PDA

Pokaži Full Verziju : ZX5+PEAVEY CS3000+ A&h zed 22fx misljenje


Korgovac-
07.03.2012, 12:33
Zdravo drustvo, imam kutije Ev zx5, hocu da kupim pojacalo peavey cs3000 i miksetu allen&heath zed 22fx, pa me interesuje sta mislite kako bi radila ova kombinacija?

mirandess
07.03.2012, 13:15
To bi ti taman bilo!!! Cini mi se dosta dobra kombinacija, ev zx5 600w i pojacalo od 650w(u 8 ohm-a), taman, neces gusiti pojacalo, a kutije ce "prodisati" na 600w, mozes cak i na 550, po meni (licno misljenje) dobra kombinacija. Samo sto je pojacalo malo potesko(19kg) ali dobro.
Dobra je to kombinacja miksete pojacala i tih kutija!!!

ella 85
07.03.2012, 17:30
ako vec razmisljas o toj kombinaciji ja imam peavey cs4080hz i prodajem ga,a upravo sam s njim tjerao zx5 ice,to je puno bolja kombinacija od te,ali ako si odlucio za bas taj koji je puno slabiji ok

tranzit
07.03.2012, 23:02
hocu da kupim pojacalo peavey cs3000A da ti prije nego bacis novac pogledas digitalni "the t.amp D3400" koji je za klasu kvalitetniji od tog Peaveya, jaci bar za 25%, upola laksi (9,5 kg), samo jedna visina u Racku, jeftiniji za 200 eura i sa slijedecim karakteristikama:

Radi u Class D protokolu
2x 1000W na 8 Ohm
2x 1800W na 4 Ohm
2x 2000W na 2 Ohm

Imas ga samo kod Thomanna jer je to njihov interni brend i cijena mu je 498 eura.

aleksandar72
07.03.2012, 23:31
Slazem se sa kolegom ella85, i ja bih isao na konvencionalnu varijantu..CS4080HZ je minimum za ZX5,da bi ta kutija "proradila",ima odlican sound za njegovu klasu i radi stabilno..jako bitan faktor.
Pomenuti digitalac zvuci jako lose u poredjenju sa Peaveyom...nije to pojacalo za ZX5ice! Za THOMANNa to radi kineska firma FOSHAN KOBBLE,u "orginalu" sigma D series.Kod nas na testu je u bridge modu za basovsku liniju izdrzao nekih sat i po...pa je "nestao".

tranzit
07.03.2012, 23:42
@Korgovac-

Uobicajena zabluda o svemu sto dolazi iz Kine je da to apriori ne valja, a pri tom bar pola komponenata aktuelne industrije najkvalitetnijih muzickih instrumenata se pravi u Kini a da to niko i ne zna, niti na to obraca paznju. Testova ima i ovakvih i onakvih a i rezultata, pa i onih koji vrse te testove ima i ovakvih i onakvih. Svasta nesta ima. Ne obracaj previse paznju na te sve glasine jer te nece daleko odvesti. Ako imas ikakvu mogucnost probaj taj the t.amp i sam ces se najbolje uvjeriti u ono sto sam ti napisao.
Dodato:
Zaboravih da ti napisem, da ne napravis gresku. Ako se odlucis za the t.amp D3400, znaj da on ne radi u Bridged modusu, niti uopste ima tu funkciju, niti ga je Kobble (koji je inace jedan od vrlo ozbiljnih svjetskih proizvodjaca pojacala snage a koji se samo time i bavi jos od 1998. godine) predvidio za takvo koristenje. Ako ti je od koristi, napisat cu ti detaljnije rezultate ali vrlo ozbiljnog testa koji je trajao malo duze. Jedino sto nisam mogao da testiram je rad u Bridged modusu jer kako znamo, t.amp D3400 uposte nema tu funkciju. Rekoh ti ja vec ima i ovakvih i onakvih testera, ne treba bas svemu vjerovati po internetu jer ljudi ponekad pisu samo da bi pisali.

aleksandar72
08.03.2012, 00:38
Odgovorno tvrdim da t.amp D3400 izradjuje (za Thomann) firma Kobble Digital Electronic!
Orginalna verzija pojacala (koju samo testirali) radi (teoretski) u BRIDGE modu!
Zasto i ne bi radila??!!
THOMANNova verzija je namerno uradjena bez BRIDGE funkciju, posto to pojacalo ima problema i u stereo modu na 2 oma a gde jos BRIDGE!

Moj najsikreniji savet kolega korgovac, zaobidji to pojacalo radiusom od 100km i probaj CS4800, provereni kvalitet.
Ako imas pare za bacanje, onda i baci na drugom mestu,gde neces da zazalis.
A da zaboravio sam..ima testera koje se ozbiljno bave ovom tematikom i ima takvih kome je google osnovna edukacija...nazalost.

tranzit
08.03.2012, 00:44
@Korgovac-

Kolega Korgovac pojedini ljudi pokusavaju kada se zalete i padnu u jamu, da se kako bilo izvuku, Thomannov the t.amp D3400 radi kineska firma Kobble i to pojacalo nikada ne moze da radi u Bridged modusu (sto bi uopste i radilo) jer nije tome namjenjeno, niti ima tu funkciju. Sve drugo sto cujete ili procitate je cista dezinformacija ma koliko ko odgovorno, manje odgovorno ili totalno neodgovorno stajao iza te dezinformacije.

aleksandar72
08.03.2012, 00:54
Pojacalo t.amp D3400 ne radi u BRIDGE modu zasto ne moze da podnese bridge mode kao svako ozbiljno digitalno pojacalo!
E sad ako njihova(Kobble) verzija koja se prodaje na Aziji, i je identicna sa THOMANNovim modelom ima bridge opciju...mozes zamisliti zasto model za evropsko trziste nema tu opciju B-)
Elektronski uredjaji koje kupis u thomannu imaju generalno 3 g. garanciju...kad bi d3400 "dizajnirali" sa bridge funkcijom,koju su jednostavno amputirali,Thomann bi bankrotirao.
U tome je fazon moj dragi korgovac i jos jedno,dobro razmisli gde ces da bacis/potrosis pare!

tranzit
08.03.2012, 01:16
@Korgovac-


Kolega Korgovac ima jedna stara izreka: nije majka sina karala sto je kockao vec sto je isao da se vadi. The t.bone D3400 ne radi u Bridged modusu jer nije napravljen za taj modus rada a nikako zato sto on to ne bi mogao (a sto ne bi moglo... hahahaha). Ne postoji nijedan adekvatan model ovom D3400 (nekakav "original") koji ide pod imenom Kobble ali postoji vrlo slicna serija. Nije ni Sigma P nije ni Sigma A (jer to je strukturno sasvim druga prica) vec Kobble DN Siries digitalnih pojacala ali... avaj... ni ova kompletna serija (bas nijedan model) ne radi u Bridged modusu. Mozete biti vrlo sigurni u Thomann kao firmu jer ona ne bi bila ni ovolika (najveci evropski lager muzickih instrumenata) a ni tako stabilna, da kojim slucajem nudi nekakav otpad pod svojim brendom i ona sigurno nece bankrotirati radi nekakvih pojacala.

aleksandar72
08.03.2012, 01:51
Cinjenica je da D3400 zvuci mnogo losije nego CS4080HZ, licno ne bih ga koristio ni za monitoring a tek postaje "interesantan" u frekfentnom spektru ispod 150Hz! Neupotrebljiv absolutno!
Podatke na manualu su naucna fantastika,jednostavno napajanje a jos manje PWM moduli su projektirani za rad na 2ohma, realese time limitera je ocajan...pitam se, kome treba pojacalo koje ima definitivno los sound i radi nestabilno?? Jos na ZX5 koje stvarno zahtevaju puno snage i stabilan rad pojacala! Sa ovim pojacalom na te kutije,mozes sebi uciniti veliku materijalnu stetu...
I da ne zaboravim, za nekoga su Crest,Crown,LAB,Digam..itd ozbiljna pojacala, nazalost, za druge t.amp,Kobble & Co.

tranzit
08.03.2012, 02:06
@Korgovac-

Samo ti kolega probaj taj the t.bone pa ces vec sam znati da li ti odgovara ili ne a budi siguran da su sve specifikacije veoma, veoma blizu istini jer se Kinezi inace slabo bave naucnom fantastikom. Ne slusaj mnogo price po netu jer te savjete daju cak i oni koji ne znaju ni osnovne katrakteristike onoga, o cemu tako samosvjesno pisu, kao sto je recimo u ovom slucaju, da su testirali the t.bone D3400 u Bridged modusu a neduzno pojacalo uopste nema Bridged modus (ovo je cini se, nekakav naucno fantasticni test bio). Nego... nojbolje rjesenje je, sam to sve poslusaj i znaces. Zaboravi sve specifikacije i filozofiranja, naculi usi i sve ce ti biti jasno.

aleksandar72
08.03.2012, 02:15
...naculi usi i sve ce ti biti jasno

Napokon se slazem sa napisanim! ;)

Cekamo test T.AMPa kolege korgovac, pa produzimo konstruktivnom diskusijom.

P.S. kad dajes tolike pare, nije na odmet da CS4080 testiras A/B testom sa EV Q1212

MarjanMilosevic
08.03.2012, 02:39
Korgovac, ako si se vec nameracio na T-amp onda uzmi neko iz serije Proline. Bazirana je na tehnlogiji Crest CA serije i dokazano dobra.
Taj D3400 ima snagu koja je deklarisana merenu u burst-u dakle ima tu snagu u veoma kratkom periodu od nekoliko mili sekundi.
Definitivno nije za teranje baseva, za satelite bi bilo ok. Zvucno ne ocekuj previse. Jedan prosek.
To pojacalo bi teoretski radilo u bridz modu uz modifikacije jer fabricki ko sto rece Tranzin nema opciju. Napajanje mu nije predvidjeno za rad na 2 oma po kanalu ili za 4 oma bridz. Kako Thomann sebe ne bi doveo u situaciju da mu vracaju crknuta pojacala oni su jednostavno izbacili bridz kao opciju. I resili potencijalne probleme.
Sto se tice Kobble-a. Oni jesu velika firma i kod njih se rade pojacala i za EV i Dinakord.
U potrazi za pojacalom dovoljno snaznim za nase potrebe a i za potrebe engleskog proizvodjaca OHM, radili smo test Kobble ΣP serije u OHM pogonu u Kini.
Test su radile kolege iz moje firme zajedno sa dva engleska inzenjera koja nadgledaju OHM proizvodnju u kini.

Ljudi iz Kobble-a su donela tri pojacala na testu.
Sva tri is ΣP serije. Jedno pojacalo nije radilo jos kad su ga bili ukljucili, drugo je radilo oko 5 minuta pre nego sto je crklo a trece nisu ni pokusali da probaju.
Test je radjen sa OHM PUKK 218 basevima.

Toliko o KObble-u i o njihovim pojacalima. Ono sto rade za Thomann-a je pod njihovom strogom kontrolom i Thomann ima ljude na licu mesta. Zato to i radi.
Isto vazi i za EV i Donakord pojacala. Mislim na klasicna sa transformatorima, te serije se rade tamo.
Ovo ostalo od Kobble-a je cista lutrija.
Ovo je bilo sredinom proslog leta, mozda su od tada nesto i promenili ali su za mene zavrsena prica.

Ovo sve moze da potvrdi i tim inzenjera koji je bio na licu mesta ako neko neveruje. Dakle stojim odgovorno iza svega ovog.
Dodato:
Ah zaboravih da dodam.

Tranzit, mene iskreno zanimaju rezultati tvog testa, kao i metodi korisceni.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 02:53
Evo slika Kobble DN serije i Tamp 3400. Kos to se vidi to nije ista serija. Bar meni ne deluje isto.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 03:02
Sad sam se setio, radili su bench test tog pojacala u engleskoj. Evo sta kazu.

Got 1 yesterday..I bench it! 650W per channel, both driven at 1Khz into 4 ohms...1275W 1 channel driven into 4 ohms...Lack in the power supply! Not able to test it into 2 ohms, protect trip at about 400 watts! At 650 watts per channel, it come really hot in less than 5 minutes! To be fair, I have redoo the test with burst signal at 1 Khz, 20ms signal, 40ms no signal and can get nearly 1300 watts per channel, both driven. This test is more like music signal. I was able to bench it for 30 minute with ''normal'' heat, but I stop it to not burn it. Freq response is 25Hz to 18 000Hz flat, but totaly unable to make power test under 50Hz, lot of power supply ripple. Have to mentione too that it's a class d amplifier, output coil are under amplifier heat sink. The one I got is with 'squirrel' blower, not the small fans as seen in first post picture. To be honnest, it sound incredibly 'cold' (QSC sound!). Class d ripple is a bit hight, about 4V HF sine wave on output. Another thing very important: These amp are full bridge design with 60VDC on each speaker wire. If you buy one, just be sure to have separate wire NOT CONNECTED TO ANYTHING going to speaker. Of course, because of this amp is not bridgeable...

So in conclusion...Nice toy, maybe good for top or monitoring, but definitavely not good to drive sub stack, except maybe in 8 ohms...And with proper limiter/processing to not overstress it...For sure I will stay with our PowerSoft and D-Amp amplifier for our main rig!

A evo i slicica jedna druga koja mnogo vise lici na D3400 :-)

tranzit
08.03.2012, 03:19
Pa pobogu koga ti zafkavas i zamajavas sa tim sto radis i kakve nebuloze ovdje postavljas. Nekog dripca sa nekog bjelosvjetskog foruma koji je uzeo sebi za pravo da trabunja i to o Boga pitaj kojem pojacalu, a ti to donosis ovdje i predstavljas kao test sa D3400. Kao prvo Marjane D3400 ne radi u Bridged modusu a da malo bolje razumijes engleski procitao bi da je momak radio test i u Bridged modusu. Ama cega je radio test ?????? D3400 sigurno nije bio na tom testu. Ti uopste ne znas specifikacije D3400 ili uoste ne znas engleski. D3400 ima sasvim drugacije specifikacije od tih dsto taj navodi u tom svom bulaznjenju. Ama ti ne znas ni ovaj jezik, pa stalno zapadas u teskoce. Zasto se vise blamiras, zasto ne popustis ? Ti si neumoran. A ako ja sad postavim daleko preciznije dokaze i slike, pa onda podijelim linkove proizvodjaca i specifikacije za sve modele i ti vidis da ne postoji nijedan Kobble adekvatni model i da ovo sve sto sam napisao su susti i suhi fakti, pa te opet osramotim ? Sta ti treba da se uopste uplices u nesto sto nikako ne razumijes ? Popusti aman, prestani sa izmisljotinama o nekakvim timovima inzinjera i nekakvim testovima... pa dosadio si i Bogu i narodu. I na kraju...za tebe nema rezultata mog testa jer ti to svakako ne razumijes.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 03:26
Tranzit, pocinjes da mi ides na zivac znas. D3400 ima u sebi 4 amp modula od kojih su dva i dva u bridzu i dobijas dva izlaza od 4 modula.
Potpuno isto kao i onaj CS4800 koji se spominje. Zato i neradi u bridzu jer je vec bridzovan.
Ako si to testirao kao sto kazes onda bi to trebao da vec znas.
Dodato:
Jos jedna stvar, preporucujes pojacalo koje je toliko inferiornije od ponudjenog CS4800 da neznam odakle da pocnem.
Taj ce Pivi dati 2000W na 4 oma po kanalu danju nocu bez ikakvih problema u najgorim mogucim uslovima.
Kad budes to izvuko od tog D3400 a da se ne gasi svakih pola sata od pregrejavanja ja cu da te castim pivom.

tranzit
08.03.2012, 03:36
Vidis ti meni uopste ne ides na zivce, ti si meni samo smijesan. Nikakav Bridged modus nema D3400 niti moze da radi u tom modusu. Sta on ima u sebi ? Pa ti ne znas ni sta ima spolja a kamo li sta je unutra. Ti ne znas ni specifikacije pojacala pa navodis onaj test gdje momak govori o testiranju pojacala koje radi sa 650W po kanalu na 4 Ohma a da si malo pazljivije citao moje postove vidio bi da D3400 radi sa 1800W po kanalu na 4 Ohma. Ti si toliko neupucen da cak nisi u stanju da nadjes ni specifikacije tog pojacala. Ne zmaraj me vise jer ne znas nista o tome o cemu pokusavas da pises.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 03:42
Da u specifikaciji pise 1800W na 4 oma. Ali ne daje toliko, o tome se radi. Ako si merio daj da vidimo rezultete. kao sto vec napomenuh u prijasnjim postovima, a ti si vec ponudio, daj da vidimo rezultate i nacin merenja.
A taj neki belosvetski dripac, nepas pojma ko je i on isto to moze da kze i o tebi, meni i bilo kome koga ne poznaje.
Ali je on lepo uzeo i izmerio. Posto sa covekom komuniciram godinama znam ko je i sta radi. Tebi nemam sta da dokazujem. Dokazi ti meni da D3400 moze da da 1800W na 4 oma na 40Hz. I kolko dugo pre nego se iskljuci.

tranzit
08.03.2012, 03:50
A sad bi da se nekako izvadimo je l'... s tim daje, ne daje toliko ili ovoliko. Taman ce to neko da povjeruje, momak testira pojacalo sa 650W po kanalu na 4 Ohma a proizvodjac laze ko pas pa pise da ono daje 1800 W na 4 Ohma, je l da, da bi bilo smijesno. Cudi me kako tebi nije. Jednostavno ne znas o tome nista, zapetljao si se kao i onaj prije tebe sa Bridged modusom i sad na vrat na nos bi da se izvuces. Najbolja stvar ovih foruma je sto to sve ostaje pa ljudi mogu da procitaju i za deset godina (ako bude ovog foruma, sto se iskreno nadam) sta se kad lupalo i mlatilo. E sad o onom dripcu... ti si njega napravio dripcem u mojim ocima jer si pisao da je to test za D3400 i... naravno da je dripac. Medjutim nije, moracu da se izvinim covjeku... to ti samo nisi znao engleski pa nisi ni razumio o cemu on pise. Opet petljas, pa cak i tog "dripca" znas... puno ljudi poznajes, alal vjera. Kako da ti dokazem to za D3400, da dodjes do mene pa da to mjerimo ili... kako si mislio ? Ti si definitivno sampion.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 04:02
Ako si lepo procitao sta je covek napisao ne bi postavljao ovako glupa pitanja. Merio je prvo ton generatorom cisti sine wave i dobio RMS snagu od 650W.
Posle je merio burst signalom i dobio tih 1300W po kanalu na 4 oma.
Ispada po tebi da svi ljudi po svetskim forumima koji su ovo pojacalo testirali i koristili su debili i nemaju pojma ni o cemu. A ti si pametniji i znas vise svih od ostalih jel?
Prosetaj malo po forumima ima tamo dosta pametnih ljudi, pa procitaj kako su ocenili to pojacalo.
Ili postoji svetska zavera Engleskih, Nemackih i neznam kojih sve foruma za diskreditaciju tog pojacala i njegove naduvane specifikacije jer su ga svi redom ispljuvali.
Koincidencija?

tranzit
08.03.2012, 04:08
Pa ti stvarno ama bas nista ne razumijes taj engleski. Mora da ti je to sto si sad napisao preveo Google Translator... hahahaha. Hoce li pomoci ako ti prevedem od rijeci do rijeci sta stoji u tom tekstu ? Boze, Boze... sta se sve dogadja na ovom ubogom svijetu. Ajd Marjane... da se na ublatis bas skroz, bolje bi i pametnije bilo da polako podjes na spavanje jer ces ti sam vise da se diskreditujes nego sto pises da je to pojacalo diskreditovano (sto naravno nema blage veze sa istinom). Laku noc Marjane, laku noc.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 04:08
Evo ti jos jedan citat preveden na engleski sa nemackog foruma.


This amplifier series is not 2 ohm operation. The last test tools in the 2/2008 describes this well again very much. has in my own tests in the laboratory, the D3400 shown this behavior: Short-term modulation of 1600W/4Ohm up, then reduce to around 2 x 650W. The adjoining limiter release time this case has a very long time to return to higher peaks are possible. In music with high compression, this means that the level is reduced to relatively low output power. The stress test showed incredibly bad at 2Ohm dowry behavior. Operated on a channel, the output stage could indeed be highly controlled with audible current limit noise from the SMPS after several attempts, but the output was only around 1200 W, then a short time later, totally collapsing. operation went two channels at all! The internal supply voltage is low at 130VDC right elected, may be tried as originally developed with 150VDC Tasso D3.0 on loads below 4 ohms to trim? Selbige Tasso D3.0 is also "only" rated for 4 ohms, and it will give 1600W. Obe ( www.obeaudio. com ) has the same equipment as the DP1000 in the delivery program, fantasizes also with the data, which were also given the Thomann D3400 along the way! Neither PSU nor PWM modules are designed for the current demand for 2Ohms. The DAP and QSA are also identical , need not be mentioned today, is there? Stefan


Evo i original nemacki ko razume.

Diese Endstufenbaureihe kann keinen 2 Ohm Betrieb. Der letzte Test in der tools 2/2008 beschreibt dies auch noch mal sehr deutlich.

Bei meinen eigenen Tests im Labor hat die D3400 dieses Verhalten gezeigt:
Kurzzeitige Aussteuerung bis über 1600W/4Ohm, danach Reduzierung auf Werte um 2 x 650W. Der intgrierte Limiter hat dabei eine sehr lange releasetime, bis wieder höhere Peaks möglich sind.
Bei Musik mit hoher Komprimierung bedeutet dies, dass die Stufe sich auf relativ wenig Ausgangsleistung reduziert.
Der Belastungstest an 2Ohm ergab unfassbar schlechtes Aussteuerverhalten. An einem Kanal betrieben konnte die Endstufe zwar mit hörbaren Strombegrenzungsgeräuschen aus dem SMPS nach mehrmaligen Versuchen hochgesteuert werden, aber die Ausgangsleistung war nur rund 1200W, um dann kurze Zeit später vollständig einzubrechen.
Betrieb zweikanalig ging überhaupt nicht!
Die interne Versorgungsspannung ist mit 130VDC recht niedrig gewählt, evtl. versuchte man so die ursprünglich mit 150VDC entwickelte Tasso D3.0 auf Belastungen unterhalb 4Ohm zu trimmen!?
Selbige Tasso D3.0 ist auch "nur" für 4Ohm spezifiziert, und soll dabei 1600W abgeben.
Obe (www.obeaudio.com) hat die gleichen Geräte als DP1000 im Lieferprogramm, phantasiert ebenfalls mit den Daten, die auch der Thomann D3400 mit auf den Weg gegeben wurden!
Weder Netzteil noch PWM Module sind für den Strombedarf an 2Ohm ausgelegt.
Das die DAP und QSA ebenfalls baugleich sind, bedarf heute keiner Erwähnung mehr, oder?
Stefan
Dodato:
Kako li samo radim kao glavni inzenjer za Kanadsku firmu neznajuci engleski jezik? Cudo jedno, da ne poverujes.

tranzit
08.03.2012, 04:15
Ama prestani ako Boga znas, ne navodi nam ovdje kojekakve forume nije o tome rijec, skroz si otisao u out. Sta mene uopste briga sta neko, na nekom forumu pise kad sam imam priliku da testiram to pojacalo. Zar hoces sad da ti ovdje citiram bar desetak pozitivnih "statementa" za taj isti D3400. Sta ce to promjeniti uopste, nece nista, a najmanje to da ti ne razumijes engleski.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 04:18
Ne trebaju mi pozitivni primeri jer ih neces naci :-).
I daj konacno te testove da vidimo.
Dodato:
I nemoj da mi dajes rezultate od 20 milisekundi burst testa. Daj mi cisti signal od 40Hz od bar jednog minuta da vidim pravi full power.

tranzit
08.03.2012, 04:25
Rekoh li ja tebi da za tebe nema testova jer ti to neces da razumijes. Ja sam covjek od rijeci. Ne pominji Burst signal jer ocigledno da ni to ne razumijes. Treba da naucis da je permanentni Burst signal jedan od najnezgodnijih signala za jedan Amp. Nego, kako bi ono za Bridged mode, daj jos malo da se nasmijem pred spavanje.

MarjanMilosevic
08.03.2012, 04:29
Ocigledno nemas pojma o cemu pricam. Ali nema veze naucices. Pa cak i za bridz topologiju tog pojacala.
A testova nema jer se ovde samo hvalis nekov svojim znanjem bez ikakve podkrepe istog. Pa si cak i izmislio da si testirao to pojacalo. Ali nazalost testirali ga i drugi ljudi. Pa se to nesto ne slaze.
Ali ispada da su svi pogresili samo si ti u pravu. Ako i uvek.
Dodato:
I da busr signal jeste nezgodan. I po tome se vidi koje pojacalo je dobro a koje nije.
Za lose pojacalo je mnogo nezgodniji signal od 30 ili 40hz nego burst.
Burst je signal od 20ms. Sine wave traje kolko odlucis da traje. E to tvoje pojacalo nemoze da izdrzi.

tranzit
08.03.2012, 04:36
Marjane, laku noc, previse je ovo za tebe i dosta je spama. Sve sam ti rekao, ne mogu vise da se ponavljam a najvise me zamore gluposti i proizvoljnosti koje sve vrijeme rasipas. Koliko ja razumijem i znam ti jos dugo neces biti kompetentan da ocijenis... a vjerovatno nikada. Za to bi trebalo vrlo dugo da zivis. Zavrsili smo jer uvijek nastojim da ukazem na gresku vrlo konsekventno a ako taj bas nece da uvidi da grijesi onda ga ostavim da srecno zivi u zabludi.
Jesam pedagog ali toliki nisam da tebi bilo sta objasnim jer jednostavno neces da shvatis. Ne maltretiraj vise ni mene a ni ostale sa necim sto ne razumijes.

aleksandar72
08.03.2012, 04:51
Tranzit wrote:
...Kolega Korgovac zaboravi sve specifikacije i filozofiranja, naculi usi i sve ce ti biti jasno

....Kolega korgovac ima jedna stara izreka: nije majka sina karala sto je kockao vec sto je isao da se vadi

....Dosadio si i Bogu i narodu. I na kraju...za tebe nema rezultata mog testa jer ti to svakako ne razumijes.

....Ti si toliko neupucen da cak nisi u stanju da nadjes ni specifikacije tog pojacala.

....Ne zmaraj me vise jer ne znas nista o tome o cemu pokusavas da pises

...Sta ti treba da se uopste uplices u nesto sto nikako ne razumijes ? Popusti aman, prestani sa izmisljotinama o nekakvim timovima inzinjera i nekakvim testovima... pa dosadio si i Bogu i narodu. I na kraju...za tebe nema rezultata mog testa jer ti to svakako ne razumijes.

...Ne zmaraj me vise jer ne znas nista o tome o cemu pokusavas da pises

...Pa pobogu koga ti zafkavas i zamajavas sa tim sto radis i kakve nebuloze ovdje postavljas. Nekog dripca sa nekog bjelosvjetskog foruma koji je uzeo sebi za pravo..


Nemam reci, potpuno upropastio jos jednu temu a odnos prema ostalim kolegama je kriminalan...
Ako je ovo buduci nacin komuniciranja na forumu,decki, idemo definitivno u pogresan pravac.
Izvinjavam se kolegi korgovac sto sam naseo na bezvezne provokacije i doprineo da tema ode u nepovrat.

tranzit
08.03.2012, 04:55
Hahahaha... vrlo revnosno. Alal vjera.

Vaxter
08.03.2012, 05:07
Šteta što još jedna tema mora pod ključ.
Odluku i obrazloženje ću doneti sutra.

Vaxter
08.03.2012, 18:00
Jako je nezahvalno i započeti pisanje ovakvog posta, a kamo li ga dovršiti.
Da sam hteo da budem sudija studirao bih prava, a ne matematiku.
Ne volim da držim duga slova i pridike, te ću se potruditi da budem kratak i jasan.

NIKO neće biti banovan zato što mi se par članova žale putem privatnih poruka.
Banovanje se ne radi po osnovu da nekome neko smeta, jer će uvek neko nekome smetati, tako da prestanite da se žalite i na Marjana i na tranzita.
Svako ima svoje mišljenje o drugima, ali ono nije validan razlog za banovanje!
Shodno svom statusu ovde ipak malo bolje poznajem sve vas nego što se vi poznajte među sobom, pa ipak ne banujem nekoga shodno mom mišljenju o njemu.
Nije da toga nije bilo ovde, i to me je izuzetno nerviralo, ali toga više neće i ne sme biti!
Zato je i došlo do promena.
To čije znanje/neznanje ja više poštujem ili ne poštujem je apsolutno irelevantna činjenica.
Gleda se samo pravilnik i donekle slobodno tumačenje istog sa moje ili strane moderatora.

Što se tiče konkretnog slučaja, kao i svih ostalih rasprava između Marjana i tranzita, stvar je sledeća.
Rasprava, očigledno, krene sa nekim smislom, a zatim ga potpuno izgubi.
Kasnije je svede na to da tranzit piše Marjanu kako nema pojma, a Marjan postaje ličan i ponekad i nekulturan.
Povrh svega se ubaci neko sa strane, kao i sada, da svađu samo potpiri.
Koji je razlog ne znam niti me zanima.

Moja odluka je sledeća.
Ova tema će biti ponovo otključana.
Kako je Marjan već dobio opomenu pred isključenje, na sledeće remećenje reda i mira dobija dva meseca bana.
Tranzitu sledi jedan mesec do šest nedelja.
Svako ko se umeša u njihovu raspravu na način koji samo još više potpiruje svađu biće banovan na tri meseca!
Ako se, nakon svega, ovakve stvari ponove vreme se duplira.

Ukoliko iko ima neodoljivu želju da prokomentariše ovaj moj post neka to učini putem privatnih poruka da dalje ne remetimo temu.