PDA

Pokaži Full Verziju : Korg X5D


Bokikorg
17.05.2012, 10:47
Planiram kupiti Korg X5D,e sad da cujem vase utiske kakva je klavijatura,kako prolazi? Hvala :)

srx97
17.05.2012, 14:35
Ekstra :) ima je kolega prezadovoljan je

Bokikorg
17.05.2012, 18:49
Hvala ti :) Uzecu je sigurno,ima li jos nekog da kaze sta o ovoj klavijaturi?

ЂолеПФК
17.05.2012, 19:04
Ja sam bio u nedelju na rodjendanu i covek je svirao pa sam je svirao, po meni nije losa i rado bih je uzeo da imam novca naravno :D
E sad, zavisi za kakve potrebe ti treba, ja sam pocetnik, za koji mesec cu poceti sa rodjendanima i manjim zabavama, pa mislim da bi mi radila posao, a za vece ne znam kako bi posluzila, to ti vec mogu reci ljudi koji su odmakli malo vise od ,,malih" zabava i zvanja pocetnik.

Bokikorg
17.05.2012, 19:09
Sada ce mi klavijatura trebati za vezbu jer sam pocetnik i ja isto,dalje cemo videti :)

Todorgm
17.05.2012, 19:33
Opasna sprava ,odnos cena kvalitet vrh !

AcaG600
17.05.2012, 19:38
I ja uskoro planiram da uzmem X5D....Kako sam cuo, klavijatura je dobra po zvuku i moze da se sredi dosta dobro....Idealna za pocetnika, ali i za one malo naprednije....Malih je dimenzija i laka je, tako da to ne predstavlja problem....Koristi AI2 sintezu zvuka....5 oktava....Dirke su malo losije....Boje se ubacuju preko MIDI TO USB kabla, i mislim da sam ukratko sve rekao sto sam ja saznao o toj klavijaturi....Pozdrav :)

nesaband
17.05.2012, 19:45
klavijatura je retro,jeftina i tesko ces je kasnije prodati.

zvuk kao zvuk prevazidjen odavno novijim modelima tako da ako ti treba za neku ozbiljniju pricu zaobidji je

yamahapassion
17.05.2012, 20:05
Sto rece dr Nesa, to je malo stariji model i nemoj ocekivati cuda od nje, ali tebi kao pocetniku moze dobro doci (s tim da ne dajes prevelike pare za nju) Za vezbu je ok, a i za neku svirkicu sto da ne... Ja sam nekada svirao na korgu is50 koji koristi isti ton generator kao i x5d i bio sam zadovoljan soundom (za to vreme pre 7-8 godina), mada i dan danas neke boje su jako iskoristljive tako da se neces razocarati. Jedna prednost je jos sto mislim da se na x5d mogu cak i terce praviti sto na mom is50 nije islo. I za kraj da dodam da mi jos i dan danas nedostaju neke boje koje sam imao na toj klavijaturi a nemam na mojoj sadasnjoj (m1 piano, folk klarinet, folk sax, neki stringsi, i jos par kojih ne mogu sad da se setim) to je verovatno nostalgija, a i ukusi su razliciti.

kac97
21.05.2012, 10:46
evo da se i ja ukljucim...covjek mi nudi tu klavijaturu za 75 eura...ja mislim da se za te pare isplati uzeti...sta vi mislite..?
Postovano sa mobilnog uređaja

nesaband
21.05.2012, 11:29
to je stvarno jeftino,ako je ispravna i ako ti treba takav instrument onda kupuj.

kac97
21.05.2012, 11:33
ne znam,trenutno imam problem s financijama...jer konacno kupujem aranzer...prvo cu aranzer,a ovo lako kasnije.. :)
Postovano sa mobilnog uređaja

nesaband
21.05.2012, 11:45
pa ja te ne razumem onda,sto onda sad pitas?To ce se do tada kada se ti odlucis vec odavno prodati i bice :-h nema vise za te pare :lol:

Vex
21.05.2012, 11:55
@kac97 : skupljaj ti pare i prvo kupi aranzer...x5d ces uvek naci,a kad budes imao aranzera zaradices s njim kintu pa ces onda traziti nesto bolje od x5d za solo.

Sent from Tapatalk 4

kac97
21.05.2012, 12:31
a evo,zanimalo me vase misljenje,a da ce se prodat nije problem jer frend prodaje,tak da ce mi pricuvat..al svakako prvo ide aranzer...nasao sam korg pa 50 za 400 eura,sto su kod nas male pare...imam par pitanjela,ali ovo nije mjesto za to...javit cu se u drugoj temi.. :D
Postovano sa mobilnog uređaja

AcaG600
21.05.2012, 14:07
To ti je odlicna cena!!!Uzimaj to odma....Naravno pre toga, proveri da li je sve ispravno, posto neverujem da je sve normalno....Proveri audio izlaze, dugmice, i sve ostalo sto se proverava....Ako je sve ok, uzimaj slobodno....Vise nego povoljna cena!!!Pozdrav :)

yamahapassion
21.05.2012, 14:48
@kac97: druze, uzmi ti pa50 i nemoj uopste vise da razmisljas o x5d. Sve sto imas na x5d imas i na pa50 i mnogo mnogo vise... pored pa serije x5d je totalno suvisna klavijatura (jedino ko je navikao svirati na dve klavijature)

kac97
21.05.2012, 15:25
Naravno da nije sve ispravno,jer bi to ipak bilo malo prejeftino..Ali nije veliki kvar.Dvije tipke kraj ekrana ne rade,označene su na slici..Ja ne znam koliko su one bitne i za što služe,jer nisam još svirao na pa50..Pa vas molim da mi netko kaže čemu one služe i koliko bi mogao doći popravak..

spooxjunior
22.05.2012, 03:53
Ovaj taster desno je kod uper2 ili acc3 kanala (kad otvoris ritam), a levo je kod trake za bubanj. Sa njima pojacavas i smanjujes jacinu tih traka, biras odnosne programe za te trake i jos dosta drugih stvari.
Tako je nekako zamisljen sistem na pa50, kad nesto radis uglavnom pritiskas te dugmice, okreces tocak i udars yes ili no taster.
U principu ako ti je napakovan korg ne bi bila frka, ali ako treba da sredjujes ritmove boje i ostalo, moze biti problema. Iskreno meni bi to smetalo za rad. Sto se tice zamene ne znam koliko kosta, ali pretpostavljam da nije puno.

nesaband
22.05.2012, 09:00
ako imas majstora ,neki servis da ti je blizu onda kupi pa to zameni.nije to veliki kvar.To su tasteri koji se lako menjaju,ako ti servis nije blizu,vise ce te kostati gorivo nego sama popravka tastera.

ibanez
22.05.2012, 09:37
@nesaband, u potpunosti se slazem sa savetima.
pozdrav

tayros2
22.05.2012, 12:07
klavijatura je dobra dosta ljudi jos svira na njoj poslusaj na yt kako zvuce setovi boja za nju sve ce ti biti jasno, za te pare full je,otplatices je za jednu svirku tako da za prodaju boli te uvo ne moras ni da je prodajes;)

caka012
22.05.2012, 22:03
Ja sviram X5D vec godinama, i evo ti moje misljenje o toj klavijaturi. Nemoj da je poredis sa bilo kojim semplerom jer ne moze da se poredi. Ima solidne boje, ima dosta setova za nju sa tercama i bojama, mogu solidne harmonike da izadju iz nje (ako ti treba za narodnjake) i za te pare - vise ne mozes da dobijes. Stoji da je klavijatura zastarela, ali ako je kupis za 75 evra, ne moras nikada ni da je prodas.
Sve u svemu, kao druga klavijatura uz neki aranzer moze da bude odlicna dopuna i bice ti zao ako je za te pare ne uzmes.

acakasper
23.05.2012, 17:04
ako je 75e,isplati se,pogledaj dali je ispravna,proveri tastere,oni cesto crkavaju na x5d-u.

VUNIMRAV
23.05.2012, 20:16
Ako ti nesto znaci, i ja cu ti dati par odgovora.
Ta cena koju spominjes je smesna(75ezako se ne varam),ali prvo vidi da li je ispravna.Ja sam ga imao dugo,i vrlo je zahvalna spravica,cudo,ima terce kao i TR,lagana je,i farbe su joj sasvim ok,meni licno fabricke sa TR i njegove i nisu neka razlika,uostalom jos ga svira momak iz "legendi" a do juce i decko sa M.Mijatovicem.
Ali, naj vaznije kod "korga"x5d je to sto je cela jedna serija bila sa defektom-gubila je memoriju prilikom palenja,jedan od njih je i moj bio pa me je mucio i iznenadjivao neugodno cesto,a znam jos trojicu kolega koji su isto prosli.Zato vidi,da nije i taj jedan od njih.

I v a n
24.05.2012, 09:23
Ma x5d je lutkica,jos za 75eur,ko ne pati za semlovima i voli sound 90-tih to je super sprava,ima tu lepih trubica,saxova,frulica,moze i harmonikice da se naprave,fine solo boje,dirka je lepa i sve to u 3 kila,za te pare ako radi nebi razmisljao,kasnije kad se navezbas i nadjes ekipu,podjes na tezgicu klavu pod misku,u drugu ruku x-stalak i kabal i milina.

A za ovaj pa50 to ti je mnogo para pogotovo sto su ti tasteri dosta u upotrebi za mnoge funkcije,mora sve da se resturi da bi se zameni i racunaj da ako su samo tasteri problem(u sta sumnjam) da nece niko da se bakce sa tim za manje od 20-ak eur.Imas da nadjes ispavan Pa50 za te pare svugde.Pozz

AcaG600
17.06.2012, 21:29
Evo jedno pitanje za Korg X5D....Najverovatnije ga uzimam za par dana, pa sam hteo da pitam, da li moze kao sa ovih snimaka da mi izlazi harmonika na tom X5D kad ga budem uzeo?

http://www.youtube.com/watch?v=qAJdp_jUnbM
Na ovom prvom snimku premotajte na 4:44 i boja odma koja sledi....

http://www.youtube.com/watch?v=TOB4qmAk9jQ
Na ovom drugom snimku premotajte na 7:43 i boja koja sledi (Kabina)

Jel' moze nesto priblizno da bude na X5D???Hvala unapred....Pozdrav :)

diinnoo
17.06.2012, 22:40
Za taj kvar na Korgu ne brini to ti nece cesto trebati ja sam svoga pa50 uzo ima isti kvar nikad mi ni za sta nije bilo potrebno jer covjek od kojeg sam uzeo klavu je tako sredio da nije mene i moje zelje za istrazivanjem nikada je ne bih dotakao vec bih samo svirao. Vecina korgova koji se sada prodaju su sredjene klavijature.
Ako imas novca za pa 50 uzmi njega mada i njegovo vrijeme prozlazi bolji je od x5d-a.

acakasper
17.06.2012, 22:47
druze ovo za is50 moze i bolje da zvucev harmonike jer ista je sinteza zvuka na x5d i is seriji,e ovo za pa50,nemoze 100%,jer to je HI sinteza a na x5d je AI2,tako da nemoj da se zavaravas nemoze kao pa50.