PDA

Pokaži Full Verziju : triton/tr


SerCole
24.07.2007, 21:35
Pozdrav drage kolege!
Jedno informativno pitanje,ovih dana se kanim kupiti sebi
TR-a,ali me interesuje kakav je TRITON u odnosu na TR-a.Sa mogucnostima TR-a sam upoznat,ali za TRITONA neznam.I kako se krece cijena TRITONA u BiH?

blatusan
24.07.2007, 21:46
Neznam dal sam nenspavan il pod tabletama protiv bolova! Ja te care nerazumijem. Korg TR jest TRITON. De nek me neko ispravi ako grijesim. Ako poznajes triton le i poznajes i TR ako naletis na jeftinog uzimaj ispati se!!

dalabu
25.07.2007, 05:09
TR je takodje TRITON kolega.Nisi se izjasnio na kojeg si mislio ali posto ja citam misli i izmedju redova najvjervatnije si mislio na EXTREMA posto je on najjaci triton momentalno.Razlika je ogromna.A za cjene takodje se nisi izjasnio ali kao sto rekoh ja citam misli pa predpostavljam da si mislio na polovne instrumente jer cjene novih u ARTISTU znas jer je to tebi par tramvajskih stanica daleko a nama puno puno kilometara.Zamisli da ja tebe pitam kolike su cjene instrumenata u austriji heheeh.A imas i stranicu ArTiStA i sve cjene su tamo.Nemoj se ljutiti ali pitaj jos jednom ovdje sta ti treba.Ko pita ne skita.Pozdrav.

SerCole
25.07.2007, 20:25
Pa ljudi moji ko da nikada niste vidjeli KORGA TRITONA?Znam ja dobro na sta sam mislio i dobro sam se izjasnio,a usput postoje KORG TRITON,KORG TRITON PRO,KORG TRITON LE,KORG TRITON TR,KORG TRITON EXTEME,STUDIO,...i svak zna da je EXTREME vrh medju solo klavijturama.Ako niste upoznati otidjite na oficijalni sajt korga pa pogledajte.Ja misli da mi neko kaze razliku izmedju ove dvije klav,kad neznaju za nju(sala).
Hajd pozdrav,pa ako ko zna sta nek odgovori

mykeli
25.07.2007, 20:44
Mozda si ti dobro mislio kad si reko triton..ali si se lose"odrazio"!!!
Ako kazes "TRITON"ne mora da znaci da je"classic"
Klavijatura"triton"je sirok pojam..ima razlike u nazivu(modelu) i velicini...!
SerCole,mogo si bar da navedes koji te model serije "triton"zanima osim ovog "tr" sto si naveo...

Nemoj da se ljutis..ovde nas ima dosta,koji vrlo dobro poznajemo izmedju ostalih muzickih sprava i KORGove!!!


Znaci,samo reci koji te model interesuje i dobijas odgovore...

Pozdrav!

mykeli
25.07.2007, 21:01
TRITON TR ima:

- sempler i sekvencer,
- vrhunski arpeggiator,
- nema ograničenja u količini zvukova i memorije jer koristi SD karticu
- 64 MB ram memorije,
- 512 programa, 384 kombinacije,
- 61 dirka
- izuzetno lagan!
...

- Opciono: EXB-SMPL sempler sa mikrofonskim ulazom sa gain kontrolom audio signala!

SerCole
25.07.2007, 21:11
Ma druze nemam se ja sta ljutit,ovo je normalan razgovor evo,pogledajte sliku na oficijalom sajtu KORG-a pise samo KORG TRITON,jeli mozda on taj CLASSIC posto nepise nigdje,a svi ga tako vabe?
Znam kako rade i sta pruzaju sve klavijature iz triton serijala,ali ovu nikada nisam slusao i interesuje me kakva je u odnosu na TR-a?

mykeli
25.07.2007, 21:19
Ma u sustini su isti..samo sto je TR malo uzi i ima manji display, ima i smartmedia umesto flopija...Motorika im je slicna(ista)a i cene su tu negde...ako ti ispadne na ceni,uzimaj ga!!!

Alix
26.07.2007, 00:34
Druže toliko je bilo otvorenih postova na temu TR,LE,Classic,Extreme,itd...Malo pogledaj po forumu i naćeš sve moguće odgovore koje tražiš...Pozdrav!

SerCole
27.07.2007, 00:01
Sunjajuci po forumu doso sam do zakljucka daje CLASSIC ipak malo bolji od TR-a,pa bar zbog MOSS-a.Ali nema veze ja za koji dan kupujem TR-a i onda nastupa uzivancija dok se neskupi love za najvecu zvijer EXTREM-a.
Hvala svima na odgovorima i veliki pozdrav!

Alix
27.07.2007, 00:30
Triton Classic,Triton Studio Triton Extreme su ista kategorija,s tim da je Classic najsiromašniji ali isto jak ko ova dva....Tr,Le ne mogu se smatrati nikako profi klaviaturama pošto su MNOGO slabiji od ova tri gore...Dakle u svakom slučaju EXB-MOSS je jedna od najboljih stvari koje je Korg napravio z augradu,s tim su semplovi kvalitetniji od mnogih samplera drugih proizvođača...Najjeftiniji i najisplatniji je Triton LE (Light Edition) koji je z amoje pojmove isti ko TR s tim da ima manje za 32MB rama...ali ota 32 MB je ionako z abrez veze jer niko ne može da odsvira sve boje koje sinth poseduje...Eto toliko od mene i Pozdrav!

Millan
27.07.2007, 02:18
Nije tacno!!!
I Tr i Le imaju po 64mb ram-a!

Alix
27.07.2007, 17:57
Ma nemoj...Samo čekaš da kontriraš :lol: :wink: ...Druže za tvoju informaciju na TR može da se stavi 96mB RAM-a dok se na LE max.64...E sad ili nisi imo obe klaviature il ne znaš dobro specifikacije...Nijednog od ta dva nebi imo pa makar od zlata bili,a ti Milane hvala za komentar...Pozdrav!

Millan
27.07.2007, 18:02
Zasto iznositi netacne i neproverene informacije!?
I tacno se vidi ko nije imao te klavijature i ko nije procitao specifikacije...
Obe mogu imati max 64mb ram-a!

Vaxter
27.07.2007, 18:34
Tr moze da proguta 96mb.
Tachka! :D
Stavio - Radilo! :)
Na pitanje je odgovoreno, slichnih tema ima, a ovo polako prerasta u prepirku...
Tema ide u LOCK!