PDA

Pokaži Full Verziju : gem wx2 za korg i3


nikolakostic
29.04.2012, 17:23
Covek mi nudi zamenu glavu za glavu.
Jel mi mozete reci nesto o i3, kako se pokazala, kako stoji sa ritmovima na netu i ostalo? pozdrav?

ibanez
30.04.2012, 09:47
Nije lose da napravis zamenu, ali pre toga dobro proveri da li sve funkcionise
na spravi.Korg i3 je slicnih mogucnosti kao i WX2, ali ce tebi mozda bolje
odgovarati.Poseduje 4 mesta za user ritmove sa 4 varijacije i solidne boje
ako se uzme u obzir kada je proizveden.Vrlo vazno je da mozes ritmove
sredjivati u SW jer on podrzava ovu klavijaturu u verziji 1.99.Pozdrav

nikolakostic
30.04.2012, 10:49
preko oglasa mi se covek javio. Iz novog sada je i ne mogu da odem da vidim klavijaturu, preko slike koliko budem mogao da vidim to mi je sto mi je, verovatno cu napraviti razmenu. poz :)

tengai
15.05.2012, 19:17
Jel doslo do zamene? Ja se isto interesujem za i3 ili roland e96. Koliko sam citao po forumu, i3 cesto ima problem sa floppy drive-om.

AcaG600
15.05.2012, 21:39
Jel doslo do zamene? Ja se isto interesujem za i3 ili roland e96. Koliko sam citao po forumu, i3 cesto ima problem sa floppy drive-om.

Neznam kakav je Korg i3, ali sam takodje cuo da imaju dosta problema sa Floppy-em koji se uglavnom ne nalazi ili veoma tesko nalazi, jer je klavijatura koja je vec zasla u godine....:(Koliko sam cuo i3 na YouTube-u i na jos nekim mestima, daje zadovoljavajuci zvuk, ali po mom ukusu i misljenju, Roland mi je u prednosti....O aranzerskom delu ne treba da se uopste pominje da je Roland bolji, a o solo bojama stvarno neznam....Moguce da su na i3 boje bolje, ali i na Rolandu se mogu boje srediti da zvuce lepo....Kao i za svaki Roland, ima dosta materijala, pa se moze po svom ukusu srediti....Od skoro svih Rolanda tog vremena (E86, E96, G600, G800,....) se na ritmove nalazi ekstenzija fajla .STY sto znaci da ritmove sve ove klavijature jedna od druge citaju bez konvertovanja (naprimer: ritmove od E96 mozes imati na G600 bez konvertovanja)....Naravno, mogu se i drugi ritmovi konvertovati u StyleWorks-u, jer svaki SW podrzava ove modele klavijatura....Moje neko misljenje je da se bolje uzme neki Roland tipa E96, G600, G800 posto su u slicnoj ceni nego i3....Jedna mala napomena: Posto su E96 i G800 malo starije klavijature od G600, one po gasenju klavijature brisu svoje ritmove iz user memorije i po sledecem paljenju ih moras opet ucitavati....To nije slucaj sa mladjim Rolandom G600 koji zadrzava ritmove i boje i posle gasenja klavijature....Znaci, nemoras ih opet ucitavati sa diskete kada upalis klavijaturu kao kod E96 ili G800....Napomenuo sam ti ovo da ne ispadne ako uzmes da posle nisi znao....Znaci, moja preporuka Roland i to model G600, jer ga koristim i stvarno je za to vreme aranzerska klavijatura bez premca....Imas 5 oktava, sto je sasvim dovoljno, 8 user mesta (mozes ucitati 8 ritmova - sa malim radom, mogu se izraditi i 16 ritmova na ta 8 user mesta), imas 64 boje,....Neznam sta je jos bitno, a da nisam rekao?!?!?!Meni je G600, naprimer, bolji od G800 zato sto nemora da se ponovo ucitavaju ritmovi kada ugasis, G800 ti ima klavirsku dirku i teza je za soliranje od G600, G800 ima 6.5 oktava sto je po meni nepotrebno, ali ako tebi odgovara, onda ok....Tezi je par kilograma, glomazniji i to je otprilike razlog zasto sam uzeo G600, a ne G800....Eto, to je neko moje misljenje....Ako treba jos neki odgovor, slobodno pitaj....Pozdrav ;) ps: Izvinjavam se na malo opsirnom postu!!! :D:p

nikolakostic
15.05.2012, 22:51
nije doslo do zamene, negurno mi je bilo da uzmem tako klavijaturu na nevidjeno i da je probam tek po izvrsenoj razmeni paketa, tako da sam odustao od razmene i ne mogu da rasudjujem o i3 iz licnog iskustva. znam samo da i3 podrzava 2dd diskete samo a ne 2hd koje se koriste obicno, sto ljude buni i cesto misle da je problem u floppy drive-u. poz

tengai
16.05.2012, 10:45
Malo je teze naci kod nas G seriju, bar ih ja nisam nalazio po oglasima, dok i3 i E96 sa vremena na vreme se pojave po povoljnoj ceni.

AcaG600
16.05.2012, 14:34
@tengai Ako hoces druze, mogu ti na PP poslati linkove ka oglasima za G seriju, pa ti mozda pomognu....Ako hoces, nije problem!!! Pozdrav :)

tengai
16.05.2012, 18:58
Nikakav problem, posalji, ja to samo gledam na kupu-prodajem. Hvala :)