PDA

Pokaži Full Verziju : zamjena


dadodream
25.03.2012, 18:01
pozdrav kolege.ovako imam roland gw-8 i zelim ga zamjeniti za yamahu psr s700.sto mislite?

mrgud
25.03.2012, 19:32
Pozz.
Ja sam prije otprilike 2 godine bio u istoj situaciji pa evo da ti mozda olaksam odluku mada je to samo moje skromno misljenje i nemora znaciti da sam u pravu a zavisi ti i od namjene tj. za sta ces koristiti klavijaturu.
Kako rekoh prije ca. 2 godine sam kupio taj famozni GW-8 i na prvi momenat sam bio odusevljen klavijaturom.Fabricke boje su jako dobre ritmovi isto tako.Dosta forumasa hvale tu klavijaturu medjutim moje odusevljenje je nakon intenzivnog upoznavanja sa tom "masinom" jako brzo splasnulo.Nemogu reci da je to losa klavijatura ali meni to ogranicenje od 100 mjesta za pohranjivanje performanci nije bilo dovoljno a i editovanje ritmova je bilo bar za mene previse komplikovano.Nakon otprilike 2 mjeseca sam GW-8 zamjenio za PSR-S710 (sto je skoro ista klavijatura) i nisam se pokajao.Inace sam u proslosti iskljucivo imao Korg klavijature od is-40 pa sve do pa800 ali sa tom "yamahicom" sam bio toliko zadovoljan da sam prije par mjeseci kupio Tyrosa.Najbolje da prvo prrobas kakva je klavijatura i onda sam odlucis.Napominjem da se muzikom bavim samo amaterski i nisam neki profi ali te yamahe su mi pravo funkcionalnei i jednostavne za upotrebu.
Neznam jesam li pomogao ali u svakom slucaju lijep pozdrav.;);)

makso68
25.03.2012, 20:27
Imao sam GW 8 i Yamaha PSR 3000,koja je vrlo slična navedenoj PSR S 700.Definitivno Yamaha ima više mogućnosti i u aranžerskom djelu,a i u editovanju i slaganju boja.Uz to ima i neograničenu flash memoriju,budući da sve čita direktno sa USB sticka.Dakle,glasam za PSR S 700.Pozdrav!

rskoc
25.03.2012, 21:27
Imao sam GW-8 vrlo kratko i nisam se oduševio, dosta ograničena klavijatura, Yamaha mi se čini bolji izbor

gogi-japanac
25.03.2012, 21:33
Uzmi Yamahu PSR-s700.....bolja je sprava nego GW.........naravno,poslusaj jednu i drugu pa neka usi i oci odluce sta je bolje.

sasha93
26.03.2012, 00:44
Imao sam iskustva i sa jednom i sa drugom klavijaturom...po mom misljenju mnogo bolje radi Yamaha...

dadodream
27.03.2012, 18:18
hvala nam savjetima kolege.ali sad kad sam malo vise citao po forumu da yamahi dosta (cesto) otkazuj displej postao sam sumnjicav u vezi zamjene.ipak sam rolandu prvi vlasnik a i yamahu sam video i isprobao nema ni crtice na sebi svaki taster svaka tipka radi normalno.ispo srafe niko jos nije dirao sam pogledao.sto sad a sutra bi morala biti zamjena...

nesaband
27.03.2012, 18:57
Roland je stabilna sprava,retko se kvari,Yamaha ne znam,nisam je probao ali ako si prvi vlasnik Rolanda ne znam zasto bi eksperimentisao ako dobijas slicnu klavijaturu,ni bolju ni losije.

Moraces sam da odlucis.Nadam se da se neces posle kajati.

yamahapassion
27.03.2012, 20:04
Druze ja ti mogu reci kao vlasnik yamahe prs s700 da sam prezadovoljan tom masinom. imam je oko 3.5 godine, i nikada mi se kvar nije desio na njoj, displej radi perfekt. sto se tice sounda i ritam sekcije mislim da su im negde tu slicne mogucnosti, s tim sto yamahi dajem prednost bas to sto mozes sve direktno ucitavati sa USB sticka, tako da su ti mogucnosti sto se tice slaganja materijala i pravljenja nekog tvog seta neogranicene. E sad, gw 8 nisam nikada slusao uzivo pa ne mogu da sudim o njemu da li je bolji ili losiji, znam samo da me G serija odusevila jos davnih dana, a ovo bi trebalo da radi jos bolje od G serije. Ako te nesto zanima u vezi yamahe psr s 700 pitaj, mogu ti reci iz prve ruke sta moze a sta ne moze. pozzz

makso68
27.03.2012, 21:49
Ja sam druže imao Yamahe(PSR 630,PSR 1500,PSR 3000,9000 pro,Tyros 2 i Tyros 3).Apsolutno nikad nisam imao nikakvih kvarova i problema sa bilo kojom od nabrojanih,niti sam kad čuo da je neko od kolega imao problem sa displejom ili nečim drugim.PSR S 700 ima više mogućnosti od GW 8(ovo govorim iz iskustva).Pozdrav!

sasha93
28.03.2012, 11:53
Pa i ja sam imao Yamahu nekih 2,3 godine,za to vreme nijedan kvar nisam imao...Ali najbolje je da sam odlucis,jer ovde kao sto vidis,da smo podeljeni,i nzs ni sam koju da izaberes...Zato ti je najbolje sam probaj obe,pa odluci...