PDA

Pokaži Full Verziju : kako izdvojiti perce?


antalus1000
17.07.2007, 12:23
probao sam da pravim ritam u kat2000. zanima me kako da izdvojim perc. iz midija u cakewalk-u i na kom se kanalu perc. nalazi. pokusavao sam da ga pronadjem dva dana ali nisam uspeo:)

a kad pronadjem perc da li treba da ga izbrisem pa sacuvam midi fajl ili ne? sta se podrazumeva pod tim izdvojiti perc?

Vaxter
17.07.2007, 17:10
Zavisi kako je ko pravio ritam, ali percussions nisu uvek na zasebnom kanalu.
Ljudu jako chesto na istom kanalu drze celu sekciju udaraljki...
Tada morash notu po notu da izvlachish...
Ili da pobrishesh sve ostale, pa da kopirash samo taj kanal u drugi ritam, u kome ti perc. trebaju...

Korgminator
17.07.2007, 18:03
Ako su ti PERC na istom kanalu, kanalu 10, kao i DRUM mislim da postoji laksi nacin da to Razdvojis. Kao prvo, potreban ti je EMC style works.

Ne znam koji aranzer imas ali predpostavljam da je Korg ili Yamaha. U EMCu otidji u Style Converter i izaberi, za konvertovanje u, recimo Rolanda G1000. Vidjet ces pod Options jedna jako korisna funkcija koja se zove "Split drums + perc", IZABERI tu funkciju. Zatim konvertuj ritam. Poslje konvertovanja ponovo konvertuj u zeljeni format. To je sve, Drums i Percussion ce biti razdvojeni.

antalus1000
17.07.2007, 20:20
ja sam hteo da pravim ritmove u kat2000. kazu da je bolji kvalitet. da li da opet koristim prethotdo styleworks ili ne?
zapravo cemu sluzi to perce i zasto se izbacuje?

antalus1000
17.07.2007, 20:20
imam aranzer korga pa50

antalus1000
17.07.2007, 20:35
zanima me funkcija perca? znaci cemu sluzi ono i ako pravim ritam od midija da li tereba da ga izbacujem ili ne? to me sad zbunjuje jer ne znam koja je njegova funkicja i da li postoji razlika u ritmu sa i bez perca?