATEL_one_touch_990 using Tapatalk

nikadvisekorg
26.05.2012, 16:29
to su aukcije, cena će da ode gore, a ovi što donose mogu da uzmu za vas samo one sa fiksnom cenom, jedino da vi napravite nalog na ebay pa da uspete da izlicitirate a onda da ovi što donose stvari od ebaya donesu uz procenat vama.Ali ne znam koliko će vam se isplatiti, najpovoljnije je da uzmete od nekog ko donosi u Srbiju klavijature, bez cimanja sa tim glupostima. Neću da reklamiram ali skoro u svakom regionu ima bar po jedan lik koji donosi ekstra očuvane klavijature od "preko" po povoljnim cenama.

I nemojte sad da mi šaljete privatne poruke kao uvek kad napišem nešto takvo da sad svakome posebno dajem adrese, raspitajte se malo kod muzičara u vašem kraju oni sigurno znaju ko radi s tim, batalite ebAy iskoštaće vas više nego nova ovde, jer ti što donose uzimaju "solidnu" nadoknadu, već sam trgovao preko 50 puta tako, i donosio klavijature sam iz inostranstva.

Opet će jeftinije da vas izađe da lično odete samo kad ulovite nekog povoljnog prevoznika npr odavde je povratna karta do nekih švašskih gradova oko 120e a ovi će vam sigurno uzeti više a nećete videti klavijaturu dok vam je ne donesu.

brajo456
26.05.2012, 18:15
nemoj se brate upustat u to i mene je netko zajeba preko oglasa u njemackoj i toga ima jako cesto a kamoli jos izvan drzave i to pogotovo grcka koja je trenutno puna prevaranata... a i ne vjerujem da je neka razlika u parama jer u nas u njemackoj su cijene klavijatura tu negdje... tako da se uopce ne isplati nesto kemijat oko toga


pozdrav!

Akordeonista
26.05.2012, 18:33
Odustao sam vec definitivno od grcke varijante jer je definitivno prevara u pitanju! Kao posalje mi klavijaturu i posalje mi skeniran racun na uvid a ja onda uplatim pare na racun kompanije koja mi donese instrument koji imam pravo da probam prvo 2 dana pa tek onda se definitivno odlucim da li ga uzimam ili ne. Ako se odlucim da ga uzmem, onda navodno potpisem nalog da se posiljaocu isplati lova. Varijanta G6-H12, ko je lud upeca se!!!;) Svasta ljudi pokusavaju!
Ovo preko Ebay-a me interesuje zbog kupovine nekih novih stvari i eventualno polovnih klavijatura.

brajo456
26.05.2012, 20:58
ista ta fora postoji u vezi auta i puno toga.... iza toga stoji "the nigeria connection" globalna prevaranska mreza.... dobro da si se tako odlucio!

yamahapassion
26.05.2012, 21:28
Ja imam na ebay.de nalog i dosta sam stvari pazario preko njih... Mogu reci da sam zadovoljan, jos nijednom mi se nije desilo da mi neko nesto podvali, imaju oni dobre mehanizme zastite, mada opet, mozda sam ja bio srecnik pa nisam naleteo na nekog prekaljenog prevaranta... tada bi verovatno i ja debelo nayebao... Sto se tice samog naloga, ne secam se da li je u otvaranju profila trebalo da dam broj racuna, znam samo da je prilikom svake transakcije prodavac meni davao njegov broj racuna i slao mi postom stvar tek posto se uveri da su pare legle na racun... Doduse, ja sam uzimao neke stvari u vrednosti do 200-300e pa se nisam ni preterano plasio, a kod svakog prodavca ima nesto kao reputacioni status gde ga bivsi kupci ocenjuju i po tome delimicno takodje moze da se vidi da li je to ozbiljan clan ebay-a. Da sam kupovao nesto od 1000e pa nadalje (neku skuplju stvar) sigurno bi se odlucivao za opciju licnog preuzimanja posto su to ipak vece pare i nije bas svejedno verovati na rec.

Akordeonista
26.05.2012, 22:29
Ovaj G7 sam nasao na drugim oglasima u Nemackoj! Preko EBay-a valjda ne bi trebalo da bude problema! Kako se otvara nalog na EBay-u?

brajo456
26.05.2012, 22:31
@yamahapassion

ma sam ebay je konacno dosta siguran, ako kupujes od trgovca a kod privatnika uvik postoji sansa da te zajebe al i to je sada sredjeno jer on tek dobije pare kada dobijes posiljku, a trgovac nece jer on zivi od dobre reputacije, a oglasi su sasvim druga stvar.....

yamahapassion
26.05.2012, 23:25
@Akordeonista: Evo upravo gledam na nemackom ebay-u sta mora da se unese od podataka... Prijatno me iznenadilo da su u polje land/region ubacili i Serbien, sto pre nije bilo... To znaci da su malo ozbiljnije poceli gledati na Srbiju kao zemlju za potencijalnu trgovinu, znaci ne bi trebalo da ti bude sad problem.
Ides gore gde pise "Neu anmelden" i onda te automatski usmerava na stranicu za otvaranje novog profila. Moras upisati: ime, prezime, ulicu, broj, postanski broj, mesto u kom zivis, onda ide to land/region (tu izaberes Srbiju), zatim e-mail adresu (koju pises dva puta zbog potvrde), onda dolazi druga polovina stranice gde biras ime profila, lozinku, sigurnosno ime za lozinku i tajni odgovor, datum rodjenja, i otkacis ono da prihvatas pravila sajta itd itd... To bi trebalo da je to koliko vidim, ako negde zapne javi se pa cemo prevesti. Pozzz

brajo456
26.05.2012, 23:28
kad se registriras i na globalni ebay, mozes kupovat i logirat se na svim oficijalnim ebayima :) tako da nema potrebe da se mucis na njemackom jeziku na ebay.de

Akordeonista
27.05.2012, 01:47
Hvala na odgovorima!
Dodato:
kad se registriras i na globalni ebay, mozes kupovat i logirat se na svim oficijalnim ebayima :) tako da nema potrebe da se mucis na njemackom jeziku na ebay.de
Registrovao sam se na globalni EBay i sad kad odem na EBay.de prvo mi izlaze cene i ponude u americi. Cene su pretvorene u Euro a ispod njih pise i u $. Moze li se i kako izbeci ponuda iz Amerike?

edvinh
27.05.2012, 19:36
beri gljive oko svoje njive.kupi u srbiji i dobar si putne troskove.sumnjam da si je dobio nesto jefitinije.tu je to

Boban
28.05.2012, 05:15
Neznam kakve carine vi placate ja sam odneo par klavijatura za Bosnu prijateljima koji naruce kod mene i nikad nisam platio nikakvu carinu a u augustu mozda nosim jednu u Cacak al nije jos sigurno i ne nameravam nista da platim jednostavno nosim kao moj licni instrument....Poz


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?5rod1s

brajo456
28.05.2012, 13:25
neznam kolega to, ja sam se registrira na ebay.de i kad odem na ebay.com pokaze mi americke ponude, na engleskom mi pokaze engleske ponude.... neznam do cega je

Boban
28.05.2012, 21:54
Ako si se registrira na ebay.de onda nemoj da ides na ebay.com to je americki ebay


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?ucsivk