PDA

Pokaži Full Verziju : pa60 ili i30 ili roland gw8


nikolakostic
13.02.2012, 05:06
U skladu sa finansijskim mogucnostima (oko 500e) se troumim izmedju ovih klavijatura:D
Prvo sam bio 100 posto odlucen za i30 i onda tu kako vise cesljam po netu sve sam ne odlucniji. pomagajte...poz

nesaband
13.02.2012, 09:55
nema troumljenja,GW8 je kao prvo novija sprava od I30,GW 8 moze lepo da se sredi i mnogo je bolja sprava od i30.

ЂолеПФК
13.02.2012, 13:47
Evo ja imam PA60,i za sad sam zadovoljan tako da ne bi pogresio ni sa njim,ali posto iskusniji kolega kaze gw8 poslusaj njega,ja sam samo dao sud o PA60.

Sent from my ALCATEL one touch 990 using Tapatalk

tranzit
13.02.2012, 14:11
Ama uzimaj taj GW8 i pici blago cici. Ne uporedjuj instrumente izmedju kojih stoji 10 ili 20 pa i vise godina razlike, pogotovo kad se radi o cisto digitalnim, sample bazed instrumentima. Sample ROM koji GW8 ima je 8 puta veci nego kod ova druga dva a taman toliko i kvalitet tih samplova.

Nautica
13.02.2012, 15:28
definitivno gw8 kao sto su iskusne kolege rekle, ja imam pa50 ali kad sam uzivo cuo gw8 ja sam se odusevio, naravno treba lepo da se sredi ali polako. znaci definitivno gw8

nikadvisekorg
13.02.2012, 15:59
i30 jedino ako snimaš neki film gde bacaš klavijaturu sa terase, =))
u poređenu sa ton generatorom gw8 zvuči kao dečja igračka, iako sam ga svojevremeno imao i platio 3000 DEM, i u ono vreme sam vrlo brzo prešao na g1000 jer nisam mogao da se naviknem na taj telefonski zvuk i čudne frekvencije koje ispušta i30..... pa60 uzmi ako te baš mrzi da petljaš s klavijaturom i hoćeš sve na gotovo jer ima brdo materijala i mnogo je bolji izbor od i30, ali definitivno u ovom slučaju ja bi ti preporučio rolanda.

sasha93
13.02.2012, 16:21
Moje misljenje ja da uzmes PA60,jer imao sam ga nekad,i znam kako extra zvuci kad se sredi...Mada to ostaje ne tebi da odlucis,ali to je moja preporuka...

Minicevac
13.02.2012, 16:44
I30 definitivno izbaci jer mu je zvuk zastereo odavno i ako je on jedna od najbolje izradjenih klavijatura i stvatno je kvalitetana.Pa60 fina tezgaroska klavijaturica za mala pare za ove 10god se pokazala super,imas materijala koliko hoces,ritmova koliko god hoces i lepe solo bojice a gw8 je dosta novija klavijatura i savremenija koja naravno lepo moze da se sredi...Za nju mogu reci da je kao aranzer malo plitak ali da su joj solo boje super i verovatno da znas da nijedna od navedenih nema sempler tako da za 500e to ti je najbolji izbor a u ovu grupicu mozes jos da dodas i roland e50,em 2000 i gem wk4.6 koji takodje dobro rade za te pare...
Dodato:
Zaboravio sam da dodam i roland va5 i va7 jer i njih imas za te novce;)

tranzit
13.02.2012, 17:07
Zasto li je GW8 kao aranzer "malo plitak" i sta znaci to plitak uopste ? Sve ostale koje si naveo a koje po tebi spadaju u istu "grupicu" odmah treba zaboraviti kada se uporede sa GW8. GW8 ima najaktuelniji Rolandov Sound Chip koji bazira na Sonic Cell arhitekturi (ali je dva puta veci od njega) pa su i EM2000 i E50 i VA5 i VA7 i WK samo igracke u odnosu na njega. Iste takve igracke su i vec pomenuti i30 a pogotovo PA60. Ne zbunjujte momka, ne poredite instrumente sa jedva tridesetak MB Sampling Roma sa instrumentom koji barata sa 256 MB materijala. To je neozbiljno.

nesaband
13.02.2012, 18:33
@tranzit
=D> sasvim dovoljno si dobro opisao GW8.
jeste GW8 malo "plitak"al za malo!!!!!=))

roloplastt
13.02.2012, 19:54
i 30 ima touch screan,ja mislim a ne bjezi puno sto se tice zvuka od pa 60,moje misljenje.pozz

nikolakostic
13.02.2012, 23:24
Hvala ljudi na odgovorima...
i30 je dosta kvalitetna klavijatura, ne znam sa mogucnostima kako stoji (zato sam i pitao vas) ali znam da je dirka solidna, kuciste neunistivo dok mi je gw8 nekako svilen... naravno noviji je, napredniji to stoji..
Minicevac, mislim da gresis za to sto kazes da je gw8 plitak kao aranzer.. ipak je to roland:)
ps. znam da ni jedna nema semplove, koliko para toliko muzike :)

nikadvisekorg
13.02.2012, 23:32
Kolega ti kaže da je GW8 "plitak" jer on prodaje VA7 :D

a kako ti misliš gw je svilena? Pa jel vi cepate drva na tim klavijaturama ili šta ???

i30 ima možda malo bolje dirke, ali nisu ništa posebno, a ako je to problem, danas bar na svaku klavijaturu možeš da staviš dirke kakve god hoćeš.

Najprecizniji odnos ovih modela ti je dao kolega @tranzit tako da sad ostaje samo da promisliš šta tebi najviše leži, jer uostalom tvoj je novac, da li ćeš napraviti kompromis na uštrb zvuka, kvaliteta kućišta ili "plitkog" sound-a =))izbor je na tebi.

nikolakostic
13.02.2012, 23:50
Ne znam, takav utisak imam. Nisam ga video uzivo a po slikama mi izgleda slicno exr seriji..Slusao sam neke snimke sa gw8 zvuci mi dosta solidno. I kolega, bas zato sam se ovde obratio da bih dobio pomoc oko odluke. pozdrav

nesaband
14.02.2012, 00:00
@nikola kostic
da li ti imas uopste neku klavijaturu?
nadam se da si imao neki aranzer pa da razumes to sto ti je napisao @tranzit.

Ako ti to nije dovoljno onda ti nema pomoci vec ces sam morati da odlucis sta ces da kupis.A covek je lepo napisao iza cijeg posta stojim i ja citiram:

"Zasto li je GW8 kao aranzer "malo plitak" i sta znaci to plitak uopste ? Sve ostale koje si naveo a koje po tebi spadaju u istu "grupicu" odmah treba zaboraviti kada se uporede sa GW8. GW8 ima najaktuelniji Rolandov Sound Chip koji bazira na Sonic Cell arhitekturi (ali je dva puta veci od njega) pa su i EM2000 i E50 i VA5 i VA7 i WK samo igracke u odnosu na njega. Iste takve igracke su i vec pomenuti i30 a pogotovo PA60. Ne zbunjujte momka, ne poredite instrumente sa jedva tridesetak MB Sampling Roma sa instrumentom koji barata sa 256 MB materijala. To je neozbiljno".

Toliko od mene a ti kako hoces.

dejanmaksic
14.02.2012, 00:02
za te pare gem wk4 i da imas najbolji sound,ako ne to onda pa60.

nesaband
14.02.2012, 00:07
@dejan maksic
kolega zasto sirite pricu?covek je pitao za i30 i GW8.
Ne vidim svrhu price o drugim klavijaturama bar ne u ovoj temi.

nikolakostic
14.02.2012, 00:16
Nesaband, imam trenutno gem wx2...Razumem sta je @tranzit napisao, i ne osporavam rolandov sonud ni u jednom postu, samo kazem da sam malo skeptican.. ali pomogli ste mi da gw8 preuzme ulogu favorita. Hvala jos jednom:)

nikadvisekorg
14.02.2012, 00:28
Od toliko plitkih roland klavijatura ja ne vidim da se ijednoj zgulila farba čak i posle 10 godina korišćenja kao što se to dešava na korgovim spravama koje su proizvedene posle 2000 godine, tako i plastičan on je bolji sigurno nego noviji korgovi. Kod i30 jedino što vredi je kućište...

tranzit
14.02.2012, 00:29
za te pare gem wk4 i da imas najbolji sound,ako ne to onda pa60.To je pravi savjet kolegi u nedoumici, alal vjera. Gdje pokupi samo taj "najbolji sound" na WK4 ? Aman, bas su pojedinci bez skrupula i obzira. Nije nikolakostic trazio da mu hvalis svoju klavijaturu, niti da joj se divis ovdje na forumu, nego trazi momak ozbiljan savjet. Ne dezinformisi ga i ne navodi na pogresan put.

Vaxter
14.02.2012, 01:21
Mislim da smo ovde imali više nego dobre i dovoljne savete.
Mislim na one prave i argumentovane savete.
Teme u kojima neko pita šta da kupi ne treba da budu glasanje i da svako samo da svoj glas, već konkretna rasprava u kojoj se može doći do nekih korisnih informacija i saveta!
Tako da, zamolio bih kolege, koje misle da je ovo glasanje za najbolju klavijaturu, da se suzdrže daljeg nepotrebnog komentarisanja kako ova tema ne bi izgubila smisao i bila zaključana.
Ne zanima nikoga šta bi vi uzeli, već zašto!

nikolakostic
14.02.2012, 01:31
Posto sam 98 % odlucen za rolanda (sad sam gledao specifikacije, zadovoljavajuce sasvim.. posebno me je fasciniralo sto je tezak samo 6 kg :D)
Sada, imam pitanje jedno, da ne bih otvarao novu temu, pitacu ovde.
Posto nema zvucnike, da li mogu da ga povezem na sistem 5+1 preko kompa?

nikadvisekorg
14.02.2012, 01:32
Naravno da može...

nikolakostic
14.02.2012, 15:53
hvala:)
administratori, pitanje je reseno, odluka je pala, moze tema u lock, poz :)