PDA

Pokaži Full Verziju : Zamjena floppy drajva na G-800


ktisljar
05.04.2012, 20:51
Nedavno sam kupio g800 kojem povremeno ne radi floppy drive. Koliko sam vidio unutra je tip flopy drajva koji ima signalni i kabel za napajnje koji ima samo +5V napon. Problem je u tome što ne mugu nabaviti floppy drive koji ima samo +5V napajnje (takav je naime tvornički u g800). Svaki standardni floppy drive ima +5V i +12V napajanje. Zanime me jel neko probao ugraditi takav standardni floppy drive te mu naknadno dodao +12V?

acakasper
05.04.2012, 21:03
Druze mislim da je to isti flopy drajv kao sto ide u Korg i3,to je tesko naci,jedino da probas da nadjes negde po oglasima ili ko prodaje havarisan g800 pa tako nesto,jer to nisu standardni flopi drajv nego starijih generacija koji se ne proizvode vise,jedino je ovo resenje.

AcaG600
05.04.2012, 21:49
Slazem se sa kolegom iznad....Veoma se tesko oni nalaze....Kazes da povremeno radi, a povremeno ne?!?!?!Koliko si ti siguran da je do FLOPPY-ja???Kada si zadnji put menjao diskete?Gledaj ovako....Uzmi novu i kvalitetnu disketu....Ubaci u nju samo par ritmova....Nekih 5,6....Ubaci u klavijaturu....Cekaj i nemoj da pritiskas F5 (disk) jedno pola minuta.....Pritisni onda F5 pa vidi da li izlaze normalno velicine fajlova, ili pored njih pise ERR(ERROR).....Takodje moze da bude razlog da ne radi ako FLOPPY disketa nije formatirana na klavijaturi....Probaj i to.....Ubaci praznu disketu....Pa isformatiraj (ides F5(disk), pa drzi SHIFT i pritisni F4(FORMT), zatim pritisni EXECUTE dugme (LOWER) i sacekaj...).Kada si ovo uradio,ubaci ritmove opet, pa ponovi onaj postupak koji sam malo pre naveo pa probaj onda....Ako ni tako nece, onda je FLOPPY.... :) Pozdrav

ktisljar
05.04.2012, 22:03
Hvala kolege na brzim odgovorima. Mislim da sam riješio problem. Evo što je bilo, ako još nekom pomogne: Floppy je bio neispravan u smislu da kad izbaciš disketu van, tada on još uvijek "misli" da je disketa u nutra i izbaci poruku na displeju "disk is not formatted..."
Po struci sam elektroničar sa 19 godišnjim iskustvom i vrag mi nije dao mira pa sam rastavio flopy drive. Greška je bila u mikroprekidaču koji signalizira da je disketa izbačena. Malo kontak spreja (brzohlapećeg-suhog) po mikroprekidaču i problem riješen. Ujedno sam i ispuhao i nježno očistio glave na drajvu tako da sad sve radi kao novo. Ipak puno hvala na uloženom trudu za odgovore.

Pozdrav,

Kruno T.

AcaG600
05.04.2012, 23:43
Eto druze....Vidis da ne mora uvek da znaci da je ceo FLOOPY riknuo, nego eto samo jedna mala stvarcica koja zna i te kako da pravi probleme.... :) Drago mi je da sam ti pomogao i da si resio problem....Pozdrav :)

LesaKesa
07.04.2012, 14:23
Zdravo svima...
Da li ima negde taj cuveni Megaflopy za G800?
I ako ima gde bi mogo da ga nadjem i koliko bi kostao?

Unapred Hvala... :p

nikadvisekorg
07.04.2012, 14:47
Vrlo teško, a i da ga nađeš ne isplati se.....

ktisljar
08.04.2012, 12:23
Slažem se sa kolegom nikadvisekorg. Ono što sam viđao po netu je preskupo, a osobno mislim da na jednu floppy disketu stane dovoljno toga za prosječnu svirku. Možda griješim ali eto, to je moje mišljenje.

pozdrav,

nesaband
08.04.2012, 13:17
jel ti to otvaras teme zbog nabijanja postova ili ti stvarno treba pomoc?

ja mislim da je ono prvo a nemas potrebe za tim.Uplati donaciju 10 eura i bice ti dozvoljen download.