PDA

Pokaži Full Verziju : Sta se najvise narucuje ?


srx97
22.05.2012, 23:18
Bez koje pjesme nemoze proci svirka :D ?

nesaband
22.05.2012, 23:36
bez najskuplje pesme B-)
ja sviram samo skupe pesme:lol:

Dell
23.05.2012, 01:09
Najvise se narucuje piva, neko naruci gemisht, neko bambus, kod vas cujem narucuju vinjak :lol:

ibanez
23.05.2012, 01:14
Pevac od kolege dobije tekst preko mobilnog, ritam za pesmu je
univerzalni, forspil je dezurni, a harmonija i melodija se dodaje
prema ukusu.Znaci, dok skidas, ti vec sviras.Bez te ne prolazi
prava tezga.To je ta jako skupa pesma.
Pozdrav

Vex
23.05.2012, 11:48
Bas od tih pesama koje se stalno narucuju mi se smucila i svirka i muzika... Sve su redje svirke da te neko dobro "proreseta" i da gosti narucuju dobre i kvalitetne pesme...sve jedna ista boranija koju mahom forsira Grand i Zvezde Granda,klasicno-namenske pesme i standardno pesme ultra poznatih pevaca... kad neko iz takmicenja za Zvezde Granda izvadi neku staru dobru pesmu bude neko kratko osvezenje pa mi se ubrzo i te neke dobre pesme smuce... to je cela prica i kazna za nas koji se bavimo ovim poslom.

Sent from Tapatalk 4

Beethoven
23.05.2012, 12:10
Potpisujem zadnja dva posta. :)

acakasper
24.05.2012, 15:07
zavisi kakva je svirka u pitanju,tezge kao tezge,svadbe,veridbe,krstenja i sl,kafanske uobicajene pesme,npr od Tome Zdravkovica,Tozovac,miroslav Ilic,Haris Dzinovic,Dzej i drugi,Evo i nekoliko pesama,Dotako sam dno zivota,kafana je moja sudbina,luckasta si ti,polomicu case od kristala,veseli se kucni domacine,i sl.

pericadex
24.05.2012, 15:12
Slazem se sa Vexom. Do skora se sviralo normalno, sad ni jedna svirka ne moze da mi prodje bez Zek Zek.

acakasper
24.05.2012, 17:56
e ta pesma je stvarno preterana po diskotekama,nemoze da prodje svirka beznje nikako bar 2x bude trazena.Meni se u poslednje vreme dosta trazi pesma "Svi su tu kao nekada".

ogiristik
28.05.2012, 03:04
Zauvjek tvoj-Tropico band Daleko si-Aca Lukas

i dr nove stvare

brajo456
29.05.2012, 16:27
pozdravi je pozdravi, ja mislim nema slucaja da je nema :)

gagan
29.05.2012, 17:57
He ehehe , meni trazili na svirci , povela je jelka dva konja na vodu i devojko moja osedlaj mi konja , ja to sviram a pevac ni da bekne . Strasno kad izvade neke numere iz naftalina

robert_313
29.05.2012, 20:02
nije ziveot jedna zena,
volim te volim ja, volim tvoja oka dva
pozdravi je pozdravi,
covjek kafanski
posljednji boem
ramo ramo

sashaa
29.05.2012, 21:57
daleko si-aca & ivana i poslednje vece-dragana mirkovic

yamahapassion
30.05.2012, 01:04
Ja retko kad izadjem na svirku, vise sam hobi muzicar, ali zadnja svirka sto sam svirao (rodjendan jednog drugara), a publika sve stariji bosanci... kad su stali da narucuju..... auuuuu.... ako sam 1% pesama znao... nijedna nije bila mladja od 40 godina :lol: Srecom imao sam harmonikasa iz njihovog tabora, pa sam ja maltene bio zaduzen samo da ritam ide kako valja, a on za sve ostalo... Ko takvu tezgu odradi bez teskoce... svaka mu cast.

kosmajac1
06.06.2012, 00:22
Meni najvise svakog vikenda se narucuje:
Zeg zeg dadumle
Poslednje vece
Sam sam - djani
i obvezno "nesto od ace lukasa" :)

cule125
06.06.2012, 00:41
meni licno najvise traze
kralj boema,sunce ljubavi,pitaju me u mom kraju,kleo se kleo,veseljak,dodji da mi ruke grejes ,oluja od tih starijih pesama,i sad ova nova sranja :D

zeljko
06.06.2012, 00:53
A sta je sa Ima jedna krcma u planini vide joj se svjetla negdje u daljini?Ja npr.bez te pjesme ne pocinjem da pijem kad dodjem u kafanu:DPoslije kad se dobro nacugam svaka dobra,jer nemogu vise da se nijedne sjetim kako se zove nsalov pjesme koju hocu da narucim:lol:Valjda radi toga sto me pjevac pita koju hocu dok muzika svira dalje a ja pokusavam da u sebi se sjetim forspila i teksta,pa mi nece uglavu nikako a na vrh mi jezika naslov i onda kazem sviraj neku od tog pjevaca koju bilo heheh,a on se obraduje i sretan da moze sam da bira:)

ELKO
06.06.2012, 19:05
Publika je zeljna jednostavnijih pjesmica od dva akorda, tipa Zek,zek, i sl. Pjesme koje imaju nekakvu visu vrijednost u smislu aranzmana, teksta ili harmonije ili nedaj boze koje imaju tri strofe ih vjerovatno smaraju.Mi smo tu da sviramo kako oni diriguju i to je to, zato udrite, Zek, zek, dadumle

Dzu box
06.06.2012, 19:42
...meni traze u zadje vrijeme od Matica : ozenjen sam kao momak zivim...i meni je dobra :)

Sejox
06.06.2012, 21:45
Publika je zeljna jednostavnijih pjesmica od dva akorda, tipa Zek,zek, i sl.

@Elko

Mozda si se pogresno izrazio,i ako je tako,u redu.Mislim na ovo "zeljna".

Danasnja publika nije "zeljna jednostavnijih pjesmica,od dva akorda,tipa Zek,zek...." , nego je ona(publika) toliko iskvarenog ukusa i bez ikakvog smisla i sluha za kvalitetnu pjesmu,da je to jednostavno za zaljenje,u najmanju ruku,a da ne kazem i socioloski i za zabrinutost.
Samim tim,ta ista publika i sirom otvara vrata za pojavu i slusanost tih
"nadri" ili "kvazi" ili "turbo" pjesama,a samim tim i pojavu raznoraznih "salabajzera" koji sebe nazivaju pjevacima,i na kraju kad se sve sabere,oni su ti koji lijepo inkasiraju novac u svoj dzep.
Naravno,oni imaju na to pravo,a ko to zeli da slusa,neka slusa i placa.

U razgovoru sa mnogim iskusnim muzicarima,koji rade ili u bendu ili samostalno,vidim da im je jednostavno muka od toga i da im se jednostavno gadi,sto moraju to da rade,ali takva su vremena.

Na svu srecu,pa jos uvijek ima objekata,gdje covjek moze da sjedne i poslusa nesto "normalno",pa bilo to narodna,zabavna,sevdah,tamburasi ili neka druga vrsta muzike,koja niije atak na usi i mozak.

Ovo je samo moje misljenje,bez namjere da potezem temu o ukusima.
Cisto,samo jedno moje razmisljanje,o onome,da je muzika u sluzbi opustanja i uzivanja,ali i u vezi sa raspolozenjem i osjecanjima,te da je kao takvu treba i "konzumirati".

Pozdrav,

ELKO
07.06.2012, 22:01
U potpunosti se slazem s tobom. Ja sam samo povrsno dotakao srz problema a ti si ga bas izdefinisao.Kada mi se desi na svirci da pocnem da "vadim" one malo po meni "vrednije" pjesme, vazda mi se to obije o glavu, u zadnje vrijeme sviram samo ono sto publika trazi, svidjalo se to meni ili ne i svi su zadovoljni.

Dell
07.06.2012, 23:11
Ma dobro, nije bas tako sivo. Sve zavisi gdje se svira. Ako je mladja raja, tipa moja godista, obicno nemaju pojma o pravoj pjesmi, al jbg pretrpi se sve. Ako je raja starija, zna se, a i cesce kinte bude :) Sto se mene tice generalno, kad sviram za klavijaturama to mi je kao odmor, jer se obicno zagradim da ne mogu da me smaraju, al kad je akustika, e onda je stani pa'ni.