PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoć oko kupovine Korg Le ili TR


tomo23
02.04.2012, 18:55
Znači problem je u tome što nemam dovoljno para za TR ali me zanima dal se isplati kupiti Le i po čemu je TR bolji u odnosu na Le. Dal ču požaliti ako kupim Le? Hvala svima na savjetima. Pozdrav

dominik
02.04.2012, 22:49
Kod nas je mala razlika u cijeni izmedju te dvije navedene klavijature. I razlika je mala globalno izmedju njih. Nećeš požaliti, jedino ne znam trenutno gdje nabaviti smart media karticu, a ipak sd za tr-a je lakše naći.

zocy8888
03.04.2012, 18:48
samo razlika u kartici.ista memorija isti tasteri.sve isto.a cena u razlici od 100=200e

sasha93
04.04.2012, 00:44
U sustini i nema neke razlike izmedju Le i Tr...Koju god da uzmes neces da se pokajes,ali da se ja pitam uzeo bih Le... :D

blovic
18.05.2012, 00:09
Ista je sprava samo sto su smart media kartice skuplje od sd kartica koje koristi TR

kreso
18.05.2012, 14:50
Kako je spomenuto, razlike neke velike nema. Oba su low budget sempleri sačinjeni od materijala slabije kvalitete. Za prvu ruku solidni workstationi, no za dulju primjenu i ozbilnije tezgarenje lako kvarljiva roba. tasteri pucaju ko da su od stakla (največa mana) nakon dulje uporabe. Gumice ispod tipka istrošiš nakon 2 godine tezgarenja, podosta dugo očitavaju kavlitetniji set samplova i softverski su jako ograničeni posebice kod kreiranja combi soundova jer si osuđen na korištenje samo jednog efekta po oscilatoru što i nije najsretnije rešenje jer svaki instrument paš ne koristi isti efekt. U biti oba su jednom rječi sampleri ( i to uvjetno rečeno, jer samo reproduciraju sampl, bez sample kartice ne mogu samplirati vanjski imput) s kompromisom, najblaže rečeno 1/4 Extrema ili 1/8 M3-ojke (oprostite na gruboj metafori), a od Kronosa su udaljeni po koju svjetlosnu godinu. :)

brajo456
18.05.2012, 23:42
TR ima 64MB roma LE32 ROM boje isto nisu za zanemariti, al doduse tih 32 mb sto ih TR vise ima zauzima bolji klavir jedno 20mb koliko se sjecam i ostatak poneki instrumenti koji nama i nisu nesto o potrebi...

a sta se tice sd kartice, sa njon je rukovanje jedno 5 puta lakse nego sa SM karton koja je A: prilicno skupa B: je skoro nemas gdje nac