PDA

Pokaži Full Verziju : Novi clan


registrovan
03.08.2007, 16:46
Cao kolege, nov sam na ovom forumu, a i "noviji" vlasnik pa1x.
U fazi sam sredjivanja klavijature. Odusevilo me koje mogucnosti ova masina pruza i nemam mira dok je ne "savladam", hehe.

Aktivno sviram preko 15 godina, ali sam totalni pocetnik na aranzeru, i dosta sam skontao, ali naravno covijek uci dok je ziv. Eto imao bi cijeli "katalog" pitanje, ali necu vas bombardovati odma sa time, nego malo po malo:-)

Inace bi htio da pozdravim clanove ovog foruma i da se zahvalim, mnogo sam ovdje naucio i tako usposobio klaviaturu za neki "provizorni" rad dok je ne sredim 100% po mojim zahtijevima.Divno je sto postoji ovaj forum i ovi nesebicni clanovi, jer bi mnogi od nas i dalje kao slepci tapkali u mraku. Ja cu pokusati da sa svojim jos skromnim znanjem isto nesto doprinesem.

pozdrav

registrovan

_________________________
Premeshteno iz Korg u Komentare i pitanja

Vaxter

mykeli
03.08.2007, 16:51
Dobro nam doso na forumu...
dobar ti nick!!!

registrovan
03.08.2007, 17:13
tako je sa nickom, kad vise nemas ni inspiracije niti volje da izmisljas nove i da ih zapamtis:-) jednostavo i efikasno, hehe.
Mogao bi mi bit i nick: registr(ovan) ili registrovan ovan :-)

asanjtunje
03.08.2007, 19:42
dobro nam dosao jarane.

Vaxter
04.08.2007, 03:14
Dobro nam doshao!
Poshto si nov, oproshteno ti je, ali se ubuduce potrudi da postavish temu na pravo mesto!
Naravno, prochitaj pravilnik! ;)

http://www.yu-midi.com/pravilnik.php

Pozz!

blatusan
04.08.2007, 09:41
Dobro doso jaro! Ovdije ceka mnogo:smijeha,pomoci,belaja, i svega lijepog!
Pozdrav,Alen!

klavijaturista
04.08.2007, 13:22
Dobro došao!!!Čuvaj se Ima nas svakakvih heheh!! :lol: 8) :? 8O :x :P :oops: :cry: :wink: :roll: :twisted: :evil: :D :) :( :o 8O

Grof
27.11.2007, 13:20
Evo jos jednog novajlije.
Cini mi se da ovdje ima pravih strucnjaka u muzici, pa mi se cini da imam priliku mnogo toga za nauciti. Zato cu nastojati da vas ne opterecujem bezveznim komentarima a treba i vremena da pregledam ove zanimljive sadrzaje.
Srdacan pozdrav svima sto vas ovdje ima.

blatusan
27.11.2007, 13:24
Vozdra Grof, dobro doso na ovo divno sijelo bez meze i ostalih preparata:-) Procitaj pravilnik da nebi belaja bilo i koja god pomoc treba o muzici pitaj!
Pozdrav,Alen!

kreso
27.11.2007, 15:04
Nakon duljeg vremena konačno jedan novi pristojan član.

Grof, svaka ti čast i dobro došao.
Pročitaj PRAVILNIK i nastoj ga se držati.
S ovako lijepim pozdravnim uvodom imaš svakako kod mene, a vjerujem i večine moderatora velik bonus.
Momci, ugledajte se, ovo je kultura na nivou. Prava bečka škola.

A za ostale novopridošle download mastere (dođem, poharam, pokopiram što vrijedi i ADIO), zna se. Prva greška BANANA ;)

blatusan
27.11.2007, 15:07
Heheheheh, trebo bi naplacivat te banane na gram:D

No.1
27.11.2007, 16:30
welcome

paragovo
27.11.2007, 18:08
Ma nije on novi ljudi sta vam je ,covek ima 7 postova ali snima on nas vec odavno, haha
Pzdrav

blatusan
27.11.2007, 18:18
Heheh, ovaj post je malo stariji a novi clan koji sam ja po drugi puta na ovom postu pozdravio je "GROF":-D Pozdrav ljudi i welcome GROF

Grof
28.11.2007, 00:29
Hvala na rijecima dobrodoslice.
Ja sam na ovaj sajt naisao slucajno, dopalo mi se ono sto sam vidio i odlucio da se registrujem, sto ne cinim bas cesto i rado.
Posto sam, uglavnom, u vjecitoj svadji sa slobodnim vremenom, necu biti bas cesti posjetilac, ali bice mi drago, kad god budem u prilici, da ovdje potrosim bar koji sat.
Srdacan pozdrav svima.

cincilator
28.11.2007, 03:24
ne znam cemu to qrcenje i nekekave prijetnje sa 'bananama'. bezveze i tipicno balkanski. to me podsjeca na vremena ex-YU kada su portiri i vozaci autobusa bili slicnog ponasanja na radnom mjestu, dajuci do znanja 'svjetini' koja po njihovoj procjeni ne moze bez 'autobusa' da stigne do cilja, koliko su oni vazan i bitan 'faktor' u njihovom zivotu. moze se bez svega.
ja ovaj forum ne posjecujem cesto, ali rado provirim, bez obzira sto teme najcesce bezvezne, a na zalost malo je ozbiljnih tema koje doticu 'prave stvari'. drago mi je i ako sam u mogucnosti nekom mladjem i neiskusnijem da pomognem na bilo kakav nacin.
i sam sam dobio pomoc jednom sa jednim korisnim programom. no, prije toga sam 'zakacio' guerinni semplove koji se prodaju na 'yumidi', koji su nestali bez traga. posle toga nisam nista pitao, ali ni kacio nesto sto vrijedi.
nedavno sam postavio novi topik sa molbom za isti program kojeg sam vec jednom dobio od ucesnika foruma. ali nema veze... lakse je izdvojiti par dolara i dobiti istu stvar postom, nego 10 pokusavati ulogovati se na stranicu koja iz ne znam kakvih razloga ne akceptira ni pass niti njegovu zamjenu. mozda je rjesenje u udaljavanju od takvih stvari.
toliko od mene i sve pozdravljam.

Vaxter
28.11.2007, 03:42
Vidish, ne bi pisao ovakve gluposti i pravio se pametan, da si jednostavno prochitao pravilnik ili neku od tema na kojima je sve to lepo objasnjeno... ;)
Sam kazesh da samo provirish!
Ne znash ni shta se deshava ovde, ni kako stvari funkcionishu, zato molim te ne lupaj!
Ne znam koji put cu ovo vec napisati, ali moram da ponovim zbog takvih "pametnjakovica"...
Nemoj ni dolaziti ovde, ako ti se ne dopada, ili probaj da nam pomognesh malo u poboljshanju kvaliteta foruma, umesto da lupash!
Mada, postavlja se pitanje da li bi ovo drugo mogao da izvedesh, poshto je ochigledno da POJMA NEMASH shta se ovde deshava!

igorcina065
28.11.2007, 05:55
Necu da nesto kao hvalim ovaj forum i slicno,ko je tu zna zasto je tu i koliko vrijedi sve ovo.Ja licno da nije bilo ovog site-a i ovih ovde ljudi ne bih znao da upalim klavijaturu(ne bukvalno),instaliram operativni sitem,ucitam ritam,sample,importujem boju sa TR-a u svoju novu klavijaturu,ubacim loop u ritam islicno....Mislim vjerovatno bih znao,ali sam uz pomoc ovog foruma to uradio za najkrace moguce vrijeme i moj prelazak sa Rolanda na Korga je bio totalno ''Bezbolan''.Hocu da kazem da nije fora registrovati se samo da bi pokupili tih nekih par ritmova,boja,ili cega vec,fora je ucestvovati i pomoci nekom.Ja se licno bolje osjecam kada nekome pomognem,nego kada kada skinem neki novi set,ili nesto takvo.Necu da se uvlacim moderatorima i slicno,ali su 200% u pravu kada kazu da treba da se procita pravilnik.Sam sam ga jednom prekrsio i bio opomenut i vise ne radim takve stvari.Mora ljudi da se zna neki red.Da je jedan posto od svih ovih ljudi koji sa na primjer trazili taj famozni Style Works bio samo dan ovde i citao ovu silu postova,uputa i objasnjenja znao bi sta i kako treba,koga da pita i kome da se obrati,a ne da dodje tu,kao registruje se i odmah DAJ,DAJ,DAJ...I obavezno ti ljudi se nadju da pametuju ostalima i daju komentare tipa ''kakvi ste vi muzicari'' i slicno.Po meni je ovde sve jasno kao dan,sve ima i sve moze da se pita.Ja prvi sam jos uvjek frisak na forumu i necu da pametujem,ali kao sto vec rekoh ovo je veoma korisno za sve nas i daj da pomognemo jedni drugima i pustite sve ostalo.Ako sam ja imalo pametan onda je svrha postojanja ovog site-a da pomognemo jedni drugima,a ne da se prepucavamo,nerviramo svojom pohlepom jedni druge i slicno.Malo sam se raspricao,nemojte mi zamjeriti.Pozdrav!

kreso
29.11.2007, 16:36
@ cincilator

Eto vidiš, baš zato što povremeno dolaziš ovamo i isključivo s namjerom da nešto nažicaš, a ono što daješ dižeš u nebesa (btw. to što si poslao sam ja imao već prije 5 godina) lupaš gluposti.
Tome smo odlučili stati na kraj, prvenstveno žicanju softwera i njegovo ilegalno tj piratsko rasparčivanje. Jer nam više vrijedi da ovdje razmjenimo iskustva, pokupimo koji savjet i riješimo probleme nego da skidamo setove, materijale i pravimo se pametni.
A dolazak novog člana ipak zahtjeva kakav takav kulturni pristup. Kad ulaziš u tuđu kuću kažeš "Dobar dan" i pozdraviš domačina, a ne ko lopov DAJ !!! :mad:

Uspoređivanjem mene s portirom ili vozačem autobusa si kod mene stekao veliku apatiju i neće mi trebati puno da te zamolim da zauvjek napustiš site ukoliko nastaviš sa "soljenjem pameti" moderatorima kako treba raditi posao. Ipak bio doktor znanosti ili najobičnija seljačina meni nije bitno, ako si čovjek. Btw, visoko sam obrazovan s dva završena fakulteta. Al to nije bitno.
Ako misliš da si toliko pametan onda "soli pamet" i daj kvalitetan savjet tj odgovor na neko postavljeno pitanje a ne da ovdje odgovor i savjet ovisi samo o adminima, Nedimu ili Mikiju (kad je o kvarovima riječ) i još par pojedinaca (neka mi ne zamjere što ih nisam imenovao).
Stari članovi sudjeluju u raspravama i pomažu maksimalno. Ovdje su svaki dan, a ne u prolazu i povremeno.
I nek si misli o meni tko što hoče, Cinc od danas si pod posebnom lupom, pa da vidimo koliko si sa svojih 35 postova i materijalom pomogao ovom siteu i forumu kako se pušeš. A pogotovo nemoj starim članovima solit pamet i pravit se pametan.

Marco7
29.11.2007, 17:43
Samo i vi admini treba da znate da ne treba da se ponasate tako bahato i da ljude koji nisu upuceni bas u tok stvari tako udaljavate sa sajta.Mislim da ne treba nikome reci da lupa,da je glup i tako?jesam li u pravu???E kad bi neko moderatorima rekao da su glupi odma bi dobio tu vasu ''bananu'',Nije fazon u banama veruj mi...Fora je biti COVEK,LJUDINA.FRAJER u pravom smislu tih reci ;)

Vaxter
29.11.2007, 22:04
A to je da i dalje dozvoljavamo da nam skachete po kichmi i ne ispunite jednu jedinu stvar koju trazimo od vas, a opet stalno trazite neshto?
Uz to, pomenuti cincilator jako retko dolazi, a kod god dodje pravi probleme!
Ako se dobro secam, mislim da je on prvi kome sam zapretio banom, josh davnih dana!

Kao shto sam vec rekao, a shto ni ti, ochigledno, nisi prochitao, kriterijumi za banovanje ce se smanjiti, chim pochnete da poshtujete pravilnik!
Dok ne vidimo neki napredak, nastavicmo ovako.
Ako napretka i dalje na bude bilo, zatvoricemo sajt!
O tome ozbiljno razmishljamo vec neko vreme!

U ovaj sat ulazemo vreme, novac i zivce, a kako nam se to vraca, prosudite sami...
Par prethodnih vashih postova sve govori...

vlaxxy
29.11.2007, 22:34
NE GASITE OVAJ SAJT K´O BOGA VAS MOLIM!!!!!!!!

Kud cu ja 2-3 sata dnevno i gde cu se dalje edukovati u muzici....???....:(

kreso
30.11.2007, 11:34
@ Marco7

Kolega vidi, nitko se ovdje ne bahati niti pravi pametan. Ja osobno imam pametnijeg posla nego ovdje svaki dan minimalno izgubiti 2-3 sata. Ne dolazim jedino subotom i nedeljom jer tada nit ne palim komp aosim toga i ja zavrjeđujem kakav takav odmor.
No priznaj i sam da nekog rada mora biti. Zašto nebi bilo kao u knjižari sve sortirano u najboljem redu, da svaka tema ima za svako postavljeno pitanje i kvalitetan odgovor ?
Zašto se nebi materijal razmjenio bez problema, ali da znaš da se neće dalje rasparčavati jer si ga dao da nekom pomogneš ? Koliko puta si nešto hitno trebao, postavio pitanje, a ovi "novi" dođu u tvoj topic, "zaprde" po svome, unište bit teme i već nakon 2-3 posta počnu žicat. A u biti sve mu je na tanjuru. U download centru ima materijala za ne jedan nego 3 života. Samo malo treba prošvrljat. Ali to nije dovoljno, nego daj im i SW, i KAT i OMB i Cakewalk i Cubase i qrac palac ... :mad:
I tada kad sve to dobije netragom nestane. U biti trag mu poslije nađeš kroz razne oglasnike gdje taj isti materijal skupo preprodaje.
Marco, zar smo mi ovdje magarci ? Jer se i ti svrstavaš u grupu dobronamjernih idiota koji se kod kuće muče, programiraju materijale i setove i potom i džaba daju nekome da se bogati na tiđoj muci :-O Eto vidiš, ja se već dulje vrijeme tako osječam, i stoga nedam u download centar više ništa. Odavde znaju pravi članovi i prijatelji tko može dobit moje materijale džabe. Mogu ih dobit LJUDI, a ne govna.
Čovjeće, umij se hladnom vodom i pogledaj oko sebe i vidjet češ da nas pedesetak se ovdje druži svakodnevno, a ostatak provocira, podjebava i radi probleme. Tebi ako se tako sviđa, izvoli samo ja ću prvi napustit ovaj site i nastavit se družit private preko e-mailova s odavde dragim ljudima i kolegama s kojima je lijepo i kvalitetno komunicirati, kojima je stalo do ovog foruma, site-a i koji istinski vole muziku. AA za ostale me zaboli ...
Što misliš da se je meni lijepo bahatiti i prijetiti BAN-ovima ? I ti si trebao par puta bit kažnjen, pa opet sažalio sam se jer vidim da si ovdje svakodnevno, da pomažeš, komuniciraš i da ti je stalo do ovog site-a. Uostalom svi smo ljudi od krvi i mesa, i nitko nije nepogrješiv. Pravim kolegama, prijateljima čemo sigurni budite uvijek progledati kroz prste, a svima s duplim nickovima, žicarima, ljenčinama koji se ne potrude čak nit pročitati pravilnik, a kamo li ga shvatiti kao i bit postojanja ovog foruma ide BAN, pa koliko god se vi ostali bunili. I nemojte se više zauzimat za nekoga. To mi je najgore. Ako je netko "popio" BAN neka shvati zašto ga je zaradio. Tko će se ubuduće zauzimat za kažnjenike dobit će dupli BAN od njega, pa nek naući se pameti.
Milijun puta sam reko , bolje neka nas ostane 100 pravih i poštenih muzičara i članova, nego da nas ima ovdje 100.000 koji će samo žicat i radit pizdarije. E pa onda si nađite admine i moderatore koji će se s njima zajebavat i smirivat strasti kad popizdite ko pobješnjeli kerovi. A u zadnje vrijeme vam pizdarije i svađe idu sve u 16.

Strašno !!!

cincilator
13.12.2007, 18:54
jarane moj lijepi, bice da imas viska energije. mene tesko moze neko naljutit, za to je potrebno vrijeme i 'bezbroj' ponavljanja nekakvog idiotluka sa ociglednom losom ili zlom namjerom...
kod mene lose namjere nije bilo, mozda neupucenosti... malo postovanja sagovornika ne bi ti naskodilo, bez obzira sto moderiras ove stranice, koje bi vec samim tim postale ljepse i smislenije. osim ako ne procjenjujes da odvec ima mazohista... ;)
cemu tvoja ljutnja zbog jedne kratke replike pa ma kakva ona bila? ako ti je motiv da pokazes ko je 'gazda' na ovim stranicama, vjerujem da to moze i suptilnije...
to 'pokazivanje' samo po sebi nije 'izgledno', vec je bahato i za posledicu ima umanjivanje onih koji bi se osim 'kibicovanja' mozda i ukljucili u razgovor. ovako, nejavljajuci se potencijalni diskutanti izbjegavaju neugodne situacije, a ovdje se ipak ne dijele 'dukati'.
ne smatram da sam nesto 'zicao', niti dolazio na ove stranice da bih rekao "DAJ"!
nisam ni ispravljao krive drine, mada sam ih primjecivao, upravo zbog toga da ne uvrijedim nekoga ko je uvjeren da - ZNA bolje i vise. ako je tako - aferim, nisam sujetan po tom pitanju.
i jos ovo da 'recem'...
ovako prijatelju:
nisam 'zicaros' niti 'sicardzija' u zivotu bio, pa tako ni u ovom 'sajber svijetu'!
nisam 'uduvan', bezobrazan, neposten, lazljiv, svadljiv, mada sam zbog 'ciganskog zanata' cesto bio u takvom okruzenju, niti me je "vrijeme pregazilo" kao sto procitah na jednom drugom topiku ... .
bavim se muzikom (sve sam ti rek'o ;)), a internet sve manje koristim jer sam bacio puno vremena na glupe stvari, zbog nepucenosti i naive, pa nisam u mogucnosti da ove stranice cesto posjecujem i time 'pomazem', a nisam ni duzan nikome nista :)
sve sto napisem je samo stvar dobre volje, iako je ponekad i nazalost, forma vaznija od sadrzaja.
Budi mi pozdravljen kao i ovo veselo drustvo und frohe weinachten :)

josipv
13.12.2007, 20:41
Sto ljudi Sto cudi.bilo i biti ce.........

yu-midi
13.12.2007, 21:17
Postovane kolege!
Mislim da do sada niko nije dobio ban stim sto je postavio temu na neko pogresno mjesto ili cak otvorio novu temu koja se ponavlja vise puta.
Mnogi su ovde vec duze vremena Clanovi na sajtu i vrlo dobro poznaju sta se sve desavalo od ranije.Opominjali smo Clanove 10 puta na dan brisali postove za njima gdje su psovali i vrijedjali jedni druge,smirivali svadje i nismo na kraj mogli da stanemo,cak sam jednom i sajt zatvorio zato sto su jednostavno pocele nepodnosljive stvari da se dogadjaju.
Mislim da bi trebali svi da postujemo ne samo PRAVILNIK sajta nego i jedni druge sto je za mene vaznije nego i sam sajt i njegov pravilnik.

Pravi prijatelji sajta siguran sam da znaju kako treba postupaju sa clanovima!
I sam nekada znam da pogrijesim ili prebrzo odreagujem sto svakako dolazi u prilog onima sto jedva cekaju da zapale vatru.
Zato zamolio bih sve ucesnike u ovoj temi da se ovo privede kraju i da pozelimo dobrodoslicu Novom Clanu.

pozz...
Miodrag

kreso
14.12.2007, 13:36
@ cincilator

Vidi kolega, ovdje kad nastanu svađe, pizdarije i kad počne letjet perje nema nikog osim nas admina da smiruje strasti i uvodi reda. Svi se razbježite ko rakova djeca ili prijavljeni čekate i kao u kazalištu čekate šta će dalje da se desi, jer vas očigledno to zabavlja.
I sad kad dođe član poput tebe, koji povremeno dolazi i počne držati "štangu" kontra strani umjesto adminima site-a normalno je da si automatski nepoželjan i da stječeš antipatije od autoriteta.
Ja se ovdje nemam što kome ispričavati, jer se trudim u svakom postu što opširnije objasniti i pojasniti problem i situaciju. Po mogučnosti riješiti ili savjetovati. I da se majmun prijavi na ovaj site, ako se je prijavio kao muzičar ja ću ga uvijek oslovljavati s kolega ili prijatelju, jer se je prijavio kao muzičar. No kad neko pretjera, nemam suviše strpljenja za pametnjakoviće. Reda mora biti. I ti i svi ostali su na ovom site-u gosti. Ako ti se sviđa, misliš surađivati DOBRODOŠAO. Ako ne misliš tako i misliš pilati po svome mimo kućnog reda, preostaje ti samo da se gubiš odavde. Ne samo ti, nego svi neistomišljenici. Kritiku, dobronamjeran savjet prihvačamo, ali upute kako voditi nakon toliko godina svakodnevnog bakčenja sa svakakvim tipovima ovdje ne prihvačamo od nikoga. Budi ovdje svaki dan, preživi kao moderator jedno 10-tak ratova tjedno između usijanih glava, vjeruj mi , i sam češ čupati od bjesa kosu s glave, kad vidiš da se trudiš da napraviš kvalitetan materijal od od ovog site-a a dođe par huligana i fakina i preko noći sve razhebu. I s takvima ratujem.

I na kraju. Ova tema ide u LOCK. Ako ti se ne sviđa odgovor piši mi na private post, i tamo to možemo riješiti muški. Naše prepucavanje i razilaženje u stavovima ne mora ovdje svak da čita, pogotovo ako se to ne tiće muzike.