PDA

Pokaži Full Verziju : Korg i3 problem


pa1x pro elite
12.03.2012, 22:10
pozz raja . kolega mi je kupio i3 sa style expansion i odnio je klavijaturu na servis posto mu nisu neke le diode radile a i tipke od funkcija propale .
i sad kad mu je serviser napravio tipke i led onda ne moze nista da ucita preko diskete(kad je servisirana izvađene su obadvije baterije). trazio sam po netu i nasao sam neke fajlove za instalaciju tog style prosirenja . e sad me zanima jel itko se susreo s tim prosirenjem . ja sam mislio uradit sljedece :iskljucit to style prosirenje i onda reinstalirat klavijaturu . (naso sam neki sys fajl I3EX5302.sys )ali nisam naso uputstvo kako da instalirat . e sad kad bi ponovo uspio reinstalirat klavijaturu i vratit sve na tvorničke postavke . onda bi ukljucio style prosirenje i pomocu datih fajlova sa interneta ponovo instaliro to prosirenje . ako netko zna nek pomaze . Hvala ! pozz

nikadvisekorg
13.03.2012, 01:06
Kakav ti je to style expansion, prvi put čujem za to?

i3 ima 4 user stila, koliko ti imaš?

pa1x pro elite
13.03.2012, 01:10
ja kod sebe imam 4 user. ali kolega ima ovo :
KORG i2/i3 User Style Erweiterung (http://www.musitronics.org/products/i2_i3_styleex_e.html) . mozes pronaci na google sve informacije . pozz

acakasper
13.03.2012, 02:54
ja za ovu expanziju prvi put cujem za i3,ali proveri dali radi flopy drajv,jer je za i3 flopy tesko naci,nije isti kao za is i pa seriju.

nikadvisekorg
13.03.2012, 03:32
Pitam, zato što sam ja imao i3 sa 32 user styla i koštala je u ono vreme skuplje od običnog, u ono vreme 200-300 dm je plaćeno to da se uradi i put do bg.... ali ne sećam se šta se beše radilo oko toga. Ali nema to veze sa tim kao što ti kažeš style expansion, jer to nije od korg-a već obična modifikacija, zato sam pitao na šta si mislio, jer ta modifikacija nema veze sa flopi disketama, osim ako nije uzeo napajanje od flopija pa da je nešto zeznuo taj koji je radio modifikaciju.

I kako misliš "ja sam mislio da isključim to proširenje" ??? na koji način je ono ugrađeno u i3?

pa1x pro elite
13.03.2012, 03:55
ja sam mislio da isključim to proširenje . ee to i mene zanima .

nikadvisekorg
13.03.2012, 04:16
Pa kako si mislio da isključiš ako ne znaš kako se montira? =))

pa1x pro elite
13.03.2012, 04:40
haha greska u kucanju posta povis . zaboravljeni znaci " "
znaci zanima me kako se ugrađuje ta expanzija i kako se deinstalira tj izbacuje :D pozz

MT775
20.03.2012, 14:04
ja sam posjedovao korg i2 32 user problem je u tom sto je izvadjena na mjesto orginalne ram memorije dolazi druga ram memorija veca i nije kao kod ovih novijih korgova nego se procesor mora ugradjivati i lemiti uz to se instalira modificram o.s i onda to sve fukcionise znam da postoji reset funkcija na i2 / i3 ali moram pogledati na iternetu koja je konbinacija tastera koji moraju biti pritisnuti pri paljenju klavijature onda ide direktno sa flopija o.s u klavijaturu ...pozdrav

pa1x pro elite
26.03.2012, 20:23
havla kolega . ali nemas potrebe trazit tipke kojim se instalira os .Danas je kolega donio klavijaturu kod mene i jedina greska je bila u globalu (ukljucena zastita sa stylove ,boje i aranzmane ) iskljucio sam to i sad radi kako treba . pozz

caja_masa
17.07.2017, 14:07
Imam problem izbrisao sam greskom..sve ritmove i boje..za korg i3...tako sto sam izvadio bateriju iz aranzer da bi je zamenio..a onta ostali samo fabricki ritmovi i boje....kako da nabavim..neki dobar set...da bix ponovo to ucitao u korg i3 preko flopija..ako je moguce..unapred zaxvalan..i molim moderatora posto sam prvi put na ovom sajtu ako je pogresna tema..da me prebaci u ispravnu...