PDA

Poka¾i Full Verziju : Sta kupiti sledece od Hardwera?


Mico23
28.03.2012, 22:09
E ovako trenutno sam malo iznad Home Recording varijante i hocu da expandiram,pa savjeti su dobrodosli,napisat cu svoj Setup pa predlozi te.


AMD Athlon X2 2 X 2,5 Ghz
8gb RAM
1 T HD
UAD 2 SOLO
RME FF 400
GENELEC 8020A
RODE NT2A
KORG EXTREME 61
KORG PA3X
I gomilu Softwera waves,lexicon etc.

Da li je pametno da kupim jos jedan par monitora npr. Yamaha NS 10 ili Lexicon PCM 91 ili neki Preamp

Pozdrav svima

harepa50
29.03.2012, 01:27
Po meni ima¹ jako dobru opremu za snimanje, za to "malo iznad Home Recordind varijante".

Ja ne bih kupovao ni¹ta od toga navedenog, jer ti i ne treba. Ja bih malo unaprijedio taj raèunar. Zavisi sve koliko para ima¹ za ulo¾iti. Preporuka procesor Intel i7 i da pro¹iri¹ RAM na 16GB. Ako æe¹ da me poslu¹a¹, javi se kolegi tranzitu koji ti mo¾e detaljno objasniti kako i ¹ta uzeti, ali da strogo uzme¹ ¹ta ti on ka¾e da bi to sve ferceralo kako treba.

Pozdrav

Mico23
29.03.2012, 08:44
Da nebude neskromno,ali sound je vec tu mislim ono kako sam ja to htjeo i izaslo jer par pjesama u eter iz mog studija sa gore navedenom opremom,
upravu si sto se tice PC ali sam jos u dvoumici dali da predjem na MAC,jednostavno mi zao neki plugova(narodne verzije ;))koje bi za MAC-a morao skupo platit.

nista sacekat cu gosp. tranzita a tebi hvala sto si javio na temu.pozzz

Arter
29.03.2012, 13:25
gle, nista vise neces dobiti sa mac.om, samo vise platiti. Koristim MAC zs grafiku jer to i studiram, nije kao u muzici, ali po meni je bacanje novaca radije ulozit u pc
Postovano sa mobilnog ureðaja

danijel011
29.03.2012, 13:25
Stvarno ima¹ dobar setup, nema ¹ta!

Ja bih tu, kao ¹to si i sam rekao, dodao jo¹ jedan par monitora sa veæim bass zvuènikom (ako se ne varam, tvoji su 4'') i eventualno jo¹ jedan (ili vi¹e) mikrofona, ako radi¹ snimanje vokala sa vi¹e pevaèa, dobro je imati izbor.

Dobar preamp nikada nije bacanje para, ali kako sam èuo, ta tvoja kartica je dosta dobra na tom polju pa mo¾da i nije neophodan.

Efekat ne bih uzimao, bar ne jo¹, ako ti je bud¾et ogranièen jer ti VST pokrivaju to polje jako dobro.

Mico23
29.03.2012, 13:49
I ja kontam na monitore,ovi jesu 4" nije toliko strasno jedino radi kontrole niski frekvencija,ali eto naviko sam se na njih i realnu sliku daju..neznam sam ako uzmem yamaha ns 10 onda im moram kupit i pojacalo ali ne neko bezveze,a sto se tice MAC-a jbg Intel Xeon MAC Pro je masina moze radit i dan i noc ali je i pomastan,bar ovaj sto bih ja uzeo 8 jezgara i 16 gb Rama

danijel011
29.03.2012, 14:02
Opet sve zavisi od potreba i moguænosti. Ako ti treba ma¹ina koja æe da radi 24/7 i da ti donese par hiljada € meseèno, onda je investicija u Mac opravdana, i to samo pod uslovom da si nezadovoljan PC ma¹inom! U suprotnom, bolje pazariti stvarèice koje æe¹ moæi da stvarno i iskoristi¹ kad si veæ dao pare za njih ;)

Arter
29.03.2012, 14:11
potpisujem danijelov post...jer kao sto sam rekao razliku je bolje ulozit u neki hardweare...
Postovano sa mobilnog ureðaja

momo
29.03.2012, 23:57
Ja koliko èitam pc u studiu nije i ne mora da bude mac.Ja imam i7 i 16gb rama i mislim da je to to...ali o ukusima ne vredi raspravljati

harepa50
30.03.2012, 02:05
I momu sam zaboravio. Naravno da u studiju ne mora da bude MAC. Dosta jeftinije æe¹ da proðe¹ sa PC ma¹inom i to da je dobro jaka, a sa istom konfiguracijom MAC bi iza¹ao duplo skuplje, najmanje. I kad veæ ima¹ te plugine za PC, razlog vi¹e da ne uzima¹ MAC. Koliko znam, tranzit je radio i na MAC i na PC bazi pa ti mo¾e reæi vi¹e o tome.

tranzit
30.03.2012, 02:56
Aman sto me prozivate ni krivog ni duznog. Mico, kolege su ti vec napomenule jedinu bolnu tacku u tvom setupu a to je taj PC. Jednostavno, to je jedino sto hramlje a da ne bi dalje hramalo, nabavi intel i7 2600 ili 2700 na jednoj maticnoj na p67 chipu sa nekih 8 ili 16GB RAMa i obavezno na Win 7 64Bit i to ce sve biti druga prica. MAC se prije par godina cini se definitivno oprostio od izrade velikih masina i bazirao svoju trzisnu politiku na igracke tima iPhone, iPad itd... Imam priliku da svakodnevno poredim i jednu i drugu platformu (u zavisnosti od formata projekta koji treba da radim ili obradim) tako da ti iz prve ruke mogu reci da je Win u prilicnoj prednosti nad MACom i po performansi ali i po stabilnosti. Jedino ako imas silnu zelju da radis na Logicu i/ili ProoToolsu (mislim na profesionalnu verziju), onda ti ne preostaje drugi izbor nego MAC. Sve ostalo govori u ozbiljnu korist dobro konfiguriranog (hardverski i sofverski) PC sistema. Od nabavke Lexicona PCM 91 te ne bih nikada odvracao ali prije no se odlucis, poslusaj Lexicon PCM Native plugin pa... mozda se i pronadjes u tome. UAD je za svaku pohvalu, mada se njegova opravdanost sve vise relativira s obzirom na nativne pluginove ogromnog kvaliteta koji su se u posljednjih par godina pojavili i koji ni u cemu ne zaosaju za UADovim a u pojedinim slucajevima su cak i u prednosti, a povrh toga tu su i enormno narasle perforamnse novih PC sistema tako da nekakva DSP karta i nije neophodna, a moze biti i suvisna. Razmisli ti jos jedno o tome i procackaj malo po netu (ali ozbiljnim portalima) i mislim da ces i sam zakljuciti upravo ovo o cemu sam ovdje pisao.

Mico23
30.03.2012, 09:06
Hvala svima na savjetima,sto se tice MAC-a to je nesto na sto me nagovaraju sto neznaci da cu da i kupim taj MAC.Zadovoljan sam bio prije 2 godine sa ovom konfiguracijom,kako covjek stice znanje i iskustvo pa i aranzmani zahtjevaju svoje pocelo je pomalo da skripi i to u zavrsnom djelu obrade kada imam i do 40 audio traka koje moram smiksat,pocne moj athlon da pisti,ali snalazim se po tom pitanju.
Bio sam nedavno kod jednog gitariste,uspjesnog aranzera i producenta iz Bihaca da ga ne imenujem sad ovdje,i tako smo malo raspravljali o tim konfiguracijama,radi tip na PT i citavo vrijeme me ubijedjivao kako treba da kupim MAC i da radim na Logic ili Pro Tools ako hocu da budem u svjetskom standardu,sto me je malo pocelo i nervirat al hajd eto.Znaci MAC je nesto sto moze ali nemora.Od PCM 91 imam impulse za IR reverb od waves-a i mogu reci da sam odusevljen,samo sto onda proradi neki vrag u mom mozgu pa pitam se kako taj reverb onda radi kad imas tu spravu :confused:
Od lexicon-a imam i te plugove a nedavno mi bio jedan drug u studiu i rece da mi nevalja verzija pa nekontam koja je sad najaktuelnija,naravno (narodna)

@tranzit
I na drugim sam Forumima postavio isto pitanje pa vidjet cu kako sta.
U svakom slucaju Hvala svima.pozdrav

tranzit
30.03.2012, 11:47
Ne slusaj ti bas uvijek Dzavida, dobar je to momak i zestoki muzicar al'... i on je ponekad pitao cika tranzita za savjet... nije uvijek poslusao. Opet ti ponavljam, "to je nekad bilo, pa se spominjalo" jer jedna aktuelna i dobra Win konfiguracija ce se samo blago nasmijati na sve sto moze i uspije, isto tako aktuelna OSX masina.

Mico23
30.03.2012, 12:36
Sad me bas interesuje ko se krije iza nick-a tranzit :D

tranzit
30.03.2012, 12:39
Hahahaha... zar je to uopste vazno, najvaznije je da od mog pisanja bar neko ima, bar malo koristi.

Mico23
30.03.2012, 12:47
koristi imaju svi ovdje,nego nako ja to,malo sam radoznal :confused:

tranzit
30.03.2012, 12:55
A da priupitas Dzavida o kome bi to moglo da se radi... hahahaha. Garantujem da ce ti u sekundi reci o kome se radi i na osnovu ovo malo podataka koje imas ili nemas o meni. Nema potrebe da se zamaras time, ime je totalno nebitno jer nisam ovdje da se busam u grudi nekakvim imenom i reputacijom vec iz ciste zabave, pa onda pusti da i meni bude malo lijepo... hahahaha.

Mico23
30.03.2012, 12:59
Ok necu ulazit duboko bitno je da si tu pa ko god da si :D
da ne odemo daleko sa teme,

ta maticna ploca sto si spomenuo,jel to Asus?

milepsr
30.03.2012, 13:04
p67 je chipset, dosta proizvodjaca pravi plocu sa tim chipsetom, samo treba izabrati kvalitetnu.
Dodato:
http://media.bestofmicro.com/M/1/275545/original/image013.png

Kao sto vidis na slici, razlika u performansama nije velika, samo treba izabrati plocu koja je kvalitetnija.

Mico23
30.03.2012, 13:19
Predpostavio sam,ja trenutno imam Gigabyte UD 3
Znaci morao bih i novu RAM memoriju da kupim ako bi recimo uzeo UD4 DDR3 jer sada imam DDR2 i naravno procesor intel i7

tranzit
30.03.2012, 13:19
@mico23
Tako je, samo Asus i nista vise ali... samo najbolji Asus, nikakvi surogati u vidu Asrock. Obaveza je da ploca raspolaze Hyperthreadingom, to je od zivotne vaznosti za audio, ma kakva god oprecna bulaznjenja nasao po netu u vezi sa tim. Poslusaj me neces se pokajati. Obavez su i SSD diskovi (po mogucstvu Sata 3 koji idu do 50-600 Mb/sec i sa 0.1ms Acces time. Memory moduli su takodje bitna stavka pa biraj najbolje da se ne bi kasnije kajao radi par desetina eura. E... sad ko ce ti to sve dovesti u red (mislim na OS konfiguraciju) to je vec tvoj problem. Ne zavaravaj se pisanijem kojekakvih proizvodjaca audio interfacea na ovu temu koja se uglavnom svode na par tweakinga, to ne pije vode i to je samo vrlo grubo podesavnje koje ti nece donijeti nikakvih znatnih poboljsanja. Detaljna obrada OSa (Win 7 64Bit) od strane strucnjaka koji se samo time bavi, donijece ti audio sistem koji sa lakocom "otrese" bilo koji MAC pa i one najace i koji ne poznaje "nemoguce". O stabilnosti nema potrebe ni pisati. Takav jedan sistem je spreman za sva iznenadjenja i ne pada na koljena pri svakom tezem pluginu. Radi primjera, takvi sistemi (hardver i softver optimirani) se sale sa 1000 Voice polifonijom "teskih VST instrumenata" uz desetine, isto tako teskih efekata i rade tako sigurno i stabilno kao da se radi o reprodukciji najobicnijeg MP3 filea. Ovo sto ti pisem nisu nikakve kineske bajke o mocnim i dobrocudnim zmajevima, nego argumentovana stvarnost jer takvi uredjaji rade vec par godina po ovom bijelom svijetu bez ijedne greske, stucanja i mucanja. Sve to naravno kosta ali zato i daje mnogo vise nego sto bi uopste mogao i da ocekujes. Pametan si momak, znaces sta je najbolje rjesenje za tebe a ja stojim i glavom (koja vec polako otkazuje poslusnost) i bradom (koju nemam) iza svake svoje rijeci. Ako ne bude ovako kako pisem i savjetujem, slobodno me javno prozovi i propino ispljuj.
Dodato:
Sve moras da mijenjas, s tim se treba pomiriti. Ne obracaj previse paznje na te sve benchmark testove, to za audio uglavnom nije previse relevantno jer testove rade ljudi koji za svoj poziv imaju sasvim druge djelatnosti a audio je daleko kompleksniji i ne zavisi samo od tih nekoliko faktora, mada kao pocetnu informaciju mozes i to pogledati.

Mico23
30.03.2012, 13:36
Sta reci koju posluku porat :D osim hvala puno pa vidjet cu malo po netu koliko ce to da bude $$$ i onda sto prije rijesit.
Dodato:
ako te nemrzi da mi napises oznaku maticne tih ssd diskova i ram memorije,nebi da pogresim a ulozit cu lovu

tranzit
30.03.2012, 14:08
Ti se bas izbezobrazio... mrzi me...hahaha... ali cu ti napisati. Kad sve nabavis, ali samo onako kako budem napisao, pa kada bude zapelo kod spajanja i odvajanja (ne sumnjam u tvoje tehnicke sposobnosti ali...), a zapece sigurno, javi se jer sve to nije samo ubosti kablove i vozi, vec mnogo posla za koji i ne sanjas koliko ga ima. Cim nadjem malo vremena pogledacu gdje mozes trenutno dobiti najpovoljnije sve potrebne komponente pa cu ti napisati na PP ili ovdje. Kako vidim u Njemackoj si pa nece biti problema.

Mico23
30.03.2012, 18:48
Hvala puno ako ti je mrsko nije problem vec si mi dosta pomogao a i ostalim,ipak ako nadjes vremena onda postavi ovdje da i drugima posluzi.

Hvala i veliki pozdrav

zeljko
11.01.2013, 00:43
I mene ovo zanima,pa bi molio ako moze da se ovdje napise sta da se uzme za jedan dobar Audio Pc.Hvala unaprijed

Jos me zanima posto sam gledao ove maticne..Da li mora bas ovo sve sto je navedeno tacno da se uzme ili ima jos bolje.Npr.kao ova maticna od asusa..Jest da je skuplja ali zato me i interesuje...Ako je bolja na sta trebam jos paziti kod uzimanja?kakv pozzesor itd..Ili da nije samo bacanje para na ove skupe,a mozda moze i ta navedena konfiguracija uraditi isti posao..pozz

Asus Sabertooth X79 Mainboard Sockel Intel® 2011 Chipsatz Intel® X79

tranzit
11.01.2013, 02:58
Drzi se onoga sto sam naveo i neces se pokajati. Sto se tice X79 Intel Chipa, procesora i mainboarda, ne bih ti savjetovao, ne zato sto nisu uredu (naprotiv) ali ces uloziti daleko vise novca za vrlo mali prirast performanse u odnosu na primjer, na Z77 platformu. Da bi uopste dobio taj prirast morao bi uzeti i7 3930K (6 x 3,2GHz) cija je cijena trenutno 530 eura. Uz to, Sabertooth maticna ploca kosta 300 eura. Saberi to i doci ces na cifru od 830 eura. Na Z77 Chipu to izgleda sasvim drugacije, pa ces za adekvatni procesor dati 300 eura (i7 3770K 4 x 3,5GHz) a za pristojnu maticnu plocu 150 eura, sto ukupno cini 450 eura. To je, kako vidis citavih 380 eura manje za mrsavih 5% nize performanse. Ne isplati se.

zeljko
11.01.2013, 05:51
De druze ako ti nije mrsko posalji mi na PP linkove ako moze sta sve trebam nabavit i tacne nazive ploca i prozzesora...Probao sam te kontaktirat na pp ali nesto ne ide,valjda ti je pun emailova hahaha..Pozz

A ja da dodam zaboravi...Mozda je i ova moja maticna dobra sto imam,pa da kupim samo bolji prozzesor

P7H55 Series od asusa,a prozzesor je i3 2x2,9
Dodato:
LGA1156 Intel® Lynnfield/Clarkdale-Prozessor geeignet

http://www.asus.de/websites/global/images/icons/new_corei3.gifhttp://www.asus.de/websites/global/images/icons/new_corei5.gifhttp://www.asus.de/websites/global/images/icons/new_corei7.gifDas Mainboard ist die ideale Plattform für die neuesten Intel® Lynnfield und Clarkdale-Prozessoren mit LGA1156-Sockel. Die integrierten Speicher- und PCI-Express-Controller unterstützen sowohl Dual-Channel (4 DIMM-Slots) DDR3-Speicher als auch 16 PCI Express™ 2.0-Lanes, die zusammen für eine außerordentliche Grafikleistung sorgen. Das innovative Konzept der Intel® Clarkdale-Prozessoren mit integrierter Grafikeinheit liefert in Verbindung mit dem Intel® H55-Chipsatz eine performante Grafiklösung. Die Clarkdale-Grafikeinheit bietet separate 3D-, 2D- und Video-Engines, mit denen diese Prozesse direkt in der Hardware ausgeführt werden können.
PCI Express™ 2.0-Unterstützung

http://www.asus.de/websites/global/images/icons/pcie-2.gifDoppelte Geschwindigkeit - doppelte Bandbreite
Das Mainboard wurde mit PCI Express™ 2.0-Steckplätzen ausgestattet. Das Ergebnis sind doppelte Systemgeschwindigkeit und -bandbreite, sowie eine gesteigerte Leistung.
Intel® H55-Chipsatz

http://www.asus.de/websites/global/images/icons/H55.gifDer Intel® H55 Express-Chipsatz wurde im neuartigen Einzel-Chipsatz-Design gefertigt, das die innovativen 1156 Sockel Intel® Core™ i7/ Core™ i5/Core™ i3/ Pentium®-Prozessoren unterstützt. Intel® QuickPath Interconnect (QPI) ist die serielle Punkt-zu-Punkt-Verbindung der nächsten Generation. QPI bietet eine verbesserte Leistung, eine höhere Bandbreite sowie eine bessere Stabilität. Die Kombination aus Intel® Core™ i5 6 Series, Core™ i3 5 Series und Pentium®-Prozessoren und dem H55 Express-Chipsatz ermöglicht eine opt
Dodato:
LGA1156 Intel® Lynnfield/Clarkdale-Prozessor geeignet

http://www.asus.de/websites/global/images/icons/new_corei3.gifhttp://www.asus.de/websites/global/images/icons/new_corei5.gifhttp://www.asus.de/websites/global/images/icons/new_corei7.gifDas Mainboard ist die ideale Plattform für die neuesten Intel® Lynnfield und Clarkdale-Prozessoren mit LGA1156-Sockel. Die integrierten Speicher- und PCI-Express-Controller unterstützen sowohl Dual-Channel (4 DIMM-Slots) DDR3-Speicher als auch 16 PCI Express™ 2.0-Lanes, die zusammen für eine außerordentliche Grafikleistung sorgen. Das innovative Konzept der Intel® Clarkdale-Prozessoren mit integrierter Grafikeinheit liefert in Verbindung mit dem Intel® H55-Chipsatz eine performante Grafiklösung. Die Clarkdale-Grafikeinheit bietet separate 3D-, 2D- und Video-Engines, mit denen diese Prozesse direkt in der Hardware ausgeführt werden können.
PCI Express™ 2.0-Unterstützung

http://www.asus.de/websites/global/images/icons/pcie-2.gifDoppelte Geschwindigkeit - doppelte Bandbreite
Das Mainboard wurde mit PCI Express™ 2.0-Steckplätzen ausgestattet. Das Ergebnis sind doppelte Systemgeschwindigkeit und -bandbreite, sowie eine gesteigerte Leistung.
Intel® H55-Chipsatz

http://www.asus.de/websites/global/images/icons/H55.gifDer Intel® H55 Express-Chipsatz wurde im neuartigen Einzel-Chipsatz-Design gefertigt, das die innovativen 1156 Sockel Intel® Core™ i7/ Core™ i5/Core™ i3/ Pentium®-Prozessoren unterstützt. Intel® QuickPath Interconnect (QPI) ist die serielle Punkt-zu-Punkt-Verbindung der nächsten Generation. QPI bietet eine verbesserte Leistung, eine höhere Bandbreite sowie eine bessere Stabilität. Die Kombination aus Intel® Core™ i5 6 Series, Core™ i3 5 Series und Pentium®-Prozessoren und dem H55 Express-Chipsatz ermöglicht eine opt

tranzit
11.01.2013, 06:16
A da ti meni prvo napises koliko bi para mogao da bacis na maticnu plocu jer ta koju imas nece da valja posto ne podrzava bas one procesore koji su predestinirani za audio sisteme.

zeljko
11.01.2013, 06:17
Jedino je problem nesto gledam na ovu moju maticnu mogu samo da ubacujem Intel xenon prozzesore jer ima sockel 1156,da li je to problem,pa nisam zadovoljan najbolje sa snimcima i ostalim radom na kompu...A u zadnje vrijeme mi se desava da kad samo slusam muziku na youtube pocne da krci ton..A u programu Studio one isto tako kad hocu da sviram vst instrumente i vidim u programu kad se to desava da se cpu optereti do maksimuma,pa valjda i zbog toga se to desava...Da li to znaci da polako prozzesir izdaje hehe
Dodato:
Taman da odgovorim ti bi brzi hehehe....To sam i ja pomislio,pa druze za sada nemam love ali ne mora da znaci da iduci mjesec necu imati da ponesto kupim..Ja bi polako da kupujem jedno po jedno,vazno je da to bude makina od kompa i da mogu da snimim kao u studiu kvalitet:DZato napisi ti meni na pp i daj linkove ako moze sta tacno treba od kucista za komp pa do svega sta treba za jedan audio Pc,naravno ako ti nije mrsko i hoces da mi pomognes:)...hvala
Dodato:
Kako god da snimim nesto na ovoj platformi koju ja posjedujem mi zvuci nekako sve to kilavo i nevaljaju snimci,kao da se sve zalijepi jedno za drugo i vokal i instrumenti i sve:lol:Moze proc samo sto ja nisam zadovoljan,pa radi toga hocu da napravim sve da to bude piko belo kad usnimim nesto
Dodato:
Dok preko zvucnika kad sviram sve zvuci drugacije i punije,valjda nemoze komp da to sve izdrzi...Jos nekako sve lijepo zvuci dok slusam preko programa ali cim sam konvertovao u mp3 nije to to
Dodato:
Sta mislis za ovaj maibord nije skup oko 119 eura

ASUS P8H77-V LX Mainboard Sockel 1155

Highlights & Details


4x Sockel DDR3 2400(OC)/2200(OC)/2133(OC)/2000(OC)/1866(OC)/1600/1333
2x SATA III / 4x SATA II


Beschreibung
Das ASUS P8Z77-V LX basiert auf dem Intel®-Z77-Express-Chipsatz und unterstützt Intel®-Prozessoren für den Sockel 1155. Es verfügt über vier DIMM-Slots und unterstützt bis zu 32 GB DDR3-Speicher im Dual-Channel-Betrieb. Zur weiteren Ausstattung des P8Z77-V LX gehören zwei PCIe-3.0/2.0-x16-Slots mit Unterstützung für Quad-CrossFireX und eine CPU-abhängige Grafik mit VGA-, DVI- und HDMI-Anschlüssen. Außerdem verfügt das P8Z77-V LX über 6-Kanal-Sound, Gigabit-LAN sowie zwei SATA3-, vier SATA2-Anschlüsse und zwei USB-3.0-Schnittstellen.

Lieferumfang


Mainboard
Kabel
I/O Shield
Anleitung.


Technische Daten
Chipsatz Intel® Z77 Formfaktor ATX SATA II 4 x SATA III 2 x DDR3 4 x PCIe x16 2 x PCIe x1 2 x PCI 3 x USB 2.0 4 x USB 3.0 2 x Giga-LAN (10/100/1000) 1 x OnBoard-Sound 7.1 HD, Optical S/PDIF PS/2 1 x Sockel (javascript:showDetailsHighlightsLayer('Sockel', 'In der <b>Computertechnik</b> wird Sockel für die Unterseite/Anschlüsse des Hauptprozessors (CPU) verwendet.');) Intel® 1155 Anschlüsse DVI, VGA, HDMI
Dodato:
Ili ovakav za 145 eura

ASRock Z77 Extreme4 Mainboard So. 1155

Highlights & Details


Ivy Bridge kompatibel
Intel® Z77 Chipsatz
4x Sockel DDR3 2800+(OC)/2400 (OC)/2200 (OC)/2133(OC)/2000(OC)/1866(OC)/1600/1333 MHz
4x USB 3.0 / 4x SATA III / 2x PCIe 3.0 x16
DVI, VGA, HDMI


Beschreibung
Sockel 1155 für Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® Prozessoren der 3. (Ivy Bridge) und 2.(Sandy Bridge) Generation.

Ausstattung


Schnellerer Datentransfer mit USB 3.0: Dieses Mainboard unterstützt die SuperSpeed USB 3.0-Technologie der neuesten Generation. Benutzer können sich mit den extrem hohen Übertragungsraten von bis zu 5 Gb/s auf eine Verbesserung um nahezu das Zehnfache im Vergleich zu USB 2.0 freuen. Des Weiteren ist durch die Abwärtskompatibilität sichergestellt, dass Sie vorhandene USB 2.0-Geräte weiter nutzen können
Mehr Leistung mit SATA 3.0 mit 6 Gb/s: Ein weiteres Merkmal dieses Motherboards ist die Kompatibilität mit SATA 3.0, sodass mit ultraschnellen Verbindungsgeschwindigkeiten von 6 Gb/s das Doppelte der Datenübertragungsraten von SATA 2.0 (3 Gb/s) erreicht werden kann
Doppelte Transferrate mit PCIe 3.0: Im Vergleich zur Vorgängergeneration PCIe 2.0 verdoppelt sich mit PCIe 3.0 die Datentransferrate auf 32 GByte/s.


Lieferumfang


Mainboard
Kabel
I/O Shield
Anleitung.


Die Grafik-Schnittstellen können nur bei Einsatz einer Intel® CPU mit integrierter Grafikeinheit genutzt werden.

Technische Daten
Chipsatz Intel® Z77 Formfaktor ATX SATA II 4 x SATA III 4 x eSATA 1 x DDR3 4 x PCIe x16 2 x PCIe x1 2 x PCI 2 x USB 3.0 4 x USB 2.0 2 x Giga-LAN (10/100/1000) 1 x OnBoard-Sound 7.1 HD, Optical S/PDIF PS/2 1 x Sockel (javascript:showDetailsHighlightsLayer('Sockel', 'In der <b>Computertechnik</b> wird Sockel für die Unterseite/Anschlüsse des Hauptprozessors (CPU) verwendet.');) Intel® 1155 Anschlüsse DVI, VGA, HDMI

tranzit
11.01.2013, 07:00
Nisi morao da se mucis da kopiras i pises sve te podatke. Dovoljno je bilo da navedes tip maticne ploce.
ruke dalje od H77 Chipa, nemas potrebe za tim a moze i probleme da pravi. Uzmi Asus P8Z77-M ili M Pro i sve ce biti uredu. Za procesor ces morati malo dublje ruku u dzep. Izbjegavaj u sirokom luku i5 CPU jer ne podrzavaju Hyperthreading, sto znaci da ti ostaje izbor izmedju i3 i i7. Mogu se vec na e-bayu naci i7 2600 i 2600K za pristojnu cijenu.

zeljko
11.01.2013, 07:18
Znaci ove dvije maticne su dosta dobre sto si naveo Asus P8Z77-M ili M Pro...A de mi reci zar moraju da se nabave ti Prozzesori ( i7 2600 i 2600K ) ili mogu i ovi drugi kao npr. i7-3770K Boxed 4x 3500 Mhz

Meni treba da napravim Pc koji ce da me koristi malo duze,pa zbog toga mi nije zao da ulozim ako treba i vise novca kad budem imao..Sve polako jedno po jedno ako treba kupim i poslije sklopim...Slobodno ti napisi i ove malo skuplje stvari samo ako valja i ako je isplatljivo vazno je da bude kako treba.Pozz

tranzit
11.01.2013, 07:49
Naravno da mogu i 3770 i 3770K ama sam ti preporucio 2600K jer ga mozes naci povoljno a razlika u performansi u odnosu na 3770K je minimalna. Znaci ili uzmi i7 3770K ili 2600K. i7 3770 ti ne bih preporucio jer sa jednim polovnim i7 2600K ces uz dobar Overclocking bukvalno zgaziti i7 3770.

zeljko
11.01.2013, 08:30
E druze evo ovako sam ja razmisljao uz tvoju pomoc koju si mi naveo da uzmem ovu konfiguraciju,pa reci sta mislis


Maibord-ASUS P8 Z77-V Mainboard So. 1155

Prozzesor-Intel® Core™ i7-3770K Prozessor Boxed


Harddisk-
OCZ SSD 120GB Vertex 3 Series

Highlights & Details






120 GB Speicherkapazität
500 MB/s Schreibgeschwindigkeit & 550 MB/s Lesegeschwindigkeit
Bis zu 85.000 IOPS (4K Random Write
0,1ms
Pc Gehäuse-CoolerMaster 690 II Advanced PC-Gehäuse


Cpu Küler-Scythe Mugen 3 CPU-Kühler AMD/Intel








http://www.conrad.de/medias/global/ce/standards/Firmenlogos/S/SCYTHE_FL_00.EPS_93.gif http://www.conrad.de/medias/global/ce/standards/Firmenlogos/S/SCYTHE_FL_00.EPS.gif




http://www.conrad.de/medias/global/ce/9000_9999/9800/9860/9861/986182_LB_00_FB.EPS_250.jpg (http://www.conrad.de/medias/global/ce/9000_9999/9800/9860/9861/986182_LB_00_FB.EPS_1000.jpg)

(http://www.conrad.de/medias/global/ce/9000_9999/9800/9860/9861/986182_LB_00_FB.EPS_1000.jpg)
I naravno Ram DDR3 najmanje 16 gigabajta za pocetak hehe i jos neku graficku kartu trebam vidit koja nema onaj ventilator na sebi i koja se necuje dok radi

tranzit
11.01.2013, 09:53
Sve je OK Osim tog OCZ SSDa. Umjesto Vertex 3, odaberi Vertex 4 ili najnoviju Vector seriju. Obrati posebnu paznju na ovo jer je jedna od najbitnijih stavki kod audio sistema a pogotovo ako imas namjeru upotrijebiti ga i na Live svirkama. Optimalno bi bilo, za Live namjenu, protok (read/write) od oko 1.000 MB/s pa cak i 2.000 MB/s (kakav inace imaju Trans Audio sistemi) ali i sa tih 500 MB/s se moze zivjeti. RAM gledaj da bude Corsair, G.Skill ili GeIL i to 16 GB (2 x 8) u paketu, dakle kao 16GB Kit (cijena trenutno oko 70 eura). Strogo izbjegavaj Kingston, OCZ, Samsung, Mushkin, Exceleram ili nekakve noname module za radnu memoriju. Grafickih karti imas ko u moru pijeska, a za audio ona je totalno nebitna, vazno je da je nVidia i da je sa pasivnim hladjenjem. Obrati paznju na sistem sladjenja, ono kod studijskih masina jednostavno mora da bude necujno, sto znaci ne samo CPU hladjak vec i svi ostali ventilatori u kucistu. Racunaj da ce takva, u sustini sasvim skromna audio masina (bez Audio interfacea), da dostigne cijenu i do 1.000 do 1.200 eura, naravno "gola k'o pistolj".

romario
11.01.2013, 10:33
Koliko se sjeæam ®eljko ,
za malo veæu lovu bi trebao biti i trans audio ,sa programima i sl ...jedan od modela .

Mo¾da malo da saèeka¹ i ovo uzme¹ u obzir .

Ja kada bi ulagao takav novac ne bi uopæe
tra¾io i sam slagao sistem...

Tebi ,kao i meni vjerujem , bitno je dobiti isprogramiran stroj i
imati jaku korisnièku podr¹ku :)

zeljko
11.01.2013, 16:10
Hvala na odgovorima...Jos me samo zanima koje napajanje je najbolje da uzmem od koliko Watti ?

harepa50
13.01.2013, 06:18
I ja bih ti, ®eljko, preporuèio isto ¹to i romario, Trans Audio. Samo malo strpljenja i dobiæe¹ ma¹inu iz snova, isprogramiranu i optimiziranu, sa svim ¹to ti treba.

zeljko
13.01.2013, 08:54
Odakle ti i Mario znate da kakav je transaudio?Da niste vec mozda isprobali:DJa da imam novac kupio bi i korg pa x3 i transaudio,i ketron audyu i sve sto jedan studio treba da ima ali nemam,tako da cu morat dio po dio da kupujem i poslije sklopim a Trans audio se sigurno nece prodavat dio po dio:lol:Neznam vidjecu jos mozda izbiju iznenada pare,pa i mognem nikad se ne zna sta moze sutra da se desi

romario
13.01.2013, 09:54
Pa dosao si do cifre 1200-1300 eura.
A procitao sam na forumu da ce neki modeli trans audia imati
takvu cijenu .
Trans audio sam ti spomenuo kao kolegi,
a ne da bi tranzita reklamirao...
Postovano sa mobilnog ureðaja

tranzit
13.01.2013, 16:00
Odakle ti i Mario znate da kakav je transaudio?Poneki su ponesto i culi sa tog Trans Audio sistema, pa valjda iz toga sto su culi zakljucuju da bi to trebalo da bude dobro... sta li !!!!

zeljko
14.01.2013, 06:03
Nemam nista protiv Trans Audio aranzera,sto vise i ja jedva cekam da izadje i da vidim ovdje o cemu se radi:)Pozz

tranzit
14.01.2013, 10:05
O tom', po tom'.

momo
14.01.2013, 22:12
Audio pc je kompliciran sa stanovi¹ta pode¹enja sistema i softwera.I da sastavi¹ delove,¹to sam ja napravio sledi ti nekoliko godina ¹timanja,èitanja i eksperimentiranja da bi dobio stabilan sistem.Pa dok ustanovi¹ ¹ta je dobro od softwera,¹ta se s èim j..e... i tako unedogled.
ja sam nakon dosta vremena ustanovio da je problem u neispravnoj ram memoriji jednoj od èetiri.
Da skratim mislim da je jednostavnije kupiti sreðeno istestirano ...
Osim ako nisi mazohista ko ja hehehe

zeljko
30.01.2013, 02:06
Kupio danas ovaj Harddisk i ubacio u ovaj Pc sto momentalno imam i mogu samo da kazem iako nije Mainboard i procesor najbolji duplo brze sad radi komp nego prije,tako da mi nije zao ni jednog centa sto sam platio od 224,95 €

Pitanje za Tranzita..Da li je uredo sto sam u biosu umjesto Ata promjenio na AHCI modus za harddisk?


OCZ SSD 256GB Vertex 4 Series

Highlights & Details


256 GB Speicherkapazität
510 MB/s Schreibgeschwindigkeit & 560 MB/s Lesegeschwindigkeit
Bis zu 120.000 IOPS (4K Random Write

momo
30.01.2013, 11:05
U redu je...iako nisam Tranzit
Dodato:
Ako me seæanje ne vara ti si ®eljko negde u EU.Mislim da si ipak malo lo¹ije pazario jer sad na tr¾i¹tu ima br¾ih ssd diskova.
Mislim da si trebao uzeti manji disk ali br¾i koliko sam èitao na forumu ima veæ od 1000 MB/s.
Na njega se stavi sistem i deo sample contenta radni radi streaminga.
Meni se desilo da je nov ssd nakon mesec dana crko i tu nema spa¹avanja podataka jer to niko ne radi barem u mojoj okolici.
Tako da slike i uspomene ja ne bi stavljao na njega...

zeljko
22.02.2013, 22:22
Evo ovako kupio sam ovaj Asus Mainboard (P8 Z77-M Pro) Ram DDR3 XMS3 2x8 GB 1600 MHZ.

Zanima me vise stvari oko ovg Mainboarda.

1.Zasto u biosu ne prepozna automatski da se radi o 1600 MHZ Ramu,vec pise da je 1333 MHZ i da li smijem sam da u biosu to mjenjam i kako?

pod 2.Ima mogucnosti da se poveca takt CPU-a.Da li je bolje da ostavim kako je fabricki podeseno ili treba isto da se steluje rucno u biosu i da li neko moze da opise kako se to radi?

Pod 3.Postoje na samoj maticnoj ploci neki Swithes dugmici (Bios Flascback Swith,Mem OK Switch,)Zatim dva saltera koji se mogu postaviti na Enabled ili Disabled (TPU Led i EPU Led)Za sta to treba da bude dobro ili negativno?Eto to me za sada zanima a jos bolje ako drug Tranzit moze da mi opise kako da podesim najbolje u biosu ovu konfiguraciju PC-a...A ja zaboravih da napisem Procesor je I7 3770K 4x3500 MHz

smuchac
22.02.2013, 23:27
Moguce je da ploca ne moze prozvakati svu frekvenciju ili pak rade u dual channelu na manjoj frekvenciji. OC radije nemoj radit jer imas dosta snage i izbjeci ces moguce komplikacije. Dugmice na biosu radije ne diraj. Metni 64-bit OS i ti si ready 2 go. :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

zeljko
22.02.2013, 23:41
Prebacio sam ja na 1600 mhz i moze da se prebaci samo me intereuje da li se smije.Sad pokazuje da ima 1600 mhz.Kod mene je svakako instaliran 64 bit.

Ja sam gledao u upustvu majboarda da podrzava 1600 mhz ali ne pise za ovaj ram koji ja imam DDR3 XMS3 2x8 GB 1600 MHZ tj.ima Corsair marke ali nema 2x8 GB,pa me to sad muci da necu sta zeznut ako ostavim ovako kako sam ja prebacio a prebacio sam u biosu gdje se podesava CPU i Ram sa Auto na X.M.P jer tu pise da se onda sistem sam podesi i samo sam promjenio rucno Ram ovo 1600 MHz i sad pise u biosu tako a ne 1333 MHz Dali je to sad dobro sto sam uradio ili da vracam na Default od firme sto prije dok nisam sjebo citav Majboard :Dcpu takt najvise 3900 stoji samo od sebe to nisam nista ja dirao hehe

tranzit
23.02.2013, 01:00
Ne cackaj po Tom BIOSu jer kako vidis on je sasvim drugaciji od konvencionalnih BIOSa pa su i parametri brojniji a tu mozes da nacinis haos ako pogrijesis. Ne razbijaj glavu oko RAMa. Tvoj ASUS podrzava taj RAM. Ostavi to tako kako si podesio (X.P.M) na 1600MHz. Bice dovoljno tih 3.9GHz CPUa u Turbo Mode, inace kod ozbiljnih masina, taktujem i7 3770K na 4.7GHz sto donosi prirast od 30% performanse u odnosu na originalni takt procesora u audio radu ali ti ne radi to jer je potrebno da i ostale komponente budu sposobne za tako visoki takt, kao i vrlo detaljno podesavanje BIOSa. Ostavi Hard Disk Modus u AHCI (obavezno) jer sada radis sa SSD diskom.

zeljko
23.02.2013, 07:08
Znaci opet nisam nabavio ozbiljnu masinu:DOK neka nisam ni ja bas najozbiljniji pa pasemo zusammen:lol:Nego da pitam jos nesto.Od kako sam ubacio ovaj Majboard sad i kad ugasim komp ostane mi upaljena jedna lampica na tastaturi.Jel to ok ili mogu i to nekako da nastimam u biosu da se ugasi kad ugasim komp da ne gori oval lapica na tastaturi zbog stednje elektricne struje a i smeta mi navece kad spavam kad nesto svijetli po kuciB-):)

smuchac
23.02.2013, 13:02
Ja komp èupam iz struje noæu zbog ne¾eljenih posljedica isto kao ¹to sam èupao telefonsku liniju iz rutera da ne bude veselja ako se ¹ta desi dok sam bio spojen na net putem LAN-a. Sad sam be¾ièan pa se ne sekiram puno. To ¹ta ti svijetli podesi u USB postavkama u BIOS-u jer ti ¹alje neki napon na portove dok je stroj uga¹en. Ista stvar je kod mene na mi¹u iako je PS/2 koje za tipkovnicu i njega vi¹e preferiram. Znao sam kako se ta postavka zove,al sam zaboravio. :D
Za komp se ne sekiraj,imas dovoljno snage. ;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

aleksandarpet
23.02.2013, 13:30
Jesi li probao tapko monitore ja mislim da su jedni od najboljih !!!

tranzit
23.02.2013, 20:25
@Zeljko
Ko ti je rekao da hardver konfiguracija nije "ozbiljna", sta vise, vrlo je ozbiljna. Nedostaje samo vrlo ozbiljna konfiguracija BIOSA i operativnog sistema i... imao bi zestok audio sistem. Naravno da moze i bolje i jace ali i to sto imas je u gornjoj trecini. Sto se tice te lampice, nju neces moci da ugasis drugacije nego prekidacem na napajanju ako postoji ama ni to ne bi trebalo da te uopste zabrinjava, to tako treba da bude. Ako ti bas smeta svjetlo, prekrivaj masinu nocu, da ne nazebe.

zeljko
23.02.2013, 21:38
hehehe ma zezam se..Druze nesto me je bio malo prije zezao bios kad god upalim komp izadje crna maska na kojoj pise od asusa. Cpu fan eror i kad sam prebacio na energi sparen u biosu poce opet raditi i sad kad upalim komp pocne odmah opet windows kako i tereba.Sad sam opet vratio u skracenom biosu na Normal pa cu da vidim sta ce da se desi...Ventilatori okrecu i na procesoru i na kucistu ne kapiram zasto mi je onda javljalo to.Sta bi moglo da bude ?Kad sam gledao u biosu teperaturu cpu-a bila je 27°C

De mi reci da li je dobro da instaliram sa CD-a sto je doslo uz maiboard Suite all 2

tranzit
23.02.2013, 21:54
U BIOSu po defaultu stoji najnizi broj obrtaja ventilatora CPU hladnjaka na 600. Podesi to recimo na 300 i nece se vise javljati nikakvo upozorenje. Modus ventilatora ostavi na Standard jer kod tebe nema Overclockinga. Ne znam koji CPU hladnjak imas, mada to u tvom slucaju i nije posebno bitno. To je cisto "administrativna" zajebancija, nemoj se s tim dalje zamarati.

zeljko
23.02.2013, 22:10
Kakva zajebancija jbt.Nije htio da podize windows dok nisam nasao zasto mi javlja cpu eror i uvijek kad palim komp prvo dodje ta maska i pise F2 ili Del da pririsnem.

Drugo zasto ne bi podesio Turbo mod ako moze?

Hladnjak je kao gore na slici sto sam postavio.

Jos jednom pitanje da li je dobro da se instaliraju ovi programi od asusa koji su dosli uz cd i da li to moze da sta smeta u sistemu...Negdje sam citao jedan pise da nikad ne treba nista da se instalira od Softwer sto dodje uz Mainboard na audio pc?A gledam na Youtube kako covjek sa tim programima podesava Over kloking pa sta znam mozda je to i dobro zato i pitam..Prvo mi je bilo cudno da prepozna u biosu na Automatic samo 1333 Mhz ram a moj je 1600 MHz

tranzit
23.02.2013, 22:22
A zasto bi podesavao ventilator na Turbo ako ti nije potrebno. Time ces samo dobiti vise buke a bas to je najnepozeljnije kod jednog audio sistema. Nemas potrebe da instaliras nista od tog softvera, osim eventualno ASUS Update radi aktueliziranja BIOS verzije. Overclocking koji tebi treba ni u kom slucaju se ne radi sa tim ASUSovim softverom, to je sarena laza. Napravices vise stete nego koristi sa tim Overclockingom. Audio je sasvim poseban slucaj u pogledu Overclockinga i tu ti taj softver ne vrijedi nicemu. Overclocking koji ce dati onih 30% prirasta ali efektivnih za audio je veoma komplikovana prica i za to ne postoji nikakav softver koji bi to nekakvom magicnom rukom odradio.

Mico23
18.06.2013, 02:03
Pozdrav Drustvo!

Evo da se i ja nadovezem ponovo na ovu Temu,nije me dugo bilo!

Sto se tice konfiguracije za neki PC, sa kojim zelite da radite Produkciju na visokom nivou a da ipak nekosta "puno novaca"ja bih vam preporucio gospodina "tranzit"

Bavim se audio produkcijom nekih 15-tak godina,uglavnom sam dosad sebi sam sastavljao konfiguraciju za svoj sistem.

bilo je tu svega,ali nikada stabilnog sistema!
Vadio sam informacije sa raznih sajtova,kako optimirati sistem,sam operativni sistem pa sve ostalo.

Onda mi je prije nekih mjesec dana puko film,jer sam imao zakazane Termine u Studiu i pocela masina da me zeza.

Obratio sam se gospodinu tranzit i trazio ponudu!

Dobio sam AUDIO PC,koji nema kupiti na svakom cosku.
Mogu slobodno da kazem,da trenutno se ubrajam u vlasnike najboljeg AUDIO PC ovog vremena!

Pored same Konfiguracije sistema(koja je HIGH END),sam dobio MORE virtalnih instrumenata po mojoj zelji,a svakako da je i tranzit ubacio i svoje favorite.

Znaci masina "UPALI I RADI"

Sta hócu da kazem:Znaci,probao sam i sAm i nisam bas neki LAJIK,ipak sam na kraju odlucio da prepustim taj dio posla(mislim na konfiguraciju)ljudima koji to rade Profesionalno,i moj izbor je pao na gospodina tranzit i mogu reci da sam jako zadovoljan Hvala @tranzit za ovaj "SVEMIRISKI BROD" koji si mi napravio.


Veliki Pozdrav svima

tranzit
18.06.2013, 02:42
Najbitnije je da si ti dobio ono sto ti je trebalo i da mozes maksimalno da se posvetis komponovanju, snimanju i produkciji, a ne konstantnom "cackanju" po nekakvom kvazi-kompjuteru kod kojeg uvijek nesto "skripi". Na tom Trans Audio "svemirskom brodu" koji si dobio, a radi kojeg s pravom smatras da se ubrajas u vlasnike najboljeg Audio PCa ovog vremena, sigurno nece nista da "zaskripi". Sretan rad, puno projekata i jos vise novca !!!!!

romario
18.06.2013, 07:22
To je prvi Trans Audio na forumu ?

Æestitam !

tranzit
18.06.2013, 08:30
Nije prvi, mada nije ni bitno. Kod tog Trans Audo sistema se radi o jednom od najkompleksnijih studijskih sistema koje uopste radimo, sto znaci da je prioritet stavljen na produkcioni i postprodukcioni studijski rad jer se Mico23 i bavi iskljucivo profesionalnim Recordingom.