PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha 9000 PRO ili Korg PA-1X? POMAGAJTE!!!


vojvoda
09.05.2005, 20:30
Hocu da kupim jedan od ova dva aranzera: Yamaha 9000 PRO ili Korg PA-1X ali neznam koji je bolji? Treba mi sto vise misljenja. Znam da 9000 PRO ne mogu naci nov, ali to mi nije vazno posto Yamaha pravi izuzetno kvalitetne instrumente.

Vaxter
09.05.2005, 20:56
Poshto su ovde sve sami Korg-ovci ja cu da stanem na stranu Yamaha-e! :)
Vec sam ti rekao kakva je 9000.
Stvarno dobra klavijatura.
Stoji da je PA-1X klavijatura novije generacije, ali nekako zvuk Yamaha-e meni vishe odgovara.
9000 (pogotovo u pro verziji) stvarno moze da chini chuda u pravim rukama.

YAMAHA PSR serija ima jako jednostavan i user friendly sistem menua i display
sve je graficki prezentirano jako dobro, npr mixer izgleda kao hardware mixer sa svim rotacionim i ostalim kontrolama.
Moze lijepo da se prelazi iz funkcije u funkciju.

PSR9000PRO je san snova svakoga muzicara jer u sebi objedinjuje nekoliko tehnika sinteze(PLG) sampler kao i odlicnu klavijaturu i mnostvo izlaza.

Shto se KORGA tiche PA serija ima standardno dobar zvuk zasnovan na famoznom TRITON sound generatoru(Hyper integrated).
Sampling je slabija strana ovih instrumenata u odnosu na PSR kao i polifonija.

Shto se jednostavnosti korishcenja tice KORG nije kaoYAMAHE ali sa duzim korishcenjem mogu raditi stvarno dobre stvari...



Toliko od mene.

Sad je odluka na tebi, ali ja bi definitivno uzeo 9000pro...

hrci
10.05.2005, 23:44
Halo,

Sto se tice Yamaha 9000pro momentalno nemoze se ni jedn Aranzer Ravnati sa Yamahom, Ja sam je Koristio skoro Godinu dana, kad sam poceo da je Profi Koristim odnosno da je Maximalno koristim javio se Proglem sa Polifonijom, ona nemoze da Povuce 128 glasova koliko ima cak 64 Glasa joj Smeta, Zbog ovog Poznatog Proglema kod Yamahe Moro sam je Prodati Zalim i dan danas za njenim Soundom.
Ako si Profesionalac Ne kupuj ovu Klavijaturu imaces proglema sa Polifonijom.

Kupi PA1X i ja sam ga kupio jeste da mu je manja Polifonija ali mu je Optimalan Procesor i Dosta Intiligentan za 64 glasa.

hrci :wink:

Vaxter
10.05.2005, 23:53
A jesi li razmishljao ikada da uradish update softwarea?
Ja sam imao slichnih problema na PSR 9000, ali od kako sam update-ovao software toga vishe nema.
Mislim da je sve resheno u verziji 3.06 .

hrci
12.05.2005, 00:10
Nepomaze nista, cak sam Razgovaro sa Programerima i Davao Predloge da to Poprave u Sledecem OS Update, Jednostavno je Nemoguce zbog toga sto taj Procesor Nije Dovoljno Intiligentan za 128 Glasova.
Pozdrav!
Hrci

Vaxter
12.05.2005, 13:49
Ne znam shta da ti kazem. :(
Od kako sam ubacio v3.06 nemam tih problema... :)

kreso
20.05.2005, 13:40
Poštovane kolege iako sam KORG-ovac, ne slažem se sa vama.

Sviram već 20 godina aktivno, kroz moje ruke je prošlo mnoštvo klavijatura, što aranžera, što workstationa (solo kljava), no do sada trenutno što sam probao, a da je iskoristivo za LIVE svirku redosljed je sljedeči.
Najbolji aranžeri :
1. SOLTON KETRON SD1+
2. KORG PA1X Pro
3. Yamaha PSR9000 Pro
4. Yamaha Tyros (žalosno, ali istinito da je 9000Pro bolji)
5. SOLTON KETRON Vega, SD9
6. KORG PA1X, Yamaha PSR 9000
7. Tehnics KN-7000
8. KORG PA80, SOLTON KETRON X1
8. Roland VA76
9. Roland G-70
10. Roland G-1000, GEM WK8

A što se tiće solo klavijatura onda je redosljed ovakav :

1. Kurzwaill 2661 - space shutlle
2. Yamaha Motif
3. KORG Triton Extreme ili Clasic
4. KORG Karma
5. Yamaha EX5, P80
6. Roland Fantom

Tu bi se našlo još modela, no stavljao sam u obzir samo top modele od proizvođaća koji se trenutno koriste na svirkama.
Eto, to je moje realno mišljenje. Znam da se mnogi od Vas ovdje neće s time složiti, ali probao sam ih sve i redosljed je takav kakav je

Vaxter
20.05.2005, 16:48
Kreso mogu ti reci da se slazem sa tobom po pitanju te liste.
Mozda ne bash shto se tiche drugog i treceg mesta aranzera zato shto meni mnogo vishe odgovara zvuk Yamaha-e, ali opet to je jako subjektivno.
Korg je ipak neshto bolji za zive svirke u kombinaciji sa zivim instrumentima, ali zvuk Yamaha-e kao stand-alone instrumenta mi je mnoooogo bolji.
Ostatak liste je definitivno odgovarajuci!

ketronsd1
20.05.2005, 18:59
I ja se potpuno slazem sa kresinom listom,jedino sto daje minus sd1.cu jeste da je vrlo tesko naci robe(terce,boje) za njega.

hrci
24.05.2005, 01:18
za Kreso,

Ja se Slazem sa Vasim Redoslijedom za Aranzere, Ali kad ste nabrajali Listu sigurno ste se Zabunili, LISTA POCINJE OBRNUTO Boj 1. Roland A BROJ 10. Solton.


Za Solo OK, samo bi ja na Prvo Mjesto Stavio Sledece.

1. Roland Discover
2. Kurzwail
3. YAMAHA EX5 ili Motif
4. Korg Triton Serie

Pozdrav!

Hrci 8)

WAKEMAN
24.05.2005, 04:15
Postovane kolege.
Postujem i cenim svacije misljenje, ali bih samo napomenuo neke dodatne stvari:
-Zar ipak to nije posebno za svakoga muzicara, u zavisnosti od vise okolnosti i faktora:
Koji zanr muzike svira, kakvu tehniku ima, na primer ako je "narodnjak", mnogo ce teze odsvirati virtuozne stvari sa raznorarznim trilerima na PA1X-PRO, nego na PA1X ili PA80;
Takodje ako pojedincu vise "leze" zvuci ...harmonike, na primer, i tu je pitanje sta ce odabrati? Ili ako je Dzezer?
Ako je studirao klavir - zna se sta ce odabrati..../A ne treba mu koncertni klavir../
A sto se tice tehnickih karakteristika, svaki proizvodjac pokusava da doda svoj imidz svakom novom proizvodu, ali opet je stvar ukusa individualna stvar, a "koja roba" najvise figurira - svi vidimo na medijumima, plus nasa iskustva, pogotovu ako je neko promenio vise modela...
Samo meni licno, najvise smeta ono "MADE IN......", a radi se o nekoj Svetskoj korporaciji......
Namerno necu da potenciram ni firme, ni modele, posto sam novi clan, cisto da se malo vise upoznamo.
A sa klavijaturama radim jos od vremena kada je Farfisa bila "pojam", a zatim dolaze, posto je ovo Korgov forum - Polysix, Trident, T-Mark-2,Mono-Poly, Poly-800 itd.
PS.Ponovo cu napomenuti da svojim komentarom apsolutno ne bih zeleo nekoga indirektno uvrediti.
Pozdrav.
__________________________________________________ ________________
Ja se stvarno izvinjavam, tek sada sam video da je ovo pitanje sa Yamahinog foruma, ali mislim da nece smetati. Samo cu iz svoje stare zbirke dodati DX-5 i DX-7.........

laky
24.05.2005, 15:04
Ja se Slazem sa Vasim Redoslijedom za Aranzere, Ali kad ste nabrajali Listu sigurno ste se Zabunili, LISTA POCINJE OBRNUTO Boj 1. Roland A BROJ 10. Solton.

Raduje me da ,polako, i humor zauzima svoje mesto na ovom forumu :lol:
Svi znate da ja volim salu :lol: zato bez ljutnje Hrci :lol:
pozdrav

Vaxter
24.05.2005, 19:57
Stvaaaarno laky! LOL :lol:

hrci
25.05.2005, 00:10
Laky

Nista Bruder i ja Volim Salu, :D

Evo jos jedne gore Sale od ovog sto sam gore napomenuo, Ja Momentalno Koristim PA1X za Solo a za Aranzer Roland G70, ovo je Istinita Sala, Ali Necu ti reci Zasto, ha ha ha :lol: nemoj se ljutit Laky :D :D

laky
25.05.2005, 10:05
Pozdrav hrci.
Reci mi tvoje utiske o klavijaturama koje imas.
Obe sam probao ali, u muzickim radnjama i na kratko. Samo fabricke stylove i boje. Na zalost G70 je bio prikopcan na malo pojacalo za gitaru tako da nisam stekao pravu sliku o kvalitetu njegovog zvuka. Displej iako je u boji ne svidja mi se, jer su mu mnogo sitna slova :lol:
Dakle sve je to bilo na brzaka, pa mi reci nesto vise kako si ti zadovoljan sa njima. Sta su im, po tebi, kvaliteti a sta eventualne mane.

hrci
26.05.2005, 00:21
Laky,

Za Tebe i Ostale Kolege..


Ja sam Kupio PA1X nekon 3 Mjeseca kad je Izasao a Tad nije bio G70 u Prodaji Inace bi Odmah Kupio G70...

Sto se Tice PA1X, Ljudi su Napravili Savrsenstvo od Njega, jednostavno Posjeduje sve Funkcije sto su Potrebne jednom Aranzeristi u Pogledu Aranzera i Solo Klavijature, Ali Nazalost nemoze da se Poredi kao Aranzer sa Rolandom Zbog Kvaliteta, odnosno njegov izlaz iz Njegovog Pojacala je dosta Nekvalitetan u Odnosu na Rolanda, to mu je Jedina Mana, inace Sve Ostalo je OK.
Ali Ima jednu Dobru Stvar u Sebi, zato sam ga i Zadrzo a to je, Odlican Portamento isti Kao kod DX11 Puno Bolji Od Tritona, zbog toga i jos par Stvari tako da ne nabrajam sve.

Evo sad Roland G70,

Kad je Izaso, Otiso sam u Radnju i sjeo sam da ga dobro Testiram, zadrzo sam se skoro 4 Sata i Odmah sam ga Narucio.
Pazite Raja se Zavarava sto nema Sempler u Sebi i odma Nevalja, ali to su Gluposti, njegovi Drum Setovi i Boje su Savrsenstvo a Pogotovo Njegov Sekvencer, Covjek moze da Pravi Stylove kako Zamisli, Sekvencer mu je isti kao kod Cubase i Svaka Spura moze da se Tunuje kako covjeku Odgovara i nakraju sve zajedno da se u Master Mixu koji ima odlicne Compresore Zavrsi.

Jako je Lagan za Upotrebu Sve je Pred Rukom Varijacije, Start itd, Sto se Tice Boja, ima Odlicne Duvacke Instrumente kao Klarinet, Sax, itd a Pogotovo Harmonike i Ostale Stvari. Mane nema jedino sto su mu Tipke Pretvrde tako da Covjeku je Potrebno malo vise Vremena da se Privikne.

Evo ja imam Obadva i kad Recimo u Svirci Pustim Ritam od PA1X a Posle od Rolanda Razlika u Kvalitetu je Nebo i Zemlja.

Roland jednostavno Nosi, Hoce Kutije da se Raspadnu a dok Korg za Solo Ubija, eto toliko od Mene.

Preporucio bi Tezgarosima i Profesionalcima da Kupe sebi Rolanda G70.

Za Amatere i Pocetnike je Dovoljan je i PA50, ali moraju sebi da Nabave Aktivne Kutije da bi Donekle Bolji Sound Bio.

Pozdrav!
Hrci :D

kreso
02.06.2005, 13:02
Kolega Hrci

Htio bih reči da rjetko repliciram, ali mislim da nisi subjektivan pa se ponovo javljam za riječ.
Spominješ Roland Discovery :roll:
To je isto kao da sam ja među aranžere ubacio neosporivog prokleto skupog cara KORG Oasys-a ili kraljicu među svim klavijaturama Yamaha VL-1 kao solo synth.
Prijetelju, svirao sam i na KORG-u i Rolandu i Yamahi, svaka ima svoje prednosti i mane, ali Roland je jednostavno preskup za ono što nudi.
To je moje subjektivno mišljenje. Sada imam PA80 i N364. Obje KORG-ove. Namjeravam uzeti MOTIF 6, no mislim da Roland ponovno tako brzo neće u moje ruke s obzirom da se bave kretenizmom. G-70 je dobar synth, ali kod mene je namjerno dobio nisku ocijenu samo radi užasno visoke cijene. Za te pare dobijem 2 vrhunska stroja, i aranžer i solo. PA80 + Triton LE. A ti i dalje plaćaj ime.

Vaxter
02.06.2005, 19:41
E da znash da se slazem!
Ja sam bar svirao svashta, ali definitivno Roland ne daje dovoljno spram cene!

Shtavishe neshto mi se ni njihov zvuk ne svidja.

Nisam ljubitelj Rolanda iako sam ga podugo svirao...

hrci
03.06.2005, 01:40
Za kreso i Vaxter

Potpuno se Slazem sa Kresom I Vaxter sto se tice Cjene i ja bi Volio da je Jeftinije ali svaka Cjena ima Svoj Kvalitet.

Evo ti Kreso jedan "Tip" za Solo, Ja sam Prije mozda 6 Godina imo Yamahau VL1 pa sam posle nje Kupio EX5 koji je imo istu Sintezu e sad imam EX5R znaci imam i VL sintezu i Sint i Sempler, sto se Tice VL Sinteze nemam Rjeci, Kupi sebi EX5 ili EX5R neces se pokajati danas mozes sebi za 400,- Eura da nabavis a to su smjesne Pare za Ovakve i Previse dobre Sinte.

Ali nije ti ni ta Solucija Losa PA80 i Triton Le male Pare a Mozes gdje hoces poso da Zavrsis i to super.

E sad dolazimo na tu temu Kvalitet, Kreso ti zans da Yamaha VL1 kad je Izasla kostala preko 10 Hiljada Maraka ali zna se zasto, eto zato ja i dan danas Koristim VL sintezu jer kad ja sa jednom bojom Nesto Odsviram nije Bitno u Kafani ili Diskoteci, Recimo Violinom Ljudi i Muzicari Gledaju Gdje je Violinista na Bini a tako Klarinet ili Sax.

Postavicu jedan Demo sa Violinom od Yamahe EX5R kad budem imo Vremena.
Nije me jos niko Prijavio za Super Clana pa tako i nemogu da Upladujem nista, pa ako moze neka me Adrijan ili Neznam ko Prijavi.

hrci@arcor.de


Pozdrav!

Hrci

kreso
03.06.2005, 13:18
Prijatelju, sve što si reko je OK.
VL1, je po mom sudu i dan danas vjerojatno najbolji tvornički synth. I još uvjek košta dosta s obzirom na starost.

Što se tiće super člana imaš moj glas (ako ima kakvu težinu)

laky
03.06.2005, 22:20
@hrci
Da bi postavio demo ili bilo sta ne moras biti super clan dovoljno je da se registrujes na D-U sekciji. Imas negde "lepljivo" uputstvo.
Kolega Aziz je to cesto radio.

Usput da kazem da ste dotakli jedan vazan segment, koji cesto zaboravljamo, a to je odnos CENA-KVALITET. U zapadnim casopisima je to i te kako vazna stavka. Izgled, lako za upotrebu, kvalitet i odnos cena-kvalitet. Desavalo se nekada davno :lol: dok sam kupovao GuitarPlayer da vidim ocenu 95 za neku pedalu od 200 maraka, a na drugoj strani da vidim ocenu 72 za neki procesor od 1500 maraka.Naravno da je ova skupja sprava bolja ali kada se saberu ocene i vidi se sta i koliko dobijes za ulozene pare. A ovi na zapadu cene svoje pare :lol: , zato ih valjda i imaju toliko :wink:

hrci
03.06.2005, 23:20
Hvala, Prijatelji

Nemoram ja da budem Super Clan nego kad snimim jedan Demo samo da ga Postavim, nezma kako mogu da direktno Upladujem, nije toliko ni bitno.

lAKY Cuvaj Pare..

Pozdrav!

Hrci

laky
04.06.2005, 09:00
Ovde mozes procitati uputstvo kako da uploadujes fajlove
http://yu-midi.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=276

A sto se tice cuvanja para :lol: , tesko, jako tesko :lol:
poz

kreso
06.06.2005, 09:42
:lol: :lol: :lol:
Muzika je ko droga. Kad se jednom navučeš, nema natrag :wink:

hrci
07.06.2005, 00:10
E bas si u Pravu, kad se Iznerviram ili Iznervirate Jedan sat Svirke i Raspolozenj se Popravi.
:D

shpeti
09.01.2006, 08:00
imao bi i ja jedno pitanje u vezi 9000 pro jucer sam razgovarao sa kolegom (posto hocu i ja da kupim 9000 pro) i on mi je rekoa da ako hocu da ga upotrebim kao aranzra da je bolje da uzmem psr9000 jer 9000pro kao aranzer sepuje to jest ne drzi ritam nego cak izlazi iz ritma. Pa bi bioio jako zahvalan ako mi neko pomogne da odlucim

Admirr
11.01.2006, 11:50
Ja ti mogu reci moje licno iskustvo:Imao sam PSR-9000 i nikada nisam imao problema o kojima se prica da su na 9000PRO!
Psr-9000 odlicna klavijatura i vise nije skupa i sto se tice bilo kakvih zastoja toga kod nje nema!

DRUGO:
Ja bi ipak da promjenim malo onu listu:
Aranzer:
1.Tyros2
2-3-4.PA1X i 9000pro i G70-stvar ukusa

SOLO:
1.Tyros2
2.EXTREME
3.MOTIF ES

Dobro sam napisao .LJudi pa ovaj T2 je strava svakim danom mi priredjuje sve veca i veca iznenadjenja!
:D
Pozdrav!

kreso
11.01.2006, 12:21
:lol: :lol: :lol: :lol:
Kao prvo, vidi kad je lista sastavljena, prije 6 mjeseci 8)
A kao drugo i vrlo i jako važno Yamaha Tyros II nije solo synth !!!

Pozdrav

Admirr
11.01.2006, 16:18
Vidi Kreso!
Za ovih 6 mjeseci se nije nista promjenilo osim sto je izasao T2!

Drugo:Pa naravno da ne spada u SOLO sintije ali zbog svoje velicine,tezine i mogucnosti(sampling 1gb,Terce,brza promjena boja,veoma dobrih tipki) ispade da je VEOMA VEOMA POGODAN za solo.

Sta ti je volja to sa njim i radis!
Eto!
To je za sad moja lista!Veoma brzo ce i ostali proizvodjaci odgovoriti na ovaj izazov-pa cemo vidjeti!


Pozdrav!

kreso
12.01.2006, 13:03
Slažem se da je Tyros II trenutno babaroga u OMB tj klasi aranžera za ostale proizvođaće.
Ali da ga stavljaš u solo klasu :roll:
Mila majko pa Kurzweill K2661 ga pojede ko mrak, a gdje su i ostali vrhunski solo workstationi. Kompa, neznaš kakove soundove solo synthovi mogu stvarati. Primjerice KORG Karma nije kod nas još toliko popularna, a kao solo synth je nevjerojatnih mogučnosti. Ježi ga takav nam je mentalitet. Nedavno smo otkrili Tritona LE-a i sad će se na njemu pilit idučih 20 godina kao što se je pililo i još uvjek se pili na stare Yamahine DX solo syntheve. Da se "zvijezde" s estrade malo potrude raditi s ostalim solo synthevima, kao i njihovi prateći muzičari dosta modela bi doša do izražaja u svom punom sjaju.
Prijatelju bez ljutnje, ali ipak nije poželjno stavljati kruške i jabuke u istu košaru :wink:
Mišljenja sam da se netrebamo držati kao pijan plota određenih modela samo zato jer npr. Cortan takav synth svira. Treba iz solo syntha izvuć maksimum i dokazat da i ostali proizvođai vrijede.

Pozdrav

Admirr
12.01.2006, 13:44
Bas zbog ovoga sto si nabrojao -i naravno slazem se-Stavio sam T2 u prvi plan!
Zasto jos?
Naravno kako kazes potrebno se potruditi i raditi sa syntom!
E vidis bas zbog toga sto T2 ima NEVJEROVATNIH 300MB internih boja i efekte kakvi se samo mogu zamislit(NPR jedan Extreme ima 2 efekta po boji a T2 ima 3,Extreme Triton ima 2 oscilatora u igri a T2 cak 8 itd itd.....
Bas zbog toga sam i naveo da Je veoma odlican za SOLO!
Dok prodje jos malo vremena vidjece se!

kreso
12.01.2006, 14:45
Niko ne osporava vrijednost i kvalitete Tyrosa II, ali shvati on je samo jaaakkko dobar arranžer. Solo synth je Motif. A sad zamisli kakav će biti idući Motif.
Kažeš da Triton ima samo 2 oscilatora, a Yamaha 8. Ne znam što višestrukom oscilacijom dobijaš osim more zbrkanih šumova i sve više od 2-3 oscilatora po zvuku pravi galamu. No svaki Workstation za razliku od aranžera ima mogučnost pravljenja jedne kombi boje od minimum 8 programskih što je aranžerskih 3 boje po combi banci stvarno smiješno. Nadalje svaka workstation solo kombinacija u jednoj programskoj boji miksa 2-3 podboje što ti u konačnoj tvorbi dozvoljava miksanje prosječnih 24 podboje na koju svaku možeš kačiti po 2-3 oscilatora. Znaš li koliko je u konačnici mogučih varijacija na svaku boju ??? Strašno puno 24 na 3 ili 13.824 mogučih varijacija na boju puta broj boja u programskoj banci. Naravno, veličina tih boja je škart i nije od nikakve upotrebe. Solo synthevi se i kvalitetnije prave, jer su predviđeni za studisku i live svirku. Niti jedan one man band ne može biti kvalitetniji od top modela solo syntha proizvođaća u klasi. I vjeruj mi Motif je puno bolji i kvalitetniji kao solo synth (posebice u sintezi pojedine boje i njene konačne reprodukcije) od Tyrosa 2.
Možemo sad mi tu voditi raspravu do sutra, no interesantno je pitanje, a reči će ti mnoge kolege odavde. Reci mi ijedan arranžer koji se snimao u studiu u produkciji nekog ozbiljnog izvođaća. Nema niti Pa1X, niti G70, niti Tyrosa niti Ketrona SD1. Od kad znam 80-tih su bile M1 i DX-7. Du ti kamo D-50. Devedesetih T3, 01W, Trinity, XP (Roland), W7 ili EX7 (Yamaha), a zadnjih par godina radi se s Tritonima i Karmama, Fantomima i S-90 i osobito Motifom.
A solo syntevi tipa Kurzweill-a i legendarne Yamahe VL-7 su bili rezervirani samo za najbolje. Nikad nisam u životu vidio niti čuo da je netko snimao CD s i3, E-96, PSR-kom ili sl. Bilo je pokušaja, samo ti materijali su bili užas.Aranžeri su zabava za široku masu. Način kako da se nabrzaka zaradi lova. Ali solo synth i živi bend je 10 puta bolji i kvalitetniji, pogotovo kad je to uhodano.

Moje skromno mišljenje.

Pozdrav

Admirr
12.01.2006, 15:10
Ok!

Vrijeme ce pokazati koliko ce ljudi svirati na tezgi T2 kao solo!
Ali jedno se slazem sa tobom 100%!
Zivi bend i ziva svirka to je nesto najbolje i najefikasnije!


Pozdrav!