PDA

Pokaži Full Verziju : Kurzweil PC3k6 aux


Darko88
03.05.2012, 22:41
Pozdrav kolege, od skora sam postao vlasnik ovog novog kurzvela, nemam sta reci osim da ga hvalim na sva zvona, iako mi se u pocetku cinio komplikovan za rad, posle par dana sam shvatio da uopste nije, i da je edit odradjen do najsitnijih parametara. Jedino nisam ukapirao, mada pitanje je da li to moze uopste, da li je moguce da namestim da mi bas koji odvajam da ide na aux izlaz ne zavisi od glavnog master potenciometra, tj da preko glavnog potenciometra za volume pojacavam i smanjujem samo desnu stranu a da bas ima fixni volume, to sam mogao na korgu kada izdvojim na ifx. Hvala unapred

baltik79
04.05.2012, 01:32
99% sam siguran da moze. Ja trenutno imam taj sint ali sviram uz aranzer tako da ne koristim bas ali javim ti sutra kad se naspavam i cujem sa kolegom koji svira bas lijevom a desnom solo kao i ti i to na istom sintu. Cestitam na sintu, vidjeces jos brdo opcija sto mozes na njemu sto se tice editinga. Ako zatreba pomoc samo zovi.

Darko88
04.05.2012, 20:36
Hvala na odgovoru, i ja mislim da postoji neka caka, ali nisam provalio. Mogu da iskoristim priiliku da ukoliko je neko zainteresovan za ovaj sint, a nije toliko skupio informacija, ja iz mog dosadasnjeg iskustva, mada nisam kozristio kurcvela, sto se tice zvuka najzadovoljniji sam do sad, koristio sam yamahe rolande korgove nemam nista protiv, ali na razglasu i u svirci u svim uslovima ipak za moj ukus je krz pobedio. Svaki sempl koji ubacim bez ikakvog editinga oko zvuka radi perfektno cisto i mocno. Efekti su predobri, fabricki preseti na prvu odmah upotre ljivi, jedino sto nema touch display, mada mi nesto nije neophodan. Kvalitetna izrada takodje.

baltik79
04.05.2012, 21:25
Jos mi se ne javlja ovaj kolega preko Skype-a ali javice cim ga upali. Mislim da je on rijesio na ovaj nacin:
Bas je cini mi se povezan sa potenciometrom preko sinta, a preko AUX-a je stavio desnu ruku i nju pojacava sa pedalom. Jos ti javim zasigurno cim se pojavi.

baltik79
12.05.2012, 15:17
Darko, ajd' ako mozes da napises sta hoces na engleskom jeziku pa cu ja poslati na jedno mjesto gdje Kurzweil znaju u detalje. Moze i neko sa foruma ko dobro zna engleski. Samo nemoj preko google translatora jer nije tacan. Treba prevesti ovo:
Da li je moguce da namestim da mi bas koji odvajam da ide na aux izlaz ne zavisi od glavnog master potenciometra, tj da preko glavnog potenciometra za volume pojacavam i smanjujem samo desnu stranu a da bas ima fixni volume.



Dodato:
Malo sam guglao i nasao dobro rjesenje za tebe,recimo koristi Slider A da kontrolises desnu ruku (solo) kojoj ces izlaz odrediti na Main outs(imas 2 izlaza), a Slider B da ti kontrolise lijevu ruku (bas) kojoj ces izlaz odrediti na Aux outs (isto imas 2 izlaza). Na ovaj nacin ces dobiti to sto si trazio i u tom slucaju ti ni ne treba Master Volume potenciomertar.