PDA

Pokaži Full Verziju : PA2 Poliranje ekrana


skoricnik
09.02.2012, 16:52
Drugari, imam malo pitanje.

Ekran na PA2 mi je malo izgreban, klavijaturu sam kupio polovnu, pa me zanima, da li postoji neko sredstvo koje bi mi pomoglo u sakrivanju ovih ogrebotina? U principu, ne smetaju mi u radu, kad radi ekran ni ne vide se, ali me u poslednje vreme nerviraju :mad:.

Unapred hvala svima.

mirandess
09.02.2012, 17:05
:O :O Ugl. jesi li probao sa vlaznim maramicama, ali ono fullll oprezno? Mislim da to neces moci rijesiti... na zalost... ipak to je touch..... :(
Ja svoje obrisem maramicama tim vlaznim poslje svakog koristenja, i onda ubrus papirom predjem jos jednom za svaki slucaj..... :( steta je to u tebe, al ako radi, nemoj bolje nista dirat....

skoricnik
09.02.2012, 17:14
Vlazne maramice su smrt, imaju sapunicu u sebi i posle njih sve masno bude. U zivotu ne bi obrisao klavijaturu sa tim.

nesaband
09.02.2012, 17:43
ne znam da li ces moci to da resis nekim poliranjem ali ja ti to ne bih nikada preporucio.
touch je to i nije preporucljivo da se cacka.
jedino sto mozes da uradis a da znam da ne skodi je da vlaznom magicnom krpom prebrises ekran i da sacekas da se osusi pa tek onda da palis klavijaturu.

te brazgotine(mrlje)ne znam kako da ih nazovem neces na ovaj nacin skinuti ali ce ti bar ekran biti cist.

skoricnik
09.02.2012, 18:21
To je ok, meni je ekran cist i brisem ga magicnom krpom.

Da li bi neko od strucnijih (majstor), da mi kaze, da li ekran ima neki povrsinski sloj (kao maskica na telefonu) ili je direktno on spolja? Mozda se moze ta plastika menjati, ne znam.

zukae
09.02.2012, 19:25
Postoji specijalna pasta za poliranje, recimo Displex, može se kupiti na netu, a probaj po ovim radnjicama sto prodaju polovne mobitele.
Predpostavljam da je na pa2x u pitanju toucschreen rezistivni (plastični), kakvi su prije bili na palmlovima, pocket pc, a ja imam iskustva, pokvario sam tako jedan palm tungsten T5, zato jer mi je smetala mala tačica nekakva, koja se vidjela samo pod određenim uglom (250 eura u Slovačkoj servis :-&).
Moj savjet pusti se packica i sviraj, taj ekran od nekoliko incha u pa2x, košta možda kao LCD TV od 32 incha. Pozdrav.
Dodato:
Inače jedna od opcija je zamjena samo digitizera (touchscreen) ne čitavog LCD-a. Digitizer je obično zalijepljen za LCD, tako da ako i zamjenis, a onda ti upadne dlacica neka, pa odlijepis, pa ostane otisak prsta, pa probas odlijepit, onda pukne LCD. Ovako sam sredio HTC HD mini.

Vex
09.02.2012, 20:42
Ja cistim display medicinskim alkoholom i do sada nisam imao problema.

Mladenbp
09.02.2012, 20:51
ne diraj nista brate :)

nikolakostic
09.02.2012, 23:01
Ne znam koliko ide to poliranje plastike i ne znam da li je moguce, nije to drvo ili metal.. ali ipak je to tach, osetljiv, svilen.. mozda bi pomoglo kada bi zalepio foliju.

mirandess
10.02.2012, 01:04
Ja ti kazem kako ja radim, ja je osusim prvo (tj. jedna mi krpica vec stoji ima ihihihiiiii koliko vremena) pa predjem samo ubrus papirom....
Bolje se mani dog displex-a citam komentare na youtube-u ama sve i do jedan je negativan, tj. govore da je to cista prevara... :S tako da........ bolje skupljaj lovicu za tu novu podlogu :( jbg...

P.s. Ne znam dal je istina(procitao sam negdje), da se sa pastom za zube moze to poliranje odraditi... (naravno ako je istina onda samo kap stavis kaladonta :D ), kazem ti, ne znam dal je to istina... Ako netko zna o ovome neka napise...

dekipa
10.02.2012, 03:08
Druze neznam da li je kao kod korga pa 800, taj prvi sloj je u stvari zastitni sloj, tj, to je folija koja ide ispred displeja.Pre ovog korga pa 800 imao sam jos jednog koji je bio onako u solidnom stanju, imao je zardjale mrezice na zvucnike pa sam ja rasturao i farbao mrezice, i tada sam rasturio klavijaturu u najsitnije delove, i znam da ima taj prvi zastitni sloj koji se naravno menja.E sad tako je kod pa 800 a da li je i kod pa 2 nisam siguran, mada bi trebalo da bude isto.I jos nesto, mozda je taj lik pre tebe skinuo vec taj zastitni deo...mada ne verujem, sviraj je takvu kakva je posto nista ne smeta, mada pretpostavljam da tebi bode to u oci i da volis da je u fulu i da je vizuelno ok.Obrati se nekom serviseru racunara, bilo bi preporucljivo laptop serviseru i resice problem, ili probaj sam, ali ako do sada nisi rasurao klavijature onda nemoj.
I opet da napomenem da sve ovo vazi ako je kao kod korga pa 800!
U bre pa ja tek sad vido da je u pitanju nas kolega Skore, javi se na pp mozda nesto i uspemo da odradimo!