PDA

Pokaži Full Verziju : Izbor zvucne i laptopa za NI Kontakt 5


daliborkorg
27.03.2012, 18:47
Kao sto pise u naslovu zanima me koja bi bila najjeftinija varijanata laptop-a i eksterne zvucne kartice da bi koristio NI Kontakt 5 za "live" sviranje. I to bih koristio dve, tri trake u Kontaktu. Na jednom kanalu studio drummer, na drugom sempolovani bas(10mb) i na trecem boje za solo(mr. sax t, galaxy piano, semplove i sl.). Sve to mi je potrebno da radi bez greske i bez latencije. Ako znate iz iskustva nesto o ovome ukljucite se u temu. Unapred hvala.

marko87
28.03.2012, 13:53
Sto jaci laptop , to bolje. Studio Drummer ima preko 6 gb semplova, bas sam ga probao juce treba dosta vremena da se ucita. Mozes da probas kombinaciju sa VSThostom + Addictive Drums+Kontakt. Gledaj nekog Intela sa sto vise RAM memorije. Sto se tice zvucne kartice ne bih mogao nesro da ti preporucim posto nemam iskustva sa istim.

momo
28.03.2012, 20:49
ja sam probao sa laptopom sa 4 gb rama... mislim da to nije rešenje jer ćeš skupo da platiš loše komponente.Nažalost saznao sam na teži način...
To tvoje malo baš i nije malo i koliko vidim znaš šta hoćeš što se tiče zvukova pa nemoj žaliti na komponentama.Prvo i osnovno je optimizacija sistema ako nisi stručan biće rutavo...
Ali možda i jesi...
Ja mislim da je presonus dobar izbor što se tiče kartica...

Arter
29.03.2012, 13:19
s koliko novaca raspolazes, koliko imas u planu potrositi? da je to bas za gaze ili?
Postovano sa mobilnog uređaja

daliborkorg
02.04.2012, 23:33
Znaci treba mi za tezge tj. uzivo sviranje. Sto se tice kartice i ja mislim da je presonus pravi izbor ali ne znam tacno koji model. Poenta je da mi treba najjeftinija varijanta kompa ali da to radi profi, pa sad kolko bude 500-600-800€. Ja znam da je najbolje da kupim najskuplji laptop...znaci treba mi najslabija konfiguracija koja moze da gura kontakt 5 sa gore navedenim semplovima.

harepa50
02.04.2012, 23:54
Laptop tu još uvijek nema šta da traži, vjeruj mi. Momo radi sa računarom...on ti može dosta pomoći. Ali najveći ulog baš treba da ide u super jaku konfiguraciju, ne smije da se desi bilo kakav prekid usred svirke.

momo
03.04.2012, 15:06
Eto Mome,
Prijatelju to što ti pokušavaš neće moći tako...
Svaka konfiguracija kompjuterska ima svoj nivo opterećenja,tako da odgovor nije prost a ni jeftin.
Ako si profi ja sam to već par puta tumačio al eto ponovo.
PItanje procesora,rama i matične ploče za audio je komplicirano i dobro čuvano od strane proizvođača...
Neko je na forumima pisao da pa 3x ima atom procesor,ali ako i ima ima posla sa softwerom pisanim za njega tj.za pa3x.
A ti ako se radi o triton semplovima od 3 mb onda skoro svaki radi...
Ali mogućnosti su veće a verujem i tvoje želje,pa zato ti i pričamo da treba puno faktora da se poklopi
eto ako baš hoćeš da te neko posavetuje pročitaj na Native instruments optimal configuration za kontakt ili za ostale koje misliš koristiti...
Windows
Windows 7 (latest Service Pack, 32/64 Bit), Intel Core Duo or AMD Athlon 64 X2, 2 GB RAM

Mac
Mac OS X 10.6 or 10.7 (latest update), Intel Core Duo, 2 GB RAM


SUPPORTED INTERFACES

Stand-alone
VST
Audio Units
RTAS (Pro Tools 9 or higher)
ASIO
CoreAudio
WASAPI



Native 64-bit support for stand-alone and plug-in versions

1 GB free disk space / 48 GB for complete installation
eto to je minimum
Ja sam probao to sa laptopom podešavanje sistema je glavna caka u svemu