PDA

Pokaži Full Verziju : dirke se zalijepile !


rafael
28.02.2012, 15:12
Postovanje,
Naime sinoc zavrsavam svirku,pakujem se lagano, dolazi prijatelj da mi cestita i kako me zagrlio malo soka (neke brusnice ili neceg,) ode po klavijturi , obrisem ja to sve i vidim na prvu , onako nema neke stete, jutros sjedem za kljavu , dirke e i f "vuku" jedna drugu odnosno zalijepljenje su , vjerovatno sto je proslo tekucine izmedju , probao sam pincetama , vaticama za usi ,koliko se moze izmedju tipki da to ocisitim , malo je bolje ,ali se idalje osjeti , ima li neko prijedlog kako da ocistim to jer mi je ta oktava fakticki neupotrebljiva trenutno. hvala

tranzit
28.02.2012, 15:56
Otvori klavijaturu, uzmi spiritus i operi to kako treba. Ostavi da se osusi pa tek onda pali.

DinO74
28.02.2012, 16:32
Samo da dodam na ovo sto ti je vec @trazit napisao... Kada budes cistio izmedju dirki pazi dobro da sa tim sredstvom sa kojim ces da cistis (spiritus, 100% medicinski alkohol, kontakt sprej i sl.) ne ocistis i mast koja se nalazi na zglobu i ispod dirke jer u tom slucaju ces napraviti problem da ce se dirka sporije vracati. Budi oprezan i sretno :)

rafael
28.02.2012, 16:34
eh i dvoumio sam se smijem li kakvim "tekucim sredstvom to uopce dirati , znaci moze. hvala puno momci

DinO74
28.02.2012, 16:39
Najbolje bi bilo kada rasklopis klavijaturu , odvojis dirke od kucista klavijature, uslikas to i objavi pa da vidimo sta i kako. Ako vec ne smijes sam da odradis, kontaktiraj me, blizu smo pa cemo to rijesiti ... Pozdrav ;)

tranzit
28.02.2012, 16:49
Vidis kakvih momaka ima na forumu... alal vjera.