PDA

Pokaži Full Verziju : Weltmeister Meteor ili Hohner Bravo


josipv
10.02.2012, 14:14
Moze li mi netko nesto vise reci o ovim harmonikama,obje su relativno nove i malo koristene,koja je bolja za narodnu muziku?

Napominjem da nisam profi harmonikas,znaci samo svirka na svadbama(pratnja) i tu i tamo koja festica?

Dakle Weltmeister Meteor 120b i Hohner Bravo III 120b!

Dell
10.02.2012, 17:16
Ja sam vec u ranijim temama usporedjivao hohnerice i weltmeisterke. Weltmeisterka ima ljepsi i meksi ton od hohnerice i vise je za nasu muziku, ali je zato jako tiha, losije kvalitete izrade i nerijetko teska. Hohnerice su naprotiv, lagane, jako kvalitetne, ali imaju jako ostre zvuke, koje su uglavnom za polke i ostale germanske "coceke" :D Sta ti vise odgovara odaberi ;)

rrahmanjinov
14.02.2012, 15:03
............................ za polke i ostale germanske "coceke"

"germanski coceci" vrh =))


Inace...ranije sam imao HOHNER ne znam koja bese oznaka,sa bariton basovima je bila, ali je bila tiha u desnoj ruci sa veoma kvalitetnim tonom,daleko boljim od bilo koje weltmeister koju sam svirao.Danas imam Guerini superior 2 i cuvam je u sobi, jer dugo u grupi ne nosimo harmoniku (samo po specijalnoj zelji mladenaca).

Dell
14.02.2012, 16:49
To ti je Hohner Morino, ima je cini mi se Zeljko kod nas. Da, ona je jedna od rijetkih hohnerica koje konkretno izlaze. Cini mi se da je ima sef narodnog orkestra rtv Vojvodine, nek me ispravi neko ako grijesim. Zato joj i cijena ide do 5000 eura.

rrahmanjinov
15.02.2012, 16:10
Tako je.Imao sam Hohner Morino 6.Veoma velika,sa posebnim dodatkom od nekoliko redova za bariton basove (znaci bez kovertora) i sa neobicnom tankim crnim dirkama. Ton je bio veoma kvalitetan! Evo nasao sam neku na youtube-u ,pa moze da se pogleda:
http://www.youtube.com/watch?v=-nE4hm6YeXE

Dell
15.02.2012, 17:19
Sve to, ali opet ona nije ni u cijenovnom ni kvalitativnom rangu sa hohner bravom o kojem kolega razmislja.

skoricnik
15.02.2012, 17:49
I ima 150 kg...Apsolutno nije za pratnju po danu ;)

josipv
04.03.2012, 00:22
Poslje dugog trazenja izbor je pao na sljedece tri harmonike,i dalje je u igri weltmeistet meteor i hohner verdi Vm,sve su cetveroglasne i 120 basova,koja je po vama najbolja i koju bi uzeli?
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit
04.03.2012, 04:09
Ko kaze da su Hohnerice ostre... kupi lijepo Hohner Gola i... baci sve Guerrinije i Dallape... mada, malo vise kosta=))=))=))=))

mladenkom
04.03.2012, 11:59
jeste,svega 15-20 000 eura,polovna doduse :)

josipv
05.03.2012, 18:29
Hitno trebam odgovor,konacna trilema je izmedu weltmeister caprice,meteor ili hohner verdi vm?

shtimerserviser
05.03.2012, 19:32
Odgovor lezi kod tebe ! Bez ogled koje su marke i modele, ti si ih video, ti cesh da svirah, ti cesh da ih platish. Mi daljinski nemozemo da znamo u kakvo stanje su te harmonicice. Pozz

josipv
05.03.2012, 19:41
Ma to je jasno,ali htio bi pomoc koja je tonski bolja,koja je glasnija,tezina itd.... ako tko ima iskustva sa tim modelima.

shtimerserviser
05.03.2012, 19:48
Pa za ton, kako i za sve shto je bitno, uverise se sam i odlucise.

nesaband
05.03.2012, 20:31
da li si ti uopste probao te harmonike ili zelis samo teorijski da diskutujes o njima?Lepo ti je shtimer servis sve napisao.

Ja potpisujem njegove postove,moras sam da odlucis,nece ti niko pomoci na daljinu.
I nek ti je sretna kupovina

zeljko
05.03.2012, 20:44
To ti je Hohner Morino, ima je cini mi se Zeljko kod nas. Da, ona je jedna od rijetkih hohnerica koje konkretno izlaze. Cini mi se da je ima sef narodnog orkestra rtv Vojvodine, nek me ispravi neko ako grijesim. Zato joj i cijena ide do 5000 eura.Upravu si dell imam istu ovakvu sto se tice desne strane i registara..takodje bijele boje kao i na ovoj slici,samo su registri na bass strani srebrene boje tj od nekog metala i ima 2 ili 3 reda solo basova ako se ne varam..sad ne znam tacno jer me to nije zanimalo sa solo basovima...Moram da kazem da sam se u to vriujeme i malo zezno za hohner,jer bolje da sam uzeo neku guerinku ali jbg bio sam mlad i neiskusan:)Mada i sada nisam nesto puno iskusniji sto se harmonika tice ali opet vise znam nego prije.

Mislim da taj sef orkestra ako na istog mislimo iz vojvodine ima Golu..A to je vrhunski instrument i kosto rece Tranzit i kosta da zaboli glava:lol:To je harmonika samo za sanjati;)
Dodato:
Sad vidjoh da i ova ima te sjajne registre samo moja ima 7 cini mi se a ova tri heheh

zeljko
05.03.2012, 21:06
[quoteEvo je

shtimerserviser
08.03.2012, 21:26
zeljko ! U sushtini imash 5 razlicita registra. Imash 3 komada Master / petoglasni, one sa tackicama /, 2 dakle se ponavljaju.Samo onako kao informaciju da ti kazem.Pozz.

zeljko
08.03.2012, 21:36
Pa moguce je da je tako kako i kazete i ja vjerujem vama posto ste majstor za harmonike..Hvala na informaciji svakoj...Pozz

tranzit
09.03.2012, 14:26
konacna trilema je izmedu weltmeister caprice,meteor ili hohner verdi vm?Svi se nesto ustezu da ti kazu a tebi "gori vatra". Uzmi taj Weltmeister Meteor. Preostale dvije su isuvise "musette" za ovu nasu balkansku muziku. Meteor je nesto topliji i prilicno dobro "imitira" Cassotto, mada ga naravno nema a i klavijatura mu je najbolja od ove tri navedene. Ne klapara, ako nije bas upropastena i dosta je brza i ima lak hod. Teska je 10 kg pa ti nece bas odvaliti ramena. Verdi ima klavijaturu na koju ces malo teze da se naviknes, posto su dirke za nijansu uze i tvrdje a i tipicna je Musetta. Caprice je dosta "tanka", pa soundom vise lici na male Rock harmonike nego na "odraslu" od 120 basova. Ne znam o kojim parama se radi, ne daj da te izrade jer nijedna od njih nije nesto posebno vrijedna.

josipv
13.03.2012, 01:31
Ma neznam ni sam vise,sto vise trazim sve vise se upoznajem i nalazim nesto drugo,neki ljudi mi kazu da je Weltmeister Consona dobra ili Delicia Choral V,sad vise ni sam neznam,nisam jos niti jednu probao pa nemogu odlucit....

zaki1
13.03.2012, 06:38
Nekad sam imao WELTMEISTER s4 sa kabinom, nije losa vidim i na you tube je svira neki Bugarski majstor zaboravio sam mu ime,ali u svakom slucaju ovi modeli sa kabinom ako imas pare uzmi a posebno je dobra supita,i generalno ,smatram da veltmaister imaju vise tzv dray sound ,dok hohnerice vise wet sound, pa stoga smatram da je za nas melos za narodnjake ako sviras bolji dray stim, ali naravno dok je ne probas nista od nase price ,vazno je sta se tebi dopadne.Pozdrav

tranzit
13.03.2012, 07:57
Eeeeee.... Consona pripada visoj klasi Weltmeisterovih harmonika, ima cak i Cassotto a u sustini je to jedna varijanta Cantus harmonike. Ako je imas za male pare odmah uzimaj, bolja je od svih koje si do sada nabrojao i to debelo bolja.

shtimerserviser
13.03.2012, 11:37
zaki1 !Koleka strikno navodi modele i trazi mishljenje o njima a ne o kobinskim modelima. tranit ! W.M. CANSONA ne spada u kabinskim modelima/moze da se kaze u polu kabinskim-imitacija/. Ako su tebe neki dali lazno obaveshtenje, znaj da to nije tacno.Pozz.

tranzit
13.03.2012, 12:36
Tacno shtimerserviser, Consona je nekakav mutant ali ipak bar sa "imitacijom" cassotta, pa onda po principu: nema malo trudna ili mnogo trudna, nego ili je trudna ili nije trudna, Consona je cjenovno najnizi model Weltmeistera koji ima Cassoto, kakav-takav. Ostale koje je naveo nemaju ama bas nikakav. Kolega trazi harmoniku koja ce mu posluziti prvenstveno za nasu muziku a to podrazumijeva pored Double Octav i Cassotto pa bi Consona bila zadovoljavajuca u cjenovnoj klasi koja kolegu interesuje. Prvi Cantus, sa punokrvnim cassottom bi bio polovan preko 1200 Eura a Consona moze da se nadje trenutno za nesto vise od polovine te sume.

shtimerserviser
13.03.2012, 13:26
Ti tako rezonujesh i to je tvoje mishljenje. Ja hocu tacno razgraniciti sto je shto a i sama cena pokazuje njenu vrednost. Svi bi profesionalci trazili mutante za manju cenu i ne bi svirali na CASSOTO i placali je skuplje ako je to jedno te isto.

tranzit
13.03.2012, 13:29
O tome nije bilo ni rijeci, ni o profesionalcima, ni o tome sta bi oni, niti sam igdje napisao da je to zestoka profesionalna harmonika, nego samo najbolji izbor od onoga sto je kolega naveo. Pogledaj naslov i razvoj teme, nema potrebe za tenzijama.

zaki1
13.03.2012, 13:44
@shtimerservicer, hvala za dobronamjernu korekciju ipak sam samo zelio izneti moje iskustvo u vezi sa jednim od modela ,posto sam nekada imao weltmeister,a usput ako mi je dozvoljeno da kazem ,mnogo mi se dopao zvuk one Supite na you tube, sto je gospodin Dino proba ,pretpostavjam da ste je vi radili.Pozdrav.

nesaband
13.03.2012, 13:49
@josipv
uskoro ce jedna cantus 4 biti na prodaju,mislim da je negde 85.godiste.
Ko ispod cekica,koristena samo za muzicku skolu i nece biti skupa.Trenutno formiramo canu posto ce je moj brat prodavati pa ako si zainteresovan dobices kabinsku harmoniku za male pare.
E sad ne znam odakle si ti ali sve moze da se zavrsi.
pozdrav.

shtimerserviser
13.03.2012, 13:54
@tranzit :nema malo trudna ili mnogo trudna, nego ili je trudna ili nije trudna, Cansona je cenovno najnizi model Weltmeistera koji ima Cassoto, kakav-takav. Nemam potrebu konkretno bash ja, da podizem tenziju. " CASSOTO i kakav-takav Cassoto, NIJE CASSOTO". Pozz.

tranzit
13.03.2012, 13:55
Ama tacno je to, a i napisao sam ti vec i tu nema dvojbe ama od onih svih koje je naveo, ta bi mu bila OK. Mada sad se javi Nesa sa ovim Cantusom, pa nek drzi to dok je vruce jer Cantusi su inace poskupi.

nikolic025
05.04.2012, 01:11
Pozdrav,zanima me Weltmeister Caprice,kakva je,koliko vredi bez kofera...?Covek kaze da skoro pa da nije svirana od kada je kupljena,stoji u foliji,nema kofer i ceni je 200E fixno...Ali je model malo drugaciji,nazad ima nesto kao jastucic,samo dosta tanje,verovatno samo neka zastita i ima onaj registar sto se dlanom aktivira...

http://bucharestcity.olx.ro/vand-weltmeister-caprice-120-de-basi-iid-190130818


ovako izgleda...

Jel vredi te pare i da li ona ima neku imitaciju kabine ili sta vec?

hvala
Dodato:
Niko nema nikakav komentar?

josipv
11.04.2012, 15:28
Evo napokon i konacno izbor je na kraju weltmeister consona i hohner atlantic 4,dakle imam ih za iste pare,sta da uzmem? U subotu trebam ici po njih samo neznam po koju,pomagajte ovo je zadnja molba.....
Postovano sa mobilnog uređaja

Dell
11.04.2012, 19:13
Obe imam i preporucujem ti toooooooooplo hohner atlantic IV i vec sam pisao o tome. Pogotovo ako akustiku radis, doduse weltmeister ne radi ni na razglas kako bog zapovijeda. Hohnerica ima ostriji zvuk, ali zato plitke i sto'no kazu brze dirke, lagana je (9.8kg) i puno kvalitetnije izrade. Weltmeister Consona ti je nekvalitetne izrade, teza je, 12-13kg, a jedino sto je pozitivno kod nje su dosta ljepsi i topli tonovi cemu doprinosi polukabina (dekla prigusuje). Tako da, sto se mene tice, hohnerica ce ti zahvalnija bit, ostale njene osobine zasjene cosonin lijep zvuk.

josipv
15.04.2012, 17:12
Evo na kraju sam ipak uzeo consonu,hohnerica nije bila u dobrom stanju,ova ja kai nova i zadovoljan sam zvukom,stvarno lijepo radi!
Eto hvala svima na pomoci,ipak je na kraju onako kako sam odlucis!
Postovano sa mobilnog uređaja

romski majstor
20.04.2012, 18:49
@josipv (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=3745),cestitam, samo nebi ni na bravo III120 pogresio, uglavnom dok se navikne cuce se da je i hohnerka sa nasu muziku ;)
Pozdrav.