PDA

Pokaži Full Verziju : Servis mikrofona!


Minicevac
11.02.2012, 06:15
Imam problem sa svojim mikrofonom, u pitanju je Akg wms 450 / D5 pa ako neko zna neke neke servisere koji popravljaju bezicne mikrofone neka pise,hitno je!

sinisa
11.02.2012, 16:27
Koji problem imas?

mikimaksa
11.02.2012, 16:52
Opisi kakav je problem mozda ce se naci neko ko je otklonio isti problem?

Minicevac
13.02.2012, 04:37
Desava se to da u sred svirku kad je upaljen mikrofon na trenutak nesto ispuca u na oba zvucnika...Sve smo testirali i dosli do zakljucka da je najverovatnije mikrofon.Ako je to uopste vazno ja i pevacica koristimo malu pomocnu behringer mikseticu da bi koristili vokalist za aranzera,znaci klavijatura u glavni mix a mikrofoni u malu miksetu koji salju signal klavijaturi...

tranzit
13.02.2012, 04:54
Jesi li obratio paznju kada ti se to desava ? Moze vrlo lako da bude da je sve ispravno a da je u pitanju ili pretjerana udaljenost odasiljaca od prijemnika ili da postoje izvjesne smetnje u frekventnom podrucju na kojem komuniciraju te akg komponente (od 650 do 710 MHz) u sali gdje sviras. Smetnje moze izazvati i nepovoljan polozaj prijemnika (probaj da ga podignes sto vise mozes). Uzrok moze da bude i oslabljena baterija mikrofona. Pokusaj, prije nego ti neki "majstor" otme novac, da utvrdis kada se desava to pucketanje.

MarjanMilosevic
13.02.2012, 05:20
Kazes da ste sve testirali, ali dali ste probali da tu malu mikseticu zamenite drugom. Slican problem je imao moj prijatelj upravo sa Behringer mikserom i ispalo je da je bilo problema sa kondenzatorom u napajanju koji je probijao s vremena na vreme. Ovako kako si opisao potpuno me podseca na upravo taj slucaj.

Minicevac
13.02.2012, 15:21
Hvala na brzom odgovoru kolege javljam se cim budem jos malo testirao mikrofon!

sinisa
13.02.2012, 15:50
Moze da bude ovo sto je kolega Tranzit naveo. Zameni kablove i spoji mikrofon direktno na Miksetu bez aranzera. Pucketanje moze da bude do kablova(sto je najcesce slucaj),napona,konektora u klavijaturi i tako dalje da ne nabrajam. Najbolje je da jednu svirku odradite na neki drugi mikrofon pa cete znati dali je do njega. Na pa800(ako njega koristite)zna da se desi problem sa konektorom u koji se spaja mikrofon. Imao sam jedan na kojem nije radio mikrofonski ulaz kad se zagreje. Grseka je bila u lemu konektora.
Taj mikrofon odlicno radi ali jedina mana mu je prekidac,zna da zeza izmedju MUTE i ON. Tako da ti savetujem da proveris i to.

Minicevac
13.02.2012, 16:33
Da to mi se desavalo na pa800 ima ga kolega i ja idem kao pevac...Juce sam ceo dan povezo kod mene na pa1x pro i radilo je ok.Cudno je to sto pevacica ima takodje Akg wms 40 pro flexx i ona taodje ide preko pa800 i sve lepo radi tad kad sam ja iskljucen.

sinisa
13.02.2012, 17:29
Moze biti do frekvencija,proveri na kojoj radi njen,a na kojoj tvoj.