PDA

Pokaži Full Verziju : Snimanje sa Behringer Europower PMP2000


mklavijatura
04.03.2012, 16:05
Pozdrav svima ! Zanima me da li i kako moze da se snimi ono sto sviram na klavijaturi preko miksete Behringer Europower PMP2000 ? Osim nje imam i MIDI to USB kabl i kutije FBT ali ne znam kolike je i da li je uopste sve to bitno :D I da klavijatura je Yamaha PSR540, a zvucna karta na kompu je ona najobicnija(cisto da kompjuter ima zvucnu kartu) :)

harepa50
04.03.2012, 18:48
Može. Prvo ti treba jedan kabl, koji sa jedne strane ima malu bananu, a sa druge strane ima dva činča. Na mikseti ćeš naći CD/TAPE/LINE OUT L-R izlaze, crveni i bijeli, na koje idu ta dva činča. Onu bananu spajaš u Line in u komp.

mklavijatura
04.03.2012, 21:57
Ja imam od programa u kompu Cubase 5, FL Studio 10 i Reason 5, da li neki od njih mogu da iskoristim, i gde da nadjem i koliko se krecu ti kablovi ? :)

harepa50
05.03.2012, 00:45
Mozes sva tri, ja bi se prvenstveno orjentisao na Cubase i Reason. Kablove možep naći u bilo kojem komp shopu ili u prodavnicama muz. opreme.

mklavijatura
05.03.2012, 18:30
Ja se izvinjavam sto cu biti malo dosadan, moram jos nesto da pitam :D Da li moram nesto posebno da podesavam u Cubase-u posto sam vec pokusavao da snimam nesto povezujuci Phones/Output iz klavijature sa line in-om na kompu ali mi i nije bas uspelo ? :D

harepa50
05.03.2012, 23:12
@mklavijatura

Kako misliš nije ti baš uspjelo? De, napiši način/proces snimanja kako ti to radiš.

mklavijatura
05.03.2012, 23:54
Evo pokusacu ovako nestrucno da objasnim, posto se i ne razumem bas :D Imam kabl od zvucnika sa dve male bananice. Na jednom kraju "nadovezem" onom vecom bananicom da moze da udje u Phones/Output u klavijaturi, a drugi kraj ide u line in u kompu. Onda ukljucim Cubase, nova audio traka i kad krenem da snimam, ne snima uopste ono sto sviram, cak ovih zadnjih par puta primecujem da kao da snima samo moje "lupanje" po dirkama, i samo se to cuje kad preslusam. E sad verovatno da je problem u meni, zbog toga sam se i obratio za pomoc :D

harepa50
06.03.2012, 00:10
Na prvi mah mi smrdi na neka podešavanja u zvučnoj karti. Pošto je to kako ti kažeš ona najobičnija, tj. integrisana zvučna karta, nemoj očekivati neki super kvalitet. Može da završi posao, al su nekad i upitne dal će uopšte da rade bilo kakvo snimanje. Znači, pogledaj u podešavanjima volume zvučne karte, da li je pojačan nivo signala za line in?

Koji je operativni sistem?
Koristiš li ASIO drivere?

mklavijatura
06.03.2012, 00:24
Windows XP, koristim ASIO4all i super mi radi kao koristim klavijaturu kao kontroler za VST-ove iz Cubase-a (mada to ide preko Midi to Usb kabla). Sto se tice ovih podesavanja, ulazio sam sad u sounds and audio devices, i tako gde mi je Realtek HD Audio input kad odem na volume izadje mi novi prozor, imam da podesavam recording volume koji je pojacan, a line volume i stereo mix ne mogu da menjam( sive su onako ne znam kako da objasnim :D) ali se vidi da su pojacane. Nadam se da sam uspeo da docaram :)

zeljko
06.03.2012, 00:40
Jesil probao da pogledas u cubase na stereo traci da izaberes ulaz od te zvucne karte sa kompa na kojoj hoces da snimas...Koliko ja znam mora da se i na kanalu tj.traci u cubase da podesi...pozz

tranzit
06.03.2012, 01:31
@mklavijatura

To je sve presipanje iz supljeg u prazno, sta ti pokusavas. Nabavi kabl koji ti je harepa50 peporucio jer na taj nacin cemo bar iskljuciti greske u fizikalijama a onda se javi i sve cemo zavrsiti za par minuta ili ces cak i sam to vec moci uraditi bez ikakve pomoci. Znaci, kabl koji sa jedne strane ima malu stereo bananu, a sa druge strane dva činča.

mklavijatura
06.03.2012, 16:23
Nabavio sam danas nesto od druga, kabl koji je on sam pravio, sad da li ce preko toga moci ili ne ocigledno cu morati da saznam (opisu odgovara, s tim sto je on spajao neke zice i tamo nesto pa ne znam da li ce da radi) :lol: Spreman sam za instrukcije :)

tranzit
06.03.2012, 16:56
Auuu... kakve zice je spajao. Opet nismo sigurni da li je to kabl kako valja. 'Ajd slikaj ti taj kabl prvo, da vidimo sta je on to prespajao, pa da onda nastavimo dalje.

mklavijatura
06.03.2012, 17:14
http://www.dodaj.rs/t/2k/st/1SQwPmy3/06032012669.jpg (http://www.dodaj.rs/?2k/st/1SQwPmy3/06032012669.jpg) Evo to je to, nisam hteo da skidam ovu traku, nadam se da nije potrebno, on mi je to uradio od neka njegova 2 kabla kako kaze pa ih je iskombinovao :D To je ujedno i moj poslednji pokusaj da prodjem bez para a da zavrsim pos'o :D

tranzit
06.03.2012, 17:44
Auuu... sta li je ispod ono trake, Boga pitaj. Da probamo, te chincove ukljuci u Tape Out (na slici su naznaceni) a tu stereo mini bananu u Line In zvucne karte. U Cubaseu otdji u Devices pa tamo na Device Setup a onda na VST Audio System pa provjeri gore u vrhu koji driver je aktivan (treba da bude ta tvoja interna karta). Sada izidji odatle pa opet na Devices pa na VST Connections pa idi na Inputs i napravi tu jedan Stereo Bus pa onda za Left i Right odaberi pod Device Port lijevi i desni kanal tvoje audio karte. Zatvori to da ostanes na glavnom prozoru. Napravi jednu Stereo Audio traku a onda u njenom Inspectoru za Input odaberi taj Stereo Bus koji si maloprije napravio. Gotova prica. Snimaj (naravno ako je taj kabl uredu).

tranzit
06.03.2012, 17:45
Slika:

mklavijatura
06.03.2012, 19:40
5173
Evo povezao sam sve, podesio kako mi je receno, s tim sto mi je ASIO4all driver aktivan, osim njega ima i ASIO Direct X Full Duplex Driver i ASIO Multimedia driver. Ukljucim miksetu, sve pojacam na dovoljnu jacinu, i krenem da sviram ali nista ne snima. Vidim samo da radi Midi to Usb kabl zato sto registruje kad pritisnem neku dirku ali to je to, nista se ne snima. U svakom slucaju, ukoliko je problem u kablu, idem za nekih sat vremena do grada pa cu da kupim.

tranzit
06.03.2012, 19:43
Samo si jednu gresku napravio, u tom drugom prozoru za Device Connection nisi kao Input odabrao ono sta treba vec Digital In a ti ne snimas sa Digital In vec sa Line In (analogno).

mklavijatura
06.03.2012, 19:53
5174
Ja se izvinjavam sto postavljam slike mozda u malo vecoj meri, ukoliko krsim neko pravilo foruma. Imam ove navedene 4 opcije, koju bi trebao da odaberem ?
Dodato:
Pokusao sam sa ovim Usb Audio device, uspeo sam da snimim nesto, ali je strasno los kvalitet, i cak se cije neko zujanje slicno mikrofoniji. Da li je to do kabla ili do zvucne karte ?
Dodato:
Jos jedna stvar, i ja se stvarno izvinjavam sto ne napisem sve odjednom, ali ovako kako isprobavam, sve mi se cini da je ovaj USB Audio Device u stvari moja kamerija koja ima ugradjen mikrofon u sebi, i da u stvari ona snima sve ovo :D

tranzit
06.03.2012, 20:09
Definisi prvo u ASIO4All Setupu Analog Line In kao primarni pa ces tek onda dobiti i u Cubaseu njega na izbor.

mklavijatura
06.03.2012, 20:16
Kolega tranzite svaka cast, radi, nije neki kvalitet ali je mnogo bolji od prethodnih u svakom slucaju ! Veliko vam hvala, strucnjaci se poznaju na tome kako objasnjavaju nama sirokim masama koji i nemamo nekog znanja :D Hvala jos jednom !

tranzit
06.03.2012, 20:23
Vazno je da si ti to uspio da osposobis i da si srecan i zadovoljan. Kvaliet i nece biti neki poseban sa tom integrisanom kartom ama opet gledaj da nabavis pristojan kabl jer i tu moze biti velikih smetnji, pogotovo sa tim ubogaljenim koji upotrebljavas.