PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Fantom G6 vise modela?


Minicevac
13.05.2012, 12:24
Juce udjem na kp i pogledam jedan oglas gde je covek napisao kako ima dva fandoma g6 i jedan prodaje za 1600e a drugi za 1850e,prvi je u dobrom stanju a drugi u jako dobro stim sto za ovaj drugi rekao da je za svajcarsko,nemacko i austrijsko trziste i mnogo je bolji od fantoma g6 za srpsko trziste???Kako ovi iz inostranstva imaju bolji ton generator i bolje izlaze itd?Da li je ovo samo jedna od fora da se bolje proda istrument i klasicna prevara?Ja licno mislim da nema ni pojma o tem:D

nikadvisekorg
13.05.2012, 12:48
Nemaju bolji ton generator isti je, ali imaju bolji kvalitet izrade. Nije samo tako što se fantoma tiče, već i svih uređaja, švajcarci su poznati po veoma rigoroznim standardima koje su za njihovo tržište. Čak je i vw koji ide za njihovo tržište mnogo kvalitetnije rađen.

Zlatek
13.05.2012, 13:34
@Minicevac
Što se tice Fantoma G postoje tri modela i to G6, G7 i G8!G6 i G7 imaju iste tipke a razlika je u veličini-G6 ima 61 tipku , dok G7 ima 73 tipke.G8 ima 88 tipki i tipke su klavirske.Sve ostalo je potpuno isto i to za sva tržišta!

nikadvisekorg
13.05.2012, 14:36
Sve ostalo je potpuno isto i to za sva tržišta!

Grešiš sinak ali nećemo u ovoj temi...... ;)

Zlatek
13.05.2012, 15:18
@nikadvisekorg
O, zahvaljujem na ovome "sinak"!To ja ne kažem ni svojim unucima!A Fantom je takav kakav je!

hammers
13.05.2012, 16:45
Nemoj to da te buni, nikakvih klavijatura ''stranaca'' nema, jednostavno ih covek nabavlja u inostranstvu. Tamo ih nabavi za 1100-1200e pa ih ovde preprodaje. Nista novo...

Minicevac
13.05.2012, 17:44
Ma razumem ja to da on preprodaje ali me nervira kad tako ubedjuje ljude bolji ton generator i neznam sta jos mnogo kvaliteniji i tako to...

hammers
13.05.2012, 18:02
Svaki prodavac/preprodavac se vodi onom: svaka roba ima svog kupca.
Neuki ljudi cesto poveruju u te price, i jos im on pusti svoj ''napucani vrhunski set'' i sprava se proda vrlo brzo.
Ko zna sta kupuje, ne znace mu ni set ni raznorazne price, samo realno stanje sprave.
Postoje takve stvari kod npr. automobila da se prave za razna trzista, ali je takva industrija u milijardama dolara/evra, pa ima uslova da se kalkulise i radi takav posao. Malo bi bilo nelogicno da se Fantom koji se proda u 500 primeraka (lupam) u Srbiji pravi pod linijom "za posebno trziste''. Ono, ''nidje veze"..:)

nikadvisekorg
13.05.2012, 18:28
Postoji još nešto, kod nas se malo manje vodi računa o klavijaturama u transportu, pogotovo tezgaroši koji imaju mnogo posla, dok u razvijenijim zemljama ljudi kupe fantom g6 da sviraju 1 sat nedeljno za svoju dušu. I kad neko donese takvu klavijaturu ko da je iz fabrike izašla normalno da će da ima svoju cenu, razumete?

A recimo ja sam kupio klavijaturu i imao 100 tezgi prošle godine od kojih je na 50 klavijaturu vozio kombajner (kombadžija al kao da vozi kombajn) koji ne vodi baš računa dal će da je zakači ili drusne ili stavi nešto preko nje, iako mu svaki put naglasite, onda vam je jasno zašto neki prodavci naglašavaju da je klavijatura iz inostranstva. Mada sam i iz inostranstva viđao par primeraka da te jeza prođe koliko su ruinirane.....

romario
13.05.2012, 20:47
Kolega,
Imas interesantne zaključke.
Ima Li posebna linija G serije za naše tržište ili nema ?
Postovano sa mobilnog uređaja

hammers
13.05.2012, 21:06
Naravno da ne.

romario
13.05.2012, 21:14
Onda mi se učinilo da kolega ...korg
Baš to tvrdi ?
Postovano sa mobilnog uređaja

Minicevac
13.05.2012, 23:11
Ma ne kazem ja da one nisu ocuvane kad dodju iz inostranstva jer sam imao dve klavijature koje sam tamo kupio i stvarno su bile kao iz fabrike ali ne mogu da verujem da ljudi pricaju da G6 ima za srpsko trziste i razlikuje se po kvalitetu izrade i zvuka od onih u evropi!

hammers
13.05.2012, 23:49
Nemaju bolji ton generator isti je, ali imaju bolji kvalitet izrade. Nije samo tako što se fantoma tiče, već i svih uređaja, švajcarci su poznati po veoma rigoroznim standardima koje su za njihovo tržište. Čak je i vw koji ide za njihovo tržište mnogo kvalitetnije rađen.
Da, i ja bih zeleo da mi se ova tvrdnja objasni... dace Bog jednog dana da i mi budemo neka sila pa da nam prave instrumente po narudzbini...

mateap
16.05.2012, 23:03
Evo i ja da se ukljucim u diskusiju...
Slicne price i informacije sam imao prilike vise puta da cujem cak i od jedne osobe koja vrsi prodaju na veliko po Srbiji,mnogi od nas je znaju ali nebih bio fer da joj spomenem ime...
Kako mi je doticni rekao,postoje veliki serijski primerci koji se proizvode za Madjarsko trziste,odakle distribucija ide za sve zemlje balkana,znaci nije specijalno samo za Srbiju,i da su te klavjature proizvedene od losijih materijala....
Eto to je ta neka prica koja kruzi,a iskreno i doticna osoba se snadbeva preko Madjarske tako da...

nikadvisekorg
16.05.2012, 23:27
Naravno da postoji podela, dovoljno je i mobilne da uporedite ili lcd televizore ko je malo upućen u tematiku sa kvalitetom tehničke robe zna o čemu govorim. Možda ranije nije kod rolanda postojala takva podela ali danas je itekako prisutana u svim firmama.... pogotovo za zemlje istočne Evrope.

brajo456
17.05.2012, 01:42
ma glupost.... svicarsko trziste je pre malo da bih se radila serija specijalno za njih..... tako i kod auta i kod klavijatura.... a to za istocnu/zapadnu europu je vec moguce

sinisa
17.05.2012, 12:23
Dajte ljudi ne lupajte gluposti kad tako moram da kazem.
Kolega je sad spomenuo Lcd tv pa imam pitanje na to..
Gde ste vi videli da je recimo jedan model Samsunga naprimer LE32-D550 radje u dve varijante i to jedna losija za jedno trziste jedna bolja za drugo???

Ne postoje dve verzije Rolanda G6 samo jedna ni po kvalitetu izrade,a da je podela na Istocno i zapadno onda bi verovatno imala oznaku Or ili neku drugu da se zna.
Sto se tice toga koliko je klav. koriscena i dali ima tragova ostecenja i u kakvom je stanju ne znam kakve to veze ima sa proizvodnjom i ovim pitanjem..

hammers
17.05.2012, 14:08
Vec sam napisao, to postoji kod automobila i kod velikih industrija koje se racunaju u milijardama evra/dolara i gde serije dostizu par desetina hiljada primeraka. Zdravom logikom mozete doci do zakljucka da je prosto neisplativo praviti isti model u dve varijante kad se ta klavijatura nece prodati u toliko primeraka da bi se pokrili samo troskovi inzenjeringa tih ''losijih'' delova. Besmislena rasprava oko zdravorazumske logike. :)