PDA

Pokaži Full Verziju : Shta treba promeniti na sajtu?


Vaxter
03.07.2007, 23:09
Poshto se pokrece pricha shta treba promeniti, a meni se nazire neshto slobodnog vremena, daj da vidimo shta ne valja!

Iznesite mishljenja! :)

cevap
04.07.2007, 02:08
Meni se licno gadi vise ova siva boja, bolje bi bilo uzeti original PHP boje, znaci bijela podloga i pastelne plave za background, mada bi moglo i u zelenoj, smedjoj, narandzastoj, naravno sve pastelne!!!

nele1
04.07.2007, 02:17
Ovako Vaxter legendo tisi car oko ovih stvari jati kazem da najbolje odradis kako ti mislis.Jer stvarno znas,
jedino bi voleo samo da ovde kada bi bilo izvodljivo nebude
nikakvih svadja,ostalo je ok.
pozdrav

Vaxter
04.07.2007, 14:55
Ok, cevap, kapiram da ti se ne svidjaju boje, ali ostatak te nisam azumeo... :)
Na dizajnu treba da se poradi, i bice poradjeno! :)

blatusan
04.07.2007, 15:07
Ako moze meni smeta onaj tip blatusan onaj glumac sa pa50 sto nezna da svira, ja bi molio da njega izbacite odavde, nepase nikako u ovu zajednicu!!!!!
U ostalom nek PCG mislim farba stranice, da bude Silver Korg!!
Pozdrav,Alen!

kreso
04.07.2007, 15:08
Po meni ne treba ništa mjenjati. Design mi je OK, čak mi nit ova siva boja ne ide na živce, nekako sam se već navikao. Možda da je pozadina blago zelena jer je poznato da zelena boja smiruje, pa nebi možda bilo toliko prepucavanja :lol:
Jedino nekako ograničiti pristup download centru. Također stare i neatraktivne teme na forumu brisati, pametne stvari izdvojiti i sastaviti kvalitetan tutorial, a ne da se ista pitanja provlaće mjesecima.
Nadalje u download centru izbacit sve MIDI fileove, a pogotovo KARAOKE. Stavit ih samo u sekciju super članova koji namjeravaju pravit super stylove. Ovako ako ih damo svima na korištenje pomažemo u mnogo čemu takozvane fajlaše protiv kojih se vjerujem svi borimo. Isto tako predlažem da se izbrišu svi SET-ovi koji nemaju minimalan kvalitet. Selektirati za svaki aranžer 10-tak najboljih SET-ova, a ostatak izbacit. I za čas čemo imat mjesta na serveru ko u prići. Samplove također prorešetat i stavit gore samo najbolje od najboljih. Igrice također maknut. Mnogi se igraju umjesto da se ukljuće u raspravu i samo čekaju kad u download centar da uleti što kvalitetno da se hapi.
Što se tiće oglasnika, mislim da je OK, samo sumnjam da se ovdje preko njega išta pazarilo u pogledu klavijatura i drugih instrumenata. Možda sa softwerom će priča još nekako ići, pogotovo ako se radi o materijalu tipa kakav je od kolege Neleta ili primjerice od prijatelja Vaxtera (program za terciranje).

Pozz

blatusan
04.07.2007, 15:12
Slazem se sa kresom 100% Samo nemoj te brisat midi fjalove, necu moci da tezge da radim uzimam ljudima pare i jebem prave svirace u zdrav mozak koji se stvrno trude!!!!!
Ehh to ako moze to prvo da se sa ove strane makne. Najbolje ovako pa nek svi crnku odma dobro bi doslo i za stranicu i za sve nas. Dakle kako je kreso reko u super clan a ostaviti par komada na normalu ali neka se placaju i to im cijenu spucat pa ce da vidimo!!!!! Supci!!!

blusa
04.07.2007, 16:55
A da, obavezno fajlovi da se brisu hehe..
Znam ja da blatusan i ti koristis ali eto nema ti uskoro
vise hahaha... A onaj ko drzi sajt sa fajlovima, i sam je
fajlas najveci znaci ne drze ga djabe..

Sto se tice ovog prostora stalno spominju.. ako treba ja
cu dati 200GB za storage, jer i sam radim oko svega..
i imam svoje.. a isto tako i jeftino prodajem virtualne
privatne servere, ako je ko zainteresovan nek se javi..
Znaci ako treba mjesta za sta javite heh..

blatusan
04.07.2007, 17:03
ODOSEEE FAJLOVIII ODE KARIJERAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Korgminator
04.07.2007, 17:49
Bravo Vaxtere. Cini mi se da si vec pocistio neke stvari (kao one online igre sto su bile). Zaista vec mnogo bolje.

Korgminator
04.07.2007, 17:50
:( Izgleda sam se ja zeznuo, jos uvjek su tu.

elvir
04.07.2007, 20:21
GDJE SI VAXTERE LEGENDO ,,ŠTA MISLIŠ DA NAPRAVIŠ DA SE MOGU STAVITI SVOJI LIČNI AVATARI,ZA TO SU VEĆ DOSTA LJUDI PITALI

cevap
06.07.2007, 09:20
Ok, cevap, kapiram da ti se ne svidjaju boje, ali ostatak te nisam azumeo... :)
Na dizajnu treba da se poradi, i bice poradjeno! :)

Ma samo da je malo promijeniti, nista vise, mislim, dizajn ovaj nije bas toliko los ali boje jesu, brate mili, sivo dosadno :-).

Ako imas kakvih templates za ovu stranicu pokusaj da nam stavis pa da glasamo. :D

Vaxter
08.07.2007, 17:10
Imam ih gomilu!
Probracu shta mislim da je ok, pa cu da stavim na glasanje. :)

elvire, lichne avatare mogu da stavim, ali samo da idu sa udaljenih lokacija.
Necu da stavljam one koji se uploaduju ovde zbog prostora...
Ljudi chesto ubace neke ogromne fotke, i zbog toga se zauzima mnogo prostora.
Takodj bo lichni avatari imali ogranichenu rezoluciju, zbog brzine uchitavanja.
Ako to odgovara, onda moze... :)

Ive
08.07.2007, 18:59
E... jel' moze da ja promjenim komsiju Djuku? Hebiga! Da mi mjesto njega doselite neku lepu Maru, il' tako nesto? A?
Hebo on sliku svoju! Cuko mu laje svaku noc pa ne mogu da spavam!

sevce
08.07.2007, 19:37
Pozdrav !!!

Evo i ja da kazem sto mene smeta:

1. Da bi se moglo uplodavati nesto uvek zeza sa WINZIP
2. A zasto se ne moze uopste sa WINRAR da se uplodava ja mislim da nije to veliki problem za Administratore ???

Da bi se i to resilo mislim da ostalo je sve u redu sto se tice Website moglo bi se u drugim bojama ali mene licno to ne smeta.


Pozdrav
sevce

Vaxter
08.07.2007, 20:18
Probleme sa up-down centrom nije jednostavno reshiti, poshto bi mi trebalo prvo nekoliko dana da pregledam celu skriptu koja se koristi.
Po podeshavanjima je, navodno, sve ok, ali svi znamo da ne funkcionishe...
Da imam dovoljno vremena ceo centar bih seo i lepo isprogramirao sam, ali bash toliko vremena nemam...
Ako neko zna neku funkcionalniju skriptu neka javi! :D
Naravno, da nije phpatm koji smo vec imali, i 4images, koji trenutno stoji...

DinO74
08.07.2007, 23:34
Pozdrav kolega...Privatne poruke su super stvar ali ja nikad nisam siguran dali je nekome otisla poruka ili nije...To bi trebalo malo pojednostaviti :?

Vaxter
09.07.2007, 18:20
Ne znam u chemu je problem?
Ako je poruka josh uvek u outbox-u - primalac je nije prochitao.
Ako je u sent items - prochitana je...
ako je nema ni u jedno od foldera, a poshiljalac je nije izbrisao, ona nije uopshte ni poslata...

As simple as that! :D

Vaxter
09.07.2007, 23:53
Odobreno postavljanje spoljnih avatara... ;)

nele1
10.07.2007, 00:23
sve je super nedirajte nista

kreso
10.07.2007, 09:40
Evo imam jedan dobar prijedlog za ulaznu šifru.
Upišeš username, a za password postavi klavijaturu sa jedno 2 oktave i tako da svakom tonu pridodaš jedan broj, pa neka svaki odsvira svoju ulaznu šifru. Mislim da bi ulaz bio jedinstven u svijetu muzičara. Možda je malo zafrknuto s obzirom na 13 tonova (c, c#, d, d#, e, f, f#, g, g#, a, b, h, c), ali ako uzmeš strukturu koja se koristi kod programiranja bar kodova (EAN cod) mislim da može proči. 8)
Ovo bi mogao čak i patentirati da mi danas sutra kad će se ubacivati windovsi u kljave ne popali ideju KORG, Roland ili Yamaha.

kreso
10.07.2007, 09:42
A največi štos će biti što će na stranicu moči uči samo pravi pravcati muzičari tj svirači, a ne MIDI keksaši, jer na MIDI "keksu" neće moči da se logira :lol: :lol: :lol:
pošto ne zna da svira :P

nele1
10.07.2007, 11:55
hahahahahahahahaha
to care samo napred

Vaxter
10.07.2007, 15:40
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovo je fenomenalno! :D
Da znash da bih mogao da uradim tako neshto! :)

nele1
10.07.2007, 19:00
hahahaha ttttttttttttoooooooooooooooooo

mykeli
10.07.2007, 21:54
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Bravo Kreso...Pun si ideja!!!

Vaxter
11.07.2007, 00:28
E, ali sad tu postoji jedan problem...
Svi bi morali da menjaju lozinke... :)
Mogu da napravim skriptu koja ce svima promeniti lozinke, i poslati nove na mail...
Jedino tako...
Ili da napravimo sa vishe oktava, pa da se pokrije nekih, minimum, 128 karaktera! :D

kreso
12.07.2007, 10:35
Prijatelju, sviračka lozinka neka bude password za download centar i forum. Ipak bi valjalo sve zainteresirane pustiti na stranicu da vide da ovdje "obitava" skupina kvalitetnih i ozbiljnih glazbenika. Svakom novom članu OBAVEZNO zakačit na nos pravila igre (inače prije ne može uopče na stranicu) te objasnit mu da ukoliko se neće pridržavati pravila članstva i sudjelovanja na sajtu dobiva nakon prve opomene trajan BAN.
Netreba ti više oktava imaš doslovce kombinacija samo s jednom oktavom mali milijon. Još ako ubaciš da raspoznaje cjele note od polovinka, četvrtinka, osminka itd imaš doslovce kombinacija u vražju mater :wink:
No u globalu nemoj se s time zamarati, jer iz osobnog iskustva znam da je to strašno veliki posao. To sam tek toliko predložio jer bila bi stvarno fora. Dolazi vrijeme godišnjih odmora i bolje ti je da se odmaraš. Bit će ovdje sigurno još oho ho posla.
Pozz

Vaxter
14.07.2007, 13:39
Ubacivanje prepoznavanja trajanja vec moze da bude poveci posao... ;)
Kazem samo da treba vishe oktava ako hocemo da to bude kompatibilno sa standardnim sistemom lozinki.
Ako i sve stare lozinke prebacim na novi sistem, onda nema problema.
Dosta je i jedna oktava...

Jugo
14.07.2007, 16:03
Za neke i previse :lol:

Vaxter
18.07.2007, 16:08
Evo, da vas malo obradujem...
Miodrag je sredio nov hosting, na koji uskoro prelazimo, tako da ce sada vecina nashih problema biti reshena! :)

Umesto dosadashnjih 300mb prostora, prelazimo na 10GB!

Mislim da ce to biti dovoljno da zadovolji sve nashe potrebe! :D
Takodje, bice odradjen ne samo nov dizajn sajta, vec najverovatnije ceo sajt NOV!

Zamolio bih vas da vashe predloge i ideje, shta bi sve novi sajt trebao da ima, kazete!
Nemojte se stideti, ako mislite da vasa ideja mozda nije dovoljno dobra!
Niko vas nece napasti!
Svi napadni postovi, ako ih bude bilo, ce biti izbrisani! :)

Zamolio bih sve one koji se bave programiranjem u PHP+MySQL da mi se jave, chisto da bih imao uvid u to na chiju pomoc mogu da rachunam, ako se sajt bude radio od pochetka.



Srdachan pozdrav svima u ime YU-MIDI Team-a! :)

Vaxter

yu-midi
12.08.2007, 10:25
Evo da vas obavjestim da polako radimo na novom sajtu.
Poceli smo od Foruma!
Imacemo novi Forum koji sam kupio sa licencom u kome ce biti i down-up centar.
Moci ce te da koristite i dalje vas stari Korisnicki nalog i idemo ka tom pravcu da se sve uradi kako bi sa jednom registracijom mogli svi da imate pristup ka downloadu i ostalim stvarima koje cemo u buduce nadogradjivati.
Za dizajn licno sam razgovarao sa Vaxterom i odlucilismo,da to odradimo sto jednostavnije za pregled.Za LOGO se licno Adrijan pobrinuo tako da smo to vec rijesili.
Sa ovog sajta bice samo Forum i tuorial prebacen.

Mozda cu vas iznenaditi ako kazem da na novom download cetru nece vise biti kategorija za MIDI FAJLOVE niti cu ih postavljati vise.
Mislim da su bezvrijedni i da skoro nikome od nas koje poznajem netrebaju,osim ako neko od nas uradi ili mu zatreba za pravljenje ritmova o tome mozemo da razgovaramo.
Za sada toliko ako imate neke prijedloge PISITE dok jos nije kasno !

blatusan
12.08.2007, 12:53
Sto se tice komplet sajta ja sam zadovljan i prezadovoljan. Ako moze od ovog bolje bit udrite! Samo za te MIDI svaka cast sklonite to odavde netreba nikom ovdje su muzicare ne "DJ-ovi sa pa1xpro" :evil:
Pozdrav,Alen!

PS:i ako moze da kakva zenska trbusni igra dok se registruje :lol: :lol:

nele1
12.08.2007, 12:56
hahahahahahahhahhahahahahahaha
tako je netreba nista midi
pozdrav

jeftabgd
05.02.2008, 00:49
Slazem se sa svim predhodnim kritikama na racun midi-fajlova.To izbacite ako hoce da pravi ritam od fajla uzme to lepo od ******************** pa pravi ritam na Style Worksu,a svi koji se ozbiljno bave ovim poslom to vec znaju tako da nece biti problema.Moji predlozi su sledeci: 1.Da svi clanovi foruma ostave sto potpuniju identifikaciju(ime,prezime,adresa,tel.mob.i fix.vrsta muzike kojom se bavi,instrumenti koje poseduje).Desilo mi se vise puta da bi nekog kontaktirao ili u vezi neke prodaje-kupovine pa onda ukapiram da je covek daleko 10000km,pa mozemo samo da saljemo mailove jedan drugom i nista vise od toga.2.Neko okupljanje clanova koji zive relativno blizu radi upoznavanja,razmene raznih informacija,trgovine itd.Koji lokali su dobri za rad bez obzira gde se nalaze(ja sam radio uglavnom po Evropi)a nisam nikad prihvatao pozive za Kanadu,USA i Australiju jer sam cuo lose stvari za te gazde.Nazalost u nasem poslu ima pedera kolko ne treba.3.Clanovi koji zive u USA,Kanadi i Australiji da pisu vise o lokalima,gazdama,ciframa koje mogu da se zarade itd.4.Bez namere da nekog reklamiramo ali zasto ne bi ostavili sajt,adresu i tel.od nekih radnji za instrumente ako neko provali da je nesto povoljno sa cenom.Isplati se voziti 300-500km ako ces da nadjes jeftinije neku spravu za 600-700e,a razlika u cenama sigurno postoji.poz.Jefta.